Probne table

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bordo gandalf
Posts: 9919
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#1 Probne table

Post by bordo gandalf »

Eh ovako uzeo sam auto koje nije registrovano sad me zanima kako do probnih tablica neko kaze ne mozes dobiti tablice dok ne odes na tehnicki pregled a kako doci do tehnickog :D
User avatar
skahu
Posts: 225
Joined: 14/03/2007 18:12
Location: Rajvosa

#2 Re: Probne table

Post by skahu »

koliko znam ZOBS isključuje svaku mogućnost saobraćaja neregistrovanog auta, imaš 2 mogućnosti:
1- uzmeš šlep službu pa odvezeš auto
2- rizikuješ i odvezeš auto bez tablica do tehničkog
kad izvršiš tehnički pregled i uplatiš osiguranje onda ne bi trebalo biti problema da voziš, jer je postupak u toku.
Ovo govorim iz ličnog iskustva da me policija zaustavila, ja sam upravo izvršio tehnički pregled i kad sakad sam pokazao papire, rekli su u redu i pustili su me
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#3 Re: Probne table

Post by respo »

eh da ne otvaram novu temu
na starim tablama zavrsio tehnicki i sve to
platio sve
eh sada uzete mi tablice da bi dobio nove cak imam i potvrdu od osiguranja da mogu vozati na starim tablama koja jos vazi do 9-og cini mi se
jeli ja mogu voziti bez tablica ikako i pokazati sve to policajcu ako me zaustavi ili da vadim probne koje mi se ne isplate radi 10-ak dana
vozio bi samo 2-3 dana do posla
hvala unaprijed
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#4 Re: Probne table

Post by IcedFlame »

Imao sam slican problem prosle godine. "Registrovao" auto, vratio stare tablice a nove cekao 2 mjeseca.
Polica tece, auto je kao registrovano, imam potvrdu a treba na posao da idem pjeske - e pa neces ga majci :D
Napravio stare tablice na kompu i tako se vozao. Bile su sa originalnim fontom i plastificirane, tako da me mozda zbog toga nisu ni zaustavljali, ali kad bi zaustavili znali su napraviti problem.
Normalnom pricom objasnim situaciju i onda me puste uz upozorenje da se to ne smije tako. Ne znam da li ima clan zakona po kojem mogu napisati kaznu za ovako nesto, jer izgleda nisu predvidjeli ove situacije :-D
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#5 Re: Probne table

Post by mentalist »

Neznam koja je svrha da se mijenjaju table, ako je vozilo na vlasniku. Ako ima slobodnih rubrika za pecatiranje, neema pravo da ti trazi zamjenu tabli, osim ako se vrse neke izmjene u saobracajnoj. Neznam kakvo je stanje kada nestane mjesta za ovjeru saobracajne. Ali u svakom slucaju bespotrebno izlaganje trosku.
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#6 Re: Probne table

Post by mentalist »

Neznam koja je svrha da se mijenjaju table, ako je vozilo na vlasniku. Ako ima slobodnih rubrika za pecatiranje, neema pravo da ti trazi zamjenu tabli, osim ako se vrse neke izmjene u saobracajnoj. Neznam kakvo je stanje kada nestane mjesta za ovjeru saobracajne. Ali u svakom slucaju bespotrebno izlaganje trosku.
User avatar
holowey
Posts: 8463
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#7 Re: Probne table

Post by holowey »

mentalist wrote:Neznam koja je svrha da se mijenjaju table, ako je vozilo na vlasniku. Ako ima slobodnih rubrika za pecatiranje, neema pravo da ti trazi zamjenu tabli, osim ako se vrse neke izmjene u saobracajnoj. Neznam kakvo je stanje kada nestane mjesta za ovjeru saobracajne. Ali u svakom slucaju bespotrebno izlaganje trosku.
do sada je bilo da nakon isteka registracije imas rok od 30 dana da produzis registraciju ili odjavis tablice... nakon isteka ovog roka moras vratiti tablice plus se placala neka kazna od cini mi se 300km
ne znam kako to sada fercera sa novim tablicama jer one ostaju uz auto bez obzira na promjene vlasnika...
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#8 Re: Probne table

