Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post Reply
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#276 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by trasport »

kocijas wrote: 07/02/2023 11:17
sumirprimus wrote: 07/02/2023 08:15 pa da,krivi su tuzlaci, za razliku od nacionalistickog ludila koje je zahvatilo komplet balkan. krivi smo jer ne gledamo drugove ni poznanike po imenu niti po tome kom se bogu mole i kakvu hranu jedu, i sta ne smiju da jedu ili piju.
I uvijek se okrene ova prica, kakve veze to ima sa situacijom u gradu? Mozes ti ne gledati drugove i poznanike a zahtjevati odgovornost i rad. Ako se drznes da kazes da nesto ne valja, odmah si dosljo koji a izgovara kao o, jer gdje ce ti smetati ova idila. Zivis u Tuzli, dovoljno je proci uz magistrale i razgledati, a naselja koja nisu direktno uz njih su jos gora.

Zaboravio si baciti i onu poznatu: “treba vidjeti u cijoj je nadleznosti”, jer ako juzna magistrala nije u nadleznosti grada, nista drugo nije. Logicno.

Radovi na infrastrukturi idu na fazon ovu rupu cemo popuniti, ovu ne. Ono malo puteva sto se popravi sahtovi il su ulegli il strse.
Samo se gleda da posiju kakvu zgradurinu, niko ni ne pomislja da pojaca infrastrukturu pa da se grad siri dalje od Brcanske.
Na Stupinama trpaju haman 3-4 nove zgrade, nova zgrada tik uz benzisku, kod livnice najavljuju neke nebodere, unistise grad a cijene stanova k’o da je London.
Osim gradskog parka, nema zasijane zelene povrsine, ako kakva travuga nikne sama, to i jeste, pokosi se dva puta godisnje.

Pred prosle lokalne izbore, nekoliko dana prije, farbaju ogradu uz Jalu od Cipelica do kipova u neku sivu boju kao temeljnu, farba lik polomljene saksije, armaturu koja visi a u saksijama raste kostan i djetelina. Izbori prosli a eno i sad tako stoji.
Prave nas budalama i moze im se, jer jednom kad dobijes mandat, ostajes dok se sam ne povuces, to je vec tradicija.
+1
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#277 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sumirprimus »

da da, nismo mi sugradjani definitivno, samo dijelimo isti prostor.
kunem dan kad nisam pobjego kad sam mogo.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#278 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sumirprimus »

ovi sdfa predvodjeni mandzom i onim begicem s njima nemos pricat ni o cemu vise.
sve vise im slici i mladi berbic.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#279 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by trasport »

sumirprimus wrote: 07/02/2023 13:11 da da, nismo mi sugradjani definitivno, samo dijelimo isti prostor.
kunem dan kad nisam pobjego kad sam mogo.
Ne znam kome se obračaš, meni ili kočijašu, al eto osjećam se prozvanim 🙂. Vjeruj mi nikad nisam glasao za SDA ili DF, doduše za Komšića jesam 2006. Prošao sve tuzlanske kultne lokacije ( tepsija, filozofija, jala, pa i sad popijem pivu ispred slobode🙂), veze nemam sa mandžama, begićima, zilđićima, šta više prezirem ih. Ali govorimo o vođenju i stanju Tuzle za koje su odgovorni neki drugi, koji vladaju 30 godina.

Dosta je ublehe i bivših revoltaša koji su svi uhljebljeni u gradske firme.

Koji je značajan i krupan putni infrastrukturni projekat osim sanacije sjeverne magistrale urađen za 30 godina? Stadion? Sport? Toplifikacija? Šest mjeseci se gušimo. Na šta liči centar grada...

