Problem sa ljubomorom

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Bluemore
Posts: 4336
Joined: 18/06/2010 21:18

#51 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Bluemore »

MrElko wrote:
djkurt wrote:
djkurt wrote: najebo si ti onda jarane.
Ljubomoran si a ne znaš zašto, znam ja posesivan si brate a to nikad nije dobro.
Ne znam kako da se rijesim :(
Psiholog
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#52 Re: Problem sa ljubomorom

Post by triconja »

merlin246 wrote:
triconja wrote:
merlin246 wrote:Koje osude, a nije momak dobro mi opisao situacije na koje je ljubomoran.
Sve zavisi, sta je uradio i kako se ponio prema njoj.
Mala doza ljubomore je uvijek pozeljna ali znaju se neke granice i u tome.
Cekaj malo bona, zar to iznadprosjecni ljudi ne citaju sihologiju i sociologiju? Pa ne more se tako bit iznadprosjecan. :lol:
Dobro Trico sto fino ne kazes da ti se svidjam, a ne da me s istom forom spopadas svako malo.. :eh:
Pa eto moram priznati da mi se malo svidjas ali na nacin da svjedocim dogadjaju gdje je neko nesto uradio na internetu a ja imam moc da ga zezam zbog tog.

Mozda da postavis vise atributa to bi svidjanje moglo biti na visem nivou i tako to :lol:
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#53 Re: Problem sa ljubomorom

Post by mad_max_ba »

merlin246 wrote:
triconja wrote: Cekaj malo bona, zar to iznadprosjecni ljudi ne citaju sihologiju i sociologiju? Pa ne more se tako bit iznadprosjecan. :lol:
Dobro Trico sto fino ne kazes da ti se svidjam, a ne da me s istom forom spopadas svako malo.. :eh:
Ja sam to davno namirisao,

Trico priznaj si :D

edit

prizno
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#54 Re: Problem sa ljubomorom

Post by merlin246 »

triconja wrote: Pa eto moram priznati da mi se malo svidjas ali na nacin da svjedocim dogadjaju gdje je neko nesto uradio na internetu a ja imam moc da ga zezam zbog tog.

Mozda da postavis vise atributa to bi svidjanje moglo biti na visem nivou i tako to :lol:

Eh sad..Da postavim jos atributa pa da se zaljubis skroz na skroz :hm:
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#55 Re: Problem sa ljubomorom

Post by merlin246 »

mad_max_ba wrote:
merlin246 wrote:
triconja wrote: Cekaj malo bona, zar to iznadprosjecni ljudi ne citaju sihologiju i sociologiju? Pa ne more se tako bit iznadprosjecan. :lol:
Dobro Trico sto fino ne kazes da ti se svidjam, a ne da me s istom forom spopadas svako malo.. :eh:
Ja sam to davno namirisao,

Trico priznaj si :D

edit

prizno
:lol: :lol: :lol: :lol:
Imas ti nos za te stvari, nema sta :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21771
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#56 Re: Problem sa ljubomorom

Post by MarlboroGold »

moonca wrote: Slazem se, ali bi momak,ako zbilja osjeca nesto , sto ne moze sam da odgonetne sta je, a sto je i za ocekivati -otvori dusu psihologu. Ne, da su i oni svemoguci ali mu mogu, nadam se otovriti malo vidike.
Kakav psiholog... on je još dijete i tek treba da formira vlastitu ličnost. Prva prava veza, posesivnost, vulkan emocija... treba da skonta da život ipak ide dalje i ako ga otpili. Ne voli to niko, ali i tad sazrijevaš.
Ako i nakon par godina nema promjena tek onda stručna pomoć ako niko drugi ne može pomoći.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#57 Re: Problem sa ljubomorom

Post by ho oponopono »

MrElko wrote:Eh vako ljudi imam jedan problem,imam 18 godina cura mi ima 16 inace mi je prva cura koju sam zavolio i zaljubio se u nju...
Previse sam ljubomoran i vec smo diskutovali o tome i jucer sam ponovo pokazao ljubomoru i otisla je kuci i rekla je da cemo pricati mislim da bi zelila prekinut al znam da me voli da joj je stalo,iskreno ja bi njoj oprostio to,zanima ma sta vi mislite o ovome