Post by mentalist »

holowey wrote:
mentalist wrote:Neznam koja je svrha da se mijenjaju table, ako je vozilo na vlasniku. Ako ima slobodnih rubrika za pecatiranje, neema pravo da ti trazi zamjenu tabli, osim ako se vrse neke izmjene u saobracajnoj. Neznam kakvo je stanje kada nestane mjesta za ovjeru saobracajne. Ali u svakom slucaju bespotrebno izlaganje trosku.
do sada je bilo da nakon isteka registracije imas rok od 30 dana da produzis registraciju ili odjavis tablice... nakon isteka ovog roka moras vratiti tablice plus se placala neka kazna od cini mi se 300km
ne znam kako to sada fercera sa novim tablicama jer one ostaju uz auto bez obzira na promjene vlasnika...
To mi je poznato ali ne kontam zasto bih ja mijenjao table ako mi ove vaze i zakonski ti ne moze narediti da ih zamijenis. To je bilo i u Njemackoj. Mnogi su ostali sa starim crvenim tablama.Jedina prednost je sto ti ne treba oznaka drzave.
User avatar
skahu
Posts: 225
Joined: 14/03/2007 18:12
Location: Rajvosa

#9 Re: Probne table

Post by skahu »

mentalist wrote:Neznam koja je svrha da se mijenjaju table, ako je vozilo na vlasniku. Ako ima slobodnih rubrika za pecatiranje, neema pravo da ti trazi zamjenu tabli, osim ako se vrse neke izmjene u saobracajnoj. Neznam kakvo je stanje kada nestane mjesta za ovjeru saobracajne. Ali u svakom slucaju bespotrebno izlaganje trosku.
da se uzmu pare
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9919
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#10 Re: Probne table

Post by bordo gandalf »

Da se ne peglam sa policijom danas fino na netu naletim na neku slep sluzbu za 50 KM prevuce, ja miran :D u ponedeljak ce polisa biti gotova pa ide na tehnicki :)
User avatar
red387
Posts: 294
Joined: 21/08/2009 16:09
Location: Sarajevo

#11 Re: Probne table

Post by red387 »

mentalist wrote:
holowey wrote:
mentalist wrote:Neznam koja je svrha da se mijenjaju table, ako je vozilo na vlasniku. Ako ima slobodnih rubrika za pecatiranje, neema pravo da ti trazi zamjenu tabli, osim ako se vrse neke izmjene u saobracajnoj. Neznam kakvo je stanje kada nestane mjesta za ovjeru saobracajne. Ali u svakom slucaju bespotrebno izlaganje trosku.
do sada je bilo da nakon isteka registracije imas rok od 30 dana da produzis registraciju ili odjavis tablice... nakon isteka ovog roka moras vratiti tablice plus se placala neka kazna od cini mi se 300km
ne znam kako to sada fercera sa novim tablicama jer one ostaju uz auto bez obzira na promjene vlasnika...
To mi je poznato ali ne kontam zasto bih ja mijenjao table ako mi ove vaze i zakonski ti ne moze narediti da ih zamijenis. To je bilo i u Njemackoj. Mnogi su ostali sa starim crvenim tablama.Jedina prednost je sto ti ne treba oznaka drzave.
Pa ni sad ne moraš mijenjati dok ti ima mjesta u saobraćajnoj.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#12 Re: Probne table

Post by respo »

nekad mjenjas tablice iz drugih razloga kao npr ja
nisam zbog tehnickih mogucnosti mogao u roku od mjesec produziti saibracajnu pa moram nove tablice bez obzira sto sam imao jos mjesta za pecat
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#13 Re: Probne table

Post by chelo »

respo wrote:eh da ne otvaram novu temu
na starim tablama zavrsio tehnicki i sve to
platio sve
eh sada uzete mi tablice da bi dobio nove cak imam i potvrdu od osiguranja da mogu vozati na starim tablama koja jos vazi do 9-og cini mi se
jeli ja mogu voziti bez tablica ikako i pokazati sve to policajcu ako me zaustavi ili da vadim probne koje mi se ne isplate radi 10-ak dana
vozio bi samo 2-3 dana do posla
hvala unaprijed
Ja sam prosle godine mijenjao tablice. I nove sam preuzeo kad sam donio stare. Tj. nisu mi trazili stare, dok nisam dobio nove. Opstina Centar.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#14 Re: Probne table

