Proširene vene - kako ih se riješiti?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#51 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by MrSini »

Tek sinoć bio. Nisam prije stigao od posla. Sve OK. Kontrola opet za 1 god.
Kaže doc da više nemam nikakvih ograničenja ali i da ne pretjerujem. Jedini problem koji osjećam je kao da imam žicu u veni ali samo na jednom mjestu na dužini od oko 2 cm. Doktor kaže da će me to malo žuljati još oko 6 mjeseci jer to je završetak ili početak vene koji je izgubio funkciju i koji se "kvrči" :-D . Sve u svemu sada sam super :-D i nisam se pokajao što sam se odlučio na ovu operaciju.
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#52 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by funaki »

nagib nizbrdica wrote:ja sam operisao vene na vaskularnoj hirurgiji u sarajevu

imao sam 8 vena prosireni,2 vene su mi izvadili skroz,a ostale se nesto reducirali,u glavnom sve je proslo u naj boljem redu i 2h nakon operacije sam bio na svojim nogama.Sada je situacija skroz drugacija ne boli me noga i pravo je lijep osjecaj,i preporucujem svima koji imaju problem da rijese sto prije,jer sve sto vise odugovlacite bice vam teze za rijesavanje

pozz
Sljedece sedmice bih trebao ici na snimanje vene na lijevoj nozi, ali mi neki kazu da to uzasno boli :shock:
Kao, neka tecnost se ubrizgava i to jako boli?
Iskustva, please :(
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#53 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by MrSini »

funaki wrote:
Sljedece sedmice bih trebao ici na snimanje vene na lijevoj nozi, ali mi neki kazu da to uzasno boli :shock:
Kao, neka tecnost se ubrizgava i to jako boli?
Iskustva, please :(
:?

Kod mene je snimano ultrazvukom. Nikakva tečnost mi nije ubrizgavana i nije bolilo.
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#54 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by funaki »

MrSini wrote:
funaki wrote:
Sljedece sedmice bih trebao ici na snimanje vene na lijevoj nozi, ali mi neki kazu da to uzasno boli :shock:
Kao, neka tecnost se ubrizgava i to jako boli?
Iskustva, please :(
:?

Kod mene je snimano ultrazvukom. Nikakva tečnost mi nije ubrizgavana i nije bolilo.
Hvala ti puno, vec sam se bio uplasio :)

Citao sam sve ovo sto si ti napisao, i to me navelo da konacno odem na taj pregled. Ja imam prosirenu venu na lijevoj nozi vec 10-ak godina, ali me nikada ne boli. Doktor koji me jucer pregledao kaze ''ti si mlad :-D i imas samo jednu venu, tako da je to bolje na vrijeme operisati, ali prvo moras napraviti snimak''. Rekao mi je da, u medjuvremenu, moram nositi elasticni zavoj ili carapu, piti neke bobe :) i masirati kremama.
Sta mislis o ovim bobama i carapama?
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#55 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by MrSini »

Lijekovi za proširene vene samo zaustavljaju širenje i ako nemaš trombove i odlučio si je operisati nemoj se patiti tim glupostima.
pipi7
Posts: 39
Joined: 01/09/2008 12:33

#56 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by pipi7 »

http://www.k-centar.hr

radi se o najnovijog tehnologiji, barem tako kažu! vrijedi pogledati!
Tata Ve
Posts: 2
Joined: 25/02/2009 19:52

#57 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Tata Ve »

Zdravo MrSini.

Tvoji postovi su mi pomogli da ucvrstim svoju odluku da uradim taj zahvat laserom na sebi. Hoces li mi molim te reci koliko dugo traje operacija?

Jesi li jos pri stavu "Sve u svemu sada sam super :-D i nisam se pokajao što sam se odlučio na ovu operaciju."?

