Proširene vene - kako ih se riješiti?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
semyno4
Posts: 1
Joined: 17/09/2013 23:01

#126 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by semyno4 »

Pozz za sve!
Dosta korisnih informacija međutim niko ne pominje cijene za navedeni zahvat. Zato bih Vas zamolio ,pošto vidim da ste posjećivali različite klinike, da po mogučnosti i to napišete.
Hvala !
agenštajn
Posts: 39
Joined: 05/07/2012 10:32

#127 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by agenštajn »

Evo mog iskustva. Desna noga, modra od vena i podliva koji nastaju zbog češkanja( moraš češkati, to je ne snosno).Konstantno trnjenje, sakrivanje kvrga pod maskom pantalona ( a kako bih suknju voljela obući kao nekad).I pregled nakon dugo potrage u Vojnoj bolnici (danas dr Nakaš) kod dr Lete, vrhunski specijalista. Pregled, naredni dan operacija ali...Noć uoči operacije,sestre donose sapun za kupanje prije op, pidžamu i upute šta i kako raditi.Ja virnem na kolica koja one voze jer znam da na njima ima vrijeme op, ime pacijenta i dr koji će raditi.Kad tamo moje ime i vrijeme op a pored ime nekog drugog dok.Nigdje Lete a njega sam htjela. Ujutro dok Hadži...nešto, zaboravila sam ali mislim da se zove Namik oili nešto sl. dolazi u obilazak.Sav ljubazan obavlja pregled.I ja u salu. Sve prošlo ok sem činjenice da sam dobrih par sati bila u sali a otac moj jadni koji jeisto ležao na istom spratu kao i ja umro od brige koliko je to dugo trajalo.
Elem, ja odoh kući nakon par dana, oporavak kontrole sve ok.
Ali, što je dr Leto rekao mojoj prijateljci, op ne rješava problem zauvijek.Tačno, jer evo 3-4 god nakon op mene noga (koja je ostala modra, sa malim ali vidljivim šavovima), ponovo boli, trni...užas
A to za rad po privatnim klinikama...ma meni je to samo ...da ne kažem šta...
No, mi smo kao država zaostali u svakom pogledu.Moja rodica u Francuskoj za krtako vrijeme ovajproblem riješila laserski...no mi smo...
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#128 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

agenštajn wrote:Evo mog iskustva. Desna noga, modra od vena i podliva koji nastaju zbog češkanja( moraš češkati, to je ne snosno).Konstantno trnjenje, sakrivanje kvrga pod maskom pantalona ( a kako bih suknju voljela obući kao nekad).I pregled nakon dugo potrage u Vojnoj bolnici (danas dr Nakaš) kod dr Lete, vrhunski specijalista. Pregled, naredni dan operacija ali...Noć uoči operacije,sestre donose sapun za kupanje prije op, pidžamu i upute šta i kako raditi.Ja virnem na kolica koja one voze jer znam da na njima ima vrijeme op, ime pacijenta i dr koji će raditi.Kad tamo moje ime i vrijeme op a pored ime nekog drugog dok.Nigdje Lete a njega sam htjela. Ujutro dok Hadži...nešto, zaboravila sam ali mislim da se zove Namik oili nešto sl. dolazi u obilazak.Sav ljubazan obavlja pregled.I ja u salu. Sve prošlo ok sem činjenice da sam dobrih par sati bila u sali a otac moj jadni koji jeisto ležao na istom spratu kao i ja umro od brige koliko je to dugo trajalo.
Elem, ja odoh kući nakon par dana, oporavak kontrole sve ok.
Ali, što je dr Leto rekao mojoj prijateljci, op ne rješava problem zauvijek.Tačno, jer evo 3-4 god nakon op mene noga (koja je ostala modra, sa malim ali vidljivim šavovima), ponovo boli, trni...užas
A to za rad po privatnim klinikama...ma meni je to samo ...da ne kažem šta...
No, mi smo kao država zaostali u svakom pogledu.Moja rodica u Francuskoj za krtako vrijeme ovajproblem riješila laserski...no mi smo...
Ja u utorak idem kod Lete da vidim sve sta i kako. Ono sto cu ja da uradim je prvo klasicna operacija i poslije 15ak dana laserska odmah kod Al-Tawila, to mi je preporuka doktora iz Sydneya, Beograda i Beca :D Da bi to trebalo rijesiti problem kako treba, ako uradim samo jedno nece se nista rijesiti...
hajjatt
Posts: 58
Joined: 23/09/2013 16:11

#129 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by hajjatt »

