Prituzba na vodovod - email kojeg Klix nije htio objaviti

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
jeretik
Posts: 55
Joined: 06/10/2010 16:24

#1 Prituzba na vodovod - email kojeg Klix nije htio objaviti

Post by jeretik »

"Postovani,

Tuzla vec duze vrijeme ima problema sa vodosnabdijevanjem uprkos tome sto ima fabriku za preciscavanje vode. Problem, prema tome, nije to sto vode nema dovoljno. Problem su stare cijevi koje se stalno kvare, a vodovod ne zeli izvrsiti popravke koje bi donijele trajno poboljsanje vodosnabdijevanja. Uzi centar Tuzle, od Slatine, pa do Slavinovica, nema ovaj problem. Ostala naselja nemaju taj luksuz da u 21. vijeku uzivaju u stalnom snabdijevanju tekucom vodom uprkos tome sto je, nacelno, ima dovoljno.

Konkretno, u mom naselju Mosnik, koje je od historijskog centra Tuzle udaljeno svega 15 minuta hoda, po ko zna koji put zadnjih mjeseci/godina/decenija nema vode nedeljom. Kvarovi u ovom naselju se cesto dogadjaju i vise puta u roku od 10 dana. Pitam sve gradjane ove zemlje - da li je to normalno?
Znam da i gradjani Sarajeva imaju isti problem. Znam da i stanovnici drugih naselja u Tuzli imaju ovaj problem.

Stoga ovo pismo najprije saljem Vama, buduci da mediji u Tuzli nisu pokazali interes da objavljuju ovakve prituzbe gradjana. Nadam se da ce ga neko s vrha drzave vidjeti i konacno gradjanima odgovoriti na pitanje - zasto u zemlji vode mi nemamo konstantan pristup istoj, iako se racuni redovno uvecavaju?"
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2 Re: Prituzba na vodovod - email kojeg Klix nije htio objavit

Post by un1ted »

Sta je tu cudno !? Pa i u glavnom gradu BIH vode nema..
User avatar
jeretik
Posts: 55
Joined: 06/10/2010 16:24

#3 Re: Prituzba na vodovod - email kojeg Klix nije htio objavit

Post by jeretik »

Čudno je to što ti nije čudno, kao što vam nije bilo dovoljno čudno ni to što bebe skoro pola godine nisu mogle dobiti adekvatnu zdravstvenu zaštitu i kao što vam nije čudno ni to što smo jedina zemlja u Evropi koja ustavom zabranjuje Jevrejima i Romima da budu izabrani na čelo države.
Definicije toga šta je čudno, a šta nije čudno, postavljaju se u glavi. Objektivno, najčudnija je pasivnost bh. naroda.
User avatar
Balea275
Posts: 71
Joined: 19/02/2013 10:47

#4 Re: Prituzba na vodovod - email kojeg Klix nije htio objavit

Post by Balea275 »

un1ted wrote:Sta je tu cudno !? Pa i u glavnom gradu BIH vode nema..
Problem s vodom u Tuzlanskom kantonu je neuporediv sa Sarajevom.
Imala sam priliku živjeti i na jednom i na drugom lokalitetu, i mogu reći da Sarajevo uopšte nema problem s vodom ako ga uporedimo sa Tuzlom i čitavim Tuzlanskim kantonom.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#5 Re: Prituzba na vodovod - email kojeg Klix nije htio objavit

Post by un1ted »

Pa sta ocekujete kada dizete revolucije preko itnerneta !?

Interesuje te gdje poslati prituzbu !? Ne bi to slao mailom, vec bi se PISMENO ZALIO, i ti i tvoji sugradjani, kao i gradjani ove zemlje. No problem je sto nemamo mi to izgradjeno, nama je svejedno, naucili da neko upravlja nama. Samo jaka ruka bosanca spasava....prkno evrope.
User avatar
jeretik
Posts: 55
Joined: 06/10/2010 16:24

#6 Re: Prituzba na vodovod - email kojeg Klix nije htio objavit

Post by jeretik »

U Tuzli u dva naselja opet nema vode. Svaki drugi dan je tako.
Mediji, pa ni Klix neće da izvrše pritisak na vlast da se izvrši remont vodovodnih cijevi, kako u Tuzli i Sarajevu, tako i u drugim gradovima. Žalosno. Šta ostaje? Tužba protiv vodovoda i žalbe direktno političarima.
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#7 Re: Prituzba na vodovod - email kojeg Klix nije htio objavit

Post by Lucazode »

Kako sam PEV, rekli su mi da je moguće prijaviti potrošače online putem kroz web stranicu. Zna li neko kako ide ta prijava?
Post Reply