Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#701 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by Pitar s Kariba »

Ja sam shvatio da se radi o uništenom tenku na kojeg se slavljenički pobjedonosno penju specijalci.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3353
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#702 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by Dupli_skalp »

Dozer wrote:Iskreno...meni je tenk visak...
Puno bolje, i preciznije, bi bilo da se pravi nesto u stilu ljudi u borbenim pozama s OSA-ma i puskama u rukama, usmjerenim negdje... Nismo imali tenk, jbg... :roll:
Ili, ako je vec tenk osnova, onda da se prikazuje njegovo unistavanje, a ne jahanje na njemu...
:thumbup:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#703 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by Chmoljo »

i meni je tu mač :roll:

moglo se to suptilnije odraditi, sa tenkom je nekako... :roll: mislim i jedna od najpoznatijih fotografija ikada, ona sa Iwo Jime iz koje je nastao spomenik, bila je čisto poziranje, ali je ugodniji vizuelni doživljaj od ovoga...

da ne budem pogrešno shvaćen, po meni se ovim trivijalizira doprinos ove jedinice. previše mi neozbiljno to izgleda.

isto ko igračka za dječake: plastični tenk i mali vojničići... :|
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#704 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by orinoco »

Banksy wrote:Nije do poruke, poruke se uče u školi, u knjigama, već do nezgrapne i neprimjerene realizacije plemenite ideje spomeničkog obilježavanja doprinosa kojeg su bosanski specijalci dali u ratu protiv agresora.

Na tako lijepu lokaciju, i rijetku oazu zelenila u centru grada, i još djeci pod prozore, trpati poluraspadnuti ''zarobljeni agresorski tenk'' je baš neviđena budalaština.
Bravo!!! :thumbup:
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#705 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by pirpa »

http://** No links **.ba/clanak/159665/vojnik-sre ... nta-vikica
Sjećam se događaja u noći 22. aprila 1992. godine, kada su se desila ta ubistva. Slagao bih kada bih rekao da se ne sjećam, iako ima određeni broj ljudi koji se tih događaja nikako ne sjećaju.

Neko kaže da se to desilo po danu, a ja se sjećam da je bila noć, jer je večera bila od 18:00 do 20:00 sati. Mi smo u svakom trenutku očekivali naredbe za naredne aktivnosti. Obzirom da smo bili i protivoklopna grupa, uvijek je išlo protivokolopno naoružanje, dva ili tri čovjeka sa automatskim naoružanjem, jedan snajperista i komandir grupe. Ja sam tada bio i komandir jedne takve grupe koja je maksimalno imala do 10 ljudi.

Tu noć, nakon večere, mi smo se okupili da razgovaramo o trenutnoj situaciji i kako da što optimalnije rasporedimo ljudstvo i resurse. U svaku akciju je išla druga grupa. Već su pale i prve žrtve a bilo je i ranjenih. Naša prva žrtva bio je Ozrenko Mandić – Buco. Dok smo razgovarali čuli smo pucnjeve i prepoznali smo koja je vrsta oružja u pitanju, ali smo bili iznenađeni jer smo čuli i prigušivač.

U trenutku kada je pucanje prestalo, jedan od specijalaca je ustrčao uz stepenice i povikao da je baza napadnuta. Mi smo odmah reagovali i nas petnaest smo zauzeli položaje pred bazom. Pogledali smo preko ograde, jer je baza bila utvrđena, prema saobraćajnici koja prolazi ispod baze, Ulica Tina Ujevića, i vidjeli mrtva tijela zarobljenika koji su svirepo ubijeni. Tada sam vidio Nedžada Herendu kako hoda oko tih tijela. Nas nekoliko smo povikali: “Šta to radite? Dobili smo odgovor da je sve u redu.

Tada smo dobili naredbu da se svi povučemo u Dom milicije.
Ja sam lično čuo kada Dragan Vikić govori da se odmah mora obavijestiti CSB (Centar službi bezbjednosti Sarajevo) i da se to uradi u skladu sa pravilima. Mi nismo bili jedinica koja se bavi istragama i uviđajima, mi to nismo ni znali raditi. Rečeno je da se vratimo u bazu kako bi nadležne službe mogle uraditi svoj posao. Nakon rata, ja sam proveo godinu i po na Odjeljenju za krvne delikte i naučio sam kako se rade uviđaji, ali u tom trenutku nisam to znao.

