Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
SmokingMan
Posts: 18637
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#10476 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by SmokingMan »

Navikao sam se na noćne redukcije,pomalo mi padaju teško ove nove ujutro,ponekad traju i po 5 sati.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#10478 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Connaisseur Karlin »

zavezata-vreca wrote:Image
:shock:

bezobrazluk sa prijetanjama su/gradjanima , ovo je znak retrogradnog sistema, mracno doba :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10479 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

Budala je ko dozvoli to ;-)

Kad donesu sudski nalog mogu nesto , a i tada mozda :thumbup:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#10480 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by bersK »

zavezata-vreca wrote:Image

Jel imao ovaj rođo gramatiku bosanskog jezik na mašinstvu? hehe
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10481 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#10482 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by bersK »

Drka malo pojmovi, što kaže frau elza
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#10483 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by walk_M-A-N »

http://nap.ba/new/vijest.php?id=40424
U Kantonu šutnja o ključnom detalju: Cijena vode će biti enormno veća
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#10484 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

bersK wrote:
zavezata-vreca wrote:Image

Jel imao ovaj rođo gramatiku bosanskog jezik na mašinstvu? hehe
Interesantno da niko nije prokomentarisao neplaćanje usluga odvoza smeća i potrošnje vode. :roll:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#10485 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

walk_M-A-N wrote:http://nap.ba/new/vijest.php?id=40424
U Kantonu šutnja o ključnom detalju: Cijena vode će biti enormno veća
Još za vakta starog menadžmenta i bivšeg direktora isti su tražili povećanje cijene, prije godinu dana ako se ne varam (plus minus koji mjesec). Tada je Vlada KS rekla nema povećanja dok se ne ispune minimalni uslovi smanjenje redukcije...bla...bla. Sada ti isti ljudi daju intervijue i pričaju kako će cijena vode ići gore i time eto kao da žele reći; "dok smo bili mi bilo je bolje jer cijena voda nije poskupila"... ali eto nema veze što je nismo imali po 10-12 sati. :( Ja bih sutra potpisao da cijena vode ode duplo gore ali da nema redukcija, da se kvarovi otklanjaju u roku 72h, da krenu neke kapitalne investicije u ViK...itd.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#10486 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

Sve manje ce im placat :lol:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#10487 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by seoBIH »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja bih sutra potpisao da cijena vode ode duplo gore ali da nema redukcija, da se kvarovi otklanjaju u roku 72h, da krenu neke kapitalne investicije u ViK...itd.
To im i jeste cilj. I sa ovom cijenom moglo je funckionisati uredno. Bolje patiti par godina narod, pa onda ubirati plodove a narod ko narod glup samo nek se ne puca.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#10488 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

seoBIH wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja bih sutra potpisao da cijena vode ode duplo gore ali da nema redukcija, da se kvarovi otklanjaju u roku 72h, da krenu neke kapitalne investicije u ViK...itd.
To im i jeste cilj. I sa ovom cijenom moglo je funckionisati uredno. Bolje patiti par godina narod, pa onda ubirati plodove a narod ko narod glup samo nek se ne puca.
Mogao je da se ulagalo proteklih 15-18 godina ali u situaciji kada nije uloženo deceniju i nešto ViK po ovim cijenama ne može poslovati ni na pozivinoj nuli kamo li u plusu.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#10489 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by seoBIH »

Ni ne trude se :) Sto li? Bas zbog toga da bi se opravdalo povecanje cijena. javna je tajna da vodu zavrcu ne jer imaju problem sa snadbjevanjem, vec zbog ustede na elektricnoj energiji.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#10490 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by musicman80 »

seoBIH wrote:Ni ne trude se :) Sto li? Bas zbog toga da bi se opravdalo povecanje cijena. javna je tajna da vodu zavrcu ne jer imaju problem sa snadbjevanjem, vec zbog ustede na elektricnoj energiji.

