Proširene vene - kako ih se riješiti?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#151 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by chengaba »

Tawil fakat, navodno se baš zadao u to i operacije vena...
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#152 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ma.Le.Na »

ja kontala to neko ime ..lijevo :D
al ok..vjerujem ti :D
ima dok Tawil

morala bih na pregled :-?
MaidaMarulu
Posts: 20
Joined: 27/10/2012 14:15

#153 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by MaidaMarulu »

moze ovo sve bez operacije
Last edited by MaidaMarulu on 26/05/2014 17:47, edited 1 time in total.
User avatar
Quaresma
Posts: 6692
Joined: 19/07/2010 16:37

#154 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Quaresma »

delete
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#155 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

respect to dr Tawil nas je
al vidjeh da Dragic operira po citavom regionu http://www.sibenik.in/sibenik/foto-svje ... 24034.html
milaosijekgenova
Posts: 1
Joined: 27/06/2014 12:32

#156 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by milaosijekgenova »

Ne želim nikoga plašiti, ali mislim da trebam upozoriti sve na svoje iskustvo, kad ga već imam :( Vidim da neki hvale klasičnu operaciju, neki su je i izveli, ali moram vam reći da sa time ne žurite, jer venu kad vam izvade vi je jednostavno više nemate i druge vene preuzimaju sav njen teret. Ako je u pitanju velika vena vi praktično nemate šanse da vam po njenom vađenju ta noga ostane zdrava duže od par godina. Ja sam sa 33 godine izvadila veliku venu sa lijeve noge jer je već tad bila totalno upropaštena, a druga velika vena (unutarnja strana noge iznad koljena i prednja ispod koljena, mada je počelo i pozadi na listu) se proširila za nekih pet godina još više od stare, pa modri „čvorovi“ više nisu ni kao zrna grožđa, više su zadnjih godina veličine šljive i ima ih puno i spojeni su u niz i tvrdi! ja se sve pravim ništa mi nije, još sam i nekako počela stavljati meleme da ublažim tu katastrofu, ali zavoje nikako, što će mi to kad sam „izliječena“ :( Onda pretprošle godine odradim duplu smjenu u trgovini, od 6 ujutro do 20 h, već na poslu je noga natekla cijela, kad sam je pogledala kod kuće strše „čvorovi“ na sve strane, zategli se do pucanja ko nikad, maži liotona pola tube, stavljaj jastuke ispod noge cijele noći, ma kakvi i ujutro isto stanje ako ne i gore, jedva stati na nogu, saviti je i obuti se ni u snu. Da skratim – teška upala cijele vene na mojoj „izliječenoj“ nozi, tri mjeseca odsustva sa posla, sadašnji izgled noge bolje da ne stavljam ovdje da vas ne plašim (imam 40 godina a to na nogu ne liči), dovoljno je reći da ne smijem pomisliti bez čarapa od 280 dena stajati ili sjediti duže od dva – tri sata (poslije mi treba cio dan ležanja i držanja obloga da otok spadne), na sreću šefica ima razumijevanja pa sad radim sjedeći posao sa podignutom nogom a u ljeto radim prodaju za tezgom na plaži i noga je bez čarape i zavoja (jer bi opet bila upala od vrućine) ali stalno u dubokoj posudi sa rastvorom morske soli pa mi je otok „umjeren“, tj. može splasnuti do ujutro. Onako usput, i desna noga je vidno „uznapredovala“ ali nju i ne računam kao problem pored ove načisto deformirane lijeve. Ne brzajte sa operacijom, pokušajte prije toga sve drugo!!!
User avatar
Mereema
Posts: 28
Joined: 31/01/2013 20:34

#157 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Mereema »

Operacija je najučinkovitija pa zatim svi ostali tretmani.Nije čudno što si toliko propatila jer je operacija klasičnom metodom jako gadna.Bez ikakve dvojbe bih svakome preporučila laser jer je bezbolan a vene se mogu povratit ali daleko rjeđe nego posle klasićne.2012 sam se operisala u Banja Luci kod dr Dragića baš desnu nogu i posle toliko vremena noga mi je da kucnem o drvo glatka i ravna bez boli.Koliko će to trajati ne mogu vam reći.
tap3ah75
Posts: 5979
Joined: 07/09/2009 14:14

