prison break

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
ITNet
Posts: 770
Joined: 30/09/2016 11:47

#401 Re: prison break

Post by ITNet »

SPOILER :D




U predprosloj epizodi kad Michael objasnjava burazu sta se desilo sa njim itd... Nekako ne sjecam se scena one svadbe, da je znao da je ova trudna, da njega taj neki nesto zove na telefon i onda on nesto kao, cak mislim da smo saznali da ima sina tek kad je bila ona scena sa njegovim grobom. Jeli do mene ovo nesto da se ja nesjecam tih detalja ili je jos nekome bilo sumnjivo :lol:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#402 Re: prison break

Post by meteorit135531 »

ITNet wrote:SPOILER :D




U predprosloj epizodi kad Michael objasnjava burazu sta se desilo sa njim itd... Nekako ne sjecam se scena one svadbe, da je znao da je ova trudna, da njega taj neki nesto zove na telefon i onda on nesto kao, cak mislim da smo saznali da ima sina tek kad je bila ona scena sa njegovim grobom. Jeli do mene ovo nesto da se ja nesjecam tih detalja ili je jos nekome bilo sumnjivo :lol:
Buraz, Michael je imao krvarenje iz nosa , što je namjerno izazvano da bi on mogao lažirati svoj smrt , to imaš u predzadnjoj epizodi čini mi se.. Sara je bila u zatvoru , on ju je izvukao , i onda je Kellermanovo priznanje sve njih oslobodilo... s tim što kad je Posjedon zvao i ucjenjivao ga time da on nije imao pravni legalitet da ih oslobodi, Michael je morao postati agent i samo umrijeti.. zbog toga da ne bi svi opet završili u zatvoru.
Dijete im je bilo začeto, ali on se morao izgubiti.. gledao si valjda scenu kad on pod kapuljačom ide za Sarom i gleda svoje dijete..
Ostatak njegovog prisustva nije prikazan jer je završio u zatvoru u Jemenu..
A zadnja scena u 4 sezoni je kad njegov sin ostavlja onu crvenu ružu na njegovom grobu. I onda se odose igrati na plaži..



Jacob is the shooter!
Vidjet ćeš u sljedećoj epizodi !

Edit: nek se Majkl i Sara uzmu, ponovo ujedine i da mogu rahat umrijet!
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#403 Re: prison break

Post by meteorit135531 »

Dobra epizoda. :thumbup:

Polako se otkriva sve. Ali sad je toliko se opet zakuhalo, da covjek ne zna kako planiraju da zavrse ovo za sljedece dvije epizode.Nek su i Sucrea malo ubacili, bilo je i vrijeme. :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18504
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#404 Re: prison break

Post by SmokingMan »

E jebi ga kak oje ono ispal glupo kada su brod usmjerlili prema alžiru,ieto odmah evlija Jacob zove vjerovatno predsjednika ili generala Alžira kao da mu je jaran,i veli "ej pajdo izvini što te budim u ova doba,ja sam,zovem preko pretplate pa da ne duljim,e znaš da ima neki terorista na čamcu,ide prema tebi da te rokne sa 100 miliona tona eksploziva i treba ga odmah potopiti,nama je to u zajedničkom interesu,zar ne.". :oops:

Tačno me je režiser iznervirao.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#405 Re: prison break

Post by MUNAFIK »

Kakav je ovo cirkus od serije... Ljudi lete sa jednog kraja svijeta na drugi i nazad u jednom danu... Brodom prelaze mora za 12 sati... Na mobitelu nemaju navigaciju... Ubijaju agente gdje stignu... Previse je ovo loše...
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#406 Re: prison break

Post by ferratilis »

Uvijek sam se pitao kako je ova serija postala tako popularna? Gledao sam prvu sezonu onda kad je bila aktuelna, poslije poneku epizodu i evo sad gledam petu sezonu. Prva sezona i nekako, ali sve poslije su teski odron :-) Kamerman ima Parkinsonovu, gluma je neuvjerljiva, ovi sto glume Michaela i Linca se takmice ko je veci antitalenat. Jedini lik u cijeloj seriji koji zna glumit je onaj sto glumi T-Baga. Ovo nije trebala biti serija nego film, ali je neko skontao kako da izmuze ideju do iznemoglosti. Fight me, fanboys :D
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1941
Joined: 13/07/2016 11:10

