Problem sa wifi repeater-om

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#1 Problem sa wifi repeater-om

Post by tnt-tunja »

Pozdrav!
Imam jedan cudan problem, buduci da mi je slab signal od routera odlucio sam se na kupovinu wifi repeatera (TP-Link wa854re). Sa njim sam imao dosta problema u vidu da je sve spojeno, sam repeater pokazuje da je spojeno, medjutim meni na Win7 izbacuje limited connectivity. Isto je tako na Win10 i na svakom drugom uredjaju. Jedini lijek bi bio gasenje i paljenje repeatera.

Nakon toga sam kupio neki "no name" repeater koji medjutim ima LAN izlaz i spojio na racunar. Opet se isto desava, odjednom dodje do nestanka konekcije i jedino sto ja mogu uciniti jeste iskljuciti repeater iz struje i vratiti ga ponovo. Nakon toga sve radi opet savrseno dobro, dok se ponovo ne dogodi problem.

Ima li iko ideju sta je uzrok ovome?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2 Re: Problem sa wifi repeater-om

Post by Tesla Edison »

tnt-tunja wrote:Pozdrav!
Imam jedan cudan problem, buduci da mi je slab signal od routera odlucio sam se na kupovinu wifi repeatera (TP-Link wa854re). Sa njim sam imao dosta problema u vidu da je sve spojeno, sam repeater pokazuje da je spojeno, medjutim meni na Win7 izbacuje limited connectivity. Isto je tako na Win10 i na svakom drugom uredjaju. Jedini lijek bi bio gasenje i paljenje repeatera.

Nakon toga sam kupio neki "no name" repeater koji medjutim ima LAN izlaz i spojio na racunar. Opet se isto desava, odjednom dodje do nestanka konekcije i jedino sto ja mogu uciniti jeste iskljuciti repeater iz struje i vratiti ga ponovo. Nakon toga sve radi opet savrseno dobro, dok se ponovo ne dogodi problem.

Ima li iko ideju sta je uzrok ovome?
"Kada ti trojica kažu da si nacugan, počni se valjati po zemlji."

Probao si sa više repeatera i problem isti? Znači do računara je. ;)
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#3 Re: Problem sa wifi repeater-om

Post by Dady »

tnt-tunja wrote:Pozdrav!
Imam jedan cudan problem, buduci da mi je slab signal od routera odlucio sam se na kupovinu wifi repeatera (TP-Link wa854re). Sa njim sam imao dosta problema u vidu da je sve spojeno, sam repeater pokazuje da je spojeno, medjutim meni na Win7 izbacuje limited connectivity. Isto je tako na Win10 i na svakom drugom uredjaju. Jedini lijek bi bio gasenje i paljenje repeatera.

Nakon toga sam kupio neki "no name" repeater koji medjutim ima LAN izlaz i spojio na racunar. Opet se isto desava, odjednom dodje do nestanka konekcije i jedino sto ja mogu uciniti jeste iskljuciti repeater iz struje i vratiti ga ponovo. Nakon toga sve radi opet savrseno dobro, dok se ponovo ne dogodi problem.

Ima li iko ideju sta je uzrok ovome?
Premalo si podataka dao da ti bilo ko moze pomoći.
Koji ti je glavni wifi router? Model, 2.4 ili 5 GHz, provider?
Jesi li repeater spojio u bridged ili client modu ili preko WPS? Kada ti nestane konekcije da li si spojen na glavni router ili repeater? Kod mene npr glavni wifi router je Xiaomi Router 3 dual band 2.4/5 GHz a repeater je neki stari FritzBox 2.4 GHz i nisam nikada imao problema.
tnt-tunja
Posts: 1035
Joined: 19/08/2014 21:08

#4 Re: Problem sa wifi repeater-om

Post by tnt-tunja »

TESLA_EDISON wrote:Probao si sa više repeatera i problem isti? Znači do računara je.
Sa vise racunara, 3 laptopa, tablet, 3-4telefona najmanje... Glavni router je FritzBox 3390, da li je na 2,4 ili 5GHz to ne znam, provider Deutsche Telekom. E sad kako je repeater spojen, to ne bi znao, preko WPS-a nije, mogu staviti screenshot kako izgledaju postavke unutra.
Post Reply