Pronalazak para

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#201 Re: Pronalazak para

Post by Connaisseur Karlin »

muha_sa wrote:
HAVANA wrote:Pa potrosit.Cuj sta ce.
ti bi u Merhamet odnjeo i doniro--znam te
:lol:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#202 Re: Pronalazak para

Post by omar little »

ja zimus nasla na cesti novcanik, sva dokumenta covjekova, SIN, citizenship card ( vjerovat nisam mogla da to neko nosa u novcaniku :-) ) $820, kartice. nasla broj na netu, zvala, nikakvog odgovora, zvala muriju, probali oni zvati, nista. spremila se sutra i odnijela u policijsku stanicu. napisali izvjestaj, izlistali sve sto je bilo u novcaniku, kopija meni, kopija njima i cao.

prije koju godinu sam nasla $50 na cesti ispred coffee shop. okrenula se na sve strane, trazila nekog kome bi moglo ispasti, nigdje nikoga, stavila u dzep.
User avatar
medvjed23
Posts: 26808
Joined: 16/07/2010 13:49

#203 Re: Pronalazak para

Post by medvjed23 »

nikad ništa tuđe ne nađoh, al moje su nalazili.. jednom mi vratili 50 maraka, drugi put mobitel.. ljudi znaju biti divni :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#204 Re: Pronalazak para

Post by HAVANA »

Nasao ja neki dan telefon,nazvao sina iz imenika i vratio...Milju da nadjem na ulici,potrosio bi je.Al necu nac.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#205 Re: Pronalazak para

Post by omar little »

medvjed23 wrote:nikad ništa tuđe ne nađoh, al moje su nalazili.. jednom mi vratili 50 maraka, drugi put mobitel.. ljudi znaju biti divni :D
uh. mobitel. vise od jednom sam ga zaboravila u birtiji, za sankom, na stolu. iz ocitih razloga. :D nazovem sutra ujutru, ljudi ga nasli i konobari mi sacuvali. sretna ko dijete. odem pokupit, nudim im pice ili koji dolar, ljudi nece, kaze dodjite opet vecerat ili popit pice u restoran. dajte nam biznis. reko, lega, zagarantirano.

jednom u zagrebu na busnom kolodvoru sjela na terasu vani, s cestovne strane sto je bila, ne znam ima li je jos, cekala legu da dodje po mene. popijemo rundu krenemo svojim putem, nakon 5 minuta hoda skuzim da mi je ostala argentinina trenerka na stolici. vratim se, oni se prvo prave da nisu nista nasli, onda, kao, dodje taj sto drzi "rejon", kaze koliko ces mi platiti? reko za sta da ti platim, za moje privatno vlasnistvo koje si ti nasao? kaze, da, sta hoces, mogo sam se praviti da nisam nasao. tako bezobrazan, osion, neljubazan, odvratan. nulu ces dobiti, imam slike na mobu u toj trenerci, sacu otic drotu sto stoji tamo prijavit te. seljacina.
User avatar
medvjed23
Posts: 26808
Joined: 16/07/2010 13:49

#206 Re: Pronalazak para

Post by medvjed23 »

purgeri :twisted:

i? šta je bilo? je l vratio? :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#207 Re: Pronalazak para

Post by omar little »

nije bio purger, hercegovac.

jeste, vratio je. srao kako sam nezahvalna i nesta jos. :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26808
Joined: 16/07/2010 13:49

#208 Re: Pronalazak para

Post by medvjed23 »

hercegovci :sad:

lijepi strah :thumbup: praćen uzaludnim rondanjem :thumbup:
User avatar
Spartan17
Posts: 205
Joined: 08/03/2017 17:48

#209 Re: Pronalazak para

Post by Spartan17 »

