Problem pasa lutalica vol 2

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2126 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by bitanga_sa_otesa »

sve znam i sve si u pravu,a znam i ko je sandra :run:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#2127 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by The 51st State »

one prve teme o lutalicama su najjace, kakvi su to sudari i varnice bile.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#2128 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

Romeo 80 wrote:Ma ja, trebali su ga lijepo zamoliti da uđe u vozilo :-) Mene na ovom snimku jedino ovo dvoje degenerika nervira koji proklinju djecu i zavijaju gore od kera...

pa da,ovi rade svoj posao a ovi im proklinju djecu
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2129 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by It_is_a_Leclerc »

vješalica wrote:Tipicno podmetanje da je eutanazija neusvojenih pasa zlocin i krvnicko djelo.
U UK to eto nije slucaj......lobi psetadije je cudo
Gdje sam to napisao? Vi ne samo da ste nepismeni već i lažete.

Eutanazija je princip bezbolne, humane smrti za životinju. Ja apsolutno podržavam da se primjenjuje u skladu sa zakonom.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2130 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by It_is_a_Leclerc »

A što se šteta tiče, opet vam kažem - račun ispostavite onima koji se od prvog dana opiru primjeni zakona i zalažu za njegovo kršenje. Da se od početka radilo po zakonu, problema ovakve prirode bi bilo daleko, daleko manje. (Ne kažem da bi ih nestalo, jer se napadi na torove i stoku dešavaju otkad je svijeta i vijeka).

Ali rješavanje ovog problema u skladu sa zakonom izbilo bi na stotine hiljada maraka koje se ubicama aka lovcima, lovačkim i komunalnim udruženjima i ustanovama daje za ubijanje životinja. Ehhh, onda bi lovački lobiji ostali bez para, pa se mora kršiti zakon i ići uz kosu.

P.S. Za mene nema razlike između krave i psa. Poštujem pravo na život i jednog i drugog. Kao što ne bih pojeo psa, ne bih pojeo ni dio kravljeg ili leša bilo koje druge životinje.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2131 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Truba »

pa krava i pas ne mogu živjeti sami jer su pripitomljene životinje
i papagaj ne može sam u prirodi

nije ti dobro poređenje

krava i pas bez vlasnika nemaju neku vrijednost
niti trebaju biti sami
ne smiju biti sami bez ljudskog nadzora
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#2132 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Hakiz »

It_is_a_Leclerc wrote:
P.S. Za mene nema razlike između krave i psa. Poštujem pravo na život i jednog i drugog. Kao što ne bih pojeo psa, ne bih pojeo ni dio kravljeg ili leša bilo koje druge životinje.
Dakle, uzgajanje pasa na farmama za klanje i prodaju u mesari, kao na prijmer teletine, govedine itd je OK?

A ako je vegetarijanstvo ili veganstvo u pitnaju, onda da ja pitam. Otkud takva arogancija da neko odluči da neki oblik života vrijedi mnaje od drugog. Ko je na poziciji maltene boga da kaže da biljka ima manje prava na život od životinje?

To jeste, ako se poštuju svi oblici života, onda i biljke i virusi i bakterije, pa glodari, reptili, insekti itd imaju ista prava kao i cuke.
Last edited by Hakiz on 15/11/2017 16:01, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#2133 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Hakiz »

Black swan wrote: krava i pas bez vlasnika nemaju neku vrijednost
niti trebaju biti sami
ne smiju biti sami bez ljudskog nadzora
Divlji konji?

Mislim da mi brkamo kulturološke preferencije sa biološkim činjenicama.

Odnos prema cukama sa jedne i drugim životinjama i oblicima života sa druge strane (šta je za kućnog ljubimca, šta se može jesti, šta se može uništavati masovno itd) je više određen kulturom nekog područja nego objektivnim biološkim činjenicama.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2134 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Truba »

drugo je kad vrsta opet podivlja

ali ne živi u gradu

niti joj treba musti vime svaki dan
niti čistiti govna za njim


životinje koje se ne znaju brinuti o sebi nisu za život u gradu
treba ih ukloniti
nosite ih gdje hoćete
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2135 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by sabina1 »

hladan.preminger wrote: MOraš biti baš osakaćen od realnosti da u kantonu čiji stanovnici nemaju uredno snabdijevanje pitkom vodom, ne postoji zadovoljavajući nivo gradskog prevoza, nerješeno pitanje je sanitarne deponije, prečišćavanja otpadnih voda, predlažeš i opravdavaš trošenje sredstava namjenjenih komunalnim potrebama na pravljenje resorta all inclusive za lutalice.
:lol: :lol: :lol:

