Problemi sa rijetkom kosom

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#26 Re: Problemi sa rijetkom kosom

Post by Dzinna »

swanfilter wrote: 15/07/2023 10:00
Dzinna wrote: 14/07/2023 23:27

Nije istina
Meni otpalo puno kose nakon korone, rep koji sam vezala dva puta gumicom, spao na tri. Pocela sam piti B vitamin i obnovila se
Nije kao ranije, jer imam puno mladih koje trebaju izrasti
U tom slucaju je konkretan uzrok ...
Nije nuzno
Pocela je i prije
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#27 Re: Problemi sa rijetkom kosom

Post by Piaty »

Ako je gubitak kose vidljiv na vrhu glavu onda se odmah poselami sa kosom. Solucija je odmah da se ošišaš naćelavo i pustiš bradu, a to ti je 100% bolje nego da nosiš prdimahovinu gore i da to pokušavaš da održiš.

Interesatno je da se taj gen prenosi od majke tj. ako vidiš majčinog oca ili daidžu kojima je rijetka kosa, onda je to to i tu lijeka nema.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#28 Re: Problemi sa rijetkom kosom

Post by Piaty »

Image

nije ni ovo loše
Paul Gascoigne
Posts: 202
Joined: 13/05/2016 04:35
Location: Prokurative
Contact:

#29 Re: Problemi sa rijetkom kosom

Post by Paul Gascoigne »

maliq53 wrote: 29/11/2021 22:53
forumas19 wrote: 28/11/2021 17:07 Počinjem shvatati da je uzaludno bacati pare na hemiju i da su pregledi vlasišta jedna velika marketinška prevara. "Besplatni" pregled će vas jako puno koštati u vidu kupovine preparata, za koje odgovorno tvrdim da ne vrijede ni džabe da vam daju. Da zaista postoji pouzdan lijek za rast kose, davno bi bila dodijeljena Nobelova nagrada. Ja sam najbolji dokaz da ništa za kosu nije djelotvorno - genetika zadovoljavajuća, hormoni uredni, najbanalniji problem se nije mogao sanirati. Također, silne kolekcije šampona protiv opadanja su namijenjene uglavnom ženama kod kojih je situacija potpuno drukčija, ali ovi šamponi ne pomažu muškarcima. Navodno da ćurokotovo ulje i limunov sok pomažu kod opadanja, ali iz iskustva sa ricinusovim uljem nisam optimista.
Kljucni faktor je DHT (dihydrotestosteron) koji je desetinu puta potentniji od testosterona i zbog te jacine/razornosti on zbog genetike individue utice odnosno reaguje na tjeme kroz uticaj na korijen dlake gdje ili znatno oslabi korijen pa ti se prorijedi kosa ili potpuno ugasi korijen pa vise tu nikad ne raste.
Jedina solucija ako bas hoces kosu da zadrzis je transplatacija kose, ali nije ni to sretno rijesenje jer zavisi od dosta toga, jel ti kosa skroz naprijed otisla, koliko ti je gusta kosa nazad, hoces li dalje celaviti itd itd.. Ukoliko npr nastavis naprijed i dalje celavit a ti uradio vec jednu transplataciju, obicno ces morati raditi jos jednu, ili pak vise njih.
Ali nije sve tako pesimiticno, imas sam primjera Elon Muska, koji je uradio tu transplataciju, i ovako ko ne zna ne bi nikad rekao. Imas jos dosta tako poznatih licnosti da ne nabrajam. Npr. Elonu je dobro dosla transplatacija jer je imao dobru podlogu( nije skroz naprijed ocelavio, a nazad je ima dosta gustu podlogu pa su mogli ivuci dosta dlaka).
Da je lahko nije, nazalost muskarci posebno ako to dozive u ranoj dobi izgube znatan dio samopouzdanja, a znas kako kod nas to ide, ili te ismijavaju ili te gledaju sa strane sa podsmijehom. Ja smatram da tu fali jedan vid podrske od zajednice, jer kao muskarci smo, snadjite te se, ne budi cmizdravac i obicno takve stvari se namecu. Nije svakom oblik glave ko u dwayne rocka pa da odma na nulu osisa, ne stoji svakom potpuna celavost da se ne lazemo, i logicno je ocekivat' depresiju kod individua koji se bore sa tim. ...
Uglavnom na to se moras privikavat', educiraj se o tome i pocnji prihvatat kao nesto normalno, ne dozvoli gubitak samopouzdanja i kao nesto sto ce ti uticati na daljni zivot...
Svaka cast za razumijevanje. Ljudi ili se prave blesavi ili zaista ne razumiju koliko (značajan) gubitak kose negativno utiče na atraktivnost mladog muškarca.
moimoi
Posts: 4713
Joined: 01/07/2006 12:59

#30 Re: Problemi sa rijetkom kosom

Post by moimoi »

Haj zivota vam ne kakite. Niko niti gleda u cudu muskarce bez kose niti vas ismijava.
Ima zena koje izgube kosu sto zaista mora biti traumaticno. Ovo mi je na razini kada zena ima prerijetke obrve ili ne moze da pusti nokte jer joj pucaju. Rashavizajte se ba.
eagle29
Posts: 4
Joined: 21/10/2022 20:00

#31 Re: Problemi sa rijetkom kosom

Post by eagle29 »

Ne mora se ni u Tursku vise ici, rodjak je rijesio taj problem u Vatanmedu u Sarajevu, bio je bas celav, a sad ima kosu. Samo se pripremiti na bol taj jedan dan
Post Reply