procedura provjere kod kupovine auta?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Tyler
Posts: 16
Joined: 17/08/2011 08:42

#1 procedura provjere kod kupovine auta?

Post by Tyler »

Kupujem polovno auto i nemam puno iskustva sto se toga tice. Zanima me koji je najbolji nacin da provjerim auto tj. vlasnika kako bi bio siguran da nema kazni ili zabranu otudjenja tj. prenosa vlasnistva i da nece biti problema prilikom prenosa vlasnistva... da li je dovoljno da samo odem do MUP-a, ili bi trebao i do suda?

Hvala unaprijed :)
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#2 Re: procedura provjere kod kupovine auta?

Post by dgL_ »

Tyler wrote:Kupujem polovno auto i nemam puno iskustva sto se toga tice. Zanima me koji je najbolji nacin da provjerim auto tj. vlasnika kako bi bio siguran da nema kazni ili zabranu otudjenja tj. prenosa vlasnistva i da nece biti problema prilikom prenosa vlasnistva... da li je dovoljno da samo odem do MUP-a, ili bi trebao i do suda?

Hvala unaprijed :)
ma zatrazis da ode da izvadi listing i uvjeris se da nema kazni... u MUPu naravno... (naravno datum listinga mora biti onda kad se dogovorite...) ili odes jednostavno sa njim i prisustvujes prilikom provjere...
Osoba na kome je vozilo koje kupujes ne smije imati niti jednu kaznu da bi ti mogao da izvrsis prevod na sebe... naravno, ni ti ne smijes imati kazni...
User avatar
Tyler
Posts: 16
Joined: 17/08/2011 08:42

#3 Re: procedura provjere kod kupovine auta?

Post by Tyler »

e hvala... sutra sam dogovorio da odemo u mup i zavrsimo posao.... samo nisam bio siguran da li je dovoljna samo provjera u mup-u ili moram i do suda.... posto znam da ima ljudi koji imaju zabranu otudjenja na imovinu, zbog raznih sporova, nevezano za saobracaj, nego su u pitanju razna dugovanja pa im je sud izrekao tu zabranu tako da ne mogu prevesti auto ili imovinu na drugu osobu...
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#4 Re: procedura provjere kod kupovine auta?

Post by dgL_ »

Tyler wrote:e hvala... sutra sam dogovorio da odemo u mup i zavrsimo posao.... samo nisam bio siguran da li je dovoljna samo provjera u mup-u ili moram i do suda.... posto znam da ima ljudi koji imaju zabranu otudjenja na imovinu, zbog raznih sporova, nevezano za saobracaj, nego su u pitanju razna dugovanja pa im je sud izrekao tu zabranu tako da ne mogu prevesti auto ili imovinu na drugu osobu...

nije to bas tako cesta situacija.. mozes prosudit osobu, ako je porodican covjek, vodi normalan zivot nema straha.. ako je neki krimos, šalabajzer i ostalo onda nezzz, nebi ni kupovao auto odt akvog hehe :)
Post Reply