Oktobar 2011. mislim da sam tada bio druga godina faxa, stanovao na Bjelavama, vraćam se sa predavanja kad na Bjelavama na autobuskom stajalištu pored studentskog doma, pare na trotoaru. Okrenem se pogledam, naprijed nazad, nigdje žive duše, bilo je oko 6 ili 7 već mrak pao, sagnem se i uzmem, stavim u džep. Dodjem u stan, kad ono dvoje po 50 KM ono smotano, ajd ostavim te pare. Legao naveče i kontam, sigurno su od nekog studenta, roditelji možda zadnje odvojili za džeparac ili poslali da plati dom, jer studentski dom je u blizini, kontam i sam sam student, znam koliko svaka marka znači kad dodje od kuće. Onda s druge strane kontam gore iznad ulicom bolnica Podhrastovi, nekome iz bolnice ispalo, možda krenuo po lijekove u apoteku ili je neki penzioner, ma hiljadu mi misli prolazilo kroz glavu, zamišljam ko bi mogao to biti, kako li izgleda. Kako god skontam, ma nije to moje, i na kraju odlučim da upitam hodžu, čisto onako da vidim kako oni gledaju na te slučajeve pronalaska novca. Kaže on meni ako ni na koji način ne možeš utvrditi čije su pare, ako nikoga nisi vidio u blizini, to je tvoje, kao ono tvoja nafaka, tako propisano od Boga. Ajd dobro i ja taman da krenem od njega kad mi kaže slušaj ako ti te pare nisu sad ono prijeko potrebne, a kopka te to čije je, najbolje da ih daš nekome ko je siromašan bolestan ono kao sadaka. E u to vrijeme bila je ona akcija prikupljanja pomoći za Nisveta Džanku, stalno se vrtio onaj broj žiro računa, ja to vidim na tv, i odem pola uplatim za njega, a ono pola u banci usitnim sve po marku dvije, prođem Ferhadijom i Titovom i sve podijelim, halal bilo, kako došle tako i otišle. Mogu vam reći da sam se rahatnije osjećao kad sam rješio tih para :-D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#210 Re: Pronalazak para

Post by mali jomu »

Spartan17 wrote: Oktobar 2011. mislim da sam tada bio druga godina faxa, stanovao na Bjelavama, vraćam se sa predavanja kad na Bjelavama na autobuskom stajalištu pored studentskog doma, pare na trotoaru. Okrenem se pogledam, naprijed nazad, nigdje žive duše, bilo je oko 6 ili 7 već mrak pao, sagnem se i uzmem, stavim u džep. Dodjem u stan, kad ono dvoje po 50 KM ono smotano, ajd ostavim te pare. Legao naveče i kontam, sigurno su od nekog studenta, roditelji možda zadnje odvojili za džeparac ili poslali da plati dom, jer studentski dom je u blizini, kontam i sam sam student, znam koliko svaka marka znači kad dodje od kuće. Onda s druge strane kontam gore iznad ulicom bolnica Podhrastovi, nekome iz bolnice ispalo, možda krenuo po lijekove u apoteku ili je neki penzioner, ma hiljadu mi misli prolazilo kroz glavu, zamišljam ko bi mogao to biti, kako li izgleda. Kako god skontam, ma nije to moje, i na kraju odlučim da upitam hodžu, čisto onako da vidim kako oni gledaju na te slučajeve pronalaska novca. Kaže on meni ako ni na koji način ne možeš utvrditi čije su pare, ako nikoga nisi vidio u blizini, to je tvoje, kao ono tvoja nafaka, tako propisano od Boga. Ajd dobro i ja taman da krenem od njega kad mi kaže slušaj ako ti te pare nisu sad ono prijeko potrebne, a kopka te to čije je, najbolje da ih daš nekome ko je siromašan bolestan ono kao sadaka. E u to vrijeme bila je ona akcija prikupljanja pomoći za Nisveta Džanku, stalno se vrtio onaj broj žiro računa, ja to vidim na tv, i odem pola uplatim za njega, a ono pola u banci usitnim sve po marku dvije, prođem Ferhadijom i Titovom i sve podijelim, halal bilo, kako došle tako i otišle. Mogu vam reći da sam se rahatnije osjećao kad sam rješio tih para :-D

:thumbup:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#211 Re: Pronalazak para

Post by nema me tamo »

E ovo poštujem :thumbup:

Da sam ja u pitanju uzeo bi 10 grama trave za 50 i otisao do Vannija da pojedem za 50.
Svaka cast bolji si covjek. :thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94342
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#212 Re: Pronalazak para

Post by Logovan »

