PROTESTI U GORAZDU??

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#1 PROTESTI U GORAZDU??

Post by _veleposlanik »

KADA CEMO GLEDATI TAJ FILM?

za nekolicinu ljudi koji citaju ovaj dio foruma, hoce li biti toga? prica li se uopste?

mislim da ako ijedna BH regija treba svjez balon kisika, to je BPK. malo nas je, a neki smo veliki seljaci, ali svima nam je vise preko svetog qrca, ili jos nije?



a mozda kod nas i nema lopova, mozda je kanton tako bijedan sam od sebe??


makar nek se prica.......
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#2 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by uvjek dobar gost »

Skoro godinu dana sam radio u Goraždu i okolini... skoro sve fabrike su opuhane.. nema niti jedne čestite zemljoradničke zadruge... životni standard je nizak .. mladi odlaze.. stariji ostaju... u gradu se zbiva.. nešto jednom u godini.. il dvaput, ako ubrajamo rukometne utakmice...
Nekako ..... upoznao sam dosta ljudi koji čekaju da neko drugi nešto umjesto njih promijeni....
User avatar
Truba
Posts: 81850
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by Truba »

nekome odgovara status kvo

a zna se ko su oni :skoljka:

vrijeme pici uzivati neces stici :run:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#4 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by sharwoodforest »

komi wrote:nekome odgovara status kvo

a zna se ko su oni :skoljka:

vrijeme pici uzivati neces stici :run:
Hajde ti nama reci kome odgovara ovakva situacija?

Jesu li to:

Nacelnik ( pilicu mozgove puku o novim projektima a oni , sta oni znaju! )
Premijer ( iz stranke prilagodljivih )
Poslanici u oba parlamenta ( bez ideje )
Ljekari ( nakon strajka usutkani, inace mitolozi)
Profesori ( nezadovoljni platama pa se iskaljuju na djeci !)
Zaposlenici ( u drzavnim firmama)
Penzioneri ( ako glasam, hoce li mi povecati penziju bar tri marke?!)
Mladi punoljetnici ( koji glasaju za babovu stranku )
Mediji BPK ( je li dosta pet priloga o nacelniku u jednom dnevniku, lokalni list nije dovoljno popunjen fotkama navedenog?!)

E hajde, reci ko je najslabija karika? Moje je misljenje da je u Gorazdu puno kukavica, a malo snaznih za korak naprijed. Izgleda, jos nam nije doslo do grla, a stoicki cekamo, cekamo, da voda nadodje.......
Last edited by sharwoodforest on 07/04/2008 09:44, edited 1 time in total.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#5 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by sharwoodforest »

Izaci cu na proteste u Gorazdu.
User avatar
Gagel
Posts: 19
Joined: 14/03/2008 06:32
Location: Nisam na minderu.

#6 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by Gagel »

*Zbog traktora iz 1979.RVI ostao bez 150 maraka* Brankovicu Sabane citaj ovo... Zbog 30 godina starog traktora, koji je kupio novcem skromne otpremnine iz preduzeća u kojem je radio, ratni vojni invalid Nedžib Ćulov iz Goražda izgubio je pravo na naknadu od 150 KM za nezaposlene demobilisane borce.
Nedžib je 30-postotni RVI i prima 44 marke invalidnine, supruga je civilni invalid, sin ne radi, a kćerka ide u sedmi razred osnovne škole.
- Imam zemlju u RS i da bih je obra|ivao, kupio sam traktor proizveden 1979. godine. Jedini način da ga registrujem bio je da dobijem rješenje općinskog organa da se bavim poljoprivredom, a iz Kantona su mi izdali rješenje o registraciji prijevoza za vlastite potrebe, pa sam tek tada dobio tablice da bih mogao učestvovati u saobraćaju - kaže Ćulov.
Nakon što su inspekcijske službe utvrdile da „ostvaruje prihode po osnovu registracije za prijevoz tereta za vlastite potrebe“, izgubio je status nezaposlene osobe, a time i pravo na mjesečnu naknadu, kao i zdravstveno osiguranje.
- Imam 16 ovaca i jednu kravu. Ako je to stočarstvo i ako je to prihod od kojeg čovjek može živjeti, onda poštujem ovo sve - dodaje Ćulov.
U Savezu RVI BPK „Sinovi Drine“ Goražde kažu da je ovo tek prva u nizu potresnih priča, a odgovornom smatraju Vladu FBiH koja traži najmanji razlog da borce ostavi bez prava. :(
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#7 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by Liberalism »