Ako mi vi kazete KOJA STAVKA SVIH OVIH BUDZETA SE u izvrsenju svih ovih budzeta implementira u iznosu od gotovo 50 % izvrsenog ja cu se momentalno izbrisati s foruma ?
Ako mi kazete koliki su akumulirani DUGOVI svih sarajevskih kantonalnih preduzeca , ako mi kazete u kom omjeru i kako je planirano da se to sanira recimo od 2004 do danas i koliko i kako je to sanirano ja cu se izbrisati sa interneta?
A ako mi kazete na kakve se sve gluposti , uhljebljenja i jaranstva potrosi veliki dio ostatka izvrsenja budzeta ja cu se preseliti na sjeverni pol.

PARA IMA i ne treba ih puno da se ovaj problem rijesi , problem je sto KORUMPIRANE NEPOTISTICKO-UHLJEBLJENE BARABE zaposlene rodjacko-jaranskim putem u sve upetljaju prste pa ih boli neka stvar za zivot prvog komsije ako nema od njega direktni interes a kamo li da brine u kakvim uslovima zivi grupa ulicnih kerova u tzv.azilu.
Nisu krivi ni porezni obveznici a jos manje kerovi sto je situacija u tom tzv.azilu takva kakva jeste a niko ih ne poziva na odgovornost , barabe bezobrazne.
PARA IMA i sa ozbiljnim i odgovornim ekonomisanjem i sa eutanazijom i bez nje taj trosak bi za odgovornu i ozbiljnu vladu jednog glavnog grada bio sitnica.
Jer zivimo u 21 a ne srednjem vijeku.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#2136 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

Naslovnica wrote:2/3 tih pasabija imaju ozbiljan psihološki poremećaj...
Sandra je zrela za Jagomira...
https://www.facebook.com/sandra.kenda?h ... r4&fref=nf

p.s. 8 Years of the fight ... Help me to save Sarajevo's street dogs --- PAYPAL : [email protected]
udala se,ili razvela,nekad bila sandra kenda
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#2137 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

The 51st State wrote:one prve teme o lutalicama su najjace, kakvi su to sudari i varnice bile.
uuuuu,dobro si,ovih ko fol zastitnika pasa bilo vise nego sad na temi,nekoliko ih cini mi se banovano
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#2138 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Niemand »

Iz godine u godinu uvijek ista suplja se vrti, al pascad i dalje na ulicama. Ovdje kod mene bas gadan copor.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#2139 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by sunceKOtepsija »

Niemand wrote:Iz godine u godinu uvijek ista suplja se vrti, al pascad i dalje na ulicama. Ovdje kod mene bas gadan copor.
probaj im, umjesto s predrasudama, prici-otvorenog srca i sa sakom kruha-vidices kako ti postaju najvjerniji prijatelji 4life :srce:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2140 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by vješalica »

Povedi ih kuci
A o 'kruhu' drugom prilikom
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#2141 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

sunceKOtepsija wrote:
Niemand wrote:Iz godine u godinu uvijek ista suplja se vrti, al pascad i dalje na ulicama. Ovdje kod mene bas gadan copor.
probaj im, umjesto s predrasudama, prici-otvorenog srca i sa sakom kruha-vidices kako ti postaju najvjerniji prijatelji 4life :srce:

coporima pasa nije mjesto na ulicama gradova,kontas?
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#2142 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Niemand »

Jes vala, oni svakako napadaju samo lose ljude..
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#2143 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by sunceKOtepsija »

kakavdanakneiskustvu wrote:
sunceKOtepsija wrote:
Niemand wrote:Iz godine u godinu uvijek ista suplja se vrti, al pascad i dalje na ulicama. Ovdje kod mene bas gadan copor.
probaj im, umjesto s predrasudama, prici-otvorenog srca i sa sakom kruha-vidices kako ti postaju najvjerniji prijatelji 4life :srce:

