Prijava na BITcamp

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#101 Re: Prijava na BITcamp

Post by Android Knego »

fakat peglas, covjece.
raspravljati se s tobom je totalno gubljenje vremena...
gagy06
Posts: 799
Joined: 03/11/2010 19:35

#102 Re: Prijava na BITcamp

Post by gagy06 »

...ali ti ipak imas potrebu da raspravljas. Jel i ti imas nesto zajednicko sa Lindom?
Image
TheRedhead
Posts: 813
Joined: 09/02/2015 18:27

#103 Re: Prijava na BITcamp

Post by TheRedhead »

Pa eto prijave godove, sad ostane samo čekati ...
:)
TheRedhead
Posts: 813
Joined: 09/02/2015 18:27

#104 Re: Prijava na BITcamp

Post by TheRedhead »

Ima li iko kakvih vijesti, sad su nekad rekli javiti ko je prošao? :-?
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#105 Re: Prijava na BITcamp

Post by Cafe Camargue »

TheRedhead wrote:Ima li iko kakvih vijesti, sad su nekad rekli javiti ko je prošao? :-?
Ništa izgleda, niko nije proš'o. :run: :-)
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#106 Re: Prijava na BITcamp

Post by purgatorio »

Drugu su mi javili u ponedjeljak da je prošao.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#108 Re: Prijava na BITcamp

Post by tututuuuu »

Zna li se kad ce opet ovo sufinanciranje? I ako je neko voljan postaviti koje ogledno pitanje s tih testova bio bih zahvalan. :-D
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#109 Re: Prijava na BITcamp

Post by purgatorio »

tututuuuu wrote:Zna li se kad ce opet ovo sufinanciranje? I ako je neko voljan postaviti koje ogledno pitanje s tih testova bio bih zahvalan. :-D
Testovi su laki. Mene za*ebo onaj test licnosti i intervju.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#110 Re: Prijava na BITcamp

Post by tututuuuu »

Jbg., nista, morati ces malo poraditi na licnosti i dojmu. :D Zato iduci put... :-D Pa daj nam neki primjer, bar pitanje dva da okvirno vidimo kako to izgleda.
I ponavljam, ako iko ima info. kad bi mogla biti naredna runda da nam javi. :-D
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#111 Re: Prijava na BITcamp

Post by purgatorio »

Pa bio IQ oni klasika testovi, onda test sta bi napravio u nekoj situaciji itd...ma bezveze. I onda intervju, e tu su me *ebali. Ne znam sta da preporucim, koliko se meni cini to je sve cista sreca.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#112 Re: Prijava na BITcamp

Post by tututuuuu »

Nema matematike? :D To mi je najbitnije. Kad god radim IQ test gdje je samo logika razvalim tipa; kvadratici, dodaj sta fali, sta je slicno, sta razlicito... al ako je nazovi IQ test gdje je ukljucena matematika tu bas i ne razvalim. :D

A sreca je uvijek bitan element svega.
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#113 Re: Prijava na BITcamp

Post by purgatorio »

Hoće ove godine biti bit.camp? Jel zna netko ima li igdje u BiH nešto slično ovome (osim ITAcademy, koje je bacanje para)?
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#114 Re: Prijava na BITcamp

Post by Casual's »

purgatorio wrote:Hoće ove godine biti bit.camp? Jel zna netko ima li igdje u BiH nešto slično ovome (osim ITAcademy, koje je bacanje para)?
Cim ti neki nacin za nesto novo nauciti nazivas "bacanje para" za tebe nije ni B C nit ista.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#115 Re: Prijava na BITcamp

Post by AmirBaa »

Casual's wrote:
purgatorio wrote:Hoće ove godine biti bit.camp? Jel zna netko ima li igdje u BiH nešto slično ovome (osim ITAcademy, koje je bacanje para)?
Cim ti neki nacin za nesto novo nauciti nazivas "bacanje para" za tebe nije ni B C nit ista.
kakav citat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: onolike pare dati za DL ? Pa covjece imas na udemy-u, pluralsight-u, lindi hiljade tutorijala ili knjiga od kojih ustvari IT akademija i slicni uzimaju tutorijale :D
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#116 Re: Prijava na BITcamp

Post by Casual's »

