Prijava na BITcamp

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#1 Prijava na BITcamp

Post by ferratilis »

---
Last edited by ferratilis on 03/12/2022 08:53, edited 1 time in total.
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#2 Re: Prijava na BITcamp

Post by Forsaken »

Ja kolko vidim ovaj Bit Camp znaci sljedece:
Radicete posao junior programera 6 mjeseci i platiti nama 1500km + stipendija sto smo vam dali?
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#3 Re: Prijava na BITcamp

Post by TheHound »

Ne znam da li je potrebno prethodno znanje, koliko se ja sjecam cijelo vrijeme su govorili da ne ocjenjuju IT znanje nego inteligenciju.
@Forsaken - NE. Pokusat ce te naucit da programiras i dati ti posao, najjednostavnije objasnjenje.
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#4 Re: Prijava na BITcamp

Post by ferratilis »

---
Last edited by ferratilis on 03/12/2022 08:53, edited 1 time in total.
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#5 Re: Prijava na BITcamp

Post by TheHound »

Ako je tako ne znam onda zasto su pisali da nije potrebno IT predznanje. Zamjena dvije varijable bez uvodjenja trece ne mora nuzno biti informaticko pitanje, vise je klikeranje, ali vjerujem da neko ko je studirao npr. knjizevnost nije nikad razmisljao o tome. Popuni prijavu pa vidi sta ce ti rec, nemas sta izgubit.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#6 Re: Prijava na BITcamp

Post by madner »

Dobra fora, umjesto da oni placaju juniora, junior placa njih da radi za njih.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#7 Re: Prijava na BITcamp

Post by visocicaguy »

xor
http://stackoverflow.com/questions/1826 ... d-variable

za pojednostavljene slucajeve, recimo:
X = 5, Y = 7

1. X = X + Y = 5 + 7 = 12
2. Y = X (nova vrijednost X!) - Y = 12 - 7 = 5
3. X = X - Y (nova vrijednost Y!) = 12 - 5 = 7

--> X = 7, Y = 5
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#8 Prijava na BITcamp

Post by TheHound »

madner wrote:Dobra fora, umjesto da oni placaju juniora, junior placa njih da radi za njih.
U najmanju ruku glupo zapazanje. Kako to ti placas da radis za njih ako ti ljudi daju posao i naravno platu nakon sto prodjes kurs?

Ako neko upise fax i plati upis znaci on placa buducoj firmi da radi za njih? Jako 'inteligentno' razmisljanje moram priznati :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#9 Re: Prijava na BITcamp

Post by ferratilis »

---
Last edited by ferratilis on 03/12/2022 08:52, edited 1 time in total.
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#10 Re: Prijava na BITcamp

Post by kemalba »

ferratilis wrote:Hvala za ovu zamjenu varijabli.

Ma ja se prijavio pa šta bude. Jest da primaju samo 25 ljudi ali moram sve pokušavati. Kao profesor engleskog se ionako nikad neću zaposliti. Nisu ostala pitanja teška. Valjda bude neki vakat. :D
Svaka čast na odluci. U međuvremenu ne bi bilo loše da iskoristiš priliku i stekneš malo više informacija. U prilogu par e-Learning kurseva koji počinju u oktobru:

Potpuni beginner
https://www.futurelearn.com/courses/beg ... utumn-2014 (Ovaj je pogotovo koristan jer se fokusira na Java/Android)
https://www.coursera.org/course/pythonlearn

Beginner to intermediate
https://www.coursera.org/course/proglang
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#11 Re: Prijava na BITcamp

Post by madner »

TheHound wrote:
madner wrote:Dobra fora, umjesto da oni placaju juniora, junior placa njih da radi za njih.
U najmanju ruku glupo zapazanje. Kako to ti placas da radis za njih ako ti ljudi daju posao i naravno platu nakon sto prodjes kurs?

Ako neko upise fax i plati upis znaci on placa buducoj firmi da radi za njih? Jako 'inteligentno' razmisljanje moram priznati :)
Drago mi je da si inteligentno argumentirao tako sto si prvo rekao da je glupo zapazanje a onda naglasio da je inteligentno u drugoj recenici. Obicno se zakljucak ostavi za druge dok ti kazes sta imas reci.