#158 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by tap3ah75 »

Samo da se stupasim na temu.
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#159 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

Ako laže koza ne laže rog.Neka ovdje rog budu srbijanski mediji :)

http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/4671 ... iz-Brazila
LeoBa
Posts: 14
Joined: 17/07/2014 19:17

#160 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by LeoBa »

Cura mi od mladosti ima problema sa proširenim venama, zbog čega ih oduvijek maže sa raznoraznim kremama i preparatima, koje pomažu ali samo na kratki rok. Zato je otišla na stručni pregled u specijalizirani centar za vene, http://www.poliklinika-mester.hr/centar ... cenje-vena u kojoj se nude različita rješenja problema sa venama. Osim laserskog uklanjana vena, tu je i klasična opercija vena koja se zove stripping vena u sedaciji i sklerozacija. Osblje je stručno i ugodno, dok su cijene realne i pristupačne pa svakako preporučam!
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#161 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by razonoda »

LeoBa wrote:Cura mi od mladosti ima problema sa proširenim venama, zbog čega ih oduvijek maže sa raznoraznim kremama i preparatima, koje pomažu ali samo na kratki rok. Zato je otišla na stručni pregled u specijalizirani centar za vene, http://www.poliklinika-mester.hr/centar ... cenje-vena u kojoj se nude različita rješenja problema sa venama. Osim laserskog uklanjana vena, tu je i klasična opercija vena koja se zove stripping vena u sedaciji i sklerozacija. Osblje je stručno i ugodno, dok su cijene realne i pristupačne pa svakako preporučam!
Ko god ima problema sa venama treba da nosi --carape za vene.To jedino pomaze da se odrzi stanje kakvo jeste.
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#162 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

De mi recite koliko se puta nakon operacije vena laserom rade kontrole nogu ? Znate ono mjesečno, godišnje.
Ima li ikakvih beneficija kod toga Dragića kad je operirao toliko pacijenata ?
Šta ako bih obe noge operirao ?
User avatar
Mereema
Posts: 28
Joined: 31/01/2013 20:34

#163 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Mereema »

Raspitala sam se, cjena intervencije na jednoj nozi je 1500 €. :(
U tu cjenu spada intervencija, kompresivna carapa i sve kontrole u narednih godinu dana po njihovim riječima. Također potrebno je zakazati sto prije iz razloga sto imaju prepune rasporede.
Oni su pioniri ove oblasti u regionu a nakon godina iskustva postali su doajeni u ovoj oblasti.
Traže ako ste u mogucnosti da im prethodno posaljete fotografije nogu.
Obratila sam im se preko FB stranice ali se nisu htjeli puno dopisivati već su mi dali ovu mail adresu [email protected]
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#164 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

Pravo dobro pita me žena radi li ispucale kapilare na nogama ? Njoj slabe vajde od kremica
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#165 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by SmokingMan »

U zdanje vrijeme stvorila mi se petlja na potkoljenici (tj.listu),usred napora "petlja" se znatno poveća,dok trčim čitavom dužinom do između nogu se vena proširi za gotovo širinu malog prsta.Išao sam danas angiologu na DIP-u,prepisao mi je neku kremu i "čarapu",ali mi je i preporučio operaciju,na što ću pristati ukoliko se stanje ne popravi usroko.
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#166 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by miki27A »

