Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#8426 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by nepass1 »

jutros izasao iz kuce jos voda nije bila dosla. na poslu se umivam
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#8427 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Haris.ba »

Jutros uredno oprani zubi. Umiven. Noge plaknute.

Ja mislim da treba prestati sa lazima na nasu vlast.

Jer da vode nema u stvarnosti narod bi protestvovao u stvarnosti. A ne ovako virtuelno.

Ponavljam. Vode ima. Pustite petu kolonu.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#8428 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dr. Kuca »

Kod mene ima vode, ali npr kod kolege na drugom dijelu grada nema.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#8429 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by SmokingMan »

nepass1 wrote:jutros izasao iz kuce jos voda nije bila dosla. na poslu se umivam
Pa kupi koji kanister,makar i one od 5l,neka se nađu pri ruci,posebno u ovakvim situacijama.
bumerangss
Posts: 4473
Joined: 12/01/2015 16:47

#8430 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by bumerangss »

Haris.ba wrote:Jutros uredno oprani zubi. Umiven. Noge plaknute.

Ja mislim da treba prestati sa lazima na nasu vlast.

Jer da vode nema u stvarnosti narod bi protestvovao u stvarnosti. A ne ovako virtuelno.

Ponavljam. Vode ima. Pustite petu kolonu.
Možda na Poljinama ima ali u Boljakovom nije bilo, odnosno bilo je ali tuš nije moga a ja iako nisam SDA-ovac jesam musliman i nije mi dovoljno da operem zube i plaknem noge a potarem guziocu papirom nego moram se oprati (tahret) tj ja ujutro poslije velike i male nužde odmah u kadu na kupanje ali mi to ovih dana ne dozvoljava ViK tj Vlada KS kao vlasnik :!:
User avatar
nepass1
Posts: 9700
Joined: 06/07/2017 07:35

#8431 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by nepass1 »

imam kanister al jebeno se umiti jednom rukom :mrgreen:
to samo da progledam i udes ne napravim. na poslu pravo :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8432 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Truba »

Dozer wrote:Neko mi rece da je gradonacelnik IS ponudio vodu Sarajevu. Tamo, valjda, vode ima dovoljno iako je susa...

Ali, bitno je biti, kao i da narod zna, i da je sve ovo SDAAAAA DEMOKRATIJAAAAA....

Ah, da...da ne zaboravimo i ono - skupa smo zajedno, i - u jedinstvu je snaga....

da ovo sam čuo na anteni radiju

iz tilave

ali se mora prvo nešto uložiti tamo...pa onda vamo
znači ništa prije izbora
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8433 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Jeste, vidim na Klix-u jutros.
Pa i nemaju tamo odakle drugu nego s Tilave, eventualno Jahorina.
A, i to je tragikomedija.... Tilava je prije rata bila u sastavu VikSa i pumpala je vodu u rezervoar Hrasno, a sad je to izvoriste u RS. Otudjeno izvoriste.

Logicno, ta ponuda je danas OK, s obzirom na postojece stanje i razgranicenja, ali je prava sega... Ovo je sad isto kao da ti neko klepi mobitel iz dzepa vrijedan 300 KM, a onda hoce da ti ga proda na rate od po 10KM tokom 5 godina ...

Da sve bude gore, ViK ce sigurno prihvatiti ovu ponudu, naranvo nekad sljedece godine na ljeto i pred izbore, kako bi mogli reci - eto, SDA je rijesila dobar dio problema vode u Sarajevu. A onda ce ViK, a kako bi namirili one u Lukavici, dodatno podici cijenu vode.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#8434 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Pitar sa Kariba »

Dozer wrote:Jeste, vidim na Klix-u jutros.
Pa i nemaju tamo odakle drugu nego s Tilave, eventualno Jahorina.
A, i to je tragikomedija.... Tilava je prije rata bila u sastavu VikSa i pumpala je vodu u rezervoar Hrasno, a sad je to izvoriste u RS. Otudjeno izvoriste.

Logicno, ta ponuda je danas OK, s obzirom na postojece stanje i razgranicenja, ali je prava sega... Ovo je sad isto kao da ti neko klepi mobitel iz dzepa vrijedan 300 KM, a onda hoce da ti ga proda na rate od po 10KM tokom 5 godina ...