U tom konteksti mi je pun ku*ac antifašizma i tolerancije koja je paravan za neradni javaškuk kao kod SDA patriotizam.
izvrsni direktor
Posts: 9877
Joined: 20/12/2018 16:11

#280 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by izvrsni direktor »

trasport wrote: 07/02/2023 13:50
Koji je značajan i krupan putni infrastrukturni projekat osim sanacije sjeverne magistrale urađen za 30 godina?
A koji znacajan i krupan putni infrastrukturni problem na nivou i u nadleznosti grada tuzle ocekujes? Daj neku ideju?
Slazem se da u tuzli mnogo toga nije dobro i da moze bolje (prije svega stanje korza i stanje sporta) ali znam dobro i da izbor nekog iz sdfa nece donijeti boljitak i siguran sam da bi bilo puno gore.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#281 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by sumirprimus »

Ne primjeĆujem ih više i ne obraćam im se.
Tuzla je grad koji je prerastao sebe, ko će ga učiniti boljim mjestom zaživot ne znam.
Mandža Begić, Hodža, i ta kompanija ahbaba neće sigurno.
Eto nema faraona više, znači nije bilo ni do neg, nego do tiztoista, crvenih kmera, slaninara, alkosa, ngo, i ostalih meta napada zeleno narandzastih termita i parazita. Svi su jaje jajetu, nisu oni sda i sateliti, ali... pu
kocijas
Posts: 44
Joined: 25/11/2020 21:53

#282 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by kocijas »

izvrsni direktor wrote: 07/02/2023 14:20
trasport wrote: 07/02/2023 13:50
Koji je značajan i krupan putni infrastrukturni projekat osim sanacije sjeverne magistrale urađen za 30 godina?
A koji znacajan i krupan putni infrastrukturni problem na nivou i u nadleznosti grada tuzle ocekujes? Daj neku ideju?
Slazem se da u tuzli mnogo toga nije dobro i da moze bolje (prije svega stanje korza i stanje sporta) ali znam dobro i da izbor nekog iz sdfa nece donijeti boljitak i siguran sam da bi bilo puno gore.
Pricamo o lokalnom nivou, ako nista, svaka ulica, trotoar koja se sanira mi je krupno. Pa ovdje kosenje trave nije uredjeno a kamoli sta drugo, na Stupinama zna djetelina biti do koljena (ne parkovska travica, jer to niko ne sije) a svi znamo cijenu kvadrata na Stupinama. Kako je tek na drugim manje atraktivnim lokacijama?
Ovo su banalnosti, ali veoma upecatljive i daju uvid u opsti pristup najjednostavnijim problemima.
Grad itekako ima nadleznost za javne povrsine, prostorne i urbanisticke planove. Sigurno se moze poraditi i na smanjenu zagadjenja.
Niko ne promovise df i sda, nisu ni imali kandidata. Ispred sda zadnji bio onaj Hadziefendic prije skoro 10 godina, pomeo ga Jasmin za makar 20% isto tako onaj ispred sd/df-a prosle izbore.
Alternative ocito nema, al’ me nako srklet fata kada se sa strane Tuzla proglasava najboljom carsijom, velicanstvenom samo zato sto sdp pobjedjuje a ja izadjem napolje, razgledam i pitam se ko je ovdje lud, koja je razlika?
Vec sam negdje pisao, podrzavam osmorku iako je mix razlicitih stranaka i ideologija, cisto zbog konkurencije i sto ce morati da se dokazuju.
Tuzli bi godilo da su pobjede tjesnje, mozda bi se vise uradilo, valja opravdati sljedeci mandat. A ne ovako, vazda sigurica.
User avatar
Laertes
Posts: 4292
Joined: 08/01/2015 18:25

#283 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Laertes »

@kocijas :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Potpisujem svaku.
Imalo bi se svašta tu pričati, sport, kultura,...
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#284 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by trasport »

izvrsni direktor wrote: 07/02/2023 14:20
trasport wrote: 07/02/2023 13:50
Koji je značajan i krupan putni infrastrukturni projekat osim sanacije sjeverne magistrale urađen za 30 godina?
A koji znacajan i krupan putni infrastrukturni problem na nivou i u nadleznosti grada tuzle ocekujes? Daj neku ideju?
Slazem se da u tuzli mnogo toga nije dobro i da moze bolje (prije svega stanje korza i stanje sporta) ali znam dobro i da izbor nekog iz sdfa nece donijeti boljitak i siguran sam da bi bilo puno gore.
Ulaz u grad od Husina , tzv sjelina, put prema gradini iz svih pravaca... a mimo toga centar grada, koji je ruglo mimo trga Slobode. Da je higijena grada bolja, da se ustanovi komunalna policija, da se zamjene dotrajale bandere koje predstavljaju vizuelno najveću sramotu grada. SDFA nije moja opcija bila ni na zadnjim općim izborim, ni nikad. Ali što kaže @kočijaš pun mi je više neke posebnosti zato što u TZ pobjeđuje SDP a grad se raspada.

