Problem sa tastaturom na laptopu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
ismar92
Posts: 211
Joined: 21/01/2010 18:58
Location: Soba!

#1 Problem sa tastaturom na laptopu

Post by ismar92 »

Zdravo raja...

Kao što naslov kaže imam problem sa tastaturom... ne mogu reći da je pokvarena, ali uredu nije..

problem je ovaj.. evo jedan običan primjer:

Jaaa se ovvvm smmr i dolllimmm i Sarjaa.

pravilno: Ja se zovem Ismar i dolazim iz Sarajeva.

Vidite kako je "očigledan" problem.

naravno odnjeo sam laptop na ovlašteni servis. (TOSHIBA)

dobio sam poziv, i navodno sam nešto prolio po tastaturi.. tastatura nije radila od prvog dana kada sam je kupio.. znači da nije moglo od nikakve tekućine da se desi. Kao što u primjeru vidite, svaka tipka povremeno radi tj. neradi..

Fino sam ga pitao: "molim was reci te mi ispod koje tipke je ta tekićina". naravno, ja sam znao da od početka nije radila i da je to samo FOL da dobije lovu.. a on meni, e e e pa ispod "č ć l itd" oko tih tipki.

i opet on meni tekućina, razljutio me pravo..

bla bla bla.. previše sam u detalje otišao..

Htio sam da znam cijenu nove tastature.. kad on meno više od 60KM će ispasti, ja ono izgubio se. čuj 60KM a može biti više, nisam ništa htio raditi, rekao sam da ću se javiti. slao sam mailove pisao po forumima toshibe, čekam odgovore, pa hajd i ovde da napišem.

jednostavno ne želim da mi uvale novu tastaturu jer mislim da kradu pare u tome.. oni će prijaviti tastaturu kao neku serijsku grešku a meni vamo uvaliti tekućinu..

Pa sam htio da znam, dali znate koliko se kreću cijene tastatura za laptope...

Još sam zapazio nešto.. kada sam gledao po forumima većina laptopa je imala takvu grešku.. tj tastatura je imala takvu grešku... neobično je samo sto je svaki bio sa seriom L.
a u mene je: Toshiba Satellite L670-10P

Ako neko zna kako da pomogne, tj. da kaže dali se to isplati od tog servisa raditi, bujrum :)

Hvala i pozdrav :)
Last edited by ismar92 on 15/02/2011 01:35, edited 1 time in total.
User avatar
primus-sa
Posts: 104
Joined: 18/07/2008 14:38

#2 Re: Problem sa tastaturom na laptopu

Post by primus-sa »

Slicno sam prosao prije neki dan,namjerno izostavili neke drajvere, da im se donese pa da oni"popravljaju" i udaraju po usima...

ja se snaso pa probaj,ne znam....


http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... service=EU

Probaj nista ne kosta
User avatar
ismar92
Posts: 211
Joined: 21/01/2010 18:58
Location: Soba!

#3 Re: Problem sa tastaturom na laptopu

Post by ismar92 »

Probati cu.

Ewo sada sam otisao po laptop, tj. vratio sam ga nazad, tastatura radi normalno, očigleno da je to flet-a, vjerovatno se malo protresao..

inače. čitao sam po forumima toshibe za ovaj probem, slao mailove etc.

serijska je greška, samo neznam kako da je popravim :S
cable_stayed_bridge
Posts: 145
Joined: 03/09/2018 17:46

#4 Re: Problem sa tastaturom na laptopu

Post by cable_stayed_bridge »

Da li je neko imao problem sa tastaturom usljed dodira se tekućinom, poput kafe. Naime, na Toshiba laptopu L50-B mi se prolila kafa neki dan, mala količina skroz, čak sam uspio većinu i obrisati jer je ostalo izvan tastaturE, poliven je dio sa brojevima. Odmah sam to očistio, ali nisam odmah ugasio računar već je ostao da radi jedno vrijeme. Sada imam problem da mi ne rade tipke poput brojeva 1,2,4,5,6 tamo gdje je i poliveno te lijevi dio tastature caps lock, A,S i sl. Obzirom da i ova slova, zapravo, povremeno rade, povremeno ne rade, da li postoji šansa da potpunim isušivanjem dođe do toga da proradi cijela tastatura. Jasno se vidi da su brojevi što ne rade 1,2,4,6 ljepljivi, čudan je osjećaj na sam kontakt na njih.

LP
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#5 Re: Problem sa tastaturom na laptopu

Post by diablobih »

Otvori laptop i ocisti. Ako nisi nikad otvarao, ispod tastature imas jedan jack kojeg iskljucis, nemoj naglo kidati tastaturu.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#6 Re: Problem sa tastaturom na laptopu

Post by djama »

kod mene drug prosuo sok po razer laptopu i na kraju je morao da naruci novu tastaturu 250 KM...
nadaj se da ces moci da popavis
Post Reply