Spartan17 wrote:Oktobar 2011. mislim da sam tada bio druga godina faxa, stanovao na Bjelavama, vraćam se sa predavanja kad na Bjelavama na autobuskom stajalištu pored studentskog doma, pare na trotoaru. Okrenem se pogledam, naprijed nazad, nigdje žive duše, bilo je oko 6 ili 7 već mrak pao, sagnem se i uzmem, stavim u džep. Dodjem u stan, kad ono dvoje po 50 KM ono smotano, ajd ostavim te pare. Legao naveče i kontam, sigurno su od nekog studenta, roditelji možda zadnje odvojili za džeparac ili poslali da plati dom, jer studentski dom je u blizini, kontam i sam sam student, znam koliko svaka marka znači kad dodje od kuće. Onda s druge strane kontam gore iznad ulicom bolnica Podhrastovi, nekome iz bolnice ispalo, možda krenuo po lijekove u apoteku ili je neki penzioner, ma hiljadu mi misli prolazilo kroz glavu, zamišljam ko bi mogao to biti, kako li izgleda. Kako god skontam, ma nije to moje, i na kraju odlučim da upitam hodžu, čisto onako da vidim kako oni gledaju na te slučajeve pronalaska novca. Kaže on meni ako ni na koji način ne možeš utvrditi čije su pare, ako nikoga nisi vidio u blizini, to je tvoje, kao ono tvoja nafaka, tako propisano od Boga. Ajd dobro i ja taman da krenem od njega kad mi kaže slušaj ako ti te pare nisu sad ono prijeko potrebne, a kopka te to čije je, najbolje da ih daš nekome ko je siromašan bolestan ono kao sadaka. E u to vrijeme bila je ona akcija prikupljanja pomoći za Nisveta Džanku, stalno se vrtio onaj broj žiro računa, ja to vidim na tv, i odem pola uplatim za njega, a ono pola u banci usitnim sve po marku dvije, prođem Ferhadijom i Titovom i sve podijelim, halal bilo, kako došle tako i otišle. Mogu vam reći da sam se rahatnije osjećao kad sam rješio tih para :-D
:thumbup: :bih: :bih:
User avatar
mayab
Posts: 27132
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#213 Re: Pronalazak para

Post by mayab »

Hajde što si uplatio za liječenje čovjeka :thumbup: , ali što si podržavao organizirano prosjačenje po Ferhadiji i Titovoj, to ti je autogol par ekselans :run:
User avatar
Spartan17
Posts: 205
Joined: 08/03/2017 17:48

#214 Re: Pronalazak para

Post by Spartan17 »

mayab wrote:Hajde što si uplatio za liječenje čovjeka :thumbup: , ali što si podržavao organizirano prosjačenje po Ferhadiji i Titovoj, to ti je autogol par ekselans :run:
Donekle si upravu, al opet kada se malo razmisli, i te prosjake je neka nevolja, bijeda natjerala na to, pod ovim mislim na prosjake kojima to nije zanimanje, a s druge strane i ovi što su natjerani da prose su pod jednom torturom i nanosi im se nepravda kroz tu prisilu na prošenje, prvenstveno kada su djeca u pitanju. Nemoj da se ovo pogrešno protumači pa da ispadne da ja ne daj Bože podržavam prosjačenje, ali vidiš tada nisam razmišljao o tome da li je u pitanju autogol, gledao sam samo da se rješim tih para kao što napisah ranije i da ih dam nekome za koga sam mislio da se nalazi u stanju bolesti i siromaštva. Sa ovim prvim sam pogodio pravi gol, a sa ovim drugim možda je to bio i autogol, ipak moja namjera je bila iskrena, a u toj situaciji mi je samo to bilo bitno :thumbup:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#215 Re: Pronalazak para

Post by mali jomu »

Spartan17 wrote:....možda je to bio i autogol,....