Hvala ti unapred na odgovoru!
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#58 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by MrSini »

Tata Ve wrote:
Hoces li mi molim te reci koliko dugo traje operacija?
Moja operacija je trajala oko 1 sat ali mogu trajati i po par sati. Najgore mi bilo sto ne mogu zapaliti cigaretu. :-D

Tata Ve wrote:
Jesi li jos pri stavu "Sve u svemu sada sam super :-D i nisam se pokajao što sam se odlučio na ovu operaciju."?
Još uvijek imam isti stav. . Samo mi se desi jednom u svakih 10-ak dana(a razmaci su sve veci) da osjetim umor i mali bol u toj nozi ali poslije odmora od pola sata sve bude OK. :wink:

Suma sumari isplatila se svaka markica koju sam dao za operaciju. :-D
Tata Ve
Posts: 2
Joined: 25/02/2009 19:52

#59 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Tata Ve »

Hvala ti na odogovoru!

Na kojem delu noge je vena koju si radio? Meni treba da radi na butini, do kolena.
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#60 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by MrSini »

Koljeno, potkoljenica i dio stopala.
+ I R A +
Posts: 5
Joined: 26/03/2008 17:42

#61 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by + I R A + »

Prateci ovaj forum i odlucio sam se na operaciju vena. Operaciju sam imao danas u poliklinici Sunce u Zenici. Sve je proslo u redu u prici izmedju mene, doktora i sestre. Tokom operacije nista ne boli, jedino sad osjecam bol, al zato imaju tablete protiv bolova :)
Narucen sam za 10-tak dana na pregled i vadjenje konaca, pa cemo vidjeti kako je proslo...Inace vena je bila vidljiva s unutarnje strane koljena, pa je onda isla sve do dna, s tim da je pri dnu prelazila na prednju stranu.
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#62 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by funaki »

Evo i mog iskustva!
Proslog mjeseca operisao sam venu na lijevoj nozi (potkoljenica) na Vaskularnoj hirurgiji. Sef klinike je Prof. dr Emir Solakovic sa izuzetno, podvlacim izuzetno strucnim i profesionalnim timom hirurga i nevjerovatno ljubaznim sestrama.
Moja dijagnoza je bila da NE moram operisati, i da se to moze lijeciti. Medjutim, puno bolja opcija je da operisem ''na vrijeme'' jer sam mlad :) i nisam imao bolove i neke druge probleme (samo mali osjecaj ''tezine'' u nozi nakon par sati sutanja lopte :) i naravno, ruzno izgleda). Operacija je bila klasicnom metodom - rezanjem, odnosno ''cupanjem'' ostecenje vene. Radjeno je pod opcom anestezijom, a trajalo je manje od sat vremena. Nevjerovatno je to da nikada jos nisam osjetio niti najmanji bol bilo gdje na nozi. Najteze mi je bilo lezanje u krevetu taj dan poslije operacije, vec sutra je bilo puno bolje kada sam ustao da hodam :)
Nakon operacije imam terapiju sa nekom vrstom aspirina (postoperativni tretman) i nosim elasticne zavoje (nocu ih skidam, jer kazu da su zavoji potrebni samo danju kada se noga siri, a oni stite od sirenja rezova i nemaju nikakav uticaj na moje vene). Ova terapija ce trajati mjesec dana, a onda bi sve trebalo da se vrati u normalu.
Eto, ostalo javim kada odem na kontrolu.
U svakom slucaju, za sada sam prezadovoljan uradjenim i savjetujem svima koji imaju bilo kakvih problema sa venama da se jave na Vaskularnu hirurgiju, tamo su strucnjaci koji znaju svoj posao!
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#63 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by nova_korisnica »

kako ste skontali da imate prosirene vene??
ja na lijevoj nozi imam na par mjesta kapilar da mi je kao pukao...ne vidi se to toliko, ali ja vidim i znam...a ponekad osjecam nesto u lijevoj nozi..ne znam kako da opisem..nije bol..vec nekakav osjecaj kao da mi se u tom momentu nadje nesto na tom mjestu (uvijek isto mjesto) i tu mi je vena malo vise izrazena...na desnoj nozi sve normalno...lijevu nogu sam lomila kao dijete (3 mjeseca sam gips nosila-cijela noga je bila u gipsu)..
eh sad...mama i njen otac su imali prosirene vene..sto znaci da bih imala genetske predispozicije...
bavim se redovno sportom - rekreativno...
ima li ko kakav savjet?? kojem ljekaru da se obratim?? (u Sa zivim)
hvala unaprijed svima...
citala sam ove postove u vezi sa operacijama...samo eto ja jos ni dijagnoze nemam..
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#64 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by funaki »