Gagel wrote:*Zbog traktora iz 1979.RVI ostao bez 150 maraka* Brankovicu Sabane citaj ovo... Zbog 30 godina starog traktora, koji je kupio novcem skromne otpremnine iz preduzeća u kojem je radio, ratni vojni invalid Nedžib Ćulov iz Goražda izgubio je pravo na naknadu od 150 KM za nezaposlene demobilisane borce.
Nedžib je 30-postotni RVI i prima 44 marke invalidnine, supruga je civilni invalid, sin ne radi, a kćerka ide u sedmi razred osnovne škole.
- Imam zemlju u RS i da bih je obra|ivao, kupio sam traktor proizveden 1979. godine. Jedini način da ga registrujem bio je da dobijem rješenje općinskog organa da se bavim poljoprivredom, a iz Kantona su mi izdali rješenje o registraciji prijevoza za vlastite potrebe, pa sam tek tada dobio tablice da bih mogao učestvovati u saobraćaju - kaže Ćulov.
Nakon što su inspekcijske službe utvrdile da „ostvaruje prihode po osnovu registracije za prijevoz tereta za vlastite potrebe“, izgubio je status nezaposlene osobe, a time i pravo na mjesečnu naknadu, kao i zdravstveno osiguranje.
- Imam 16 ovaca i jednu kravu. Ako je to stočarstvo i ako je to prihod od kojeg čovjek može živjeti, onda poštujem ovo sve - dodaje Ćulov.
U Savezu RVI BPK „Sinovi Drine“ Goražde kažu da je ovo tek prva u nizu potresnih priča, a odgovornom smatraju Vladu FBiH koja traži najmanji razlog da borce ostavi bez prava. :(
A ako znamo da prema EU standardima 30 %-na invalidnost nije stopa invalidnosti za koju invalidno lice ima pravo na novcanu naknadu, te ako znamo da niti 450.000 drugih lica nema pravo na 150 KM, reklo bi se da si malo profulio primjer osnove socijalne ugroženosti.

Ima RVI 20% (to bi bilo odprilike kao da ima dioptriju +/- 2) koji ima poslovni prostor u centru Gorazda (u kojem radi njegova porodica), vikendicu u Baru, i stan u Sarajevu (koji izdaje) i koji nema pravo na 150 KM al ima na redovnu naknadu iz budzeta F BiH pa neznam mozda bi bilo dobro da se na sa-x organizuje kakva akcija da mu se pomogne da covjek kupi auto sa halogenim svjetlima.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#8 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by sharwoodforest »

Liberalism wrote:
Gagel wrote:*Zbog traktora iz 1979.RVI ostao bez 150 maraka* Brankovicu Sabane citaj ovo... Zbog 30 godina starog traktora, koji je kupio novcem skromne otpremnine iz preduzeća u kojem je radio, ratni vojni invalid Nedžib Ćulov iz Goražda izgubio je pravo na naknadu od 150 KM za nezaposlene demobilisane borce.
Nedžib je 30-postotni RVI i prima 44 marke invalidnine, supruga je civilni invalid, sin ne radi, a kćerka ide u sedmi razred osnovne škole.
- Imam zemlju u RS i da bih je obra|ivao, kupio sam traktor proizveden 1979. godine. Jedini način da ga registrujem bio je da dobijem rješenje općinskog organa da se bavim poljoprivredom, a iz Kantona su mi izdali rješenje o registraciji prijevoza za vlastite potrebe, pa sam tek tada dobio tablice da bih mogao učestvovati u saobraćaju - kaže Ćulov.
Nakon što su inspekcijske službe utvrdile da „ostvaruje prihode po osnovu registracije za prijevoz tereta za vlastite potrebe“, izgubio je status nezaposlene osobe, a time i pravo na mjesečnu naknadu, kao i zdravstveno osiguranje.
- Imam 16 ovaca i jednu kravu. Ako je to stočarstvo i ako je to prihod od kojeg čovjek može živjeti, onda poštujem ovo sve - dodaje Ćulov.
U Savezu RVI BPK „Sinovi Drine“ Goražde kažu da je ovo tek prva u nizu potresnih priča, a odgovornom smatraju Vladu FBiH koja traži najmanji razlog da borce ostavi bez prava. :(
A ako znamo da prema EU standardima 30 %-na invalidnost nije stopa invalidnosti za koju invalidno lice ima pravo na novcanu naknadu, te ako znamo da niti 450.000 drugih lica nema pravo na 150 KM, reklo bi se da si malo profulio primjer osnove socijalne ugroženosti.