Dobro si uradio jer nije bilo tvoje..... i dao si kome si dao, onome ko ti je prvi naisao na pamet. nista od autogola. :thumbup:
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#216 Re: Pronalazak para

Post by choxnox »

meteorit135531 wrote:Dobro, pojedini forumasi misle da sam troll, ne zelim uopste dokazivati bilo sta. :roll:
U zivotu sam samo jednom nesto ukrao, a to su bili stapici za usi od komsije, 2002 godine kad sam pitao da odem u WC, i uzeo sa pulta 5 komada stapica za usi, i odnio kuci.
Tad mi je bilo drago zbog toga. :izet:
Jednom sam u snijegu nasao 5 KM, i uzeo sam ih. Bez puno razmisljanja. Tad sam bio drugi srednje.
Jednom sam materi ukrao marku iz tasne, i otisao da vidim kako se narucuje kafa u kaficu.
Osim toga, nikad nista drugo nisam ukrao.
Ovo ne smatram kradjom, jer nije bilo namjere, samo me je nesto povuklo da uzmem pare sa ulice, ne znam tacno sta.
Eto, ne osjecam se lose, ali mi nije bas drago jer mislim da sam uradio nesto neobicno sto se kosi sa mojim normalnim akcijama i postupcima
Pa ti si vec mafijas sa dugogodisnjim iskustvom :lol:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#217 Re: Pronalazak para

Post by nema me tamo »

Bukvalno kleptoman koji nije još imao priliku da naleti na veci iznos.
Joooj nema covjeka na ovom forumu koji bi vratio milju da nađe na ulici. :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#218 Re: Pronalazak para

Post by VladaFBiH »

Molba za ove što ne vraćaju novac koji pronađu :)

Ako ikada nađete novčanik a već želite da uzmete novac barem vratite dokumente i kartice i ljudi će Vam biti zahvalni jer ste ih spasili višemjesečne zajebancije sa vađenjem novih dokumenata :kakoste:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#219 Re: Pronalazak para

Post by dobar osjecaj »

nema me tamo wrote:Bukvalno kleptoman koji nije još imao priliku da naleti na veci iznos.
Joooj nema covjeka na ovom forumu koji bi vratio milju da nađe na ulici. :D
Mozda nema covjeka :D

Ja znam samo za sebe da nadjem novac na ulici uz koji se nalazi ikakav dokument ili trag koji bi me mogao dovesti do vlasnika, da bi se potrudila da nadjem vlasnika i da dostavim to sto sam nasla. Takva sam bila i kad nisam imala kao student za dovoljno obroka dnevno, takva sam i danas kad zaradjujem dovoljno za svoje potrebe, takva cu ostati jer imam takav karakter, odgoj i licni integritet.

Nikad od ljudi ciji novac bi nasla ne bi ocekivala da mi ista daju od tog novca, niti bi uzela ista. Obicno hvala je sasvim dovoljno. Ako mi se ikad ponovo desi da na ulici nadjem novac bez ikakvih dokumenata, dacu ga za necije lijecenje. To je sve.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#220 Re: Pronalazak para

Post by nema me tamo »

dobar osjecaj wrote:
nema me tamo wrote:Bukvalno kleptoman koji nije još imao priliku da naleti na veci iznos.
Joooj nema covjeka na ovom forumu koji bi vratio milju da nađe na ulici. :D
Mozda nema covjeka :D

Ja znam samo za sebe da nadjem novac na ulici uz koji se nalazi ikakav dokument ili trag koji bi me mogao dovesti do vlasnika, da bi se potrudila da nadjem vlasnika i da dostavim to sto sam nasla. Takva sam bila i kad nisam imala kao student za dovoljno obroka dnevno, takva sam i danas kad zaradjujem dovoljno za svoje potrebe, takva cu ostati jer imam takav karakter, odgoj i licni integritet.

Nikad od ljudi ciji novac bi nasla ne bi ocekivala da mi ista daju od tog novca, niti bi uzela ista. Obicno hvala je sasvim dovoljno. Ako mi se ikad ponovo desi da na ulici nadjem novac bez ikakvih dokumenata, dacu ga za necije lijecenje. To je sve.
Našao drug novcanik od neke turkinje unutra tacno 24 kartice i cvaja potrošio on cvaju ostavio novcanik da vrati te kartice ove poslala nekog ni pet ni šest samo novcanik uzeo i ode..
Da gurne bar cvaju...

I da se razumijemo da nađeš sutra hiljadu u novcaniku znamo i ja i ti da ne bi vratila pa da pise unutra tacna adresa. :D
Post Reply