nova_korisnica wrote:kako ste skontali da imate prosirene vene??
ja na lijevoj nozi imam na par mjesta kapilar da mi je kao pukao...ne vidi se to toliko, ali ja vidim i znam...a ponekad osjecam nesto u lijevoj nozi..ne znam kako da opisem..nije bol..vec nekakav osjecaj kao da mi se u tom momentu nadje nesto na tom mjestu (uvijek isto mjesto) i tu mi je vena malo vise izrazena...na desnoj nozi sve normalno...lijevu nogu sam lomila kao dijete (3 mjeseca sam gips nosila-cijela noga je bila u gipsu)..
eh sad...mama i njen otac su imali prosirene vene..sto znaci da bih imala genetske predispozicije...
bavim se redovno sportom - rekreativno...
ima li ko kakav savjet?? kojem ljekaru da se obratim?? (u Sa zivim)
hvala unaprijed svima...
citala sam ove postove u vezi sa operacijama...samo eto ja jos ni dijagnoze nemam..
Tvoji simptomi su savim dovoljni da posjetis svog ljekara, koji ce ti dati uputnicu za androloga na DIP-u!
P.S. Sto prije odes, prije se ''izlijecis'', sretno!
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#65 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by funaki »

Bio na kontroli i doktor rekao ''zaboravi da si imao ovu operaciju i nastavi normalno zivjeti'' :-D

Hvala pokretacu teme i @MrSini na podijeljenom iskustvu koje me navelo da se i ja rijesim te neugodnosti, zivjeli! :)
Adamir
Posts: 6
Joined: 15/04/2009 09:42

#66 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Adamir »

Mislim da jako puno ljudi boluje od prosirenih vena. Statistika pokazuje da svaki 5. covjek u svijetu ima prosirene vene. Ponekad ljudi izbjegavaju pricati o tome, ali ovaj fourm i slicni njemu su jako dobri da se podijele iskustva koja mogu pomoci nekome da se odluci za koju metodu, kliniku ili da makar ubrza odluku i poduzme neki korak.

Koliko sam ja cuo i procitao "laser ili radiofrekvencija" u kombinaciji su najbolja i najbezbonija metoda. Prednost u ovoj metodi je sto se ne prima totalna ili opca anestezija (a znamo koliko ona nije dobra za nas organizam), nego se radi o lokalnoj anesteziji. Zatim, rezovi skoro da nepostoje osim ovog ulaznog za lasersku sondu.

I ne treba zaboraviti da ovim postupkom covjek se vraca najbrze u normalni status.... odlazi sam poslije operacije koja netraje nikad duze od 2 sata za obje noge i vec sutra je spreman za posao (normalne radne aktivnosti). 5-6 dana se nosi kompresioni zavoj i obicno poslije toga se ide kod doktora na jedan vizelni pregled da bi se vidjelo je li rez norlmalno zarastao (1 cm), postoje li neki podljevi ili neke druge pojave.... uglavnom tu nikad nebude problema... uspjenost ove metode je 97%.
Last edited by Adamir on 16/04/2009 06:17, edited 2 times in total.
Adamir
Posts: 6
Joined: 15/04/2009 09:42

#67 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Adamir »

Pozdrav svima na ovom forumu,
zelio bih da cujem misljenje drugih ukoliko su isli na opercaiju vena sa laser-om u Zenicu (Poliklinika "Sunce") ili bilo gdje drugo. Kakva su vasa iskustva?

Hvala svima na bilo kakvom pisanju...
Adamir
Posts: 6
Joined: 15/04/2009 09:42

#68 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Adamir »

Mr. Sini,
koliko vidim ti si odradio dobar posao prije skoro godinu dana i jos uvijek djelis dobro misljenje o ovoj metodi kao i osoblju na ovoj privatnoj poliklinici "Sunce" u Zenici. Je li tako?