Tako je. Pumpe vuku puno struje, a valja uhljebe finansirati. Stede preko ledja gradjana da bi uhljebi imali super plate, a ovo sto ima vode je zato sto ce sljedece godine izbori. Sljedece godine ili drasticno dizu cijene, ili opet redukcije.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#10491 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Roccohljup »

jest da je SB :D:D
FRLJOKA; PREMIJER KONAKOVIĆ O DOBRIM STRANAMA NESTAŠICE VODE: "Redukcije vode su zadale smrtni udarac pranju novca!"
"Uvijek će biti onih za koje je čaša vode poluprazna, a ne polupuna", napisao je premijer Kantona Sarajevo Elmedin Konaković na svom Facebook profilu, komentirajući kritike ne dugogodišnje nestašice vode u Sarajevu...

On, međutim, tvrdi kako je dugogodišnja nestašica vode tokom njegovog mandata polučila neke "ohrabrujuće rezultate" i "ubrzala pozitivne trendove".

"Izvještaji kantonalne Poreske uprave pokazuju da je zbog nestašice i redukcije vode u proteklih nekoliko godina dramatično smanjeno pranje novca koje je godinama bilo rak-rana naše ekonomije i uzročnik fiskalne nestabilnosti. To je doprinijelo boljem punjenju kantonalnog budžeta", tvrdi Elmedin Konaković.

"U svakodnevnom sam kontaktu sa uglednim biznismenima i lično sam se iz razgovora sa njima uvjerio da je pranje novca skoro presahlo. Neki od njih, poput Denisa Stojnića, Admira Pašića Faće, Nedžada Brankovića... povjerili su mi se da ne pamte kada su zadnji put, zbog redukcija, oprali novac, što otežava njihovo poslovanje, ali doprinosi razvoju kapitalnih projekata u Kantonu.

Kao mladi otac, također moram reći da sam prezadovoljan što su redukcije i nestašice vode, potpuno iskorijenile dugogodišnju, vrlo štetnu, praksu da mlade majke sa prljavom vodom često izbacuju i dijete, što ima svoju humani, ali i demografski značaj. Današnje mlade majke dva puta razmisle da li da prospu vodu, ili je upotrijebe još nekoliko puta za korisne namjene, poput zalijevanja bašče, ili WC-a, što direktno smanjuje smrtnost naših najmlađih sugrađana.

I na kraju, jedan vrlo simpatičan primjer iz svakodnevnog žvota. Nedavno su me posjetili predstavnici Udruženja 'Delirijum' koje okuplja neliječene alkoholičare. Oni su me tom prilikom informsali da su nestašice vode bitno popravile kvalitet žestokih alkoholnih pića u ugostiteljskim objektima, a time, posredno, i njihov osobni standard.

Nekada mi je trebalo litar vlahova da se napijem, a sada nakon što su ugostitelji počeli štedjeti vodu, olešim se od pet-šest čašica“, otkrio je jedan od uglednih članova "Delirijuma", napisao je premijer Kantona Sarajevo Elmedin Konaković.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#10492 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by vješalica »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vik-u-n ... /171114031

8 miliona duga koji nije od juče
hahahhaha
valjalo je tepati lopovima i biznismenima
đabalana voda sve đabe
nek je sdO
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#10493 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by vješalica »

amar1994 wrote: Ma on je sebe opro kod glasackih leziljebovica , hadzija je to bajo moj :lol: :lol: :lol:

PS. Sta se sve danas naziva hadzijom :run:
ako je bio na hadžu
ne znači da ga mi moramo ni zvati hadžijom
treba to nametnuti kao sferu privatnog
da se lik ne zalaufa sa titulom :mrgreen:
do nas je nije do njega
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#10494 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Roccohljup wrote:jest da je SB :D:D
FRLJOKA; PREMIJER KONAKOVIĆ O DOBRIM STRANAMA NESTAŠICE VODE: "Redukcije vode su zadale smrtni udarac pranju novca!"
"Uvijek će biti onih za koje je čaša vode poluprazna, a ne polupuna", napisao je premijer Kantona Sarajevo Elmedin Konaković na svom Facebook profilu, komentirajući kritike ne dugogodišnje nestašice vode u Sarajevu...

