Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#1 Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by toure123 »

Pozz ekipa, polozio sam vozacki ispit prije par dana pa me sad zanima kada mogu otprilike preuzeti onaj papir gdje pise da sam polozio i prakticni dio ispita ??

U autoskoli su mi rekli da moram kod njih doci da uzmem zahtjev za izdavanje vozackog + ljekarsko uvjerenje + taj papir kojeg cu dobit, i onda to nosim u cips ??

Koji je otprilike period cekanja da to stigne od nadleznog ministarstva?

Ne zuri mi se nista ali bih volio znati da se mogu vremenski organizovati ?

Puno pozdrava
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#2 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by Leon16v »

Nakon sto predas u mup, sve to sto si nabrojao, i uplatis 60 km za vozacku, cekas 15 dana i odes po vozacku
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#3 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by toure123 »

Leon16v wrote:Nakon sto predas u mup, sve to sto si nabrojao, i uplatis 60 km za vozacku, cekas 15 dana i odes po vozacku
Aha super hvala puno Leone :D , a ova potvrda da sam polozio, jel i na to cekam 15 dana ili ?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#4 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by condy »

Valja čekat 15 dana :D
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#5 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by toure123 »

condy wrote:Valja čekat 15 dana :D
Ma taman posla, imam svakako pametnijeg posla... Nego eto da ne promasim te termine pa da se to ne oduzi na 2 mjeseca i vise kako mi se znalo prije desavati da zaboravim na ovakve i slicne stvari...

Kad sam bio pasos vadio bio zaboravio pa tek dosao nakon 3 mjeseca da ga podignem :lol:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#6 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by condy »

Nek je tebi sa srećom vožnja i pamet u glavu...nemoj jurcati i budi primjer drugima po saobraćajnoj kulturi i poštivanju saobraćajnih propisa, i bićeš dobar vozač :thumbup:
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#7 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by toure123 »

condy wrote:Nek je tebi sa srećom vožnja i pamet u glavu...nemoj jurcati i budi primjer drugima po saobraćajnoj kulturi i poštivanju saobraćajnih propisa, i bićeš dobar vozač :thumbup:
Hvala ti puno condy ! akoBogda naravno to je i jedino mjerilo svega. Drzati se pravila i defanzivna voznja. Inace ne volim brzu voznju svakako :mrgreen:
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by Leon16v »

toure123 wrote:
Leon16v wrote:Nakon sto predas u mup, sve to sto si nabrojao, i uplatis 60 km za vozacku, cekas 15 dana i odes po vozacku
Aha super hvala puno Leone :D , a ova potvrda da sam polozio, jel i na to cekam 15 dana ili ?
Potvrdu cekas ja mislim 7 dana, ili ako si polagao u subotu na primjer, bice ti gotova u cetvrtak.

Sretno :thumbup:
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#9 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by mega_mashcine »

toure123 wrote:Pozz ekipa, polozio sam vozacki ispit prije par dana pa me sad zanima kada mogu otprilike preuzeti onaj papir gdje pise da sam polozio i prakticni dio ispita ??

U autoskoli su mi rekli da moram kod njih doci da uzmem zahtjev za izdavanje vozackog + ljekarsko uvjerenje + taj papir kojeg cu dobit, i onda to nosim u cips ??

Koji je otprilike period cekanja da to stigne od nadleznog ministarstva?

Ne zuri mi se nista ali bih volio znati da se mogu vremenski organizovati ?

Puno pozdrava
Utorkom i Cetvrkom od 9-12 mozes preuzeti potvdu o polozenom vozackom ispitu u Ministartsvu obrazovanja u Nedzaricima, s tim da treba minimalno 4-5 dana da bude gotova ta potvrda. Onda s tom potvrdom (+ ljekarsko + potvrda o uplati 60KM) nosis u MUP. Nakon toga cekas 15ak dana da ti bude gotova vozacka.
Taj zahtjev ti ne daje autoskola, nego ga popunis na licu mjesta (tacnije, meni je popunila ona teta na salteru, ja samo potpisao :D ).

http://mup.ks.gov.ba/gradjanjstvo/gstan ... ka-dozvola
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#10 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by toure123 »

mega_mashcine wrote:
toure123 wrote:Pozz ekipa, polozio sam vozacki ispit prije par dana pa me sad zanima kada mogu otprilike preuzeti onaj papir gdje pise da sam polozio i prakticni dio ispita ??

