Problem s paljenjem Golf 4

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#1 Problem s paljenjem Golf 4

Post by cccccc »

Eh ovako. Imam golf 4 1.9 TDI 96kw. Cesto ujutru imam problem s paljenjem. Ako auto ostavim u ravnici ujutru nekad hoce nekad nece da upali. Ako ga ustavim u brdu hauba okrenuta prema gore onda obavezno ujutru vergla da bi upalio. Nizbrdo ako ga ostavim nemam problema sa paljenjem. To mi se desava znaci samo ako auto stoji par sati. Ako je zagrijan pali na pola kljuca. I kad je hladan ujutru kad krenem negdje kad stanem na semaforu osjetim da malo trese auto dok se ne zagrije. Auto vuce odlicno. Isao sam kod raznih majstora. Akumulator nov, svjecice sve nove, mali servis uradjen komplet, jedna dizna bila losa promjenio sam i nju, onda na sve cetiri dizne mijenjane one gumice, promjenjen i senzor radilice. I opet imam isti problem. Da li neko zna sta bi moglo biti ili ima li neko dobrog majstora da se rijesim ovog problema ?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by tempuser »

cccccc wrote:Eh ovako. Imam golf 4 1.9 TDI 96kw. Cesto ujutru imam problem s paljenjem. Ako auto ostavim u ravnici ujutru nekad hoce nekad nece da upali. Ako ga ustavim u brdu hauba okrenuta prema gore onda obavezno ujutru vergla da bi upalio. Nizbrdo ako ga ostavim nemam problema sa paljenjem. To mi se desava znaci samo ako auto stoji par sati. Ako je zagrijan pali na pola kljuca. I kad je hladan ujutru kad krenem negdje kad stanem na semaforu osjetim da malo trese auto dok se ne zagrije. Auto vuce odlicno. Isao sam kod raznih majstora. Akumulator nov, svjecice sve nove, mali servis uradjen komplet, jedna dizna bila losa promjenio sam i nju, onda na sve cetiri dizne mijenjane one gumice, promjenjen i senzor radilice. I opet imam isti problem. Da li neko zna sta bi moglo biti ili ima li neko dobrog majstora da se rijesim ovog problema ?
Simptomi su da negdje imas rupu u instalaciji goriva pa ti na ravnom ili kad je prednji kraj visi od zadnjeg vraca u rezervoar. To ne bi trebalo imati veze sa zagrijanoscu motora, trese svaki kad je hladan, a zagrijan pali jer gorivo nije stiglo da se spusti nazad u rezervoar.
Nego bogati, otkud svjecice na 1,9 TDI?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by Tomahawk11 »

Neki mu je majstor očito promijenio svjećice :mrgreen:
I naplatio, jel :)
cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#4 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by cccccc »

tempuser wrote:
cccccc wrote:Eh ovako. Imam golf 4 1.9 TDI 96kw. Cesto ujutru imam problem s paljenjem. Ako auto ostavim u ravnici ujutru nekad hoce nekad nece da upali. Ako ga ustavim u brdu hauba okrenuta prema gore onda obavezno ujutru vergla da bi upalio. Nizbrdo ako ga ostavim nemam problema sa paljenjem. To mi se desava znaci samo ako auto stoji par sati. Ako je zagrijan pali na pola kljuca. I kad je hladan ujutru kad krenem negdje kad stanem na semaforu osjetim da malo trese auto dok se ne zagrije. Auto vuce odlicno. Isao sam kod raznih majstora. Akumulator nov, svjecice sve nove, mali servis uradjen komplet, jedna dizna bila losa promjenio sam i nju, onda na sve cetiri dizne mijenjane one gumice, promjenjen i senzor radilice. I opet imam isti problem. Da li neko zna sta bi moglo biti ili ima li neko dobrog majstora da se rijesim ovog problema ?
Simptomi su da negdje imas rupu u instalaciji goriva pa ti na ravnom ili kad je prednji kraj visi od zadnjeg vraca u rezervoar. To ne bi trebalo imati veze sa zagrijanoscu motora, trese svaki kad je hladan, a zagrijan pali jer gorivo nije stiglo da se spusti nazad u rezervoar.
Nego bogati, otkud svjecice na 1,9 TDI?

