Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
strojki
Posts: 32
Joined: 24/09/2010 12:24

#8376 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by strojki »

drugi profil wrote:
Pitar s Kariba wrote:
supercali wrote:Imas jeftiniji vodomjer od tih 350 jer sam ja zamjenio
Ja se nisam bunio jer eto da im uslisim i tu zelju a usput da se rijesim i kablova od wc-a do ulaznih vrata i onog hepeka ispred
Od sada svaku promjenu cu pitati zasto kad sada obidjete krug oko zgradr i prikupite podatke
drugi profil wrote:Vodomjer ti je sam 320 KM, a za placanje kešom popust 5% pa je 304. Valjda znaš sam zamijenit.
Promijeniš, zovneš ViK. Dođe čiko, stavi plombu, popiše serijske brojeve i stanje na starom i novom i kraj.

Promijenili su zakon, pa sad imaju dva zakona koji su kontradiktorni. Jedan štiti tvoja prava, drugi štiti ViK. Pregledaj malo unazad temu. Sad, hoćeš se gonit sa njima po sudovima, ili ćeš promijeniti do tebe je.
Ok, hvala.
Čuo sam jučer da ima za 304 KM, negdje iznad kružnog u Buća Potoku. Samo mi rekoše i to da se kod tog radio-vodomjera baterija dopunjuje preko solarne ćelije i da mora imati pristup svjetlosti. Kod mene u banji nema prirodnog svjetla, a plus vodomjer u rupi ispod ormarića od umivaonika :-?

Al', bez obzira na sve to, od strane ViK-a ovo je fakat bezobrazluk.
Joj jes te neko nalozio. Cuj solarna celija.... :lol:
IMAS d.o.o. u Nedima Filipovića bb. (ukratko Kod Mrvice). 304 za keš, baterija 10 godina garancija. Evo ti broj, valjda nije zabranjeno pomoći: 033 716 816
Ja imam isti problem. Objasnjenje iz ViKSA ja dobio, bilo je da baterije iz jedinice za starih vodomjera su iscurile, i da zbog toga treba kupiti cijeli nov vodomjer. Navodno, ove jedinice sa HRI senzorima se vise ne proizvode - sto je apsolutna neistina. Sensys proizvodjac ih jos uvijek pravi i dostavlja, i cijena mu je cca 12EUR.

No, nisam siguran da Vodovod ima pravo da ovo radi. I te "stare vodomjere" (mada mi je tesko reci da je vodomjer ugradjen prije 6 godina star) je preporucio niko drugi do ViK. Ko nam garantuje da opet nece neko napravidi dogovr sa nekom trecerazrednom slovenackom firmom da se mijenja sve? Mislim... Bezobrazluk nevidjeni...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8377 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by supercali »

Moj stari vodomjer je bio star cca 11 godina
strojki
Posts: 32
Joined: 24/09/2010 12:24

#8378 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by strojki »

Dr. Kuca wrote:Ne znam je li do mene ali voda sa cesme jako smrdi, ima cudan miris.
Po svemu sudeci, koncentracija hlora u zadnjih par mjeseci je veca, pa je "miris" i boja vode drugacija. Razlog tome su vise temperature i cijevi koje su vlazne, a u njih udje zrak po noci - idealna prilika za razvijanje raznih bakterija, koji oneciste vodovod.

Ovaj metod "dezinfekcije" je od ranije poznat u sistemima kada voda ne nestaje, ili rijetko nestaje... Kako je to kod nas uvjezbani folklor nesposobnog ViK-a, puno je jednostavnije da haknes 5x vise hlora u cjevovod, nek' se narod davi, i onako je glup, nego da te optuze da imas bakterije tipa Escherichia coli, pa pored nestasica, da te dave da si jos peksinav (i sad su, ali to bi bio bezobrazan dokaz)...

Narod je glup, narod ce da pije... do 12 sati dezinfikuju vodovod, od 10:30 ugase vodu... Sve u svemu... bez obzira na bakteriolosku cistocu, u ovim danima ja ne pijem vodu iz cesme, jer vjerujem da je previse hemijski zatrovana...
strojki
Posts: 32
Joined: 24/09/2010 12:24

#8379 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by strojki »

supercali wrote:Moj stari vodomjer je bio star cca 11 godina
I moj stari vodomjer na vikendici je od prije rata... pogodi... jos uvijek radi...

Vodomjeri se ne prave da bi se mijenjali svakih 10 godina. To je ViKova izmisljotina... Kreteni
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#8380 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

Voda sa cesme niej za pice. Mislim nece ti nista biti od jedne case, pa ni od litra, ali koristiti je u duzem periodu za pice znaci svjesno se trovati teskim metalima, benzenima i hlorom.
Pad pritiska u cijevima dozvoljava ulazak vode iz oklonog zemljista u te cijevi, a zivimo u gradu i drzavi kojima je ekologija vazna kao urod caja na Cejlonu. Sinoc lupila dobra kisa, saprala sve dizelske čađi, fleke od motornog ulja, razne druge hemikalije, u zemlju, kraj cijevi. Ta zemlja je odavno prezasičena teškim metalima, benzenom, i drugim užasima. Naravno da će uvijek malo dospjeti u cijevi jer u njima nema pritiska da ih štiti.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8381 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by supercali »

strojki wrote:
supercali wrote:Moj stari vodomjer je bio star cca 11 godina
I moj stari vodomjer na vikendici je od prije rata... pogodi... jos uvijek radi...

