Problem sa laptopom

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
_someone
Posts: 280
Joined: 18/08/2013 09:32

#1 Problem sa laptopom

Post by _someone »

Prije par dana mi otisao HDD na laptopu, kupim novi, u servisu ga ugrade odmah i kad sam kod kuce malo duze koristio laptop primjetim da ima problem.Naime kad laptop ode u sleep mode ne mogu ga pokrenuti opet na normalan nacin, dzaba sta god stiskao sliku ne dobijam a vidim po lampicama da laptop radi, moram ga onda gasiti na shutdown tipku i opet paliti.Takodjer danas ostavim laptop na pola sata, na napajanju je bio, kad sam se vratio vidim da je displej skroz taman, skroz malo se primjete ikone i kursor misa, sve radi normalno ali je displej toliko taman da je normalan rad onemogucen, i tad moram gasiti laptop pa opet paliti da bi dosao sebi.Kontam da mi nisu ovi u servisu sta zajebali jer mi se ovo nikad prije nije desavalo :?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#2 Re: Problem sa laptopom

Post by ExNihilo »

Nosi nazad u servis, 90% njihovo maslo.
ITNet
Posts: 779
Joined: 30/09/2016 11:47

#3 Re: Problem sa laptopom

Post by ITNet »

To sto ti se desava ti nisu u servisu hardwerski nista mogli zajebati promjenom hard diska, s obzirom da si zamjenio hard disk predpostavljam da si ti ili oni instalirali novi OS...E tu bi mogao biti problem ukoliko se nisu adekvatni chipset/power/vga itd...driveri instalirali nece ti se racunar probuditi zbog toga iz sleepa itd...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#4 Re: Problem sa laptopom

Post by kakavdanakneiskustvu »

imam problem,treba mi pomoc,logicno,laptop mi crko,bio na servisu,upalio ga,e sad,neke tipke ne rade kao prije,npr. slova sa kvacicom ne rade,onda ono ludo a ya e mail ne radi,ne radi ni tipka sa crticom,kako to popraviti_
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#5 Re: Problem sa laptopom

Post by crnivrag »

kakavdanakneiskustvu wrote:imam problem,treba mi pomoc,logicno,laptop mi crko,bio na servisu,upalio ga,e sad,neke tipke ne rade kao prije,npr. slova sa kvacicom ne rade,onda ono ludo a ya e mail ne radi,ne radi ni tipka sa crticom,kako to popraviti_
Potrebno je u control panelu promijeniti keyboard settings sa english na bosnian (latin) ili croatian.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#6 Re: Problem sa laptopom

Post by kakavdanakneiskustvu »

crnivrag wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:imam problem,treba mi pomoc,logicno,laptop mi crko,bio na servisu,upalio ga,e sad,neke tipke ne rade kao prije,npr. slova sa kvacicom ne rade,onda ono ludo a ya e mail ne radi,ne radi ni tipka sa crticom,kako to popraviti_
Potrebno je u control panelu promijeniti keyboard settings sa english na bosnian (latin) ili croatian.

hvala,evo trazim
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#7 Re: Problem sa laptopom

Post by Quaresma »

_someone wrote:Prije par dana mi otisao HDD na laptopu, kupim novi, u servisu ga ugrade odmah i kad sam kod kuce malo duze koristio laptop primjetim da ima problem.Naime kad laptop ode u sleep mode ne mogu ga pokrenuti opet na normalan nacin, dzaba sta god stiskao sliku ne dobijam a vidim po lampicama da laptop radi, moram ga onda gasiti na shutdown tipku i opet paliti.Takodjer danas ostavim laptop na pola sata, na napajanju je bio, kad sam se vratio vidim da je displej skroz taman, skroz malo se primjete ikone i kursor misa, sve radi normalno ali je displej toliko taman da je normalan rad onemogucen, i tad moram gasiti laptop pa opet paliti da bi dosao sebi.Kontam da mi nisu ovi u servisu sta zajebali jer mi se ovo nikad prije nije desavalo :?
odnesi im ponovo neka ti apdejtaju bios
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#8 Re: Problem sa laptopom