Post by respo »

chelo znam da je tako bilo prije al sada ne znam valjda nova procedura sta li vec
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#15 Re: Probne table

Post by chelo »

respo wrote:chelo znam da je tako bilo prije al sada ne znam valjda nova procedura sta li vec
Ok, mozda su nesto promijenili u hodu, samo da napomenem da se kod mene radilo upravo o ovim novim sa plavom oznakom...
deer01
Posts: 4
Joined: 07/10/2013 21:26

#16 Re: Probne table

Post by deer01 »

Pozdrav.
Planiram kupiti auto koje je u Banja Luci a nije registrovano i nema tablice. Pa me interesuje znatel vi kako bi se mogao izviršiti transfer auta iz BL u Tz.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#17 Re: Probne table

Post by Mlad i Nevin »

Pozajmis tablice od jarana i stavis na auto, ispred tebe ide drugi jaran sa svojim autom a ti se zastekaj iza njega. Jest krivicno djelo ali slep je vrlo skup. Tako sam ja dotjerao svoj auto.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#18 Re: Probne table

Post by 530i »

Ma ja, zamoli jarana da ti pozajmi tablice kad god voziš auto, što ćeš ga džaba registrovati, skupo je.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#19 Re: Probne table

Post by bitanga_sa_otesa »

ja tako od komsije pozajmim kad idem u grad :D
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#20 Re: Probne table

Post by Mlad i Nevin »

Ovdje sve fini posteni :roll:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21 Re: Probne table

Post by bitanga_sa_otesa »

ja blizu poste stanujem :lol:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#22 Re: Probne table

Post by mahalas505 »

Mlad i Nevin wrote:Pozajmis tablice od jarana i stavis na auto, ispred tebe ide drugi jaran sa svojim autom a ti se zastekaj iza njega. Jest krivicno djelo ali slep je vrlo skup. Tako sam ja dotjerao svoj auto.
Ja mislio ovo zezancija :lol: . Cuj stekaj se iza njega, ko ono policija ne moze zaustaviti oba vozila. Ovo granici sa zdravim razumom.
bitanga_sa_otesa wrote:ja blizu poste stanujem :lol:
Jedino ako lisice salju pisma :D .
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#23 Re: Probne table

Post by Mlad i Nevin »

mahalas505 wrote:
Mlad i Nevin wrote:Pozajmis tablice od jarana i stavis na auto, ispred tebe ide drugi jaran sa svojim autom a ti se zastekaj iza njega. Jest krivicno djelo ali slep je vrlo skup. Tako sam ja dotjerao svoj auto.
Ja mislio ovo zezancija :lol: . Cuj stekaj se iza njega, ko ono policija ne moze zaustaviti oba vozila. Ovo granici sa zdravim razumom.
bitanga_sa_otesa wrote:ja blizu poste stanujem :lol:
Jedino ako lisice salju pisma :D .
Onda nemam zdrav razum, jer sam vise puta prevozio kante na taj nacin.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24 Re: Probne table

Post by bitanga_sa_otesa »

mahalas505 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:ja blizu poste stanujem :lol:
Jedino ako lisice salju pisma :D .
lisica je na bolovanju,medvjed je mijenja ovaj mjesec :-D
User avatar
drndalo
Posts: 22853
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#25 Re: Probne table

Post by drndalo »

deer01 wrote:Pozdrav.
Planiram kupiti auto koje je u Banja Luci a nije registrovano i nema tablice. Pa me interesuje znatel vi kako bi se mogao izviršiti transfer auta iz BL u Tz.
Uzmes osiguranje i tablice pa ga prebacis... Nakon isteka (najkrace je 3 dana mislim) osiguranja vratis te tablice, kao uslov da bi mogao predati zahtjev za "prave" tablice u svojoj opstini...
Mlad i Nevin wrote:ispred tebe ide drugi jaran sa svojim autom a ti se zastekaj iza njega.
A i puno manje se trosi kada vozis u zavjetrini... Nije litar manje za odbaciti... Tako ja vazda kad idem na put...
Post Reply