Izvini pogresno sam se izrazio. Grijaci su u pitanju.
A i ja sam mislio da mi negdje curi gorivo ili nesto tako. Pa ujutru provjerim imal negdje nesto nisam mogao nista da nadjem. A obisao sam najmanje 5-6 majstora valjda bi neki od njih to vidio.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#5 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by tempuser »

cccccc wrote:
tempuser wrote:
cccccc wrote:Eh ovako. Imam golf 4 1.9 TDI 96kw. Cesto ujutru imam problem s paljenjem. Ako auto ostavim u ravnici ujutru nekad hoce nekad nece da upali. Ako ga ustavim u brdu hauba okrenuta prema gore onda obavezno ujutru vergla da bi upalio. Nizbrdo ako ga ostavim nemam problema sa paljenjem. To mi se desava znaci samo ako auto stoji par sati. Ako je zagrijan pali na pola kljuca. I kad je hladan ujutru kad krenem negdje kad stanem na semaforu osjetim da malo trese auto dok se ne zagrije. Auto vuce odlicno. Isao sam kod raznih majstora. Akumulator nov, svjecice sve nove, mali servis uradjen komplet, jedna dizna bila losa promjenio sam i nju, onda na sve cetiri dizne mijenjane one gumice, promjenjen i senzor radilice. I opet imam isti problem. Da li neko zna sta bi moglo biti ili ima li neko dobrog majstora da se rijesim ovog problema ?
Simptomi su da negdje imas rupu u instalaciji goriva pa ti na ravnom ili kad je prednji kraj visi od zadnjeg vraca u rezervoar. To ne bi trebalo imati veze sa zagrijanoscu motora, trese svaki kad je hladan, a zagrijan pali jer gorivo nije stiglo da se spusti nazad u rezervoar.
Nego bogati, otkud svjecice na 1,9 TDI?

Izvini pogresno sam se izrazio. Grijaci su u pitanju.
A i ja sam mislio da mi negdje curi gorivo ili nesto tako. Pa ujutru provjerim imal negdje nesto nisam mogao nista da nadjem. A obisao sam najmanje 5-6 majstora valjda bi neki od njih to vidio.
Ne mora obavezno biti rupa da curi, dovoljno je da neki vakuum negdje ne drzi i da ulazi zrak koji gura gorivo nazad.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#6 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by dgL_ »

Pa kako upali? Jel vergla duze pa sastavi? Ili moras popustit alnasovanje, pa ponovo zaverglat par puta da bi uhvatio? Nmg da vjerujem da si bio kod toliko majstora i da niko nije pogledao sistem dovoda goriva...
User avatar
basicm
Posts: 10481
Joined: 16/01/2012 21:38

#7 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by basicm »

Platinska dugmad...

Nesto oko vracanja goriva nazad u tank. Nepovratni ventil.
cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#8 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by cccccc »

dgL_ wrote:Pa kako upali? Jel vergla duze pa sastavi? Ili moras popustit alnasovanje, pa ponovo zaverglat par puta da bi uhvatio? Nmg da vjerujem da si bio kod toliko majstora i da niko nije pogledao sistem dovoda goriva...
Vergla nekih 20-30 sec i onda sastavi. Tacno ono osjetim kao da je doslo gorivo i onda upali.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#9 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by tempuser »