Ima RVI 20% (to bi bilo odprilike kao da ima dioptriju +/- 2) koji ima poslovni prostor u centru Gorazda (u kojem radi njegova porodica), vikendicu u Baru, i stan u Sarajevu (koji izdaje) i koji nema pravo na 150 KM al ima na redovnu naknadu iz budzeta F BiH pa neznam mozda bi bilo dobro da se na sa-x organizuje kakva akcija da mu se pomogne da covjek kupi auto sa halogenim svjetlima.
Slazem se, o tome niko ne vodi racuna,a takvi se pozivaju na minimalna prava i novcane nadoknade po osnovama koje su itekako diskutabilne.Niko nikada nije pogledao u ljude koji sjede na klupama sa svojih sto godina na ledjima, koji su radili u najboljem i najproduktivnijem dijelu zivota, a koji pate od oboljenja kao posljedicom rata i stradanja. Pa mi, mladji ljudi, sta da ocekujemo kad ne budemo mogli disati, da zamjenimo one starce na klupama, i da sutimo, a nekad bijasmo pametni i neimari......sta radi drzava? Zar treba ambasada spanije da placa lijecenje sestomjesecne bebe bosanca, to mi nije jasno!! A neko je cjepo drva u ratu i odsjekao prst, pa bi trebao to da naplati jer se sve desavalo u vremenu rata....
Kao zaljucak teksta stoji da su ovu jadnu bosnu pojeli lesinari prije nego je pustila dusu.

P.S. Cast borcima koji su se cestito borili i zasluzili da im se oda priznanje i dodijele dostojanstvena novcanja primanja.
User avatar
Gagel
Posts: 19
Joined: 14/03/2008 06:32
Location: Nisam na minderu.

#9 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by Gagel »

Zbog EU standarda pola raje u BiH ima da otegne papke.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#10 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by zlatiborka »

Narode iz Gorazda i ostalih mjesta vaseg kantona,

Ne dajte se, nemojte posusajati, borite se za vasa prava i za bolji zivot! Ne dajte da vam lokalni mocnici kroje zivot i sudbinu vas i vase djece! A pogotovu da vam ovi federalni mocnici uredjuju zivot!

Organizujte se i dogovorite kako da bolje zivite svi vi tamo....

Ovo vam porucuje jedna sarajka, rodjena u Hercegovini i ne pripada ni jednom konstitutivnom narodu, kako ono kaze nas trenutni USTAV.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#11 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by zlatiborka »

damirm wrote:
GORAŽDE, 16. maja (FENA) - Nekoliko stotina građana BPK-a okupilo se danas pred zgradom Ministarstva privrede BPK-a gdje je u isto vrijeme u organizaciji Kantonalne i Federalne privredne komore te Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije trajala javna rasprava o temi“ Stanje energetskog sektora u BiH i FBiH te Strateški plan i program razvoja energetskog sektora FBiH.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Pistali, galamili, mnogo transparenata donijeli, a letila su i jaja.....

Svaka cast gradjani Gorazda i Ustikoline, evo i vas neki tamo glavni (zaboravila sam mu ime) rece da ne daju rijeku Drinu nikome i nizasto! A bajni Heco se nije pojavio iako je bio pozvan.

Naprijed gradjani, ne dajte se, mi iz Sarajeva smo uz vas i podrzavamo vas u pravednim zahtjevima.....
User avatar
BarbaDue
Posts: 63367
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#12 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by BarbaDue »

@ zlatiborka, drago nam je da imamo tako dobre prijatelje kao sto si ti..... :thumbup: :bih: :bih:
Dok nas ima takvih nece ova Bosna i Hercegovina nigdje, bar nece dolje i nazad....
Samo da znas ja takodjer volim tvoju Hercegovinu kao i svoje Gorazde.

Jos jednom hvala za podrsku.

P.S. cuo sam "nesluzbeno" da su neki od organizatora zaradili prijave!!! Jos nije provjereno.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63367
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#13 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by BarbaDue »

Ogorčeni zbog višemjesečnog ignoriranja njihovih stavova i pokušaja da ih ubijede kako od izgradnje hidroelektrane u njihovom dvorištu zavisi sudbina FBiH, više od hiljadu građana Goražda i Ustikoline jučer je jajima i paradajzom zasulo zgradu u kojoj su autori strategije razvoja energetskog sektora pokušavali nadjačati njihove povike.

