Privremene/probne tablice za vozilo (Tuzla)

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
unstaplex
Posts: 14
Joined: 29/09/2016 06:14

#1 Privremene/probne tablice za vozilo (Tuzla)

Post by unstaplex »

Ima li neko mozda informaciju koliko se dugo ceka vadjenje privremenih/probnih tablica u Tuzli - koliko traju i kolika je cijena?
Vozilo je odjavljeno i istekla je registracija, papiri su uredni ali nisam siguran sta mi je sve potrebno za privremene tablice (vlasnicka, saobracajna, licna karta i kp ugovor?)

Planiram da kupim vozilo tu i zelim da ga vozim nazad pa pravo na tehnicki i sl.
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#2 Re: Privremene/probne tablice za vozilo (Tuzla)

Post by kuli1961 »

Mozda ti moze pomoci moje iskustvo sa kupovinom i privremenim tablicama za kamp kućicu/ prikolicu, kupljenu u Lukavcu, TK.
Sa prodavcem sam zakljucio ugovor o kupovini (imao je papire za kucicu na svoje ime, dakle- vlasnistvo OK), u osiguravajucoj kuci uzeo osiguranje na tri dana, pa smo potom obojica otisli u policiju/registracioni organ. Tamo sam dobio privremenu potvrdu o registraciji i probne tablice na 3 dana.
Tehnicki pregled mi nije trebao, valjda zato sto je kamp kućica, ne sjecam se.
Kućicu sam zakacio za auto i odvezao u Banjaluku ,gdje zivim. U putu, zaustavila me jepolicija oba entieta- sve OK. Po isteku ta 3 dana, tablice i potvrdu vratio u BL policiju, a za kućicu potom uradio teh pregled, platio osiguranje, i dobio potvrdu o vlasnistvu i o registraciji, na klasicno 1 godinu.
Visine naknada se ne sjecam, bilo je to 2017 godine.
Tebi ce za auto mozda trebati tehnicki pregled.
unstaplex
Posts: 14
Joined: 29/09/2016 06:14

#3 Re: Privremene/probne tablice za vozilo (Tuzla)

Post by unstaplex »

kuli1961 wrote: 02/01/2024 00:26 Mozda ti moze pomoci moje iskustvo sa kupovinom i privremenim tablicama za kamp kućicu/ prikolicu, kupljenu u Lukavcu, TK.
Sa prodavcem sam zakljucio ugovor o kupovini (imao je papire za kucicu na svoje ime, dakle- vlasnistvo OK), u osiguravajucoj kuci uzeo osiguranje na tri dana, pa smo potom obojica otisli u policiju/registracioni organ. Tamo sam dobio privremenu potvrdu o registraciji i probne tablice na 3 dana.
Tehnicki pregled mi nije trebao, valjda zato sto je kamp kućica, ne sjecam se.
Kućicu sam zakacio za auto i odvezao u Banjaluku ,gdje zivim. U putu, zaustavila me jepolicija oba entieta- sve OK. Po isteku ta 3 dana, tablice i potvrdu vratio u BL policiju, a za kućicu potom uradio teh pregled, platio osiguranje, i dobio potvrdu o vlasnistvu i o registraciji, na klasicno 1 godinu.
Visine naknada se ne sjecam, bilo je to 2017 godine.
Tebi ce za auto mozda trebati tehnicki pregled.
Hvala ti puno, ovo zvuci odlicno.
Znaci trebao bi uzeti polisu na 2-3 dana u njegovom osiguranju (u ovom slucaju Euroherc) i ne bi trebalo biti problema?
Rekli su mi da tehnicki nece trebati pogotovo ako je nedavno istekla registracija ali me zanima koliko se dugo ceka/placa?

Ne kupujem ni ja auto, 2 tocka su u pitanju.
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#4 Re: Privremene/probne tablice za vozilo (Tuzla)

Post by kuli1961 »

Ugovor zakljucite u bilo kojoj firmi koja prodaje polovna vozila, osiguranje na 3 dana uzmes u bilo kojoj osiguravajucoj kuci, pa u policiju po probne tablice.
Sve je rješivo za sat, dva, tri- zavisi koliko ti je blizu plac osig.kuca, mup..
Ako ti ne treba teh.pregled, još bolje.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15647
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5 Re: Privremene/probne tablice za vozilo (Tuzla)

Post by problemnatravunu »

TAMO GDJE ZAKLJUČITE UGOVOR, ONI ĆE TI NAJBOLJE ZNATI SVE REĆI , ŠTA JE DALJE ČINITI !
Ipak ljudi to svakodnevno rade i znaju "iz prve ruke" :thumbup:
Post Reply