AmirBaa wrote: kakav citat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: onolike pare dati za DL ? Pa covjece imas na udemy-u, pluralsight-u, lindi hiljade tutorijala ili knjiga od kojih ustvari IT akademija i slicni uzimaju tutorijale :D
Citat? :D
Tvoja je volja hoces li dati ili ne, ali uopcenito, nesto sto siri znanje treba podrzati.
Ja cu uvijek prije dati nekome novac da mi moze nesto pokazati, da moze reci to ne valja, probaj ovako nego da ja sam sebi pravim zablude da nesto radim kako treba.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#117 Re: Prijava na BITcamp

Post by AmirBaa »

Casual's wrote:
AmirBaa wrote: kakav citat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: onolike pare dati za DL ? Pa covjece imas na udemy-u, pluralsight-u, lindi hiljade tutorijala ili knjiga od kojih ustvari IT akademija i slicni uzimaju tutorijale :D
Citat? :D
Tvoja je volja hoces li dati ili ne, ali uopcenito, nesto sto siri znanje treba podrzati.
Ja cu uvijek prije dati nekome novac da mi moze nesto pokazati, da moze reci to ne valja, probaj ovako nego da ja sam sebi pravim zablude da nesto radim kako treba.
Ma tvoj odgovor, na to sam mislio :)
drug u oba slucaja je najvise do tebe, hoces li i koliko ces ti to raditi i truditi se. A vidi se da nisi imao dobro iskustvo sa online tutorijalima. Recimo ja sam na udemy-u zavrsio 2 odlicna kursa Jave (oba sam platio po 10 dolara a preko 12 sati ima tutorijala) i predavac je Tim Buchalka, odlican developer koji je na svako moje pitanje odgovorio u roku od 24 sata (pored svakog tutorijala imas dio za rasprave). Ali opet ti kazem najvise je do tebe :) ali da biram da mi predaje kurs (i uz to fino platim) neki momak koji ima 23 godine koliko i ja ili da mi predaje jedan developer koji 20 godina vec programira, naravno biram ovo drugo :thumbup:
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#118 Re: Prijava na BITcamp

Post by Casual's »

AmirBaa wrote: drug u oba slucaja je najvise do tebe, hoces li i koliko ces ti to raditi i truditi se. A vidi se da nisi imao dobro iskustvo sa online tutorijalima. Recimo ja sam na udemy-u zavrsio 2 odlicna kursa Jave (oba sam platio po 10 dolara a preko 12 sati ima tutorijala) i predavac je Tim Buchalka, odlican developer koji je na svako moje pitanje odgovorio u roku od 24 sata (pored svakog tutorijala imas dio za rasprave). Ali opet ti kazem najvise je do tebe :) ali da biram da mi predaje kurs (i uz to fino platim) neki momak koji ima 23 godine koliko i ja ili da mi predaje jedan developer koji 20 godina vec programira, naravno biram ovo drugo :thumbup:
Nisaam upoznat sa udemy, koristim lyndu trenutno (uletio sam na neki popust preko linkedin).

Sto se tice IT Akademije bio sam njihov polaznik i platio sam oko 2000 KM za 9 mjeseci ucenja (doduse ja licno ne zbog ucenja nego zbog pripreme za adobe certifikat koji mi je zaista trebao). Gradivo je detaljno (nekad i previše), video lekcije imas za svaki dio detaljno objašnjeno uz dosta teorije. Svaki kurs ti ima svog predavaca i asistenta koji se zaista trude da ti objasne. Imas redovne 'zadace'. Ja sam bio na dizajn 'odjeljku' i nisam zazalio za novcem koji sam dao. Naravno, zalutalih ima. Prije nego cu upisati detaljno sam pregledao te predavce i zaista ima ih onih koji su qrcina (doduse neke kao socijalne predmete vode), ali oni glavni su zaista ljudi sa podosta iskustva i znaju dobar savjet uputiti...da je bacanje para, nije...da je skupo, jest..da moze bolje, moze..
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#119 Re: Prijava na BITcamp

Post by ExNihilo »

Ako je do znanja (a ne kojekakvih certifikata), svako racionalan će realno kupiti pretplatu na Lyndu i time dobiti bolji kvalitet za manje novca...
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#120 Re: Prijava na BITcamp

Post by purgatorio »