coporima pasa nije mjesto na ulicama gradova,kontas?
kontam da je covjek dio prirode i po nekim definicijama ljudi umnijih od mnogih ovdje "zivotinja na dvije noge"...gradovi nam sve vise postaju betonske dzungle, priroda se protjeruje, od covjeka se polako trazi da se otudi i uvede u kon flikt s prirodom i svijetom oko nas, stvara se atmosfera konflikta i straha od prirode-ako mi je dozvoljenoi parafrazirao bih cuvene stihove-Prvo su dosli...
Prvo su došli po livade,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio livada.
Zatim su došli po drvece,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio drvo.
Zatim su došli po pse,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio pas.
Zatim su došli po mene,
a do tada više nije bilo nikoga
da se pobuni.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#2144 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

sunceKOtepsija wrote:
sunceKOtepsija wrote:
Niemand wrote:Iz godine u godinu uvijek ista suplja se vrti, al pascad i dalje na ulicama. Ovdje kod mene bas gadan copor.
probaj im, umjesto s predrasudama, prici-otvorenog srca i sa sakom kruha-vidices kako ti postaju najvjerniji prijatelji 4life :srce:

coporima pasa nije mjesto na ulicama gradova,kontas?
kontam da je covjek dio prirode i po nekim definicijama ljudi umnijih od mnogih ovdje "zivotinja na dvije noge"...gradovi nam sve vise postaju betonske dzungle, priroda se protjeruje, od covjeka se polako trazi da se otudi i uvede u kon flikt s prirodom i svijetom oko nas, stvara se atmosfera konflikta i straha od prirode-ako mi je dozvoljenoi parafrazirao bih cuvene stihove-Prvo su dosli...
Prvo su došli po livade,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio livada.
Zatim su došli po drvece,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio drvo.
Zatim su došli po pse,
a ja se nisam pobunio
jer nisam bio pas.
Zatim su došli po mene,
a do tada više nije bilo nikoga
da se pobuni.[/quote]


pusti suplje,opet te pitam,kontas li da coporima pasa nije mjeto na ulicama gradova?
Naslovnica
Posts: 27642
Joined: 20/03/2013 15:38

#2145 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Naslovnica »

Ne konta, to je psihoza.
Tužne okice, ovo-ono...
Last edited by Naslovnica on 16/11/2017 06:32, edited 1 time in total.
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#2146 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by splinter »

sabina1 wrote:
hladan.preminger wrote: MOraš biti baš osakaćen od realnosti da u kantonu čiji stanovnici nemaju uredno snabdijevanje pitkom vodom, ne postoji zadovoljavajući nivo gradskog prevoza, nerješeno pitanje je sanitarne deponije, prečišćavanja otpadnih voda, predlažeš i opravdavaš trošenje sredstava namjenjenih komunalnim potrebama na pravljenje resorta all inclusive za lutalice.
:lol: :lol: :lol:

Ako mi vi kazete KOJA STAVKA SVIH OVIH BUDZETA SE u izvrsenju svih ovih budzeta implementira u iznosu od gotovo 50 % izvrsenog ja cu se momentalno izbrisati s foruma ?
Ako mi kazete koliki su akumulirani DUGOVI svih sarajevskih kantonalnih preduzeca , ako mi kazete u kom omjeru i kako je planirano da se to sanira recimo od 2004 do danas i koliko i kako je to sanirano ja cu se izbrisati sa interneta?
A ako mi kazete na kakve se sve gluposti , uhljebljenja i jaranstva potrosi veliki dio ostatka izvrsenja budzeta ja cu se preseliti na sjeverni pol.

PARA IMA i ne treba ih puno da se ovaj problem rijesi , problem je sto KORUMPIRANE NEPOTISTICKO-UHLJEBLJENE BARABE zaposlene rodjacko-jaranskim putem u sve upetljaju prste pa ih boli neka stvar za zivot prvog komsije ako nema od njega direktni interes a kamo li da brine u kakvim uslovima zivi grupa ulicnih kerova u tzv.azilu.
Nisu krivi ni porezni obveznici a jos manje kerovi sto je situacija u tom tzv.azilu takva kakva jeste a niko ih ne poziva na odgovornost , barabe bezobrazne.
PARA IMA i sa ozbiljnim i odgovornim ekonomisanjem i sa eutanazijom i bez nje taj trosak bi za odgovornu i ozbiljnu vladu jednog glavnog grada bio sitnica.
Jer zivimo u 21 a ne srednjem vijeku.
https://www.klix.ba/biznis/dogs-trust-g ... /171114143
Daj ba odrasti dijete drago, uzmi prosurfaj malo, usporedi hronološki kad je usvojen zakon, kad su ovi trustovci došli, kome trebaju psi na ulici, ko se pita za sve. . .
https://www.klix.ba/vijesti/bih/dogs-tr ... /171019067
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#2147 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by hladan.preminger »