Istina, „čimburijada“ je bila pripremljena za federalnog ministra Vahida Heću, ali on se nije pojavio, pa su jaja završila na zgradi Ministarstva privrede, u kojoj su Privredna komora BPK Goražde i Ministarstvo energije FBiH organizirali prezentaciju plana razvoja energetskog sektora FBiH.


Utjecaj na okoliš
Želimo odaslati jasnu poruku Vahidu Heću, Edhemu Bičakčiću i tim mešetarima i kriminalcima - Drinu ne možete pregraditi. To je jedini moto ovog skupa. Oni će to pokušati „šumovlakom“, jer dok smo mi ovdje, Edhem Bičakčić je od 8.30 sati u Ustikolini, gdje načelniku daje lažna obećanja da će biti novca.

Novca će biti za uzak krug ljudi, koji će se lobiranjem obogatiti – kazao nam je Admir Kuljuh, predsjednik UO Udruženja „Eko Drina“, dodajući kako Bičakčić nije imao smjelosti da se pojavi pred masom koja se okupila u Goraždu.

Načelnik općine Foča-Ustikolina Zijad Kunovac kaže da je na sastanku upoznat sa planovima „Elektroprivrede BiH“, ali da, prema odluci Općinskog vijeća, izgradnje nema do daljnjeg.

- OV Ustikolina donio je odluku da nema izgradnje centrale dok se ne usvoje strateški planovi koji će pokazati opravdanost ili neopravdanost izgradnje. Za strateške planove potrebne su studije utjecaja na okoliš i tek to je ono što se građanima treba prezentirati - kaže Kunovac.

Zvanično tijelo
Načelnik općine Goražde Mustafa Kurtović iznenađen je što je prezentaciju organizirala Privredna komora, pa na taj skup nije htio otići. Podsjeća da je prezentaciju projekta u Goraždu najavio direktor EPBiH Amer Jerlagić, ali da potvrdu termina njenog održavanja nije dobio nakon zahtjeva da joj prisustvuju svi vijećnici, NVO, predstavnici civilnog društva, novinari...

- Općinsko vijeće, kao zvanično tijelo građana općine Goražde, i ja, kao njihov zvanični predstavnik, nisam za takve skupove i nisam htio otići na ovaj skup. Nećemo odustati od odluke o zabrani izgradnje HE Ustikolina. To treba svima biti jasno, ne prihvatam pokušaje da se stvari riješe u uskim, minder krugovima i neću nikada – ističe Kurtović.

Jučerašnja prezentacija nije uspjela, jer joj je prisustvovalo više eksperata nego domaćih privrednika, koji su bili pozvani. Neki od onih koji su se pojavili, ogorčeni su napustili salu.

- Predstavnici NVO nisu ni pozvani na ovu javnu raspravu. U znak protesta mi smo napustili prezentaciju. Ovo je čisti bezobrazluk, jer nikoga od zvaničnika EPBiH nema - kazao nam je Slavko Klisura, koordinator GROZD-a.

„Lešinaru Hećo, hoćeš li nam Drinu ukrasti“
„Hećo, izdajniče BiH, na tabutu te Drina odnijela“, „Drino, danas kuju plan tvoje smrti“, „Ne damo Drinu, najljepšu rijeku, jednu i jedinu“, „Hećo, znaš li šta je splav“, „Hećo i hećovci, da Bog da vas Drinom gasulili“, samo su neke od poruka s transparenata koje su jučer nosili građani Goražda.

Mandat da odlučuje ima samo narod
- Niko osim naroda nema mandat da odlučuje o Drini. Ovo nije ničiji miraz, ničija babovina i ničija privatna stvar. Ovo je jasna poruka da Goraždu ne treba referendum i da je narod u Goraždu dovoljno trezven da sam preuzme sudbinu u svoje ruke. Taj skup kriminalaca ne interesuje niko, ni Općinska vijeća, ni narod, ni bilo ko. Njih samo interesuje novac, ali da bi počeli izgradnju, mašinama će morati gaziti vlastiti narod – poručuje Kuljuh.

