Protesti - gdje ste sad miševi?

AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#76 Re: Protesti - gdje ste sad miševi?

Post by AmirBaa »

Sa druge teme: Lagano je popljuvati, a puno je teze ponuditi rjesenje. Ja na proteste gledam kao pokazatelj nezadovoljstva na rad i odnos vlasti prema gradjanima. Protesti odmah ne moraju znaciti rusenje vlasti, paljenje zgrada...nego jedino da jedan veliki broj ljudi pokaze da nikako nisu zadovoljni kakvo nam je stanje. Kada se vidi koliki je to broj onda treba neke druge akcije poceti raditi... Nisam kvalifikovan niti dovoljno obrazovan da kazem koje, ja samo zelim da ova drzava krene ka boljem :thumbup:
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#77 Re: Protesti - gdje ste sad miševi?

Post by drunken tiger »

agent_zero wrote:Gdje su sad svi oni protestanti, demonstranti, plenumaši, kurci palci????? Stanje u državi nikad gore nakon rata, kriminalno i nezakonito donošenje najbitnijih zakonskih akata iza zatvorenih vrata u krugu odabranih, porast kriminala, korupcije i nepotizma, zadnji slučajevi Mahira Rakovca, otvoreno zalaganje za treći entitet kroz nekakve sulude ideje "megakantona", zatvaranje Vojne bolnice, jednog od simbola otpora ovog grada, da ne nabrajam dalje... Stanje je grozno, nikad gore, a svi oni koji su pozivali na proteste, plenume i demonstracije šute... Zašto? Jel zato što su upravo time, kao što je jedan politički analitičar dobro primjeito, stvorili uslove da SDA, SBB i HDZ dođu na vlast? I sad jel ne trebaju protesti dok se uništava država i stvara kalifat jedne porodice i jedne stranke?

Sram i stid da bude sve!

Btw, htio sam ovo napisati na temi koja je nekad bila sticky "Protesti, ali je više nema.
Povedi nas junačino!! Iza tebe smo svi!!
Fox_Fox
Posts: 274
Joined: 18/03/2014 18:39

#78 Re: Protesti - gdje ste sad miševi?

Post by Fox_Fox »

kriminalno i nezakonito donošenje najbitnijih zakonskih akata iza zatvorenih vrata u krugu odabranih, porast kriminala, korupcije i nepotizma, zadnji slučajevi Mahira Rakovca, otvoreno zalaganje za treći entitet kroz nekakve sulude ideje "megakantona", zatvaranje Vojne bolnice, jednog od simbola otpora ovog grada,
Pa zar nije ovako 20 godina??

Kriminala ima u svakoj državi. Hrvati ušli u EU i tek sad hapse kriminalce, neće ni naši hapsiti dok ne uđemo u EU. Korupcija i nepotizam nije ništa novo, bilo je i u ratu, traje i danas. Meni samo nije jasno kako do sada nisi naučio živjeti sa njom?
Slučaj Mahira nema nikakve veze sa stanjem u državi. Ima veze sa privatnim školama (privatnim, ne državnim).
Megakantoni su odlična ideja. 40% neradnika koji danas sjede u kantonalnim upravama će dobiti otkaze, a ovi što ostanu će morati da rade jer će imati ko da ih zamjeni ako budu zabušavali. Tu priču oko trećeg entiteta stvarno ne razumijem. Spojit će se Mostar, Međugorije i Široki Brijeg, i to bi trebao biti treći entitet???? Uozbiljite se. Moje shvatanje ovih megakantona je da bi recimo spajanjem Sarajeva, Zenice i Goražda, mogli reći da taj Megakanton bude kao Ljubljana. Koliko god neki iz Banja Luke i Mostara ne htjeli to priznati, ali u Sarajevu, Zenici i Goraždu se nalazi 60% cijelokupne BH privrede (ostatak 20% Banja Luka, 10% Mostar, 10% ostali.
Zatvaranje Vojne bolnice je problem samo zato što to vodi Baketova žena, niko drugi nema nikakav opravdan razlog sem toga. Što se pravimo budale pa kao treba nam sjećanje na Abdulaha Nakaša, simbol otpora, namjenski pravljeno, bla bla bla. Bitan je kvalitet usluge koji bolnica pruža!!! Samo to!!! U kliničnom je toliko loše stanje, da ova Baketova stvarno ne može napraviti ništa gore. Doktori dolaze na posao kad hoće, idu na pauzu kad hoće, predaš knjižicu do 8h ujutro, a doktor dođe u 13h i krene sa pregledima, u 14.30h pauza do 15.00h. Pa jel može Baketova žena napraviti da bude gore??? Ja stvarno mislim da ne može!!

I da pored svega ovoga, ja imam završen državni fakultet (ne privatni), roditelji penzioneri (minimalna penzija), nisam prijavljen, ne radim u struci koju sam završio, ali RADIM (ključna riječ RADIM). Jest da spavam po 4 sata, ali radi i meni je situacija odlična. A na te proteste pozovi ove što sjede po kafama cijeni dan od para što im daju roditelji, nek ti oni protestuju.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#79 Re: Protesti - gdje ste sad miševi?

Post by agent_zero »

Pa naravno, protesti i silni plenumi i plenuimaši u režiji SBB/SDA su služili da se ocrni SDP i da onda ova dvojka skupa sa HDZom nastavi pljačku, uništavanje i podjelu ove zemlje.

Evo kratko i jasno pitanje - sad je stanje HILJADU puta gore nego 2014te, gdje su protesti, organizatori istih i oni silni qrci palci plenumaši i plenumi? Gdje?

Naravno, nema ih, na vlasti im njihovi omiljeni SDA i SBB dvojac i sad nema razloga za protest. :twisted: :roll:
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#80 Re: Protesti - gdje ste sad miševi?

Post by Roccohljup »

agent_zero wrote:Pa naravno, protesti i silni plenumi i plenuimaši u režiji SBB/SDA su služili da se ocrni SDP i da onda ova dvojka skupa sa HDZom nastavi pljačku, uništavanje i podjelu ove zemlje.

Evo kratko i jasno pitanje - sad je stanje HILJADU puta gore nego 2014te, gdje su protesti, organizatori istih i oni silni qrci palci plenumaši i plenumi? Gdje?

Naravno, nema ih, na vlasti im njihovi omiljeni SDA i SBB dvojac i sad nema razloga za protest. :twisted: :roll:
kakvi ba protesti....valja kafe ispijati i palmuditi o katarskom problemu :)
Post Reply