Mast od Gaveza pomaze ima je kupiti kako u apotekama,tako i trgovinama.
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#130 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

hajjatt wrote:Mast od Gaveza pomaze ima je kupiti kako u apotekama,tako i trgovinama.
Nikakve kreme ne pomažu jarane nažalost.Klasičnu bi operaciju trebalo zabraniti dekretom.To je trauma za organizam.
Laser je iz Dženeta utekao kad vam kažem.
Kod supruge nikakvih tragova na nozi ni poslije godinu dana.
Doktoru Dragiču iz Banjaluke sve pohvale ! :thumbup:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#131 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

Pa gavez nece rijesiti problem ali olaksa bar malo.
Sto se tice ovoga oko operacije, ima nas kojima su vene toliko ostecene da laser ne pomaze... jbg, super je ljudima koji imaju manje probleme meni npr ne postoji dovoljno jak laser na svijetu koji bi mogao popraviti stanje te moram prvo klasicnu operaciju I nakon toga laser da popravi manja ostecenja koja su ostala
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#132 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

Nisam ubjeđen jarane da će ti klasična pomoći više od laserske.Mislim da je laserska mnogo bolja.Raspitaj se.
liljana
Posts: 8
Joined: 30/08/2013 21:45

#133 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by liljana »

mislim da ti je laser od pomoći i kod velikih vena i što je od praktične koristi dostupan je već odavno i u sarajevu a dr rustempašiću iz ličnog iskustva moje najiskrenije cestitke,moj otac koji je imao tretman kod njega je zaista preporođen, nema ni traga od nekadašnjih vena a da ne govorim o iritirajućem umoru u nogama...... :sretan:
Naravno, operacije su besplatne u državnim bolnicima što je nažalost važan faktor kod nas ali doduše i to počesto nije besplatno :(
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#134 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

Cita li iko sta sam napisala do kraja :-) :lol:
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#135 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

liljana wrote:mislim da ti je laser od pomoći i kod velikih vena i što je od praktične koristi dostupan je već odavno i u sarajevu a dr rustempašiću iz ličnog iskustva moje najiskrenije cestitke,moj otac koji je imao tretman kod njega je zaista preporođen, nema ni traga od nekadašnjih vena a da ne govorim o iritirajućem umoru u nogama...... :sretan:
Naravno, operacije su besplatne u državnim bolnicima što je nažalost važan faktor kod nas ali doduše i to počesto nije besplatno :(
ja Dragič,Rustempašič il svak ko radi laserom bez boli.Laser je zakon.Mi smo imali priliku uvjeriti se u efekte kod Dragiča a nije čovjek džaba napravio največi broj tih zahvata u Evropi.Ja uvjek kažem da mu valja što hoče dolaziti kod nas u Bosnu. :bih:
liljana
Posts: 8
Joined: 30/08/2013 21:45

#136 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by liljana »

Cholina_Lokica wrote:Pa gavez nece rijesiti problem ali olaksa bar malo.
Sto se tice ovoga oko operacije, ima nas kojima su vene toliko ostecene da laser ne pomaze... jbg, super je ljudima koji imaju manje probleme meni npr ne postoji dovoljno jak laser na svijetu koji bi mogao popraviti stanje te moram prvo klasicnu operaciju I nakon toga laser da popravi manja ostecenja koja su ostala
koliko sam ja shvatila laser moze sve sto i nekadasnja operacija tako da ne shvatam potrebu za kombinacijom ove dvije metode, ali ako ti je to preoporuka mnogih doktora kako navodis kod kojih si se raspitala onda ti je njihovo ipak mjerodavnije od naseg naglabanja i ja ti zelim srecu :kiss:
liljana
Posts: 8
Joined: 30/08/2013 21:45

#137 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by liljana »

Ćera1Ćera2 wrote:
liljana wrote: ja Dragič,Rustempašič il svak ko radi laserom bez boli.Laser je zakon.Mi smo imali priliku uvjeriti se u efekte kod Dragiča a nije čovjek džaba napravio največi broj tih zahvata u Evropi.Ja uvjek kažem da mu valja što hoče dolaziti kod nas u Bosnu. :bih:
slazem se da nije dzabe i da mu valja :lol: , sto nije dosao u sarajevo ?
oblanda002
Posts: 4
Joined: 15/11/2013 19:47
Contact:

#138 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by oblanda002 »

Je li imao ko iskustva da mu se poslije operacije vena laserom vratile prosirene vene?
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#139 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

liljana wrote:
Ćera1Ćera2 wrote:
liljana wrote: ja Dragič,Rustempašič il svak ko radi laserom bez boli.Laser je zakon.Mi smo imali priliku uvjeriti se u efekte kod Dragiča a nije čovjek džaba napravio največi broj tih zahvata u Evropi.Ja uvjek kažem da mu valja što hoče dolaziti kod nas u Bosnu. :bih:
slazem se da nije dzabe i da mu valja :lol: , sto nije dosao u sarajevo ?
Nije ni Banja Luka na kraj svjeta.Pitaj ga evo ti adrese na fejsu https://www.facebook.com/pages/Centar-z ... 1985666184
Nama su uvjek odgovarali na svako pitanje.
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#140 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by desperate housewife »

ovo neko napisa da tretman vena laserom košta 3000 maraka? Il sam ja to pogrešno skontala?
lleptir
Posts: 36
Joined: 17/12/2010 21:54