Krivične prijave protiv organizatora?
Odmah nakon protesta pripadnici MUP-a BPK Goražde obavili su uviđaj na mjestu održavanja skupa i snimili oštećenja na fasadi zgrade u kojoj je prezentacija još trajala. Nezvanično, protiv organizatora su najavljene krivične prijave i zahtjevi za sanaciju štete.

Izvor: Dnevni Avaz
Izvor: gorazde-x.com
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#14 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by ljubav_aha »

BarbaDue,cekam tvoj live izvjestaj :)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63367
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#15 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by BarbaDue »

ljubav_aha wrote:BarbaDue,cekam tvoj live izvjestaj :)

Moze, samo kad nam dodjes javini, bice live izvjestaj.......samo reci, na dvije, tri, pet, "strana" ...... :-D :-D :-D :-D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#16 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by ljubav_aha »

BarbaDue wrote:
ljubav_aha wrote:BarbaDue,cekam tvoj live izvjestaj :)

Moze, samo kad nam dodjes javini, bice live izvjestaj.......samo reci, na dvije, tri, pet, "strana" ...... :-D :-D :-D :-D

da upravu si,nisam u BiH,zasto bi mi bilo vazno :mrgreen:

bilo je krajenje vrijeme da se pocnete boriti za sebe ;-)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63367
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#17 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by BarbaDue »

Ja upravo mislim da treba da te interesuje :bih: :bih: :bih: :bih: , bez obzira sto nisi u BiH.
Ocigledno si me pogresno skontala......... :-D Bilo mi je drago da te interesuje.
Al eto kao i obicno ljudi u sekundi mjenjaju misljenje.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#18 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by zlatiborka »

BarbaDue wrote:@ zlatiborka, drago nam je da imamo tako dobre prijatelje kao sto si ti..... :thumbup: :bih: :bih:
Dok nas ima takvih nece ova Bosna i Hercegovina nigdje, bar nece dolje i nazad....
Samo da znas ja takodjer volim tvoju Hercegovinu kao i svoje Gorazde.

Jos jednom hvala za podrsku.

P.S. cuo sam "nesluzbeno" da su neki od organizatora zaradili prijave!!! Jos nije provjereno.
Znaj da su gradjani Sarajeva uz vas!

Mi se ovdje borimo protiv maloljetnickog kriminala, nasim ulicama slobodno hoda najmanje 30-tak kriminalaca jer za njih ne postoji zakon niti zatvori gdje bi se smjestili, a za sve je to kriva gradska i federalna vlada!

I ta ista federalna vlada u sprezi sa vasim lokalnim mocnicima hoce da pravi hidrocentrale na Drini, ne za vase dobro, vec samo za svoju korist! Da napune svoje dzepove i obezbijede svoju djecu i ostale potomke!

Ne dajte se moji dragi gradjani Gorazda, Ustikoline i ostalih mjesta! Ne dajte se, borite se, imate nasu podrsku i pomoc. Zovite i ja cu licno doci da vas podrzim.

:bih:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#19 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by ljubav_aha »

BarbaDue wrote:Ja upravo mislim da treba da te interesuje :bih: :bih: :bih: :bih: , bez obzira sto nisi u BiH.
Ocigledno si me pogresno skontala......... :-D Bilo mi je drago da te interesuje.
Al eto kao i obicno ljudi u sekundi mjenjaju misljenje.

pogresno sam te razumjela
User avatar
BarbaDue
Posts: 63367
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#20 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by BarbaDue »

Jesi, nema veze.....oprastam ti....sala :-D :-D
Sto se tice moga gostoprimstva, ono ostaje i dalje.... :bih:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#21 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by ljubav_aha »

BarbaDue,hvala
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#22 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by uvjek dobar gost »

Nekako nisam primjetio da je u medijima ova cijela priča propraćena.. il nisam upratio i čini mi se...?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63367
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#23 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by BarbaDue »

Na koje medije mislis?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#24 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by sharwoodforest »

nego, pricaju da su jaja dosla iz niti i precize, je li istina da i shaja stoji iza toga
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#25 Re: PROTESTI U GORAZDU??

Post by uvjek dobar gost »

Uopšteno na medije, tu noć u dnevniku nisam ništa vidio, sutra dan sam (doduše letimično) pregledao štampu i nisam baš bio oduševljen člancima...
Nekako sam se uhvatio da razmišljam o medijskoj blokadi ovakvih zbivanja, da populacija ne skonta recept il bar njegov djelić.........
Post Reply