Molio bi da malo bolje pojasnis koliko su bile tvoje vene ozbiljne,... naime, ja ima prosirene vene na obje noge i one su stvarno prosirene. Na mojoj desnoj nozi ona se krece od butine preko koljena pa sve do stopala sa unutarnje strane noge, dok na lijevoj se nalazi izrazena u manjem obliku i ide od potkoljenice do stopala.

Sada, mene interesuje da li se moze ovo od jednom sve uraditi? Koliko bi dugo trajala ova laserska operacija? i Koliko bi kostalo orijentaciono?

Naravno... ono najbitnije... da li ovo postaje trajno rijesenje ili se radi o nekim mogucim ponovnim zahvatima? Znam da se radi od slucaja do slucaja, ali eto.. volio bih cuti sto su ti rekli doktori.

Ja nemam neke bolove osim kada dugo sjedim osjetim da su mi noge teske i radio sam color doppler.. kazu da je sve uredu sa protokom krvi i da nemam nikakvih problema sa unutarnjim venama..

Hvala unparijed na bilo kojem odgovoru.
MrSini wrote:Tek sinoć bio. Nisam prije stigao od posla. Sve OK. Kontrola opet za 1 god.
Kaže doc da više nemam nikakvih ograničenja ali i da ne pretjerujem. Jedini problem koji osjećam je kao da imam žicu u veni ali samo na jednom mjestu na dužini od oko 2 cm. Doktor kaže da će me to malo žuljati još oko 6 mjeseci jer to je završetak ili početak vene koji je izgubio funkciju i koji se "kvrči" :-D . Sve u svemu sada sam super :-D i nisam se pokajao što sam se odlučio na ovu operaciju.
Adamir
Posts: 6
Joined: 15/04/2009 09:42

#69 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Adamir »

Pa, laserska operacija ne vadi vene.. ona ostaje u tvojoj nozi i do sada nisam cuo da nije dobra....
mamica papucarka wrote:ja sam cula da to laresko vadjenje vena nije bas dobro. Kao, bolja je operacija. Ne znam sto, valjda nam se javi ko strucan pa objasni.
znam da se danas operacija vena radi po lokalnom anestezijom. Bas je sa mnom u bolnickoj sobi bila jedna nasa zena koja je operisala vene sa obje noge. Prvo su joj radili jednu nogu, a za dva dana drugu. Mislim da bih se prije na to odlucila.

i ja poslije poroda imam problema sa venama ( a sa cime nemam) i to na lijevoj nozi. Imam jednu izbacenu i obicno me ljeti bole noge. Zimi rijetko, ali ljeti je zeznuto.Uglavnom, treba izbjegavati sunce i dugo suncanje, te stajanje na jednom mjestu.
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#70 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by MrSini »

Adamir wrote:Mr. Sini,
koliko vidim ti si odradio dobar posao prije skoro godinu dana i jos uvijek djelis dobro misljenje o ovoj metodi kao i osoblju na ovoj privatnoj poliklinici "Sunce" u Zenici. Je li tako?

Molio bi da malo bolje pojasnis koliko su bile tvoje vene ozbiljne,... naime, ja ima prosirene vene na obje noge i one su stvarno prosirene. Na mojoj desnoj nozi ona se krece od butine preko koljena pa sve do stopala sa unutarnje strane noge, dok na lijevoj se nalazi izrazena u manjem obliku i ide od potkoljenice do stopala.

Sada, mene interesuje da li se moze ovo od jednom sve uraditi? Koliko bi dugo trajala ova laserska operacija? i Koliko bi kostalo orijentaciono?

Naravno... ono najbitnije... da li ovo postaje trajno rijesenje ili se radi o nekim mogucim ponovnim zahvatima? Znam da se radi od slucaja do slucaja, ali eto.. volio bih cuti sto su ti rekli doktori.
Da krenem od kraja:
1. Kaže doktor da ne postoji trajno rješenje tj. ove vene su riješene i njih nema više ali će kad tad neka druga da iskoči.

2.Da li se može sve od jednom uraditi, koliko bi trajala i koštala iskreno da ti kažem pojma nemam to ćeš ipak morati pitati u poliklinici.