Al kako na drugim temama gdje kritikujem Komšića prozivaju da nisam Bošnjak, tako ovdje ako dirneš u SDP odmah si seljak koji je doselio u Tuzlu i koji zavija...
kocijas
Posts: 44
Joined: 25/11/2020 21:53

#285 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by kocijas »

trasport wrote: 07/02/2023 15:48 Ulaz u grad od Husina , tzv sjelina
Sredili su ga malo, neki dan prosao, rjesili onaj veliki krater, ostalo napreskak. Ali upravo potvrdjuje ono sto pricam, ovu rupu hocemo, ovu necemo :-D
izvrsni direktor
Posts: 9877
Joined: 20/12/2018 16:11

#286 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by izvrsni direktor »

trasport wrote: 07/02/2023 15:48
izvrsni direktor wrote: 07/02/2023 14:20

A koji znacajan i krupan putni infrastrukturni problem na nivou i u nadleznosti grada tuzle ocekujes? Daj neku ideju?
Slazem se da u tuzli mnogo toga nije dobro i da moze bolje (prije svega stanje korza i stanje sporta) ali znam dobro i da izbor nekog iz sdfa nece donijeti boljitak i siguran sam da bi bilo puno gore.
Ulaz u grad od Husina , tzv sjelina, put prema gradini iz svih pravaca... a mimo toga centar grada, koji je ruglo mimo trga Slobode. Da je higijena grada bolja, da se ustanovi komunalna policija, da se zamjene dotrajale bandere koje predstavljaju vizuelno najveću sramotu grada. SDFA nije moja opcija bila ni na zadnjim općim izborim, ni nikad. Ali što kaže @kočijaš pun mi je više neke posebnosti zato što u TZ pobjeđuje SDP a grad se raspada.

Al kako na drugim temama gdje kritikujem Komšića prozivaju da nisam Bošnjak, tako ovdje ako dirneš u SDP odmah si seljak koji je doselio u Tuzlu i koji zavija...
Pa eto ni ti ne mozes navesti taj " krupan putni infrastrukturni projekat" koji si gore spomenuo a na koji sam se nadovezao. Grad tuzla prostorno nema mogucnosti za neki velike saobracajnice, rjesenje za tuzlu je obilaznica oko citavog podrucja (1. hosino-medjas-gornja tuzla, i isto tako neka obilaznica sa sjeverne strane) , a to tuzla ne moze niti ima sredstva niti nadleznost.

"Sitnice" u vidu fasada, travnatih povrsina, cistoce...to je ono sto meni smeta a sto mogu "pripisati" gradskoj administraciji i stp se lako moze rijesiti. Kao i propali sport naravno, ali tu ne mislim na fudbal i kosarku vec aktiviranje svih sportova koja nisu sponzorima atraktivni i gdje se ne placaju basnoslovne plate..
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#287 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by trasport »

kocijas wrote: 07/02/2023 15:57
trasport wrote: 07/02/2023 15:48 Ulaz u grad od Husina , tzv sjelina
Sredili su ga malo, neki dan prosao, rjesili onaj veliki krater, ostalo napreskak. Ali upravo potvrdjuje ono sto pricam, ovu rupu hocemo, ovu necemo :-D
Uradili krivinu niže Remexa i onaj krater više rasadnika. Ostalo krpačina, a zatvorili dionicu dva mjeseca. Smeće uz cestu nijebu nadležnosti grada 🙂
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#288 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by trasport »

izvrsni direktor wrote: 07/02/2023 16:27
trasport wrote: 07/02/2023 15:48
Ulaz u grad od Husina , tzv sjelina, put prema gradini iz svih pravaca... a mimo toga centar grada, koji je ruglo mimo trga Slobode. Da je higijena grada bolja, da se ustanovi komunalna policija, da se zamjene dotrajale bandere koje predstavljaju vizuelno najveću sramotu grada. SDFA nije moja opcija bila ni na zadnjim općim izborim, ni nikad. Ali što kaže @kočijaš pun mi je više neke posebnosti zato što u TZ pobjeđuje SDP a grad se raspada.