cccccc wrote:
dgL_ wrote:Pa kako upali? Jel vergla duze pa sastavi? Ili moras popustit alnasovanje, pa ponovo zaverglat par puta da bi uhvatio? Nmg da vjerujem da si bio kod toliko majstora i da niko nije pogledao sistem dovoda goriva...
Vergla nekih 20-30 sec i onda sastavi. Tacno ono osjetim kao da je doslo gorivo i onda upali.
Prvo fizicki pregled instalacije, selne, crijeva, vakuumi, filter goriva.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by Ned071 »

vuce ti zrak... isti problem sam imao, rijesen mijenjanjem podloski dizni... posto su kod tebe mijenjane, moze biti do crijeva ili vakuuma
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#11 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by commendatore »

gori l ti crvena

ustavi ga na benzinskoj mozda ce bit bolje
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#12 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by condy »

Neka ti provjere na dijagnostici dizne i ocitaju parametre da li ostupaju. Ako trese i teze pali moze biti do gumica na diznama iako kazes da su mijenjane. Cisto sumnjam da je do filtera goriva al prije da je do dizni gumica ili podloski...
cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#13 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by cccccc »

condy wrote:Neka ti provjere na dijagnostici dizne i ocitaju parametre da li ostupaju. Ako trese i teze pali moze biti do gumica na diznama iako kazes da su mijenjane. Cisto sumnjam da je do filtera goriva al prije da je do dizni gumica ili podloski...
Provjeravao parametre. Tri dizne odlicne jako blizu nule rade jedna odstupala nju zamjenio. Poslije opet provjeravali parametre Sve cetiri dobre. Gumice sam promjenio na sve cetiri dizne. Taj majstor sto mi je to radio kaze da moze biti i do tandem pumpe da bi se trebala i ona reparirati. Sad ne znam dal i sa njom pokusati ili da odvucem do nekog elektricara da li bi mogao biti problem oko elektronike nesto ?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#14 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by condy »

cccccc wrote:
condy wrote:Neka ti provjere na dijagnostici dizne i ocitaju parametre da li ostupaju. Ako trese i teze pali moze biti do gumica na diznama iako kazes da su mijenjane. Cisto sumnjam da je do filtera goriva al prije da je do dizni gumica ili podloski...
Provjeravao parametre. Tri dizne odlicne jako blizu nule rade jedna odstupala nju zamjenio. Poslije opet provjeravali parametre Sve cetiri dobre. Gumice sam promjenio na sve cetiri dizne. Taj majstor sto mi je to radio kaze da moze biti i do tandem pumpe da bi se trebala i ona reparirati. Sad ne znam dal i sa njom pokusati ili da odvucem do nekog elektricara da li bi mogao biti problem oko elektronike nesto ?
Tandem pumpa zna otici i kad ode ugasi se auto ili ne mozes upalit. Da li je do nje, da slabije radi i mozeli slabije radit ili mora kad ode skroz otic i mozeli ona te probleme ciniti nisam siguran. Nisu jeftine ali ima dobrih zamjenskih. Originalne su jako skupe. Mozda je i do nje vidi sa jos nekim da imas informacije i od drugog majstora ili servisa.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#15 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by lavic »

ne znam kako je na tvom autu rjeseno, ali na mom je razlog tome el. ozraka rezervoara. Kleme imale los kontakt i nije radilo, stvarao se pod pritisak u rezervoaru i gorivo se vracalo.
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#16 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by LeKo »

Jesi li provjerio pumpu u rezervoaru?
cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#17 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by cccccc »

LeKo wrote:Jesi li provjerio pumpu u rezervoaru?
Govorio mi je jedan majstor da probam nju zamijeniti ali jel moze ona tako da nekad radi nekad ne radi.
axe22
Posts: 1811
Joined: 11/03/2013 21:21

#18 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by axe22 »

Nepovratni ventil.
cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#19 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by cccccc »

axe22 wrote:Nepovratni ventil.
mozel malo vise info ?
axe22
Posts: 1811
Joined: 11/03/2013 21:21

#20 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by axe22 »

cccccc wrote:
axe22 wrote:Nepovratni ventil.
mozel malo vise info ?