...voli te kurac...:pusi2:...kad porastem biću televizor, kad odrastem biću te- ve...:pusi2:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#58 Re: Problem sa ljubomorom

Post by triconja »

mad_max_ba wrote:
merlin246 wrote:
triconja wrote: Cekaj malo bona, zar to iznadprosjecni ljudi ne citaju sihologiju i sociologiju? Pa ne more se tako bit iznadprosjecan. :lol:
Dobro Trico sto fino ne kazes da ti se svidjam, a ne da me s istom forom spopadas svako malo.. :eh:
Ja sam to davno namirisao,

Trico priznaj si :D

edit

prizno
:lol: :lol: :lol: :lol:
E moj ti sve se more skontat :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#59 Re: Problem sa ljubomorom

Post by moonca »

MarlboroGold wrote:
moonca wrote: Slazem se, ali bi momak,ako zbilja osjeca nesto , sto ne moze sam da odgonetne sta je, a sto je i za ocekivati -otvori dusu psihologu. Ne, da su i oni svemoguci ali mu mogu, nadam se otovriti malo vidike.
Kakav psiholog... on je još dijete i tek treba da formira vlastitu ličnost. Prva prava veza, posesivnost, vulkan emocija... treba da skonta da život ipak ide dalje i ako ga otpili. Ne voli to niko, ali i tad sazrijevaš.
Ako i nakon par godina nema promjena tek onda stručna pomoć ako niko drugi ne može pomoći.
Pa,proci ce naravno, ali do tada mogu da mu zakazu druge zivotne aktivnosti.
On je napisao:
Znam da samo mene voli i da nece druge ali ne mogu da se rijesim ljubomore.
E, da li je ljubomora ili posesivnost - strah. eto on je prilicno siguran da nece druge ? njega brine hoce li ga ona ostaviti- stalni prisutni strah bez osnove je vec neki vid anksioznosti .E, zbog toga bi neko ko se bavi tim emocijama mogao vidjeti sta je u njegovoj glavici.
Ali njoj je 16 godina- sta se toj djeci mota u glavama. :-)
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#60 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Fudo387 »

Momak, upisi solfedjo.
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#61 Re: Problem sa ljubomorom

Post by lmo »

MrElko wrote:Eh vako ljudi imam jedan problem,imam 18 godina cura mi ima 16 inace mi je prva cura koju sam zavolio i zaljubio se u nju...
Previse sam ljubomoran i vec smo diskutovali o tome i jucer sam ponovo pokazao ljubomoru i otisla je kuci i rekla je da cemo pricati mislim da bi zelila prekinut al znam da me voli da joj je stalo,iskreno ja bi njoj oprostio to,zanima ma sta vi mislite o ovome
da bi se mogao dati smislen komentar ili savjet potrebno je znati šta te tačno čini ljubomornim, opis konkretne situacije i kako ispoljavaš ljubomoru?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#62 Re: Problem sa ljubomorom

Post by spreca »

Ma to su prva zaljubljivanja...koliko ce jos biti takvih scena ...ne zuri nije hica
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#63 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Ramzess Veliki »

Tomahawk11 wrote:
MrElko wrote: Ne ja bi njoj ljubomoru oprostio nisam mislio na to sto je otisla
Čekaj, ko je tu ljubomoran? Ti ili ona?
Ako si ti, kako bi ti njoj oprostio ljubomoru?
Nisi razumio, on ce njoj oprostiti jer je on ljubomoran. :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#64 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Tomahawk11 »

Ramzess Veliki wrote:
Tomahawk11 wrote:
MrElko wrote: Ne ja bi njoj ljubomoru oprostio nisam mislio na to sto je otisla
Čekaj, ko je tu ljubomoran? Ti ili ona?
Ako si ti, kako bi ti njoj oprostio ljubomoru?
Nisi razumio, on ce njoj oprostiti jer je on ljubomoran. :thumbup:

Image

Zato i pitah...
User avatar
Helena Trojanska
Posts: 174
Joined: 11/03/2013 13:27

#65 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Helena Trojanska »

Ponekad djevojke namjerno prave momka ljubomornim, cisto da vide koliko mu je stalo do nje..s obzirom na njene godine, ne vjerujem da ona nesto igra strateski, mislim da si se ti samo malo previse zaljubio i moras biti malo opusteniji :roll:
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#66 Re: Problem sa ljubomorom

Post by lijepa u dusi »