#141 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by lleptir »

Hmm... Zanimljiva tema. No, vidim da su neki radili ove operacije u Zenici, da nisu slucajno kod dr. Sestica, cuo sam da je on navodno najbolji vaskularni hirurg na ovim prostorima... Kakva su iskustva s njim?
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#142 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

desperate housewife wrote:ovo neko napisa da tretman vena laserom košta 3000 maraka? Il sam ja to pogrešno skontala?
Koliko ja znam kod dr Dragića u Banja Luci te izađe oko 2000 maraka sa pregledom.
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#143 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by desperate housewife »

Ćera1Ćera2 wrote:
desperate housewife wrote:ovo neko napisa da tretman vena laserom košta 3000 maraka? Il sam ja to pogrešno skontala?
Koliko ja znam kod dr Dragića u Banja Luci te izađe oko 2000 maraka sa pregledom.
u Tawilovoj klinici je izgleda 1500
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#144 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

desperate housewife wrote:
Ćera1Ćera2 wrote:
desperate housewife wrote:ovo neko napisa da tretman vena laserom košta 3000 maraka? Il sam ja to pogrešno skontala?
Koliko ja znam kod dr Dragića u Banja Luci te izađe oko 2000 maraka sa pregledom.
u Tawilovoj klinici je izgleda 1500
a jeli s pregledom ta cjena '? :?
Ćera1Ćera2
Posts: 23
Joined: 26/08/2011 22:33

#145 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ćera1Ćera2 »

a vidiš što kažu da cijena može varirati ovisno od opsežnosti promjena,hm...znači li to da neće bit baš jevtinije od tretmana u Banja Luci ? :?
bosanskistecak
Posts: 3
Joined: 09/03/2014 19:47

#146 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by bosanskistecak »

Vidim da mnogi iznose svoja viđenja oko vena pa pošto sam skoro i ja rijesio svoj problem evo da podijelim moje iskustvo sa onima koje to interesuje.
Ja sam prije mjesec dana imao tretman kod vaskularnog hirurga u "Nasoj maloj klinici" u Sarajevu ( dr Rustempasic ) i tu sam laserom rijesio problem koji me je godinama plašio jer nisam jedini u porodici s proširenim venama- otac je bio venski bolesnik dugo godina i znam kroz šta je prolazio: ugrušci, po vazdan venske čarape, nervoza, vječiti boravak u hladovini kada smo na moru itd itd...
Ispalo je kako je i rekao: bez uspavljivanja, nema tragova od vena- prezadovoljan sam. Izašlo me je oko 2500 KM sa pregledom, doplerom dijagnostikom, tretmanom, venskim carapama i svim kontrolama ( 3 ukupno ). Imao sam mogućnost da ga u slučaju potrebe kontaktiram na telefon u svaka doba ali za tim nije bilo potrebe. Lično, nisam želio da mi vene tretira neko ko liječi i srce i pluća i bubrege i sve po tijelu, htio sam doktora isključivo samo za vene!! Velika sigurnost mi je to što je doktor tu u Sarajevu i u slučaju potrebe ( ne daj Bože )mogao sam ga uvijek kontaktirati i brzo do njega doći što je meni lično bila velika sigurnost. Za njega sam se odlučio između ostalog jer mi je i oca operisao prije 5 godina klasičnom operacijom u bolnici na Koševu ali je on tada jedno 2 sedmice bio na bolovanju za razliku od mene koji sam sutradan išao na faks. Malo me je čarapa tokom sjedenja stezala ali ništa nepodnošljivo.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#147 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ma.Le.Na »

desperate housewife wrote:
Ćera1Ćera2 wrote:
desperate housewife wrote:ovo neko napisa da tretman vena laserom košta 3000 maraka? Il sam ja to pogrešno skontala?
Koliko ja znam kod dr Dragića u Banja Luci te izađe oko 2000 maraka sa pregledom.
u Tawilovoj klinici je izgleda 1500

ko radi kod Tawila?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#148 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

Ma.Le.Na wrote:

ko radi kod Tawila?
Tawil :mrgreen:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#149 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Ma.Le.Na »

:lol: :lol:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#150 Re: Proširene vene - kako ih se riješiti?

Post by Cholina_Lokica »

Ozbiljno ba, meni je on radio i snimanja i sve :mrgreen:
Post Reply