Problem prilikom resetovanja routera!!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Amir7241
Posts: 4
Joined: 14/04/2017 22:22

#1 Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by Amir7241 »

Kad hocu da resetujem router, izvadim kablo od telefona i resetujem odem na 192.168.1.1 i podesim ga. Kad zavrsim vratim kablo od interneta ukljuci se crvena lampica na routeru i tako stoji, i nece da prede u zelenu tj da ima interneta. A ako resetujem sa kablom od telefona vrati me na kako je bilo tj kako je bh telecom podesio . Ako neko zna neka pobogne. Hvala.
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by l33t »

ako si na bhtelecomu, prvo sto trebas uraditi je otkazat njihovu uslugu :D onda uzmes Telemach i laganini :thumbup:
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#3 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by ado_sar »

l33t wrote:ako si na bhtelecomu, prvo sto trebas uraditi je otkazat njihovu uslugu :D onda uzmes Telemach i laganini :thumbup:
Aj ne rise
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#4 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by semirsar »

Amir7241 wrote:Kad hocu da resetujem router, izvadim kablo od telefona i resetujem odem na 192.168.1.1 i podesim ga. Kad zavrsim vratim kablo od interneta ukljuci se crvena lampica na routeru i tako stoji, i nece da prede u zelenu tj da ima interneta. A ako resetujem sa kablom od telefona vrati me na kako je bilo tj kako je bh telecom podesio . Ako neko zna neka pobogne. Hvala.
... prvo sto trebas uraditi je otkazat njihovu uslugu :D onda uzmes Logosoft, isto ide preko tel.parice, i laganini :thumbup:
ado_sar wrote:
l33t wrote:ako si na bhtelecomu, prvo sto trebas uraditi je otkazat njihovu uslugu :D onda uzmes Telemach i laganini :thumbup:
Aj ne rise
treba nekad znati primiti zajebanciju :mrgreen:
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#5 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by Daryl Dixon »

Amir7241 wrote:Kad hocu da resetujem router, izvadim kablo od telefona i resetujem odem na 192.168.1.1 i podesim ga. Kad zavrsim vratim kablo od interneta ukljuci se crvena lampica na routeru i tako stoji, i nece da prede u zelenu tj da ima interneta. A ako resetujem sa kablom od telefona vrati me na kako je bilo tj kako je bh telecom podesio . Ako neko zna neka pobogne. Hvala.
izvadiš iz utičnice sve adaptere na 2 minute i ponovo upalis ili jednostavno nazoves podrsku korisnicima ako ovo prvo ne upali..
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#6 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by Quaresma »

Amir7241 wrote:Kad hocu da resetujem router, izvadim kablo od telefona i resetujem odem na 192.168.1.1 i podesim ga. Kad zavrsim vratim kablo od interneta ukljuci se crvena lampica na routeru i tako stoji, i nece da prede u zelenu tj da ima interneta. A ako resetujem sa kablom od telefona vrati me na kako je bilo tj kako je bh telecom podesio . Ako neko zna neka pobogne. Hvala.
meni je sa crvenom lampicom radio internet, preko kabla.

crvena mi se ukljuci kad iskljucim wifi na routeru, kod mene je onaj zte zxv10w300
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#7 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by MTV »

semirsar wrote: ... prvo sto trebas uraditi je otkazat njihovu uslugu :D onda uzmes Logosoft, isto ide preko tel.parice, i laganini :thumbup:
Koliko te doticni placa za reklamu?! :skoljka: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by semirsar »

pa da si citirao citav moj post a ne samo ono sto je tebi odgovaralo, bilo bi i tebi i drugima jasnije :evil: :mrgreen:
Vi's da sam se usutio, nece od mene vise dobit ni antireklamu a kamoli reklamu... do daljnjeg... sutim i placam racune, a kad dodje vrijeme za +/- ilitiga svodjenje racuna... 8)
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#9 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by MTV »

semirsar wrote:pa da si citirao citav moj post a ne samo ono sto je tebi odgovaralo, bilo bi i tebi i drugima jasnije :evil: :mrgreen:
Vi's da sam se usutio, nece od mene vise dobit ni antireklamu a kamoli reklamu... do daljnjeg... sutim i placam racune, a kad dodje vrijeme za +/- ilitiga svodjenje racuna... 8)
:lol: al procitao jesam citav tvoj postic.
Mislis tekica sa + i - je tu.

Svrljni nam se u temu ako nista da znamo da si ziv. Da te opet nisu zamijenili sa nekim slicnim likom kojeg traze :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#10 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by semirsar »

jos nekakav nikakav bunovan krmeljav neumiven, ev' tek sad i voda iz cesme prokapa citam ovo tvoje i nis' mi jasno, kak'a crna te(t)kica sa + i - atributima?! pa se osvrcem okoli sebe k'o zvrk... trazim je okama... ne niko me ne gonja, al' mere lako bit him ovijem nasem LoL-i samo @afannedim ostane pod ugovorom a sve naske ostale pocnu goonjat' po mahalama sa novijem ugovorima i novijom listom kanala di ce biti No1 "korida star exlusive" channel sa najnovijem izvjescima koliko je koji dilber kojoj pjevaljki zasuk'o ojra pod podvezicu.
ali ovo nije tema danasnje emisije... :mrgreen: vidimo se tamo nekad u neko doba
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#11 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by MTV »

seen
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#12 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by Cookie85 »

Amir7241 wrote:Kad hocu da resetujem router, izvadim kablo od telefona i resetujem odem na 192.168.1.1 i podesim ga. Kad zavrsim vratim kablo od interneta ukljuci se crvena lampica na routeru i tako stoji, i nece da prede u zelenu tj da ima interneta. A ako resetujem sa kablom od telefona vrati me na kako je bilo tj kako je bh telecom podesio . Ako neko zna neka pobogne. Hvala.
Koji je router ?
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2517
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#13 Re: Problem prilikom resetovanja routera!!!

Post by Del_Boy1 »

Valjda je napravio od aprila do sada.
Post Reply