#407 Re: prison break

Post by sve_ovo_ja »

Onaj "We are the champions" je isto jak sa mobitelom, po čitav dan nakačen na Youtube, a baterija vazda puna. :D
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#408 Re: prison break

Post by meteorit135531 »

Usrali su i sefa i stanicu. :run: KATASTROFA! :-) :-) :-)

prvih par epizoda, cak i ova zadnja su mi bile gledljive.. uvijek covjek bude zaslijepljen tom nekom intrigom i uzbudjenjem dok gleda PB jer ti se uvijek mozak pita sta ce se desiti sljedece...

ali ovo sto sam sad pogledao, ovu zadnju epizodu, i kad sumiram utiske, mislim da je scenaristima neko dobro potkresao budzet. Da su zeljeli mogli su da ovo fino razvuku na 22 epizode, toliko su mogli naci materijala.. samo da su htjeli.. ali ocito su htjeli samo zbrzati, i ubiti i smisao one 4 sezone dok je PB i vrijedio.. 8-)

duzi boravak u Sani, hajd dok su bjezali od ISILA, onako sama vatrena atmosfera okrsaja te tjera da gledas, jer se stalno puca. :izet:

Ali ovo sto su sad u ovoj jednoj zadnoj epizodi smislili, mi je toliki odron, da ne zelim ni odgledati zadnju epizodu... Brod od 100 stona pogodi raketa, i onda se oni negdje u Mediteranu onako smireno voze u camcu i pokupi ih brodica koja ih vodi u Francusku? a oni kod obala Alzira.. a patrolni camac ide za Marsej..
Hahahah, pa onda odlazak u Ameriku, pa pojava Abrucijevog sina, pa Lincolnovi dugovi, pa Abrucijev sin takvog mafijaskog stava da mu ni nafiksani klosar sa Alipasina nije ravan..
Majkl je toliko glup da povjeruje da sedmogodisnje dijete moze da salje sifrirane poruke? :-) Ukrcati se na avion za Ameriku, a najtrazeniji si terorista svijeta? daj ba, koja KATASTROFA!
pa onda ona scena sa labudima, covjek je bacao labude u kanalizaciju, i eto nije se mogla uspostaviti komunikacija.. a covjek je mrtav.
Igra macke i misa koja je tako lose izvedena, da se pitam da se neko dijete nije igralo scenarija? :zzzz: :?

E onda ona scena kad DEA okruzuje skladiste, i taj blef koji je izveden da se citava mafijaska eskadrila sklonila i otisla, i niko da ih zaganja ni da se zapuca?

Joj , joj , joj. :skoljka: :run:

Nemojte ovo ni gledati. Toliko je uzasavajuce da sam totalno razocaran jer su samo u jednoj epizodi unistili citav serijal.
Nekad treba ostaviti stvari, onako kao su i zavrsene, one naknadne sezone nemaju puno smisla.. :?
Vidi se da se ne mogu stvari staviti u jednu cjelinu, jer se jednostavno ne moze sve spojiti da bude u jednom logicnom nizu.
al-em
Posts: 3115
Joined: 01/03/2014 00:26

#409 Re: prison break

Post by al-em »

Zasto je majkl spojio t baga i njegovog sina?
Oni su najveci neprijatelji kroz seriju, zasto bi mu sad pomogao?

i gdje je linkolnov sin, spominje da se posvadjao sa curom u panami,a LJa nigdje?
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#410 Re: prison break

Post by brazzo19 »

al-em wrote:Zasto je majkl spojio t baga i njegovog sina?
Oni su najveci neprijatelji kroz seriju, zasto bi mu sad pomogao?