Da sve bude gore, ViK ce sigurno prihvatiti ovu ponudu, naranvo nekad sljedece godine na ljeto i pred izbore, kako bi mogli reci - eto, SDA je rijesila dobar dio problema vode u Sarajevu. A onda ce ViK, a kako bi namirili one u Lukavici, dodatno podici cijenu vode.
To je malo pompezno prenesena informacija. Valjda je to malo (cini mi se 20l/s) i ne rješava problem vodosnabdijevanja. A ViK ne pristaje na dogovor zato što sva kanalizacija I.SA. slijeva u kolektor otpadnih voda ViK-a i traže da se to plaća. Doduše ne žuri se ni jednim ni drugim...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#8435 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Haris.ba »

bumerangss wrote: Možda na Poljinama ima ali u Boljakovom nije bilo, odnosno bilo je ali tuš nije moga a ja iako nisam SDA-ovac jesam musliman i nije mi dovoljno da operem zube i plaknem noge a potarem guziocu papirom nego moram se oprati (tahret) tj ja ujutro poslije velike i male nužde odmah u kadu na kupanje ali mi to ovih dana ne dozvoljava ViK tj Vlada KS kao vlasnik :!:
Ja da ujutro nemam vode, peškirčić pod mišku i pravac na Poljine da se plaknem.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#8436 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by julisiz es grant »

gurabija78 wrote: dobro je da nije zavrno vodu skroz obzirom da je otišao.
tako je Aljo radio u ratu, ode na mi(nde)rovne pregovore, i momentalno nestane i vode i struje u Sarajevu.... ko pravi domaćin
Da...i usput baci koju granatu...na Markale npr.
Haj ne seri, svega ti...znamo iz čije kuhinje dolaze te priče.
Eno ti Karadžića, generala Galića i Miloševića, a uskoro će i usrani đeneral Mladić...pa ih pitaj zbog čega su na robijama sa kojih vjerovatno za života neće izaći, ako su Sarajlije same sebe granatirale, zavrtale vodu, isključivale struju, nisu propuštali humanitarnu pomoć i sl.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#8437 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dr. Kuca »

Sta hoces da kazes da narod laze za vodu?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#8438 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by julisiz es grant »

Dr. Kuca wrote:Sta hoces da kazes da narod laze za vodu?
Ne, nego vidi šta je napisao...da je Alija u ratu namjerno zavrtao vodu Sarajlijama, da prikaže kako pate i sažali svjetsko mnijenje.
Zna se šta je slijedeće iza toga...Markale...sami sebe granatirali...ser, ser...
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#8439 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dr. Kuca »

julisiz es grant wrote:
Dr. Kuca wrote:Sta hoces da kazes da narod laze za vodu?
Ne, nego vidi šta je napisao...da je Alija u ratu namjerno zavrtao vodu Sarajlijama, da prikaže kako pate i sažali svjetsko mnijenje.
Zna se šta je slijedeće iza toga...Markale...sami sebe granatirali...ser, ser...

Ma dobro to su balijska posla, za 10 godina ce se pricati sami ratovali izmedju sebe, u srebrenici nije bio genocid vec zene ubijale muzeve itd.
Ovo sam pito harisa jer vidim da provlaci pricu raja laze i folira.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#8440 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dr. Kuca »

Image

Zdrava voda.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#8441 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Haris.ba »

Dr. Kuca wrote:
Ma dobro to su balijska posla, za 10 godina ce se pricati sami ratovali izmedju sebe, u srebrenici nije bio genocid vec zene ubijale muzeve itd.
Ovo sam pito harisa jer vidim da provlaci pricu raja laze i folira.
Ko vjeruje da postoji narod kojem zavrću vodu naveče, a bukvalno leži navodi - a da taj narod ni mukajet u stvarnosti? Sve nešta virtualno.

Meni to izgleda nevjerovatno.

Kad vidim proteste u stvarnosti - vjerovaću da se voda zavrće. Ovako - samo lajanje u noć.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8442 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

To voda iz restorana "Zdrava voda" kod Jablanice?!
Haris.ba wrote:
Dr. Kuca wrote:
Ma dobro to su balijska posla, za 10 godina ce se pricati sami ratovali izmedju sebe, u srebrenici nije bio genocid vec zene ubijale muzeve itd.
Ovo sam pito harisa jer vidim da provlaci pricu raja laze i folira.
Ko vjeruje da postoji narod kojem zavrću vodu naveče, a bukvalno leži navodi - a da taj narod ni mukajet u stvarnosti? Sve nešta virtualno.

Meni to izgleda nevjerovatno.

Kad vidim proteste u stvarnosti - vjerovaću da se voda zavrće. Ovako - samo lajanje u noć.
Otkad ja ovo govorim... Ovaj narod je naprosto glup...

Zaista je tesko povjerovati da stotine hiljada ljudi dozvoljavaju sacici nesposobnih kleptomana da ih maltretiraju godinama, pa i decenijama. I niko nista...
Samo se nekolicina buni, ostali sute k'o zaliveni... Nenadjebivi mentalni sklopovi...

Jbt, da se ovako nesto desava bilo gdje u Evropi, ta vlast bi expresno ili bila totalno smijenjena na izborima, ili rastjerana silom i motkama.

Samo kod nas narod ne konta osnovnu stvar, a ona glasi:
POLITICARI SU NA POZICIJAMA VLASTI JER IH JE NAROD IZABRAO I POSTAVIO NA NJIH DA BI ONI RADILI ONO STO NARODU TREBA, I ZA STA IH NAROD DEBELO PLACA!!!!!
Kada ovaj narod uspije ovo shvatiti, a to ocigledno narodu pravo tesko ide, to razmisljanje, a pogotovo reagovanje, tada ce narod i postati svjestan da je stvarna moc u njegovim rukama, a ne politicarskim.