Danas vodila mamu na pregled u Radon plazu za vene: skoro 50 minuta pregleda color dopler ultrazvukom detaljno i lijeve i desne noge, sa svim mojim pitanjima u detalje odgovorenim, a onda i detaljno objasnjenje preporucenog tretmana (trenutno koristi elasticne carape na obje noge, sto je konzervativna terapija koja ne rjesava problem): endovenozna laserska ablacija, skleroterapija i flebektomija na lijevoj nozi s kojom bi se totalno rijesila problema.
Mama tokom pregleda rece da je bila na DIPu gdje je nakon visesatnog cekanja bila tri minute ispipana po nogama, i nakon toga joj je receno da samo nastavi nositi elasticne kompresijske carape.
SmokingMan: koju vrstu operacije su ti predlozili? Stanje se ne moze popraviti carapom (mama je nosi evo 10 godina), samo se odrzava istim, tj. ne pogorsava se pod uslovom da je stvarno nosis onako kako je propisano (prije nego ustanes i ne skidas do pred spavanje). To je ta konzervativna terapija.
User avatar
Mereema
Posts: 28
Joined: 31/01/2013 20:34

#167 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Mereema »

http://dr.dragic.rs/ Zovi njega najprvo.Ako vam on ne moze pomoc slabe vajde od ostalih vjerujte mi.
GorazDANAC
Posts: 19
Joined: 30/06/2011 11:21
Location: Kopenhagen

#168 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by GorazDANAC »

radi li doktor i u Sarajevu ili samo u Banja Luci ?
Naddira
Posts: 1
Joined: 03/07/2015 20:21

#169 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Naddira »

Ja sam evo išla u BL kod doktora Dragića na intervenciju. Vjerovali ili ne operacija je protekla u priči između mene, doktora i dvije njegove sestrice. :) Doktor je izuzetno fini čovjek. Poslije smo pješke suprug i ja otišli do auta bez bilo kakvih smetnji. Isplatila se svaka markica koju sam dala za operaciju.
Vidjela sam pacijenta prije mene koji je pokušao vene liječiti pčelinjim ubodima.Čega se ljudi sve neće dosjetiti ali naposljetku svi odu kod doktora. Sa zdravljem se kažu nije igrati.
User avatar
Mereema
Posts: 28
Joined: 31/01/2013 20:34

#170 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Mereema »

Jeli im još ona divna sestra tamo u ordinaciji Spoma čini mi se da se tako zvaše?Rade li kapilare u Banjoj Luci ? Nije fer s njiove strane ako nisu počeli u nas bi imao mnogo pacijentica.Zadnji put kad sam pozvala rekoše da doktor radi samo oboljele vene a u Beogradu i kapilare.:?
Gospodjica Roza
Posts: 6
Joined: 24/11/2012 02:24

#171 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Gospodjica Roza »

Zdravooo,
zanima me da li je iko u zadnje vrijeme operisao vene u Institutu za vene u Radon Plazi?

Hvala :-D
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#172 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by dulekrele »

I mene interesuju operativna iskustva sa klinike za vene u radon plazi.
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#173 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by emmir1 »

Primjetio sam prije pola godine da su mi se izvijugale vene po desnoj nozi te kao par kvrgica...
Unazad zadnjih mjesec imam kao i neke trnce, žarenje i peckanje u stopalima i listovima...kao blaga utrnulost.

Da li ima neko sličnih problema i kako rješava
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#174 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by SmokingMan »

Malo to olakšaj pozom iz joge "svijeća - Savangasana".Niju je teško raditi.Samo budi uporan.Moj jarane i ja se gombam sa proširenim venama,meni su zapetljane oko "lista" desne potkoljenice.Samo treba strpljenja,i malo regulisane prehrane.

Image
emmir1
Posts: 4486
Joined: 07/06/2013 15:28

#175 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by emmir1 »

SmokingMan wrote:Malo to olakšaj pozom iz joge "svijeća - Savangasana".Niju je teško raditi.Samo budi uporan.Moj jarane i ja se gombam sa proširenim venama,meni su zapetljane oko "lista" desne potkoljenice.Samo treba strpljenja,i malo regulisane prehrane.

Image



Ma imam ja već dugo prehranu regulisanu.

Takođe na desnoj nozi na listu su upetljanje i niz nogu par kvrgica onih.

Sve ove simptome nisam povezivao sa proširenim venama te išao neurologu on mi radio emng ruku.

Kontam da li da idem da radim emng i nogu ili je ovo žarenje i peckanje u nogama i kao neko mravinjanje ili škakljanje u stopalima i prstima od vena proširenih?
Post Reply