Narednog jutra vidjeli smo da su tijela uklonjena, ali je na licu mjesta bilo nekoliko policajaca. Meni lično je bilo čudno kako je sve brzo urađeno. Vratili smo se svojim redovnim dužnostima. Vjerujem da su Stanica javne bezbjednosti Centar i CSB imali informacije šta se desilo prethodne noći. Šta su svi oni uradili u ovom slučaju, ne znam. Samo se sjećam kako je tadašnji ministar odbrane Jerko Doko izjavio kako su ti ljudi razmjenjeni i kako su htjeli da pređu na drugu stranu. Ja samo pitam: šta je tada radila a šta sada radi Služba državne bezbjednosti? Bavili su se glupostima tokom rata i nakon rata, pa su nakon dvadeset pet godina odlučili da nekoga optuže. Mene kao čovjeka i kao veterana Specijalne jedinice, kao poštenog policajca, brine da se nakon dvadeset pet godina neko sjetio da pokrene ovu tužbu, da optuže mog komandanta. Srce mi se steglo kada sam slušao optužnicu. U optužnici je Dragan Vikić opisan kao monstrum. Za tog čovjeka, ja sam bio spreman tada a i sada da dam svoj život. U toj situaciji, Dragan Vikić je uradio sve što je trebao da uradi po policijskim procedurama.

čuo pucanj iz prigušivaća sa udaljenosti većoj od 35 metara :lol: e svašta...
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#706 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by Dozer »

Ne ravnaj se prema filmskim prigusivacima.

Ovako zvuci pravi 9mm s prigusivacem, in real life.


Ili, H&K s prigusivacem kakav je imala specijalna (od 0:60):


Nije da se to bas ne cuje kao u filmovima...
Onda postojeci prigusivaci i rasprsivaci zvuka za AP su bili sve osim prigusivaca. Ne znam iz cega su oni tada pucali u te ljude, ali svejedno - nisu prigusivaci to bas tako prigusivali kako ljudi misle...
Vjeruj mi, cuje se to i na 100+ metara, a raspoznace onaj ko zna kako to zvuci.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#707 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by pirpa »

Pucao sam iz oružja sa prigušivaćem( 9mm i 7,62mm) i teško mi je povjerovati da je mogao iz Doma policije čuti pucanj iz prigušivaća. Haj da su to bila gluha doba i mrtva tišina pa bi i povjerovao. Al čuti prigušivać na otvorenom terenu sa te udaljenosti , to mi je malo teže povjerovati.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#708 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by Dozer »

Konfiguracija terena igra ulogu. To se desavalo pored velikog kamenog zida, a zvuk se sirio prema gore. Iznad toga su krosnje drveca, od koje se zvuk takodjer odbija.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#709 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by pirpa »

Dobro je da si me napomenuo na podzid koje je u ovom slučaju odbio zvuk prema robnoj kući Sarajka..

Helem nejse, Caja je pročitao zvaničnu službenu zabilješku i sad svojim svjedočenjem(koje će ponoviti kao svjedok odbrane) daje joj kredibilitet...

U glavnom, jedva čekam svjedočenje putem video linka Herende i njegovu stranu priče. Pa da vidim koliko ima istine što se šapuće da je promjenio priču za dva i po miliona eura...
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#710 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by KENJAC »

pirpa wrote:[url]http://**%20No%20links%20**.ba/clanak/159665/vojnik-srece-samir-cajic-sta-se-te-noci-dogadalo-u-velikom-parku-i-zasto-cu-uvijek-braniti-komandanta-vikica[/url]
Sjećam se događaja u noći 22. aprila 1992. godine, kada su se desila ta ubistva. Slagao bih kada bih rekao da se ne sjećam, iako ima određeni broj ljudi koji se tih događaja nikako ne sjećaju.

Neko kaže da se to desilo po danu, a ja se sjećam da je bila noć, jer je večera bila od 18:00 do 20:00 sati. Mi smo u svakom trenutku očekivali naredbe za naredne aktivnosti. Obzirom da smo bili i protivoklopna grupa, uvijek je išlo protivokolopno naoružanje, dva ili tri čovjeka sa automatskim naoružanjem, jedan snajperista i komandir grupe. Ja sam tada bio i komandir jedne takve grupe koja je maksimalno imala do 10 ljudi.

Tu noć, nakon večere, mi smo se okupili da razgovaramo o trenutnoj situaciji i kako da što optimalnije rasporedimo ljudstvo i resurse. U svaku akciju je išla druga grupa. Već su pale i prve žrtve a bilo je i ranjenih. Naša prva žrtva bio je Ozrenko Mandić – Buco. Dok smo razgovarali čuli smo pucnjeve i prepoznali smo koja je vrsta oružja u pitanju, ali smo bili iznenađeni jer smo čuli i prigušivač.