Ali, kod nas mentalni sklopovi ferceraju nekako ovako:
1. Narod izadje na izbore i izabere nekoga za nesto (i to niposto ne na osnovu nekog programa i obecanja, nego 99% na osnovu etno-vjerske pripadnosti).
2. Taj sjedne u fotelju i pocne krasti kapom i sakom, a pri tome uredno laze one koji su ga postavili tu gdje jeste, i ne radi apsoltno nista od onoga sto bi zaista trebalo da radi.
3. Narod mu se snishodljivo klanja kad god ga vidi, jer on je, zaboga - vlast.

Jebem ti poltronski maloumni zivot...
Last edited by Dozer on 23/08/2017 10:29, edited 4 times in total.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#8443 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dr. Kuca »

Ovo je voda jucer iz cesme na Kosevskom Brdu.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8444 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Ma zajebavam se ba :D
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#8445 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by gurabija78 »

julisiz es grant wrote:
gurabija78 wrote: dobro je da nije zavrno vodu skroz obzirom da je otišao.
tako je Aljo radio u ratu, ode na mi(nde)rovne pregovore, i momentalno nestane i vode i struje u Sarajevu.... ko pravi domaćin
Da...i usput baci koju granatu...na Markale npr.
Haj ne seri, svega ti...znamo iz čije kuhinje dolaze te priče.
Eno ti Karadžića, generala Galića i Miloševića, a uskoro će i usrani đeneral Mladić...pa ih pitaj zbog čega su na robijama sa kojih vjerovatno za života neće izaći, ako su Sarajlije same sebe granatirale, zavrtale vodu, isključivale struju, nisu propuštali humanitarnu pomoć i sl.

te sve ostale teorije zavjere si sam nabrojao, a što se tiče upravljanja komunalijama u ratu, previše je bilo slučajnosti! i hebe mi se za Karadzica, Mladica i sl., sa njima sam načisto, znam da su nam radili o glavi, i da su mogli sve bi nas pobili... šta ćemo sa ovim "našima"? nemaju ni Dodik ni Čović nikakvih ingerencija u Sarajevu, pa nemamo vode a ležimo na njoj, gradski saobraćaj se raspada, kerovi nas grizu po ulici....
i da, zaboravio si nabrojati i: upuca ženu bivšeg vrhovnog komandanta Armije BiH, pošalje snajperiste da zakuhaju pri hapšenju odmetnutih komandanata Armije....
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8446 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Zenu bivseg komandanta Armije BiH, Sefera Halilovica, nisu upucali nego - raznijeli OSA-om.
Usput joj ubise i brata, kontajuci da je to Sefer. Cisto da se zna.

Neki drugi komandanti su poginuli u potpuno cudnim okolnostima na linijama, a neki su pokusani biti ubijeni snajperima usred grada.

Ovo su sve cinjenice. Dakle, bez lupetanja o kojem se nista ne zna, please.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#8447 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by gurabija78 »

Dozer wrote:Zenu bivseg komandanta Armije BiH, Sefera Halilovica, nisu upucali nego - raznijeli OSA-om.
Usput joj ubise i brata, kontajuci da je to Sefer. Cisto da se zna.

Neki drugi komandanti su poginuli u potpuno cudnim okolnostima na linijama, a neki su pokusani biti ubijeni snajperima usred grada.

Ovo su sve cinjenice. Dakle, bez lupetanja o kojem se nista ne zna, please.
poenta je da ljudi odoše pod zemlju, ne prirodnom smrću niti od strane agresora sa brda.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8448 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Tu se slazemo.
A danas odose iz zemlje, jer ovdje nemaju nikakve perspektive.

'Bem ti zivot... Glavni grad jedne drzave ima redukcije vode, u zemlji koja je najbogatija vodom u Evropi.
I naranvo da za to nisu krivi ni cetnici ni ustase, ni Ameri ni Kinezi, nego iskljucivo lokalni domaci vlastodrsci koji "upravljaju" svim tim vec 26 godina, a to je - SDA.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8449 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Truba »

Dozer wrote: Samo se nekolicina buni, ostali sute k'o zaliveni... Nenadjebivi mentalni sklopovi...
moram biti grub možda se nekome neće svidjeti ali oni koji su se bunili
za denisa... sada su od
amerike do asutralije

osobno znam likove koji su u barseloni, berlinu, zagrebu...a bili su u organiziranju tih protesta

bunili su se likovi kojima je bilo super i u sarajevu... ali su otišli na bolje...

s 2500 maraka na 5000 eura :D što bih ja rekao
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8450 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Znam ih i ja sve. I jos sam tu. Nazalost...

A ti o kojima pricas, bilo ih je samo 3.
Post Reply