On, međutim, tvrdi kako je dugogodišnja nestašica vode tokom njegovog mandata polučila neke "ohrabrujuće rezultate" i "ubrzala pozitivne trendove".

"Izvještaji kantonalne Poreske uprave pokazuju da je zbog nestašice i redukcije vode u proteklih nekoliko godina dramatično smanjeno pranje novca koje je godinama bilo rak-rana naše ekonomije i uzročnik fiskalne nestabilnosti. To je doprinijelo boljem punjenju kantonalnog budžeta", tvrdi Elmedin Konaković.

"U svakodnevnom sam kontaktu sa uglednim biznismenima i lično sam se iz razgovora sa njima uvjerio da je pranje novca skoro presahlo. Neki od njih, poput Denisa Stojnića, Admira Pašića Faće, Nedžada Brankovića... povjerili su mi se da ne pamte kada su zadnji put, zbog redukcija, oprali novac, što otežava njihovo poslovanje, ali doprinosi razvoju kapitalnih projekata u Kantonu.

Kao mladi otac, također moram reći da sam prezadovoljan što su redukcije i nestašice vode, potpuno iskorijenile dugogodišnju, vrlo štetnu, praksu da mlade majke sa prljavom vodom često izbacuju i dijete, što ima svoju humani, ali i demografski značaj. Današnje mlade majke dva puta razmisle da li da prospu vodu, ili je upotrijebe još nekoliko puta za korisne namjene, poput zalijevanja bašče, ili WC-a, što direktno smanjuje smrtnost naših najmlađih sugrađana.

I na kraju, jedan vrlo simpatičan primjer iz svakodnevnog žvota. Nedavno su me posjetili predstavnici Udruženja 'Delirijum' koje okuplja neliječene alkoholičare. Oni su me tom prilikom informsali da su nestašice vode bitno popravile kvalitet žestokih alkoholnih pića u ugostiteljskim objektima, a time, posredno, i njihov osobni standard.

Nekada mi je trebalo litar vlahova da se napijem, a sada nakon što su ugostitelji počeli štedjeti vodu, olešim se od pet-šest čašica“, otkrio je jedan od uglednih članova "Delirijuma", napisao je premijer Kantona Sarajevo Elmedin Konaković.
:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#10495 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by JThomas »

izgleda da ste ipak bili u pravu za namjerno zavrtanje, a ne gubitke od milion posto...riješi nova uprava problem u tri sedmice nadljudskim naporima i vanzemaljskom stručnošću. nema veze što su svi i prije bili tu :-D

četnici im nijedni nisu ravni...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#10496 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by un1ted »

JThomas wrote: četnici im nijedni nisu ravni...
Polahko raja ovo uviđa. Samo da bude adekvatne reakciej kada opet počnu da jebu u zdrav mozak.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#10497 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Pokvarila se telefonska centrala sarajevskog Vodovoda
Narode, nemoj da bi ko slučajno nazvo :oops:
User avatar
mayab
Posts: 27132
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#10498 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by mayab »

JThomas wrote:izgleda da ste ipak bili u pravu za namjerno zavrtanje, a ne gubitke od milion posto...riješi nova uprava problem u tri sedmice nadljudskim naporima i vanzemaljskom stručnošću. nema veze što su svi i prije bili tu :-D

četnici im nijedni nisu ravni...
Jeste, kod mene nema više noćnih nestajanja vode, i totalno slabog pritiska popodne, stvarno brilijantan menaĐment VIK-a, svaka čast, sada opet možemo koristite machine za suđe i veš po jeftinijoj tarifi struje!
:skoljka:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15608
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#10499 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by problemnatravunu »

Image
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#10500 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Roccohljup »

Ne smijem ni pitat oklen' i od cega su fleke na dopisu :D

nego sta nego je zvrcka bila sa.namjernim zavrtanjima da se ustedi na struji :D
Post Reply