U trenutku kada je pucanje prestalo, jedan od specijalaca je ustrčao uz stepenice i povikao da je baza napadnuta. Mi smo odmah reagovali i nas petnaest smo zauzeli položaje pred bazom. Pogledali smo preko ograde, jer je baza bila utvrđena, prema saobraćajnici koja prolazi ispod baze, Ulica Tina Ujevića, i vidjeli mrtva tijela zarobljenika koji su svirepo ubijeni. Tada sam vidio Nedžada Herendu kako hoda oko tih tijela. Nas nekoliko smo povikali: “Šta to radite? Dobili smo odgovor da je sve u redu.

Tada smo dobili naredbu da se svi povučemo u Dom milicije.
Ja sam lično čuo kada Dragan Vikić govori da se odmah mora obavijestiti CSB (Centar službi bezbjednosti Sarajevo) i da se to uradi u skladu sa pravilima. Mi nismo bili jedinica koja se bavi istragama i uviđajima, mi to nismo ni znali raditi. Rečeno je da se vratimo u bazu kako bi nadležne službe mogle uraditi svoj posao. Nakon rata, ja sam proveo godinu i po na Odjeljenju za krvne delikte i naučio sam kako se rade uviđaji, ali u tom trenutku nisam to znao.

Narednog jutra vidjeli smo da su tijela uklonjena, ali je na licu mjesta bilo nekoliko policajaca. Meni lično je bilo čudno kako je sve brzo urađeno. Vratili smo se svojim redovnim dužnostima. Vjerujem da su Stanica javne bezbjednosti Centar i CSB imali informacije šta se desilo prethodne noći. Šta su svi oni uradili u ovom slučaju, ne znam. Samo se sjećam kako je tadašnji ministar odbrane Jerko Doko izjavio kako su ti ljudi razmjenjeni i kako su htjeli da pređu na drugu stranu. Ja samo pitam: šta je tada radila a šta sada radi Služba državne bezbjednosti? Bavili su se glupostima tokom rata i nakon rata, pa su nakon dvadeset pet godina odlučili da nekoga optuže. Mene kao čovjeka i kao veterana Specijalne jedinice, kao poštenog policajca, brine da se nakon dvadeset pet godina neko sjetio da pokrene ovu tužbu, da optuže mog komandanta. Srce mi se steglo kada sam slušao optužnicu. U optužnici je Dragan Vikić opisan kao monstrum. Za tog čovjeka, ja sam bio spreman tada a i sada da dam svoj život. U toj situaciji, Dragan Vikić je uradio sve što je trebao da uradi po policijskim procedurama.

čuo pucanj iz prigušivaća sa udaljenosti većoj od 35 metara :lol: e svašta...
Ne mogu ovaj link da otvorim ali mogu da nesto kazem na osnovu teksta ! Laž !!! Sve sama laž !!!
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#712 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by Dozer »

A istina je....?
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#713 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by KENJAC »

Dozer wrote:A istina je....?
Da nije bila noc, da nije bilo nikakve uzbune nego ljudi sisli dole da vide, da je bilo ljudi na platou ispred ida je bilo ljudi na rampi prema ulici ...
...ali ova teza o prosljedjivanju slucaja na redovnu policiju aprila 92' je fenomenalna teza sapiranja odgovornosti!
Po tome je i najveca odgovornost šumara sto su dozvolili ukopavanje i kopanje rovova Srbima oko grada.
Primjetio sam Doz da i ti guras istu tezu.
Smijesna je !
Ali, nikako mi nije jasno zasto niko ne kaze da se cisterna vode odma tamo poslala da se sve uredno sapere i ocisti ????
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#714 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by Roccohljup »