Divno, sve sto mu je trebalo jeste potvrda da nije do njega. Ma krasno zaista :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#67 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Ramzess Veliki »

Helena Trojanska wrote:Ponekad djevojke namjerno prave momka ljubomornim, cisto da vide koliko mu je stalo do nje..s obzirom na njene godine, ne vjerujem da ona nesto igra strateski, mislim da si se ti samo malo previse zaljubio i moras biti malo opusteniji :roll:
Dobra ta strategija, ja bih je odmah ostavio cim bih posumnjao da se igra sa drugim.
User avatar
Helena Trojanska
Posts: 174
Joined: 11/03/2013 13:27

#68 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Helena Trojanska »

Ramzess Veliki wrote:
Helena Trojanska wrote:Ponekad djevojke namjerno prave momka ljubomornim, cisto da vide koliko mu je stalo do nje..s obzirom na njene godine, ne vjerujem da ona nesto igra strateski, mislim da si se ti samo malo previse zaljubio i moras biti malo opusteniji :roll:
Dobra ta strategija, ja bih je odmah ostavio cim bih posumnjao da se igra sa drugim.
Sjedis s curom u koju si skroz zaljubljen, i ona na sekund krajickom oka odmjeri nekog frajera, skoro neprimijetno, onako bezveze, i ti bi ostavio zbog toga nju npr ? :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21771
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#69 Re: Problem sa ljubomorom

Post by MarlboroGold »

Ponekad ne škodi, ali treba imati granicu u tome. Kad bi ofirno odmjerila nekog pred mojim očima ili da se okrene za njim, onda to nije ok. Isto važi i za nas - ne bitno da li bilo namjerno da testira ili ne.
User avatar
Helena Trojanska
Posts: 174
Joined: 11/03/2013 13:27

#70 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Helena Trojanska »

Imamo te neke ljubomorne fore u vezi kojima mozda rasplamsavamo ljubav i strast, koje nisu maliciozne i to je ok..ali ako to prelazi granicu i postovanje partnera onda to zasluzuje i vise od prekida. Ovaj decko nama nije naveo adekvatne razloge svoje ljubomore, pa mu tako ne mozemo dati ni adekvatan savjet.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21771
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#71 Re: Problem sa ljubomorom

Post by MarlboroGold »

I ti testovi u kasnijim godinama postanu djetinjasti i budu više šega nego što druga strana shvati ozbiljno... valjda sa vremenom, što bi trebalo biti normalno, povjerenje opusti čovjeka. Mene jeste, jer na mnoge stvari gledam drugačije nego sa 18 ili 20.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#72 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Ramzess Veliki »

Helena Trojanska wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Helena Trojanska wrote:Ponekad djevojke namjerno prave momka ljubomornim, cisto da vide koliko mu je stalo do nje..s obzirom na njene godine, ne vjerujem da ona nesto igra strateski, mislim da si se ti samo malo previse zaljubio i moras biti malo opusteniji :roll:
Dobra ta strategija, ja bih je odmah ostavio cim bih posumnjao da se igra sa drugim.
Sjedis s curom u koju si skroz zaljubljen, i ona na sekund krajickom oka odmjeri nekog frajera, skoro neprimijetno, onako bezveze, i ti bi ostavio zbog toga nju npr ? :)
Ne, mozda joj je kolega sa posla, cak ni ako prokomentarise da je komad i po. Ali da ga mjerka dok ja ne gledam i nasmijesi mu se vec bih postao oprezan. Sadasnje iskustvo mi kaze da ako mu se potajno nasmijesila, ona ima neku namjeru sa njim, ako joj on pruzi priliku. Govorim iz pozicije frajera kojem se nasmijesila, da ne bude zabune. Ja sam onaj od kojeg nesigurni frajeri brane svoje djevojke i ne moze mi se desiti da budem tako pacenicki zaljubljen. 8-)
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#73 Re: Problem sa ljubomorom

Post by cendlerbing »

Image
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21771
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#74 Re: Problem sa ljubomorom

Post by MarlboroGold »

:lol:

Image
User avatar
Helena Trojanska
Posts: 174
Joined: 11/03/2013 13:27

#75 Re: Problem sa ljubomorom

Post by Helena Trojanska »

Nisam Ramo rekla da se i nasmijesi, ne okreci :)
Post Reply