3. Moje su išle od koljena do stopala, a bile su toliko ozbiljne za mene toliiko da sam se ja odlučio ići na operaciju. :-D
User avatar
minimall
Posts: 27
Joined: 25/11/2008 14:25

#71 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by minimall »

I ja se nazalost moram uvrstiti medju one koji imaju prosirenje vena. Dosad sam se samo povrsno informisao o preventivnim koracima i lijecenjem istih. Koristio sam kreme od kojih nisam primjetio ikakve rezultate
ali ima tu i moje krivice jer nisam bas bio disciplinovan sa mazanjem a i moj stari posao je to sve cinio uzaludnim
jer trgovina podrazumijeva stajanje...stajanje i stajanje.
Da skratim, rezultat je prosirenje vena sa unutrasnje strane koljena i malo iznad kao i djelimicno na listovima. Ne mogu se pozaliti na ikakve bolove ili smetnje, osim ako ukljijestim kojim slucajem lijevo jajce :shock: :D e onda se pojave bolovi u venama ali to je ipak rijetkost.
Pored estetskog nemam problema sa venama pa me interesuje jesu li moguce posljedice ako se ne lijece odnosno odstrane tj. da li utjecu na zdravlje u bilo kojem obliku?
MrSini
Posts: 183
Joined: 26/09/2004 23:19

#72 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by MrSini »

minimall wrote: Pored estetskog nemam problema sa venama pa me interesuje jesu li moguce posljedice ako se ne lijece odnosno odstrane tj. da li utjecu na zdravlje u bilo kojem obliku?
koliko ja znam, a možda i griješim samo možeš dobiti tromb koji onda šeta i napravi belaj sa srcem, plućima ili mozgom.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#73 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by roki »

da li do prosirenja vena(radi se o bolovima unutrasnjih vena) moze doci zbog visegodisnjeg nelijecenog povisenog krvnog pritiska.Popratne tegobe su zujanje u usima i povremene aritmije sa nedostatkom zraka
Adamir
Posts: 6
Joined: 15/04/2009 09:42

#74 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Adamir »

Hvala Mr SIni, jedno pitanje za kraj "Jesi li ti jos uvijek zadovoljan sa laserskom operacijom?"

Pozdrav, Adamir
MrSini wrote:
Adamir wrote:Mr. Sini,
koliko vidim ti si odradio dobar posao prije skoro godinu dana i jos uvijek djelis dobro misljenje o ovoj metodi kao i osoblju na ovoj privatnoj poliklinici "Sunce" u Zenici. Je li tako?

Molio bi da malo bolje pojasnis koliko su bile tvoje vene ozbiljne,... naime, ja ima prosirene vene na obje noge i one su stvarno prosirene. Na mojoj desnoj nozi ona se krece od butine preko koljena pa sve do stopala sa unutarnje strane noge, dok na lijevoj se nalazi izrazena u manjem obliku i ide od potkoljenice do stopala.

Sada, mene interesuje da li se moze ovo od jednom sve uraditi? Koliko bi dugo trajala ova laserska operacija? i Koliko bi kostalo orijentaciono?

Naravno... ono najbitnije... da li ovo postaje trajno rijesenje ili se radi o nekim mogucim ponovnim zahvatima? Znam da se radi od slucaja do slucaja, ali eto.. volio bih cuti sto su ti rekli doktori.
Da krenem od kraja:
1. Kaže doktor da ne postoji trajno rješenje tj. ove vene su riješene i njih nema više ali će kad tad neka druga da iskoči.

2.Da li se može sve od jednom uraditi, koliko bi trajala i koštala iskreno da ti kažem pojma nemam to ćeš ipak morati pitati u poliklinici.

3. Moje su išle od koljena do stopala, a bile su toliko ozbiljne za mene toliiko da sam se ja odlučio ići na operaciju. :-D
Adamir
Posts: 6
Joined: 15/04/2009 09:42

#75 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Adamir »