Bili su na torrentima materijali sa IT akademije, tako da sam vidio o čemu se radi. Daleko su kvalitetnije specijalizacije na courseri (za džabe) ili udacity nano degree programs. IT akademija je, po onom što sam vidio, načisto bacanje para i brane ju samo oni koji su popušili foru i iskeširali pa sad fol da bude da nije uzalud.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#121 Re: Prijava na BITcamp

Post by AmirBaa »

Casual's wrote:
AmirBaa wrote: drug u oba slucaja je najvise do tebe, hoces li i koliko ces ti to raditi i truditi se. A vidi se da nisi imao dobro iskustvo sa online tutorijalima. Recimo ja sam na udemy-u zavrsio 2 odlicna kursa Jave (oba sam platio po 10 dolara a preko 12 sati ima tutorijala) i predavac je Tim Buchalka, odlican developer koji je na svako moje pitanje odgovorio u roku od 24 sata (pored svakog tutorijala imas dio za rasprave). Ali opet ti kazem najvise je do tebe :) ali da biram da mi predaje kurs (i uz to fino platim) neki momak koji ima 23 godine koliko i ja ili da mi predaje jedan developer koji 20 godina vec programira, naravno biram ovo drugo :thumbup:
Nisaam upoznat sa udemy, koristim lyndu trenutno (uletio sam na neki popust preko linkedin).

Sto se tice IT Akademije bio sam njihov polaznik i platio sam oko 2000 KM za 9 mjeseci ucenja (doduse ja licno ne zbog ucenja nego zbog pripreme za adobe certifikat koji mi je zaista trebao). Gradivo je detaljno (nekad i previše), video lekcije imas za svaki dio detaljno objašnjeno uz dosta teorije. Svaki kurs ti ima svog predavaca i asistenta koji se zaista trude da ti objasne. Imas redovne 'zadace'. Ja sam bio na dizajn 'odjeljku' i nisam zazalio za novcem koji sam dao. Naravno, zalutalih ima. Prije nego cu upisati detaljno sam pregledao te predavce i zaista ima ih onih koji su qrcina (doduse neke kao socijalne predmete vode), ali oni glavni su zaista ljudi sa podosta iskustva i znaju dobar savjet uputiti...da je bacanje para, nije...da je skupo, jest..da moze bolje, moze..
Ja sam takodjer pregledao par Java i opcenito objektivno - orijentisano programiranje od IT akademije (ilegalnim putem nabavio video) i ono je presmijesno, ni blizu ovih na udemy-u. A za dizajn pogotovo, tu je najvise na tebi :) 3ds max, cinema 4d, after effects, unity sve sam to naucio online, bez ikakvih certifikata i zivim od tog posla :thumbup:
User avatar
Casual's
Posts: 5736
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#122 Re: Prijava na BITcamp

Post by Casual's »

Opet sve zavisi od osobe do osobe.
Meni je trebao certifikat (ne onaj koji oni daju) zbog posla u inostranstvu, ali najmanje sam naučio kroz it akademiju (previše je početnički orijentisana i program im je okej za to). Za novije fazone oko dizajna lynda mi je extra ( 20 $ mjesečno je u potpunosti okej ).
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#123 Re: Prijava na BITcamp

Post by mirsek »

Certifikati, narocito oni medjunarodno priznati su haman obavezni za one koji zele da apliciraju na poslove u inostranstvu a koji imaju malo prethodnog iskustva ili su bez zavrsenog faksa..
Ili da skupljaju iskustvo godinama i sve to imaju dokumentovano i pretoceno u neke kvalitetne projekte i tako dokazu svoju strucnost .
Ili da zavrse FIT ili Elektrotehniku i tako preskoce par godina sticanja iskustva koje je potrebno ovima bez faksa.
Pa neka izabere ko sta hoce. :D
Last edited by mirsek on 14/02/2016 16:09, edited 1 time in total.
zigson
Posts: 3021
Joined: 04/04/2015 22:17

#124 Re: Prijava na BITcamp

Post by zigson »

Sve to mozete sami nauciti naravno zavisi od vas koliko ste spremni da odvojite vremena i da se posvetite tome.

Mislim na programiranje, video i foto manipulaciju i sl.
TheRedhead
Posts: 813
Joined: 09/02/2015 18:27

#125 Re: Prijava na BITcamp

Post by TheRedhead »

Koliko je poznato nema BitCampa dok se svi ne zaposle, a negdje ih je pola naslo posao tek
Post Reply