Da se zlocin desio u to niko ne sumnja, ali Vikića povezivati sa tim meni nema nigdje veze, jer kao čovjek i profesionalac on to nikad ne bi uradio niti dopustio. Ja se iskreno nadam da ce istraga identifikovati prave krivca te da ce isti dobiti zasluženu i primjerenu kaznu.
ALi ovo je samo jedan od slučajeva gdje agresorska strana na osnovu polučinjenica, rekla kazala, a u nekim slučajevima (na žalost) i kupljenim lažnim svjedočenjima nekadašnjih pripadnika ARBIH pokušava na sve načine diskreditovati heroje odbrane BiH, pa gdje im prodđe-prođe.
Ja lično znam jednog nekadašnjeg oficira ARBIH koji je naprasno dobio poziv u tužilaštvo da s ejavi jer je protiv njega podnesena prijava za ratni zločin (kršenje konvencija, postupanje i maltretiranje zatvorenika, itd.). Nakon silnog stresa čovjek kojem su savjest i obraz čisti je otišao da da iskaz i upozna se s aoptužnicom da bi saznao da ga tamo neko udruženje logoraša iz RS tereti da je kao komadant jedne jedinice odgovoran za necovjecno postupanje sa zarobljenim pripadnicima VRS, Naime, konkretno su ga optužili (i ovo nije šala mada sam ja crko od smijeha) da je kao zapovjedno lice bio odgovoran sto zarobljenici nisu imali adekvatne uslove, jer je bilo 8 zarobljenika koji su bili smješteni u neku privremenu ćeliju veličine 5 kvadrata i imali su samo 3 deke :D:D:D:D. Međutim ono sto je tuzno bilo, je sto su covjeku pokazali ovjerene izjave nekoliko njegovih saboraca koje je to udruženje prikupilo i koje navode da jest on bio taj koji je odgovoran. Srećom tužilaštvo nije pokrenulo postupak jer su utvrdili da covjek nije bio uopšte tu niti je imao direktnu komandu nad tom jedinicom ali eto. Na kraju muje advokat savjetovao da zaboravi putovanje u Srbiju jer nije isključeno da mu se ime nalazi tamo na spisku pa ga bez obzira na obustavljanje poistupka u BiH tamo mogu proganjati ko Jurišića.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#715 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by pirpa »

Teško da postoji i jedna osoba na ovom forumu koja tvrdi ili misli da Vikić na bilo koji način umiješan sa ubistvima zarobljenih JNA vojnika. Al da je upućen i da ima saznanja o počiniocima i ljudima koji su radili na zataškavanju prave istine, IMA...

Ja sam lično na Vikićevoj strani al mi ide na qurac kolektivna amnezije pojedinih ljudi iz tog perioda....
Last edited by pirpa on 13/04/2017 21:54, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#716 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by PM72 »

Je li bosanac Vikić ili slovenac Vikič? :D
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#717 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by pirpa »

Ma ovaj naš bolan VikiĆ :mrgreen: sad ću ja to na brzinu da ispravim :lol:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#718 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by TheMule »

Nije Vikic budala da po stare dane dobije metak u celo zbog neke cetnicke gamadi i hirova ovih njihovih nepostenih politicara iz rs-a. nemogu mu nista, boli ga ku*ac..
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#719 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by pirpa »

Ne plaši se Vikić nikakvih četnika a ni genocidaša iz RS a, već se Vikić plaši pojedinih hinjavi Balija ..
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#720 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by TheMule »

pirpa wrote:Ne plaši se Vikić nikakvih četnika a ni genocidaša iz RS a, već se Vikić plaši pojedinih hinjavi Balija ..
a ko ti je reko da se plasi cetnika a ne "balija" - sta god znacilo to "balije"?
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#721 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by pirpa »

TheMule wrote:Nije Vikic budala da po stare dane dobije metak u celo zbog neke cetnicke gamadi i hirova ovih njihovih nepostenih politicara iz rs-a. nemogu mu nista, boli ga ku*ac..
Što se tiče tvog pitanja, ko su BALIJE, Balije su ljudi bez časti i vjere,, ljudi koji bi prodali i rođenu majku za sopstveni interes a da ne spominjem da bi prodali čitavu državu da bi zaštitili sopstvenu guzicu. ljudi koji se predstavljaju kao 'naši' a ustvari su samo 'svoji'. ljudi koji su u ratu zarađivali na mrtvim i ranjenim borcima ABiH, ljudi koji su otpakivali dječije božićne paketiće koje su slala djeca Evrope djeci u BiH, ne bi li slučajno našli koju devizu...
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#722 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by TheMule »

pirpa wrote:
TheMule wrote:Nije Vikic budala da po stare dane dobije metak u celo zbog neke cetnicke gamadi i hirova ovih njihovih nepostenih politicara iz rs-a. nemogu mu nista, boli ga ku*ac..
Što se tiče tvog pitanja, ko su BALIJE, Balije su ljudi bez časti i vjere,, ljudi koji bi prodali i rođenu majku za sopstveni interes a da ne spominjem da bi prodali čitavu državu da bi zaštitili sopstvenu guzicu. ljudi koji se predstavljaju kao 'naši' a ustvari su samo 'svoji'. ljudi koji su u ratu zarađivali na mrtvim i ranjenim borcima ABiH, ljudi koji su otpakivali dječije božićne paketiće koje su slala djeca Evrope djeci u BiH, ne bi li slučajno našli koju devizu...