Post by kakavdanakneiskustvu »

crnivrag wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:imam problem,treba mi pomoc,logicno,laptop mi crko,bio na servisu,upalio ga,e sad,neke tipke ne rade kao prije,npr. slova sa kvacicom ne rade,onda ono ludo a ya e mail ne radi,ne radi ni tipka sa crticom,kako to popraviti_
Potrebno je u control panelu promijeniti keyboard settings sa english na bosnian (latin) ili croatian.

jbg,nema te opcije ili je sto ce prije biti ja to ne mogu naci
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#9 Re: Problem sa laptopom

Post by crnivrag »

kakavdanakneiskustvu wrote:
jbg,nema te opcije ili je sto ce prije biti ja to ne mogu naci
Ako želiš mogu ti ja ući putem teamviewer-a i srediti to za minutu, ili ako nećeš tako, da ti nađem neki tutorijal za podešavanje, samo ćeš mi onda morati reći koji ti je OS instaliran.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#10 Re: Problem sa laptopom

Post by kakavdanakneiskustvu »

crnivrag wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
jbg,nema te opcije ili je sto ce prije biti ja to ne mogu naci
Ako želiš mogu ti ja ući putem teamviewer-a i srediti to za minutu, ili ako nećeš tako, da ti nađem neki tutorijal za podešavanje, samo ćeš mi onda morati reći koji ti je OS instaliran.

evo sad sredio,jednostavno a ja laik totalni,hvala ti

p.s. kakav si sa kodijem,postavio sam pitanje na temi o kodiju pa ako znas sta da mi odgovoriš?
User avatar
crnivrag
Posts: 12921
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#11 Re: Problem sa laptopom

Post by crnivrag »

kakavdanakneiskustvu wrote:
evo sad sredio,jednostavno a ja laik totalni,hvala ti

p.s. kakav si sa kodijem,postavio sam pitanje na temi o kodiju pa ako znas sta da mi odgovoriš?
Imam instaliran Kodi verziju 17.4 na android box-u i nekoliko add-ona koje koristim, sad ću vidjeti šta si pitao, pa ti odgovorim na toj temi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#12 Re: Problem sa laptopom

Post by kakavdanakneiskustvu »

crnivrag wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
evo sad sredio,jednostavno a ja laik totalni,hvala ti

p.s. kakav si sa kodijem,postavio sam pitanje na temi o kodiju pa ako znas sta da mi odgovoriš?
Imam instaliran Kodi verziju 17.4 na android box-u i nekoliko add-ona koje koristim, sad ću vidjeti šta si pitao, pa ti odgovorim na toj temi.
hvala
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#13 Re: Problem sa laptopom

Post by BarbaDue »

Jel moguće negdje na osnovu modela i serijskog broja saznati da li je trenutno na na laptopu orginal baterija, odnosno saznati model i No baterije?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#14 Re: Problem sa laptopom

Post by Sanjarko »

BarbaDue wrote:Jel moguće negdje na osnovu modela i serijskog broja saznati da li je trenutno na na laptopu orginal baterija, odnosno saznati model i No baterije?
Za Dell mislim da moze ali nisam siguran. Ne znam za druge modele. Ispuhala je li ili je skoro.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#15 Re: Problem sa laptopom

Post by BarbaDue »

Dell je u pitanju. Gdje se to može provjeriti?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16 Re: Problem sa laptopom

Post by Sanjarko »

BarbaDue wrote:Dell je u pitanju. Gdje se to može provjeriti?
Ne sjecam se moze li ali mislim da moze. Negdje u onoj njihovoj stranici. Ukucas kod neki ili samo automatski se detektuje, tako nekako.

http://www.dell.com/support/home/ba/en/babsdt1?~ck=mn

Ovdje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17 Re: Problem sa laptopom

Post by Sanjarko »

Ne znam moze li samo. Ne sjecam se.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#18 Re: Problem sa laptopom

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne mogu pojacati ton na laptopu,ona ikonica dole desno za ton ne reaguje,moram ici u control panel da bi poijacao ton,sta uraditi?
Post Reply