U autoskoli su mi rekli da moram kod njih doci da uzmem zahtjev za izdavanje vozackog + ljekarsko uvjerenje + taj papir kojeg cu dobit, i onda to nosim u cips ??

Koji je otprilike period cekanja da to stigne od nadleznog ministarstva?

Ne zuri mi se nista ali bih volio znati da se mogu vremenski organizovati ?

Puno pozdrava
Utorkom i Cetvrkom od 9-12 mozes preuzeti potvdu o polozenom vozackom ispitu u Ministartsvu obrazovanja u Nedzaricima, s tim da treba minimalno 4-5 dana da bude gotova ta potvrda. Onda s tom potvrdom (+ ljekarsko + potvrda o uplati 60KM) nosis u MUP. Nakon toga cekas 15ak dana da ti bude gotova vozacka.
Taj zahtjev ti ne daje autoskola, nego ga popunis na licu mjesta (tacnije, meni je popunila ona teta na salteru, ja samo potpisao :D ).

http://mup.ks.gov.ba/gradjanjstvo/gstan ... ka-dozvola
Aha ma ja taman cu ja to onda u cetvrtak otici sad ovaj pa podici to...

Cekaj znaci zahtjev dobijem u CIPS-u ako sam te dobro shvatio jel ? I jel se placa i to ili to dodje uz ovih 60 KM sto platim za vozacki ?


Jao koji su onda ovi smradovi iz Autoskole mi, rekose mi da dodjem kod njih po taj zahtjev i da im platim 22 KM za to :shock: :shock: :shock: :shock: :twisted:
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#11 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by mega_mashcine »

toure123 wrote:
mega_mashcine wrote:
toure123 wrote:Pozz ekipa, polozio sam vozacki ispit prije par dana pa me sad zanima kada mogu otprilike preuzeti onaj papir gdje pise da sam polozio i prakticni dio ispita ??

U autoskoli su mi rekli da moram kod njih doci da uzmem zahtjev za izdavanje vozackog + ljekarsko uvjerenje + taj papir kojeg cu dobit, i onda to nosim u cips ??

Koji je otprilike period cekanja da to stigne od nadleznog ministarstva?

Ne zuri mi se nista ali bih volio znati da se mogu vremenski organizovati ?

Puno pozdrava
Utorkom i Cetvrkom od 9-12 mozes preuzeti potvdu o polozenom vozackom ispitu u Ministartsvu obrazovanja u Nedzaricima, s tim da treba minimalno 4-5 dana da bude gotova ta potvrda. Onda s tom potvrdom (+ ljekarsko + potvrda o uplati 60KM) nosis u MUP. Nakon toga cekas 15ak dana da ti bude gotova vozacka.
Taj zahtjev ti ne daje autoskola, nego ga popunis na licu mjesta (tacnije, meni je popunila ona teta na salteru, ja samo potpisao :D ).

http://mup.ks.gov.ba/gradjanjstvo/gstan ... ka-dozvola
Aha ma ja taman cu ja to onda u cetvrtak otici sad ovaj pa podici to...

Cekaj znaci zahtjev dobijem u CIPS-u ako sam te dobro shvatio jel ? I jel se placa i to ili to dodje uz ovih 60 KM sto platim za vozacki ?