Vodomjeri se ne prave da bi se mijenjali svakih 10 godina. To je ViKova izmisljotina... Kreteni
Nisi razumio moj razlog zamjene al nema veze
User avatar
oldtajmer
Posts: 5030
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#8382 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by oldtajmer »

hebes ti i redukcije i sve drugo sto je propalo u gradu,daj ti meni da se prosetam ulicom alije iz. pa da sutra umrem rahat
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-ov- ... /170817056
cime se oni bave serem im se u stau
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8383 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

oldtajmer wrote:hebes ti i redukcije i sve drugo sto je propalo u gradu,daj ti meni da se prosetam ulicom alije iz. pa da sutra umrem rahat
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-ov- ... /170817056
cime se oni bave serem im se u stau
joj papka :twisted: :run:
Last edited by amar1994 on 17/08/2017 15:44, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#8384 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

.
Last edited by drug_profi on 17/08/2017 15:56, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8385 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Truba »

imamo snimljeno
:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#8386 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

Black swan wrote:imamo snimljeno
:thumbup:
pojedi snimak
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8387 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Truba »

i tebe smo upratili
:thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8388 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

objesite me odma sto nisam okorjlevi SDA ovan :lol: :lol:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#8389 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by walk_M-A-N »

Ima razlog, uzrok i ima posljedica. A ljudi se žale samo na posljedice.
Razlog znamo valjda, nestručni ljudi. Da je to drugačije, ne bi ni bilo ove teme, već odvrneš pipu i napiješ se čiste vode, pa platiš mjesečno.
A uzrok se može vidjeti u Izvještaju Vodovoda, gdje piše da postoje četiri načina elektronskog čitanja: M-bus, HRI, GPRS, radijski. Ne piše kako je došlo da postoje različiti načini, ali izgleda da tome nije data potrebna pažnja.
I sad posljedica, mijenjaj neke od tih vodomjera, je li. Tražite objašnjenje i odbijte, jer niste ih stavili sami već po njihovom odobrenju. A oni su morali voditi računa da to mora raditi čitav životni vijek vodomjera, decenije.
djetelina_
Posts: 9262
Joined: 24/09/2011 13:12

#8390 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by djetelina_ »

Svako jutro kad krenem da se tusiram cirkus, otvorim cesmu u tis kabini, pritisak haos, puca mlaz, samo cekad kad ce mi sve popucati u zidu :-)
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#8391 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Sodom1 »

Meni je vise cudno da se svako jutro tusiras :-D
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#8392 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by zavezata-vreca »

Socijalno nema vode ... Fb str. Vika ne mogu da nadjem?!
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#8393 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by problemnatravunu »

Dakle, minimum 2 mjeseca ovo ovako curi i niko iz tzv.VIK-a se ne trza
(izlaz iz Konzuma Ložionička, na semaforu!)

Image
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20552
Joined: 12/08/2013 12:51

#8394 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by insaneinthebrain »

vidio sam to jucer, sta je ono, izvire iz asfalta :run:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8395 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

Jebo to , nek curi , daj da se preimenuje Titova :izet: :izet: :izet:

:run:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#8396 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by problemnatravunu »

Dudaković i Konaković u posljednjem avionu s bh. hadžijama

Zadnji ovogodišnji avion s bosanskohercegovačkim hadžijama poletio je jutros s Međunarodnog aerodroma u Sarajevu prema Saudijskoj Arabiji, prenosi INS.

Među bosanskim hadžijama koji su otputovali posljednjim ovogodišnjim avionom iz Sarajeva, je i penzionirani general Armije RBiH, legendarni komandant Petog korpusa, odbrane Bihaća i zapovjednik Zajedničkog zapovjedništva Vojske FBiH Atif Dudaković, kao i premijer Kantona Sarajevo Elmedin Konaković.
Image
Jebeš mi mater, ako sad ne bude vode :o ..... vidim da se premijer baš trudi na svim frontovima :izet:
:run:
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#8397 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by zavezata-vreca »

Da mu kabul bude kod Ollahoo droogoog
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8398 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#8399 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by orinoco »

Šta predstavlja dizanje kažiprsta?
problemnatravunu wrote:Među bosanskim hadžijama koji su otputovali posljednjim ovogodišnjim avionom iz Sarajeva,...
Image
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#8400 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

problemnatravunu wrote:Dakle, minimum 2 mjeseca ovo ovako curi i niko iz tzv.VIK-a se ne trza
(izlaz iz Konzuma Ložionička, na semaforu!)
Nije buraz dva mjeseca. Ovo je od onih minusa zimus i samo se povecava. Pisao sam ja vec ovdje o tom izvoru.
Post Reply