Prodavnice guma u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#26 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by aerosa »

A primjeti li iko kako su se provele S3 na ADAC testu ?
Juče gledam u kategoriju kineskog smeća ih stavili, a nakon poderanih barem 4,5 setova istih i slažem se sa njima... Sad po kiši kukala majko sa njima :)
Na istom testu, gume koje su otprilike tu negdje sa cijenom Hankook icebear stale rame uz rame sa premium klasom...
Ali evo glavu na opkladu ako opet ne budu Sava S3 najprodavanije gume u bosni... Na kraju krajeva koga briga kakva je kad nema snijega, do zla boga da na sjevernom polu živimo...
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#27 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by olensoner »

Jel ima gdje u sarajevu kupiti Hankook gume? Kazu da su dobre, prema testovima, a gledao sam u Bihacu njih dimenzija 205/55/R16 oko 150KM, sto je poprilicno dobra cijena...
Rza
Posts: 56
Joined: 24/01/2006 06:54
Location: Sarajevo/Brcko

#28 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by Rza »

ima nešto Hankook a u naprijed pomenutoj Makbel Gumi iza RTV doma (išao sam nedavno da pitam tamo za Barum), a što se tiče Snowtrac-a trebalo bi ih biti u Sava trgovini na Stupu (tu sam pikirao Quatrac gumu za kolica). Pogledaj kontakt info na webu, ove 2 firme imaju stranice.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#29 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by jefferson »

aerosa wrote:A primjeti li iko kako su se provele S3 na ADAC testu ?
Juče gledam u kategoriju kineskog smeća ih stavili, a nakon poderanih barem 4,5 setova istih i slažem se sa njima... Sad po kiši kukala majko sa njima :)
Na istom testu, gume koje su otprilike tu negdje sa cijenom Hankook icebear stale rame uz rame sa premium klasom...
Ali evo glavu na opkladu ako opet ne budu Sava S3 najprodavanije gume u bosni... Na kraju krajeva koga briga kakva je kad nema snijega, do zla boga da na sjevernom polu živimo...
Kumho i Hankook su danas prva ugradnja na VW i Fordova vozila. Koliko znam, Sava nije prva ugradnja niti na jednom vozilu! Prednost savinih guma je jedino snjeg, i tu se sve prednosti zavrsavaju. Brzo se trose, po kisi su OK dok je u pitanju akvaplaning, kada je u pitanju lezanje, blago receno: KATASTROFA!
Hankook i Kumho imaju OK zimske gume, vrlo dobro su balansirane, nisu ni najbolje, ali ni lose. Ono sto bi napomenuo jeste da je Kumho u svijetu trenutno dosta prisutniji od Hankooka, a u SAD su skoro pa domaca guma. Ja sam imao obe, i moram reci da su ljetne Kumho prva liga, i dosta bolje od Hankook kada je u pitanju komfor i buka.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#30 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by _Astra_ »

jefferson wrote:
*Unreal* wrote:Imas Tamek&Son company izmedu OHR-a i Skenderije. Prodaju sve vrste guma Pirelli, Bridgestone, Sava, Tigar itd.

Meni su ugradili 4 x 205 - 55 - R16 marke Tigar model Winter 1, cijena je bila oko 110 po komadu..., citao sam dosta reviews-a na internetu vezanih za Tigar gume i generalno kazu da su vrlo dobre. Tigar je usao u Michelinovu korporaciju 2003 tako da je i to bitan podatak...
Sto se tice zimskih guma, neprikosnovena je Good Year Ultra Grip 7, kao i prije nje 6 ili 4.
Jednostavno, u zadnjih 15 godina GY je prvi kada su zimske gume i pitanju. Vozio sam i na Savi, Michelinu, Hankook, Continental, Bridgestonee, ali GY UG 7 je neprevazidjena zimska guma!
Isto tako, od svih ljetnih guma, Bridgestone Turanza ER 300 je do sada najkompletnija guma koju sam vozio, a vozio sam ih dosta!

Onda probaj Dunlopke...

MEni su fabricki dosle na Astri Bridgestone i mogu reci da su perfektne po suhom, dok po kisi k... ne valjaju...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#31 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by jefferson »

_Astra_ wrote:
jefferson wrote:
*Unreal* wrote:Imas Tamek&Son company izmedu OHR-a i Skenderije. Prodaju sve vrste guma Pirelli, Bridgestone, Sava, Tigar itd.

Meni su ugradili 4 x 205 - 55 - R16 marke Tigar model Winter 1, cijena je bila oko 110 po komadu..., citao sam dosta reviews-a na internetu vezanih za Tigar gume i generalno kazu da su vrlo dobre. Tigar je usao u Michelinovu korporaciju 2003 tako da je i to bitan podatak...
Sto se tice zimskih guma, neprikosnovena je Good Year Ultra Grip 7, kao i prije nje 6 ili 4.
Jednostavno, u zadnjih 15 godina GY je prvi kada su zimske gume i pitanju. Vozio sam i na Savi, Michelinu, Hankook, Continental, Bridgestonee, ali GY UG 7 je neprevazidjena zimska guma!
Isto tako, od svih ljetnih guma, Bridgestone Turanza ER 300 je do sada najkompletnija guma koju sam vozio, a vozio sam ih dosta!