Evo sto sam ja nasao za one koji nemaju tako "velike vene" (sto nije moj slucaj, jer su moje vene vec dosta ostecene i jako su izrazene) i smatram da poslije svega sto sam prostudirao o prosirenim venama ovo je zaista najbolje rijesenje koje se moze naci. Zove se Venocuff II® (silikonski umetak koji sluzi kao regulator protoka krvi ili da pojasnim popravlja nas osteceni zalisak na arteriji u podrucju prepona) i to je zahvat koji "ne vadi venu", niti je "przi i ostavlja u vasem tijelu kao strano tijelo", niti radi nesto drugo... naime metoda je odkrivena u Australiji i stigla je u Europu. Ovaj naziv "Venocuff II®" je u stvari regulator za krvni protok koji nas "osteceni zalizak u podrcju prepona" vraca u prvobitno stanje i funkcija vene se normalizira. Tako da povrat krvi ka srcu ide noramalnim tokom i visak se krvi ne zadrzava u nasim venama na nogama. Vena ostaje u tijelu i radi svoj posao kao najbolji prirodni dio naseg kardio-sistema.

Ovdje mozete naci vise informacija na engleskom jeziku http://allvascular.com/products.htm

Znaci za razliku od drugih koji "iskljuce ovu venu" da li klasicnom Hirurskom operacijom (sto je najbolje u mom slucaju) ili Laserskom (ukoliko nije bas sve puno osteceno)ili sa Ultrasound Sclero terapijom (gdje su mali problemi sa sitnim povrsinskim venama)... ovdje ostaje vena ali se vraca u prvobitnu funkciju, nema nikakvih opstrukcija na normalni krvni protok, sto nije slucaj u ovim prva "tri" navedena slucaja... jer mi nemamo vise tu venu. Zatim, stimulacija da raste neka druga "Varicose Veins" ne postoji, sto nije slucaj sa ove prve "tri" metode. Moze se raditi pod "lokalnom anestezijom", kao sto je slucaj sa laserskom operacijom, ali je tesko moguce pod klasicnom hirurskom operacijom. Uvijek se moze popraviti i doraditi ako nesto treba, sto nije slucaj u prva "tri" slucaja.

Sto se tice post-operativnog bola.... MINIMALNA... ili da kazem ne postoji, dok je za "Surgical Stripping" (klasicna hirurska operacija) bol je razumna (normalna).. sto bih htjeli reci da postoji, za Laser/ Radiofrequency Ablation i kod Ultrasound Guided Sclerotherapy ova bol je minimalna.

Poslije svega obznanjenog i objavljenog u svijetu, 92% pacijenata preferira upotrebu "Venocuff II®", jer kazu sprecava i zaustavlja bilo kakvu progresiju u oboljenju vena... smatra se TRAJNIM RIJESENJEM i NAJBOLJIM ZA VASE TIJELO.... Ovo je najbolje rijesenje kako sa povrsinske, tako i za dubinske (ili unutarnje) vene na nasim nogama jer u 80% slucajeva vraca potpuno normanu funkciju popravljene vene.

Venocuff II® Facts:

Reparative
Safe & Effective
Minimal Invasive Surgery
Very Low Recurrance Rates
92% of Patients Prefer Venocuff II®
Prevents & Halts Disease Progression

i za kraj da nebismo samo pricali o ovome, a zatim rekli kako je sve dzabe jer to ne mozemo uraditi jer ne postoji ko nas.... eeeeeeeeeee,... nema u Bosni (bice ako Bog da), ali evo ima u Hrvatskoj - Poliklinika Meducis 200: http://www.poliklinika-medicus2000.com/vene.html

Oni kazu da:

VENOUCFF II (NOVO) u liječenju proširenih vena nogu

Radi se rekonstrukciji insuficientnog venskog zaliska umetanjem silikonskog umetka u području prepone čime se formira umjetna valvula u području ušća v. saphene magne. Postupak je dosta efikasan i na ovaj način rješava se insuficiencija zalizaka uz očuvanje vene. Vene je uvijek potrebno sačuvati ukoliko je to moguće, jer su one najbolji zamjena u tzv. Baypass vaskularnoj kirurgi za oštećene krvne žile srca ili nogu.

Znaci za sve ove koji nisu zestok slucaj ovo bih bilo najbolje rijesenje.

A, ako Bog da... svi mi hodamo sa zdravim nogama i osmjehom na licu... "lagano bez bolova", i da ne skidate sorc ili kratke hlace u ljetnom periodu sa sebe.

Pozdrav.
Post Reply