Problem kod placanja mastercard debitnom karticom

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Hans123
Posts: 84
Joined: 17/07/2017 17:29

#1 Problem kod placanja mastercard debitnom karticom

Post by Hans123 »

Prije 20-tak dana izvrsio placanje na racun u kladionici preko mastercard kartice, i posto mi je bila losija konekcija 2x sam pokusao uplatiti istu cifru novca. Prva uplata mi nije prosla, druga jest. Banka je uredno skinula oba iznosa s racuna, na kladionicu stigao samo jedan. Trazim krivca, oni prebacuju lopticu na ove druge. Neko imao slicno iskustvo? Sta dalje. :D
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#2 Re: Problem kod placanja mastercard debitnom karticom

Post by rumenige_brajtner »

nemam pojma za te stvari, al ti mogu dat dobar kladioničarski savjet da budeš svaki dan dobar 5 KM.
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3 Re: Problem kod placanja mastercard debitnom karticom

Post by drndalo »

Hans123 wrote:Prije 20-tak dana izvrsio placanje na racun u kladionici preko mastercard kartice, i posto mi je bila losija konekcija 2x sam pokusao uplatiti istu cifru novca. Prva uplata mi nije prosla, druga jest. Banka je uredno skinula oba iznosa s racuna, na kladionicu stigao samo jedan. Trazim krivca, oni prebacuju lopticu na ove druge. Neko imao slicno iskustvo? Sta dalje. :D
Banka kod 2 pokusaja, oba registruje. U slucaju da samo 1 prodje, zbog bilo cega, drugi ostaje "rezervisan" neko vrijeme, da banka ne bi bila donja.

Uzmi izvod iz kladionice gdje se vidi da je toga datuma, u to vrijeme samo 1 uplata legla njima. I s time, ako banka vec automatski nije to rascistila (jer im ta jedna uplata "visi" kao nerijesena), banci pokazes da je samo 1 uplata legla, a 2 su drzali.
Hans123
Posts: 84
Joined: 17/07/2017 17:29

#4 Re: Problem kod placanja mastercard debitnom karticom

Post by Hans123 »

drndalo wrote:
Hans123 wrote:Prije 20-tak dana izvrsio placanje na racun u kladionici preko mastercard kartice, i posto mi je bila losija konekcija 2x sam pokusao uplatiti istu cifru novca. Prva uplata mi nije prosla, druga jest. Banka je uredno skinula oba iznosa s racuna, na kladionicu stigao samo jedan. Trazim krivca, oni prebacuju lopticu na ove druge. Neko imao slicno iskustvo? Sta dalje. :D
Banka kod 2 pokusaja, oba registruje. U slucaju da samo 1 prodje, zbog bilo cega, drugi ostaje "rezervisan" neko vrijeme, da banka ne bi bila donja.

Uzmi izvod iz kladionice gdje se vidi da je toga datuma, u to vrijeme samo 1 uplata legla njima. I s time, ako banka vec automatski nije to rascistila (jer im ta jedna uplata "visi" kao nerijesena), banci pokazes da je samo 1 uplata legla, a 2 su drzali.
I ja sam mislio da je to prilicno jednostavno, ali kladionica pravi problem. Od petka sam u kontaktu s njima prvo je bilo "vidimo da je bila uplata, ali ista nije prosla, stornirat cemo pa provjeri da li ti je banka vratila novac", ako u roku od 48 sati ne vrate oni ce mi kao dati potvrdu da nije leglo 2x kod njih. Sad kad je to vrijeme isteklo javljam im se da mi daju izvod ili potvrdu oni ne odgovaraju na mail, a inace su uvijek bili korektni kad je u pitanju komunikacija putem maila, brzo odgovore, pomognu, ali sad nista, osim IGNORA. Tako da iskreno pojma nemam sta dalje. Jedino da objaim u novine ovaj slucaj pljacke. :izet: :-D
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5 Re: Problem kod placanja mastercard debitnom karticom

Post by drndalo »

Banka nakon 20 dana mora znati da li su ti zausta prosle 2 iste uplate ili samo jedna. I shodno tome da li bi trebao imati u kladionici dupli iznos (mozda) uplacen.
Hans123
Posts: 84
Joined: 17/07/2017 17:29

#6 Re: Problem kod placanja mastercard debitnom karticom

Post by Hans123 »

drndalo wrote:Banka nakon 20 dana mora znati da li su ti zausta prosle 2 iste uplate ili samo jedna. I shodno tome da li bi trebao imati u kladionici dupli iznos (mozda) uplacen.
Hvala na odgovorima, upravo sam pitao banku da mi dostavi dokaz da je uplata zaista prosla i zavrsila u kladionici, pa vidjet cemo odgovor. :)
Post Reply