i gdje je linkolnov sin, spominje da se posvadjao sa curom u panami,a LJa nigdje?
Ja ne kontam onu scenu sa t.bagom i sinom, ok rekao mu je da je otac ali sta je u onoj tegli kakva je ono krv tamo sto je nasao na jezeru ?
p.s ja i zaboravio da linc ima sina eto kad sam gledao seriju davno i kad se zavrsila :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18504
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#411 Re: prison break

Post by SmokingMan »

al-em wrote:Zasto je majkl spojio t baga i njegovog sina?
Oni su najveci neprijatelji kroz seriju, zasto bi mu sad pomogao?

i gdje je linkolnov sin, spominje da se posvadjao sa curom u panami,a LJa nigdje?
I ja sam ostao zapanjen posebno kada mu je u dvije zadnje rećenice rekao :
Usađeno je u tebe, sine.Naslijedio si to od mene.
Malo je reći da asm ostao iznenađeN.Pa odakle sada sve ovo u PM. :shock:

Inače je ovaj gore odlično napisao jedan osvrt na kraj predzadnje i početak druge.

Inače dosta ke konfuzna ova zadnja skripta,veoma površan scenariji.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#412 Re: prison break

Post by Velkoski »

Dobra epizoda, bolje nego ove ranije.
al-em wrote:Zasto je majkl spojio t baga i njegovog sina?
Oni su najveci neprijatelji kroz seriju, zasto bi mu sad pomogao?

i gdje je linkolnov sin, spominje da se posvadjao sa curom u panami,a LJa nigdje?
Nije otkriveno još uvijek zašto, valjda piše u onom 'pismu'. Ali zanimljiva je transformacija T-Baga, ono kao u fazonu promijenio se. :mrgreen:

LJ i Sofia vjerovatno nisu opravdali ugovore iz četvrte sezone :lol:

Za Shebu sam pretpostavlj'o da je glumica jevrejka i naravno jeste... Žene su im odlične generalno, bar ove u Hollywoodu :mrgreen:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2533
Joined: 28/02/2010 19:25

#413 Re: prison break

Post by Plavo-bijeli »

Prison Break je takva serija gdje ne smiješ puno preispitivati logiku iza pojedinih scena, nego se samo pretvarati da je sve moguće i da je stvarno tako bilo :) . Jednostavno da je imalo logike, serija ne bi bila tolko uzbudljiva, jer bi do sad poginuli jedno 150 puta, svi.

SPOILERRR

Mislim da je plavu ukokao onaj njen kolega, jer je saznao da ipak Michael nije ubio onog CIA agenta. Burrows bi po svim logikama trebao da je dzenetlija, ali pošto znamo da logika i Prison break ne idu zajedno....
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#414 Re: prison break

Post by meteorit135531 »

Odgledalo se samo sto se moralo. Ipak da se izvuce neki zakljucak. Nista posebno. Zadnja epizoda, samo rutina , da se odradi posao. Nije cak ni zanimljivo. Pola epizode cak nije ni bilo zanimljivo.
Bio je materijala da se napravi kvalitetna peta sezona, samo da su bili mastovitiji. Ovako, nije cak ni prosjecno.
Nije mi se ni svidio sam kraj serije. Ali nakon 7 godina, opet nesto pokusati.. mogli su biti malo mastovitiji

ali hajd, nek su majkl i sara zajedno, ostalo je manje vise nebitno.
User avatar
Ironmen
Posts: 5972
Joined: 29/07/2015 17:36

#415 Re: prison break

Post by Ironmen »

Vidim da vas dosta ne zna da je ova zadnja sezona uradjena sa skromnim budzetom nekoliko puta manjim nego ostale sezone, a kako kazu da je producent i reziser ove 5 sezone Dominic Purcell to jeste Lincoln Burows :) :)

Mada sam kraj kada agent CIA-e pita Majkla jeli zainteresiran za rad sa njima ostavlja dosta prostora i materijala i za 6 sezonu koja ce se sigurno snimati ako uspiju namlatiti love sa ovom 5 koja ima neku skromnu gledanost za sada.
Post Reply