Onda probaj Dunlopke...

MEni su fabricki dosle na Astri Bridgestone i mogu reci da su perfektne po suhom, dok po kisi k... ne valjaju...
Dunlop SP Sport se trenutno kotrljaju na drugom autu :D

Koje Bridgestone su bile na Astri? Turanza ili EVO 330?
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#32 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by gaius »

zna li ko gdje i za koju lovu mogu kupiti GY UG 7+ za 225/45 R17
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#33 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by jefferson »

gaius wrote:zna li ko gdje i za koju lovu mogu kupiti GY UG 7+ za 225/45 R17
Ne vjerujem da se UG 7+ radi u toj dimenziji. UG7+ je guma pravljena za auta nize srednje i srednje klase obicno sa indexom brzine H (do 210km/h)!
Za takvu dimenziju GY ima gumu UG Performance, ali ti preporucujm da ides sa Dunlop ili Pirelli u toj kategoriji!
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#34 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by Gray »

Ja sam danas uzeo Vredestein SnowTrac 3 175/70 R13, 89 Km u Sava doo.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#35 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by _Astra_ »

jefferson wrote:
Dunlop SP Sport se trenutno kotrljaju na drugom autu :D

Koje Bridgestone su bile na Astri? Turanza ili EVO 330?
Turanza ...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#36 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by jefferson »

_Astra_ wrote:
jefferson wrote:
Dunlop SP Sport se trenutno kotrljaju na drugom autu :D

Koje Bridgestone su bile na Astri? Turanza ili EVO 330?
Turanza ...
Ono sto sam ja zakljucio je sljedece.
Turanza u dimenziji koju ja imam, 205/55 R16 91V, zbog brzinskog indexa V (240km/h) treba malo duze zagrijavanje. Kada se zagrije, super je po suhom u svim disciplinama, extra drzi cestu po mokrom, ali zbog dizajna sare nije nesto specijalno kada je u pitanju akvaplaning. Dunlop koje imam su super po akvaplaningu (iako su 225/45 R17 94W XL) ali slabije drze mokru cestu u krivinama. Najbolje gume koje sam imao kada je u pitanju akvaplaning su bile Good Year Hydragrip, njih nista nije moglo izbaciti iz putanje, ali su bile osrednje kod drzanja ceste po mokrom i kod performansi po suhom!
Mislim da je na nasim cestama vrlo vazan akvaplaning, ali zbog konfiguracije ipak mi je drzanje vaznije kao i zbog kocenja po mokrom. Ali mislim da ako stvarno imas velikih problema sa Turanzom kod drzanja po mokrom da je u pitanju brzinski index. Koja je Astra i koji je brzinski index? Moja Skoda je 1.9tdi, ali je dosla sa indexom V, sto stvarno ne razumijem, ali eto!
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#37 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Ko nije vozio GY Wrangler AT/R ne zna šta je hokejaški pak. U krivini po mokrom malo jači gas i odeeee guzica...
Najgora guma po mokrom...

Ovo samo iz toga da ljudi ne uzimaju zdravo za gotovo da ako je guma npr. GoodYear, da je po defaltu dobra.
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#38 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by Como_Sarajevo »

Da ne otvaram novu temu.Nabavio čelične felge i zimske gume ali mi nedostaju šarafi za iste pošto ovi sa alu felgi ne odgovaraju.Ako neko ima informaciju gdje se mogu nabaviti.Radi se o Mercedesu.Pozdrav.
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#39 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Mali Bosmal, prodavnica guma i felgi kod Mujanić mesnice ili Džeem Trans...
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#40 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by Como_Sarajevo »

Hvala drug,da nemaš kontakt telefon ili naziv prodavnice u malom Bosmalu??
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#41 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Nemam nažalost...
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#42 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by Como_Sarajevo »

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:Nemam nažalost...

Sve OK,našao sam,hvala u svakom slučaju :)
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#43 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by Control panel »

aerosa wrote:A primjeti li iko kako su se provele S3 na ADAC testu ?
Juče gledam u kategoriju kineskog smeća ih stavili, a nakon poderanih barem 4,5 setova istih i slažem se sa njima... Sad po kiši kukala majko sa njima :)
Na istom testu, gume koje su otprilike tu negdje sa cijenom Hankook icebear stale rame uz rame sa premium klasom...
Ali evo glavu na opkladu ako opet ne budu Sava S3 najprodavanije gume u bosni... Na kraju krajeva koga briga kakva je kad nema snijega, do zla boga da na sjevernom polu živimo...

