Procedura kod kupovine (polovnog) vozila

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#26 Re: Procedura kod kupovine (polovnog) vozila

Post by ovo_mi_je_nick »

Kupuješ auto, napraviš ugovor, prebaciš pare, i na kraju vlasnik ne može odjaviti auto zbog kazni... šta dalje ?

Edit našao odg.: ne može produžit registraciju a prodati auto može.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#27 Re: Procedura kod kupovine (polovnog) vozila

Post by kabal1337 »

toljaga i u glavu
ciblicibni
Posts: 1
Joined: 11/05/2011 22:49

#28 Re: Procedura kod kupovine (polovnog) vozila

Post by ciblicibni »

Imam nekoliko pitanja.

Nasljednik sam starijeg auta koje sam po isteku registracije odjavio i vracene su tablice (auto je neregistrovano).
Po ostavinskom postupku dobio sam auto tj jete vlasnik sam nad njim 1/1 što mi služi kao pravo da mogu prodati automobil, neko mi je čak rekao bez ppotrebe da ga prevedem na sebe.

E imam mušteriju koja zeli da ga kupi i interesuje me kako navesti da li moram priložiti rješenje o naslejđđivanju ili je dovoljno navesti broj rješenja i sudskog spisa?
da li moram ponovo odjavljivati auto (pretpostavljam da trebam skinuti vlasništvo)
te koje dokumente trebam dati kupcu, a imam saobraćajnu odjavljenu i vlasničku. Ili mu možda ne trebam dati ništa osim potpisanog kupoprodajnog ugovora, a tek po odjavi dati mi vlasničku knjižicu?

Unaprijed hvala
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15647
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#29 Re: Procedura kod kupovine (polovnog) vozila

Post by problemnatravunu »

Auto ti je odjavljeno i tu je sve gotovo, vjerovatno kod pravljenja kupoprodajnog ugovora moraš priloziti rjesenje o nasljedjivanju, to je logicno, i mislim da bi to bilo sve, kupac ga poslije registruje na sebe!
U svakom slučaju idi u neku agenciju koje rade te kupoprodajne ugovore za aute, oni ti to sve znaju, i za čas je gotovo
lajkujMe
Posts: 12260
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#30 Re: Procedura kod kupovine (polovnog) vozila

Post by lajkujMe »

Kad se kupuje auto, od auto kuce, polovno uvezeno.
Pri registraciji je li moguce od starog auta uzeti policu osiguranja i staviti na ovo i samo doplatiti razliku?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17271
Joined: 31/03/2019 14:56

#31 Re: Procedura kod kupovine (polovnog) vozila

Post by vjeshalica »

Yeste
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#32 Re: Procedura kod kupovine (polovnog) vozila

Post by kudrilo »

Ako vozac ceka kaznu oduzimanja vozacke (nalog da preda), a novčanu je izmirio, može prodati auto? (Odjava, novi vlasnik da prevede itd)
Post Reply