Al kako na drugim temama gdje kritikujem Komšića prozivaju da nisam Bošnjak, tako ovdje ako dirneš u SDP odmah si seljak koji je doselio u Tuzlu i koji zavija...
Pa eto ni ti ne mozes navesti taj " krupan putni infrastrukturni projekat" koji si gore spomenuo a na koji sam se nadovezao. Grad tuzla prostorno nema mogucnosti za neki velike saobracajnice, rjesenje za tuzlu je obilaznica oko citavog podrucja (1. hosino-medjas-gornja tuzla, i isto tako neka obilaznica sa sjeverne strane) , a to tuzla ne moze niti ima sredstva niti nadleznost.

"Sitnice" u vidu fasada, travnatih povrsina, cistoce...to je ono sto meni smeta a sto mogu "pripisati" gradskoj administraciji i stp se lako moze rijesiti. Kao i propali sport naravno, ali tu ne mislim na fudbal i kosarku vec aktiviranje svih sportova koja nisu sponzorima atraktivni i gdje se ne placaju basnoslovne plate..
Pa nabroja ja dva,onako na prvu. Ne očekujem ja da Tuzla finansira zaobilaznicu, ali može ovo gore navedeno.

Ja nisam neko ko je autošovinista, i upravo zbog toga kritikujem šta ne valja, a boga mi rijetko šta valja.

Tebi ako su sitnice čitava naselja oronulih fasada ( Miladije, Solana, Sjenjak, Bulevar, iza doma, Batva, kompletan centar...), smeće na svim ulazima u grad ( sjelina, krojčica pogotovo), sport koji ne postoji, dom zdravlja koji svako izbjegava ako može priuštiti sebi privatno... onfa je tebi OK.
DebelinJoe
Posts: 1740
Joined: 03/03/2021 20:06

#289 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by DebelinJoe »

Gledaj koga je NIP u Vogošći imao na raspolaganju.

Image

Image


Image



Image

Image


Jok, umjesto Lamije koja i fino izgleda i ima dva fakulteta i zna pričati, stave sluntu mutavog koji ne zna progovoriti i sastaviti prostoproširenu rečenicu. I logično da ga Migdad pojede za doručak.
User avatar
Truba
Posts: 82675
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#290 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Truba »

polako
njezin vrijeme tek dolazi
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#291 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Login77777 »

Bihac isto katastrofa odabir. Pokraj Habibije da izaberu opet lika iz Pomaka. Kao da Fazlic nije bio dovoljno. Doveo migrante u grad. Na svakom cosku urusene i ne zavrsene zgrade. Grad prljav. Nigdje nista nema. Rekao bi covjek gradic od 3000 stanovnika a ne grad sa preko 50 000 stanovnika.
Bitno da je Dino ove neznalice podrzao. :bih:


Jedina pozitiva u svemu losem je da nije izabran Tigar. A ko zna mozda ne bi bio gori od Pomaka.
izvrsni direktor
Posts: 9877
Joined: 20/12/2018 16:11

#292 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by izvrsni direktor »

Prpa.ba wrote: 11/01/2023 18:24 Kakav ce gust biti gledati kolaps bosnjackih stranaka HNS-a na izborima, kokice spremne. :mrgreen:
Bar si nesto pogodio. Zna se ko je najemotivniji u hns-u.

Hint:
SABOR U MOSTARU
Adil Osmanović emotivno govorio o saradnji HDZ-a i SDA: Bili smo i bit ćemo partneri
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#293 Re: Prijevremeni izbori- Tuzla, Srebrenik, Vogošća, Bihać- prognoze

Post by Login77777 »

Nego sta bi sa kokicama nakon sto su rezultati izasli? :lol:
Post Reply