ja sam do prije 2 godine stalno uzimao savu i one su mi bile OK prve zime. posto nemam mogucnost jer nemam duple felge i mjesto gdje da ih ostavljam naravno pravim gresku kao i vecina vozaca i vouim ih i ljeti i naravno sljedece zime su katastrofa. zamjenim prednje za zadnje koje su se manje trosile ali nikakva razlika.
mislim da Sava vise nije to sto je bila a potvrda mi je buila kada sam kod tipa vidio (bili kod majstora) na gumi da pise MADE IN POLAND. Eto toliko o Savi. :shock:

Hajde reko da uzmem maljo bolje gume i isto tako po tuim testiranjima uzmem ja DUNLOP Wintersport ili kako se vec zovu. kao najbolje..... bila i neka cijena sa popustom i mogu vam reci da nisam zadovoljan. cak ni prve zime nisu bile dobre. poslije vidim da nisu bile bas nove nego gume iz prethodne godine. iz tog razloga snizena cijena. ima li to kakve veze ne znam ali znam da nista ne veljaju. neki dan u subotu palo par kapi kise i ono ulje na cesti klizi auto jedva zakocih na semaforu i umalo ne opaliih tipa ispred. sreca na prethodnom semaforu sam kasnije krenuo pa mi se kolona odmakla. inace... kada je kisa i oprane ulice onda su OK. po snijegu kao ovaj jucer tako tako, ali kad ima imalo leda kao da imam plastiku na gumama.

Ja sam cuo da su Michelin najbolje ali su pravo skupe, mozes 6 savinih uzeti za 4 michelinove. ima li ko kakva iskustva?
User avatar
tarhan99
Posts: 3
Joined: 13/02/2009 11:45

#44 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by tarhan99 »

Moze li mi neko reci cijene guma u Sarajevu 185 60 R14 ili preporuku koju da kupim shodno cijeni i kvalitetu. Hvala unaprijed :bih:
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#45 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by _Astra_ »

jefferson wrote:[

Ono sto sam ja zakljucio je sljedece.
Turanza u dimenziji koju ja imam, 205/55 R16 91V, zbog brzinskog indexa V (240km/h) treba malo duze zagrijavanje. Kada se zagrije, super je po suhom u svim disciplinama, extra drzi cestu po mokrom, ali zbog dizajna sare nije nesto specijalno kada je u pitanju akvaplaning. Dunlop koje imam su super po akvaplaningu (iako su 225/45 R17 94W XL) ali slabije drze mokru cestu u krivinama. Najbolje gume koje sam imao kada je u pitanju akvaplaning su bile Good Year Hydragrip, njih nista nije moglo izbaciti iz putanje, ali su bile osrednje kod drzanja ceste po mokrom i kod performansi po suhom!
Mislim da je na nasim cestama vrlo vazan akvaplaning, ali zbog konfiguracije ipak mi je drzanje vaznije kao i zbog kocenja po mokrom. Ali mislim da ako stvarno imas velikih problema sa Turanzom kod drzanja po mokrom da je u pitanju brzinski index. Koja je Astra i koji je brzinski index? Moja Skoda je 1.9tdi, ali je dosla sa indexom V, sto stvarno ne razumijem, ali eto!

Radi se o Astri H, 1.4 90KS, index H... znaci 210...
Znam samo da je vrlo losa (meni) bila po mokrom, da ne pretjeram, ali priblizno Tigru Syneris 225/45 ZR17, s tim sto je za razliku od Tigra bila IZUZETNO TIHA - necujna...



Kako god, neka Bridgestonea Formuli a Tigra na YUGO-u... Meni "daj" MICHELINa :)
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#46 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by _Astra_ »

Control panel wrote: Ja sam cuo da su Michelin najbolje ali su pravo skupe, mozes 6 savinih uzeti za 4 michelinove. ima li ko kakva iskustva?
DEFINITIVNO najbolje... Neki dan sam montirao Alpin A3 i mogu samo reci da su - PREDOBRE...
senci-071
Posts: 312
Joined: 06/08/2011 22:40

#47 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by senci-071 »

Gdje ima kupiti u Sarajevu protect gumu 13 -ku,i kolika je cijena. :?:
Hvala unaprijed :D
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#48 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by Qler »

Makbel, ali mislim da je razlika u cijeni izmedjunnje i debice ili slicno toliko mala da se fakat ne isplati kupovati protekt...
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#49 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by simbabimba »

U MAKBEL-u su mi NAOPAKO postavili gume!!!

Ovo fakat morate znati kakvi uhljupi tamo rade uzas, kupih Michelin-ke, izvalih se finu cifru a maloumnik nece da montazu odradi kako treba! Da vidite dijagnostiku na spuri :evil: :evil: :evil:
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#50 Re: Prodavnice guma u Sarajevu

Post by pepeljara »

simbabimba wrote:U MAKBEL-u su mi NAOPAKO postavili gume!!!

Ovo fakat morate znati kakvi uhljupi tamo rade uzas, kupih Michelin-ke, izvalih se finu cifru a maloumnik nece da montazu odradi kako treba! Da vidite dijagnostiku na spuri :evil: :evil: :evil:

Jel ima bolje u Sa ?
Post Reply