Problem nakon velikog servisa

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#51 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Aethaercyn »

konektovan wrote:
Aethaercyn wrote:Da javim samo da je problem bio u vakum crijevu. Prilikom radu su ga najvjerovatnije zakacili.
U ov. servisu su takodjer pregledali kako je odradjen veliki servis, sve je pomijenjano sto "ulazi" u veliki servis, osim ulja i filtera.
Rekli su mi i to da moram zamijenjeniti rashladnu tečnost!?! A na fakturi od servisa gdje sam radio servis pise da je zamijenjeno (4 litra G12-ke) :? WTF
Izgleda da su me jebnuli i tu :-)
Savjetovali su mi da to odradim kod njih mali servis posto je neka lafo akcija. Odbio sam posto imam jos nekih cca 5k preci (mijenjam svakih 10k - Total QUARTZ 9000 ulje 5w40 + svi filteri). Zadnji put mijenjao krajem januara.

E sada odo malo do ovog servisa da vidim kako to oni mijenjaju rashladnu tecnost. Ja mislim da je bilo isprazni moju iz sistema, vrati ponovo i reci da je mijenjano :D Naravno, naplati na kraju :D

Pa to se zove recikliranje, ispusti tvoju tecnost, poslije je vrati, ako treba i dopuni sustem, ko i sa klimom. :D :D :D
Tacno tako.
Najbolje bilo je i ne puniti. GOLF 2 ima najbolju "otvori sve prozore-rashladi se". Ali nakon par dana ne gine ti UKC Tuzla - Slavinovici :D :D :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#52 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Ned071 »

:bih:
bitanga_sa_otesa wrote:
O'zone wrote: Bolje da si učio pjevat no šarafat :mrgreen:
a evo ucim pomalo,samo me hebe imao sam 2- iz muziĆkog... :(
Prijavio sam te na Nikad nije kasno...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#53 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by bitanga_sa_otesa »

prijavi mi i post administratoru :lol:
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#54 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by Aethaercyn »

Evo mene opet :D :D
Nakon par dana udobne i bez problema voznje, pocne mi se opet desavati isti problem kao sto sam gore naveo u prvom postu. Pocne da "čadi", crn dim, tusi ga, nema auto vuce nikako. Popi*dim pravo. Ne znam vise gdje da udaram. Opet "popakujem svoje igračke" i u servis gdje sam radio veliki servis. Tu me opet dočeka gospodin šefčić Jasko. (Lukavčani/tuzlaci moji i svi ostali u pitanju je EuroDamJass servis). Ispricam mu opet problem, sta mi se desava. Znaci isto sve. Auto nece da ide ga jbeš. Uzbrdo 0 bodova. Uze neki od majstora auto i otjera ga u garažu. Čekao sam dva i po sata. Vraća se te počne nabrajati sta je potrebno uraditi. Reparacija turbine, novi filter zraka, novi AGR/EGR ventil, senzor temperature usisnog zraka i jos po nesta. Jbte skontam u sebi, koliko sam ja auto zapustio :shock: I cijena je ni manje ni vise preko 1350 KM. Citavo vrijeme dok su pregledali auto, ja nisam imao pristup autu da vidim kako i sta rade. Vrata su spustena, kao da je za operacionim stolom.

Ono mota mi se po glavi valja platu i po sjebat. Ali hajde sta ces. Narucim se u sedmicu da cu dotjerati auto, da mi se radi.
Medjutim, juče odem u Auto servis Ćata u Lukavcu. Tu me doceka vlasnik te rece da ce ga spojiti na dijagnostiku pa da pogledaju. A prije toga ja mu ispricam sta su mi rekli u EuroDamJass-u. Nakon par minuta sjede covjek u moje auto, upali i ode. Vraca se nakon 10-ak minuta i rece da nije do turbine. Ono u mene jbte kamen sa srca spade. 500-600 KM ostade mi u dzepu. Spoji ga na dijagnostiku, kad na dijagnostici prijavljuje grešku na "Senzoru temperature usisnog zraka". Pita me koliko je auto preslo, ja mu kazem 197000+, te mi rece da je i vrijeme da se mijenja taj senzor. Donese nov senzor iz Motorexa, ugradi za minutu. Ne naplati ništa (cijena je 159 KM). Kaže vozaj jedno dva tri dana pa da vidimo hoce li se isto desavati. Garancija godinu dana.

Drugi dan, auto kao preporođeno. Sve se vratilo na staro dobro stanje. Ma milina ga voziti.

Evo ovako, da Vam kažem. Ukoliko zelite popravljati auto u Lukavcu, zaobidjite EuroDamJass. *ajku im lopovsku.
User avatar
konektovan
Posts: 40550
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#55 Re: Problem nakon velikog servisa

Post by konektovan »

Nakon ovog tvog iskustva, ja stvarno nemam namjeru ici u taj EuroDamASS!!!!!! :D :D
Post Reply