Promjena sifre Bihnet ADSL

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#1 Promjena sifre Bihnet ADSL

Post by SimkeA »

Poštovani forumaši,
imam pitanje vezano za BiHnet Webmail servis. Nakon što sam uveo ADSL, dobio sam pristupnu šifru sa kojom provjervam, moj bihnet email inbox. Pošto je šifra vrlo teška za pamćenje, želim je promijeniti, ali nisam siguran kako to ispravno da uradim, a da ne ugrozim pristup internetu.

Drug mi je rekao da je to ista šifra i za pristup internetu koju su u pristupnom modemu snimili tehničari Bh telecoma. Moje pitanje je slijedeće:
1. Da li promjenom šifre za pristup korisničkom portalu u cilju pregledanja emaila, automatski mijenjam i pristupnu šifru za internet?
Ja ne želim da promijenim pristupnu šifru za internet jer ne znam gdje je ta šifra snimljena u modemu niti kako se ona mijenja.

Pozdrav i unaprijed hvala na pomoći!
User avatar
ing-ecc
Posts: 18125
Joined: 31/03/2013 09:58

#2 Re: Promjena sifre Bihnet ADSL

Post by ing-ecc »

SimkeA wrote:Poštovani forumaši,
imam pitanje vezano za BiHnet Webmail servis. Nakon što sam uveo ADSL, dobio sam pristupnu šifru sa kojom provjervam, moj bihnet email inbox. Pošto je šifra vrlo teška za pamćenje, želim je promijeniti, ali nisam siguran kako to ispravno da uradim, a da ne ugrozim pristup internetu.

Drug mi je rekao da je to ista šifra i za pristup internetu koju su u pristupnom modemu snimili tehničari Bh telecoma. Moje pitanje je slijedeće:
1. Da li promjenom šifre za pristup korisničkom portalu u cilju pregledanja emaila, automatski mijenjam i pristupnu šifru za internet?
Ja ne želim da promijenim pristupnu šifru za internet jer ne znam gdje je ta šifra snimljena u modemu niti kako se ona mijenja.

Pozdrav i unaprijed hvala na pomoći!
Odgovor na pitanje 1. jeste DA. :D Ovo promjenu bihnet passworda i sifre za mail mozes izvesti uz pomoc HD na 1444 i dobiti info o automatskom memorisanju u modemu. Uz malo rizika mozes i sam promjeniti sifru na portalu sto bi trebalo rezultovati i promjeni na modemu al ako krene po zlu onda zovi 1444. :izet:
I navrati na bh telecom all about 8-)
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3 Re: Promjena sifre Bihnet ADSL

Post by Tesla Edison »

ing-ecc wrote:
SimkeA wrote:Poštovani forumaši,
imam pitanje vezano za BiHnet Webmail servis. Nakon što sam uveo ADSL, dobio sam pristupnu šifru sa kojom provjervam, moj bihnet email inbox. Pošto je šifra vrlo teška za pamćenje, želim je promijeniti, ali nisam siguran kako to ispravno da uradim, a da ne ugrozim pristup internetu.

Drug mi je rekao da je to ista šifra i za pristup internetu koju su u pristupnom modemu snimili tehničari Bh telecoma. Moje pitanje je slijedeće:
1. Da li promjenom šifre za pristup korisničkom portalu u cilju pregledanja emaila, automatski mijenjam i pristupnu šifru za internet?
Ja ne želim da promijenim pristupnu šifru za internet jer ne znam gdje je ta šifra snimljena u modemu niti kako se ona mijenja.

Pozdrav i unaprijed hvala na pomoći!
Odgovor na pitanje 1. jeste DA. :D Ovo promjenu bihnet passworda i sifre za mail mozes izvesti uz pomoc HD na 1444 i dobiti info o automatskom memorisanju u modemu. Uz malo rizika mozes i sam promjeniti sifru na portalu sto bi trebalo rezultovati i promjeni na modemu al ako krene po zlu onda zovi 1444. :izet:
I navrati na bh telecom all about 8-)
Ako je modem u ACS-u onda možeš bez problema promijeniti šifru. Na wifi šifru ta se promjena neće afektirati tako da će ona ostati nepromjenjena. Za promjenu te glavne šifre, moraš pozvati 1444 sa fiksnog broja na kojem je registrovana usluga. Ako nemaš fiksni, onda samo i jedino na šalteru uz LK.
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#4 Re: Promjena sifre Bihnet ADSL

Post by SimkeA »

Hvala,

mislio sam da postoji nacin da se samo promijeni sifra za Webmail. Nemam fiksni telefon, pokusat cu da promijenim preko portala, nikako mi ne zvuci primamljivo da sifru mijenjam na salteru uz licnu kartu :)
SimkeA
Posts: 355
Joined: 10/12/2010 19:26

#5 Re: Promjena sifre Bihnet ADSL

Post by SimkeA »

Upravo sam promijenio sifru preko portala i provjerio sa starom sifrom vise ne mogu pristupiti ni Webmailu ni progledu potrosnje i sl.
Medjutim nisam promijenio pristupnu sifru za internet (mijenja se u postavkama modema), a ipak imam pristup internetu (trenutno ovo pisem).
Moguce da necu imati pristup Internetu tek nakon restarta modema.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#6 Re: Promjena sifre Bihnet ADSL

Post by Tesla Edison »

SimkeA wrote:Upravo sam promijenio sifru preko portala i provjerio sa starom sifrom vise ne mogu pristupiti ni Webmailu ni progledu potrosnje i sl.
Medjutim nisam promijenio pristupnu sifru za internet (mijenja se u postavkama modema), a ipak imam pristup internetu (trenutno ovo pisem).
Moguce da necu imati pristup Internetu tek nakon restarta modema.
Vjerovatno je modem u ACS-u i samim tim automatizmom se primijenila i ta šifra u modemu.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: Promjena sifre Bihnet ADSL

Post by Truba »

imam moju tv i nazvao sam da promijenim sifru
i nazvali me iz tehnicke

nisam imo živaca a nisam ni mogao naći :D a mislim i da ne može preko portala :D
Post Reply