Majstor ce znati o cemu je rijec.
Imao sam isti problem na sluzbenom caddy vozilu.
navece ostavim na nizbrdici (hauba prema dole) na jutro pali bez problema, ako prenoci sa naubom prema gore (uzbrdici) nema teoreske sanse da upali na verlanje, samo na guranje ili sa starterom.
Na ravnici je igralo ulogu koliko ima goriva u rezervoaru i koliko dugo je parkiran.

Gorivo se vrati u rezervoar i onda moras ozraciti sistem da bi upalio, kod CR (Comor-rail) sistema nema problema jer se sam ozraci, dok kod pumpa-dizna (sto je dugo koristio VW) dugo je potrebno verglati da se sam ozraci, nekad nece nikako.
I onda zna u voznji zezati jer uvijek u crijevima ostane malo zraka, nikad nije dobro ozracen sistem.


Moje iskustov, nadam se da ti je ovaj problem, nije skupa popravka.
Moze biti problem na pumpi, gdje nema nepovratnog, ali je dovoljno da ugraditi nepovratni ventil (sad nisam siguran je li ispred ili iza pumpe, to bi majstori znali) i nece biti problema (da ne radis remont pumpe).

Ista stvar sto ti tempuser govori.
Farcibald
Posts: 3
Joined: 21/03/2019 21:32

#21 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by Farcibald »

cccccc wrote:
tempuser wrote:
cccccc wrote:Eh ovako. Imam golf 4 1.9 TDI 96kw. Cesto ujutru imam problem s paljenjem. Ako auto ostavim u ravnici ujutru nekad hoce nekad nece da upali. Ako ga ustavim u brdu hauba okrenuta prema gore onda obavezno ujutru vergla da bi upalio. Nizbrdo ako ga ostavim nemam problema sa paljenjem. To mi se desava znaci samo ako auto stoji par sati. Ako je zagrijan pali na pola kljuca. I kad je hladan ujutru kad krenem negdje kad stanem na semaforu osjetim da malo trese auto dok se ne zagrije. Auto vuce odlicno. Isao sam kod raznih majstora. Akumulator nov, svjecice sve nove, mali servis uradjen komplet, jedna dizna bila losa promjenio sam i nju, onda na sve cetiri dizne mijenjane one gumice, promjenjen i senzor radilice. I opet imam isti problem. Da li neko zna sta bi moglo biti ili ima li neko dobrog majstora da se rijesim ovog problema ?
Simptomi su da negdje imas rupu u instalaciji goriva pa ti na ravnom ili kad je prednji kraj visi od zadnjeg vraca u rezervoar. To ne bi trebalo imati veze sa zagrijanoscu motora, trese svaki kad je hladan, a zagrijan pali jer gorivo nije stiglo da se spusti nazad u rezervoar.
Nego bogati, otkud svjecice na 1,9 TDI?

Izvini pogresno sam se izrazio. Grijaci su u pitanju.
A i ja sam mislio da mi negdje curi gorivo ili nesto tako. Pa ujutru provjerim imal negdje nesto nisam mogao nista da nadjem. A obisao sam najmanje 5-6 majstora valjda bi neki od njih to vidio.
Farcibald
Posts: 3
Joined: 21/03/2019 21:32

#22 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by Farcibald »

Drug sta uradi sa autom sta je bilo u pitanju
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#23 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by bitanga_sa_otesa »

prodao ga
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#24 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by Bakir1 »

bitanga_sa_otesa wrote:prodao ga
poklonio radniku :D :lol:
cccccc
Posts: 243
Joined: 11/04/2013 20:04

#25 Re: Problem s paljenjem Golf 4

Post by cccccc »

Farcibald wrote:Drug sta uradi sa autom sta je bilo u pitanju
Vakuum pumpa. Reparacija 100 KM. Pali ko lud.
Post Reply