Jao koji su onda ovi smradovi iz Autoskole mi, rekose mi da dodjem kod njih po taj zahtjev i da im platim 22 KM za to :shock: :shock: :shock: :shock: :twisted:
Tako je, zahtjev dobiješ u CIPS-u, i ne placas ga nista. Ustvari samo na racun uplatis 60 KM, i to je to.
Ja sam od instruktora uzeo svoj ljekarski i nisam više ni isao u autoskolu.
Kakva je politika u tvojoj skoli, stvarno mi nije jasno, ali ja od svoje autoskole nisam uzimao nikakav zahtjev..
toure123
Posts: 569
Joined: 23/06/2014 22:20

#12 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by toure123 »

Ma ciganluk Bogami, eto vidis cime se oni sluze, kontaju nisu dovoljno uzeli, polaganje me izaslo cca. 1060 KM pa im i to malo hoce jos... Stvarno nikada necu skontati ovaj nas ciganski mentalitet :-) :-)

P.S. Ne bih o imenima Autoskole ali stvarno eto neka narod ima uvida cime se sve sluze...
User avatar
ala7
Posts: 1348
Joined: 04/03/2011 16:12
Location: 43°52′0″N 18°25′0″E

#13 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by ala7 »

Nisam dobro skontao, i ja sam novi vozač tj. položio prošle sedmice.

Sutra trebam u ministarstvo po potvrdu o položenom vozačkom ispitu i da uzmem ljekarsko koje je u autoškoli!

Šta nakon toga, ako može u tačkama da se objasni? Nisam vas razumio, jedan govori MUP a drugi CIPS koji je u pošti pa gdje onda ići!?
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#14 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by selma 83 »

ala7 wrote:Nisam dobro skontao, i ja sam novi vozač tj. položio prošle sedmice.

Sutra trebam u ministarstvo po potvrdu o položenom vozačkom ispitu i da uzmem ljekarsko koje je u autoškoli!

Šta nakon toga, ako može u tačkama da se objasni? Nisam vas razumio, jedan govori MUP a drugi CIPS koji je u pošti pa gdje onda ići!?
uzmeš ljekarsko od instruktora ,odeš u MUP NOvi GRAD ili ILIdža ili centar popuniš uplatnicu tamo daš 60 km i 1i po KM poštarine i predaš sve sa potvrdom od MInistarstva. to je to . ja sam instruktor. pozz
selma 83
Posts: 622
Joined: 10/12/2010 18:45

#15 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by selma 83 »

selma 83 wrote:
ala7 wrote:Nisam dobro skontao, i ja sam novi vozač tj. položio prošle sedmice.

Sutra trebam u ministarstvo po potvrdu o položenom vozačkom ispitu i da uzmem ljekarsko koje je u autoškoli!

Šta nakon toga, ako može u tačkama da se objasni? Nisam vas razumio, jedan govori MUP a drugi CIPS koji je u pošti pa gdje onda ići!?
uzmeš ljekarsko od instruktora ,odeš u MUP NOvi GRAD ili ILIdža ili centar popuniš uplatnicu tamo daš 60 km i 1i po KM poštarine i predaš sve sa potvrdom od MInistarstva. to je to . ja sam instruktor. pozz
MUP tvoje opštine tačnije :-D
User avatar
minka2
Posts: 32
Joined: 08/10/2015 21:15

#16 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by minka2 »

pozdrav. zanima me gdje mogu nabaviti ono slovo P i da pise onaj broj, gdje to kupujem i koliko kosta?
User avatar
muha_sa
Posts: 128641
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#17 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by muha_sa »

minka2 wrote:pozdrav. zanima me gdje mogu nabaviti ono slovo P i da pise onaj broj, gdje to kupujem i koliko kosta?
https://www.olx.ba/artikal/14783812/slo ... -magnetno/
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#18 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by vješalica »

U Pravilniku imaju dimenzije slova P i broja koje je propisano
Da se ne peglas uradi jednostavnu stvar isprintaj sebi u boji olastificiraj i ubaci na zaddnje staklo
Bice sasvim dovoljno a ne kosta vise od 2 markice taj posao
User avatar
Dope_Man
Posts: 7777
Joined: 03/06/2016 16:31

#19 Re: Procedura nakon polozenog vozackog ispita

Post by Dope_Man »

minka2 wrote:pozdrav. zanima me gdje mogu nabaviti ono slovo P i da pise onaj broj, gdje to kupujem i koliko kosta?
Ma isprintas sam sebi. Imas neko pravilo o minimalnoj dimenziji slova i to je to. Bio bi lud da nekom poput ovog sa pika dajes 10 maraka za nesto sto te sa printanjem i plastifikacijom izadje marku u bilo kojoj kopirnici.
Post Reply