Pa nisam reko od cetnika vec zbog cetnika. Vidis, Vikic je stariji covjek sa porodicom, ti mislis da ce on sad reci sto zna o nekim tipovima od prije 25 godina i da se petlja u sve to? To bi se od njega i moglo ocekivati da je drzava normalna, da su srpski predstavnici voljni da pomire narod, da pohapse svoje, da ne velicaju zlocince, da kazu gdje su grobnice, i da -sto je najbitnije- rade u interesu BiH i da poduzmu sve korake da se sve to ponovo ne desi. Onda bi on imo svaki razlog, pa i moralnu duznost da nesto kaze.

Ali kod njih je sve obrnuto, a dok iskrivljuju istinu i samog Vikica su krivili. I sta mislis da ce im on sad pomoci? Da trazi "pravdu" za saku strijeljanih zlocinaca u pokusaju, ili da ucini sretnim srpske vodje, tipa onog Slavuja, Dodika, Majcicku, Ivanica? Pa nije lud....

Samokriticne Bosnje, Nedefinisani i Salonci ima da se nacekaju..

A za te "balije" pa jarane izgleda Amerika, Rusija i Evropa pune tih balija
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#723 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by pirpa »

Nisam znao da nam je u pravdi postala mjerna jedinica genocidaši i njihovi postupci/ zločini...

A onaj koji bude čekao od Srba iz RS, a da pokrenu proces pomirenja i suočavanja sa istinom, taj će se sigurno načekati a bojim se da će i umrijeti a to neće dočekati.. Srbi imaju zacrtane ciljeve kao što su ih imali 90tih i njih se drže i dan danas, što se za nas nažalost ne može reći...

Što se tiče samokritičnih Bošnja, je se rado svrstavam sa njima.. Nekako mi je i bolje i to biti za razliku onih koji su slijepo slijedili te "velike muslimane i Bošnjake ' koji su ih nagradili nakon obavljenih zadataka metkom ili eksplozivnom napravom od linija sarajevskog ratišta žuča, Dobrinje, Trebevića, Igmana....
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#724 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by TheMule »

Ama koja pravda covjece? Pravda za cetnike koje su uhvatili haman krvavih ruku? Kada je zenevska konvencija napisana, zarobljenici su bili zarobljivani na malo drugaciji nacin, na bojnom polju, nakon sto ce citava divizija preda; sada ih uhvate sa puskama u rukama, i ko fol oni se predaju, i onda je sve ok, ne smijes ih dirati :lol: To niko na svijetu vise ne benda ni 5%, pitaj Francuze o toj pravdi u Obali Slonovace, pitaj Amerikance za Iraq, pitaj Britance.... Samo samokriticni Bosnjo ganja neku "pravdu", pa ako treba pregaziti heroja grada, on ce to uraditi, da bi se osjeco bolje, da bi se dokazo Srbima, da bi nosio evropske vrijednosti :run:

Strijeljanje tih agresora nije pravda niti nepravda, vec je to rat.

To je samo jos jedan pokusaja od smradova da izravnjaju krivicu: Vikic-Arkan, Izetbegovic-Karadzic, Mladic-Delic. Nema tu nikakve pravde, samo politike.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#725 Re: Protiv Dragana Vikića i drugih podignuta optužnica

Post by PM72 »

Onda je po tebi streljanje 5-6 000 srebreničana "dozvoljeno" jer bio je rat? Jer su bili pripadnici 28 divizije...ostalo 2000 su postreljali "usput" jer su bili civili i maoljetnici.

Moj stav je jasan.Te rezerviste nisu trebali ni zarobljavati nego su ih trebali poubijati čim su izlazili iz pokvarenog transportera.Sve bi bilo OK.Ovako su ih vodali ko mečke i pobili ko pse.E to već ne ide.To je ratni zločin i neka odgovara onaj koji ih je pobio.Vikić je kriv koliko i ja nego je vlastima cilj da sve zaslužne i one podignutog čela i čistog obraza ponize i satjeraju u ćošak da bi nam Bakir mogao srati o otporu a Zvizdić o organizaciji Armije.
Post Reply