sabina1 wrote:
hladan.preminger wrote: MOraš biti baš osakaćen od realnosti da u kantonu čiji stanovnici nemaju uredno snabdijevanje pitkom vodom, ne postoji zadovoljavajući nivo gradskog prevoza, nerješeno pitanje je sanitarne deponije, prečišćavanja otpadnih voda, predlažeš i opravdavaš trošenje sredstava namjenjenih komunalnim potrebama na pravljenje resorta all inclusive za lutalice.
:lol: :lol: :lol:

Ako mi vi kazete KOJA STAVKA SVIH OVIH BUDZETA SE u izvrsenju svih ovih budzeta implementira u iznosu od gotovo 50 % izvrsenog ja cu se momentalno izbrisati s foruma ?
Ako mi kazete koliki su akumulirani DUGOVI svih sarajevskih kantonalnih preduzeca , ako mi kazete u kom omjeru i kako je planirano da se to sanira recimo od 2004 do danas i koliko i kako je to sanirano ja cu se izbrisati sa interneta?
A ako mi kazete na kakve se sve gluposti , uhljebljenja i jaranstva potrosi veliki dio ostatka izvrsenja budzeta ja cu se preseliti na sjeverni pol.

PARA IMA i ne treba ih puno da se ovaj problem rijesi , problem je sto KORUMPIRANE NEPOTISTICKO-UHLJEBLJENE BARABE zaposlene rodjacko-jaranskim putem u sve upetljaju prste pa ih boli neka stvar za zivot prvog komsije ako nema od njega direktni interes a kamo li da brine u kakvim uslovima zivi grupa ulicnih kerova u tzv.azilu.
Nisu krivi ni porezni obveznici a jos manje kerovi sto je situacija u tom tzv.azilu takva kakva jeste a niko ih ne poziva na odgovornost , barabe bezobrazne.
PARA IMA i sa ozbiljnim i odgovornim ekonomisanjem i sa eutanazijom i bez nje taj trosak bi za odgovornu i ozbiljnu vladu jednog glavnog grada bio sitnica.
Jer zivimo u 21 a ne srednjem vijeku.

Logika na nivou: kad sam već ugazio u pseće govno sad ga moram cijelog pojesti. Umjesto da obuću očistim od travu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2148 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by vješalica »

http://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/321 ... osam-ovaca


Ko je kriv ovome sto umjesto ovaca ne drzi dzukele
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2149 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by vješalica »

Naslovnica wrote:2/3 tih pasabija imaju ozbiljan psihološki poremećaj...
Sandra je zrela za Jagomira...
https://www.facebook.com/sandra.kenda?h ... r4&fref=nf

p.s. 8 Years of the fight ... Help me to save Sarajevo's street dogs --- PAYPAL : [email protected]
Al kad se Sandra uhvati klipače na Dobrinji zajedno sa onim likom dilercinom droge,smrde na kilometar.Nisu citavi.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2150 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by vješalica »

kakavdanakneiskustvu wrote:
sunceKOtepsija wrote:
Niemand wrote:Iz godine u godinu uvijek ista suplja se vrti, al pascad i dalje na ulicama. Ovdje kod mene bas gadan copor.
probaj im, umjesto s predrasudama, prici-otvorenog srca i sa sakom kruha-vidices kako ti postaju najvjerniji prijatelji 4life :srce:

coporima pasa nije mjesto na ulicama gradova,kontas?
Da je rekla da su ljudi otisli bihuzuriti zivotinje u njihovo staniste ja bi razumila skiku
Ali ne razumijem jer u gradovima zive ljudi a copori pascadije divlje i nesocijalizovane se ne uklapaju u to niti mogu u takvom stanju da zive jer samo njoj ne smeta,prvo sto su prijetnja sebi pa ostalim
Ne znam kakva je to ljubav i dobrocinstvo kad se pascurina sad smrzava na ulici dok se poedinci bore za njih preko klix foruma dok se guzica hajca na toplanama
Post Reply