Ako ti kurs kosta 7500 KM i ti radis poslove koje inace rade pocetnici u tim firmama, onda ti njih placas da radis. Hoce li zbog ovog kursa polaznici imati mogucnost da se zaposle u drugim firmama? Hoce li imati neku diploma koje druge firme priznaju te shodno tome veca primanja?

Ovo nije nista drugo nego nacin da se dobije svjeza krv, jer te firme imaju visok turnover novih zaposlenih. Ljudi dodju, rade jedno vrijeme, odu na bolja mjesta. Problem im je ocito sto radni uslovi nisu bas najbolji, pa onda ova prica da nije za mamine sinove.

Konkretno, koja je razlika izmedju ovog kursa i pocetnika koji ima neku platu? :D
User avatar
TheHound
Posts: 1209
Joined: 12/07/2013 15:26

#12 Prijava na BITcamp

Post by TheHound »

madner wrote:
TheHound wrote:
madner wrote:Dobra fora, umjesto da oni placaju juniora, junior placa njih da radi za njih.
U najmanju ruku glupo zapazanje. Kako to ti placas da radis za njih ako ti ljudi daju posao i naravno platu nakon sto prodjes kurs?

Ako neko upise fax i plati upis znaci on placa buducoj firmi da radi za njih? Jako 'inteligentno' razmisljanje moram priznati :)
Drago mi je da si inteligentno argumentirao tako sto si prvo rekao da je glupo zapazanje a onda naglasio da je inteligentno u drugoj recenici. Obicno se zakljucak ostavi za druge dok ti kazes sta imas reci.

Ako ti kurs kosta 7500 KM i ti radis poslove koje inace rade pocetnici u tim firmama, onda ti njih placas da radis. Hoce li zbog ovog kursa polaznici imati mogucnost da se zaposle u drugim firmama? Hoce li imati neku diploma koje druge firme priznaju te shodno tome veca primanja?

Ovo nije nista drugo nego nacin da se dobije svjeza krv, jer te firme imaju visok turnover novih zaposlenih. Ljudi dodju, rade jedno vrijeme, odu na bolja mjesta. Problem im je ocito sto radni uslovi nisu bas najbolji, pa onda ova prica da nije za mamine sinove.

Konkretno, koja je razlika izmedju ovog kursa i pocetnika koji ima neku platu? :D
Ako nisi primjetio, a pretpostavljam da nisi, da ti skrenem paznju da sam 'inteligentno' napisao po navodnicima :)

A sad da ti malo pojasnim.
Kao sto vidis, ljudi ce kurs placati 1500KM, mozda ti je i to promaklo a mozda se najmjerno pravis da nisi vidio. Zatim, na kojem to kursu jos radis poslove? Nemoj se prosipat ziv bio. Ne radis ti nikakve poslove nego te ljudi obucavaju da naucis raditi poslove.

Ko zavrsi ovako intenzivan kurs, itekako ce imati priliku da se zaposli u bilo kojoj IT firmi jer ce naucit da programira, a da imas i malo pojma o ovome, znao bi da ti u IT-u niko ne trazi diplomu nego upravo dobijes test i imas intervju koji ces sigurno proci ako si prosao ovaj kurs.

Klasicni 'Bosnjo' stil razmisljanja, hocul ja imat veca primanja sa tom diplomom. Neces. Imat ces veca primanja sa tim ZNANJEM, jer IT firme nisu drzavne firme da placaju tokmake s diplomama nego placaju intelektualce sa znanjem.

IT firmama ne treba svjeza krv, kako ti kazes, takvim ima na pretek sa ovih silnih fakulteta. Njima treba kvalitetna krv, a posto vide da im fakulteti to ne daju odlucili su sami da je proizvode.

Poredjenje tipa 'ovaj kurs i pocetnik koji ima neku platu' nemaju veze jedno s drugim. Ljudi hoce da sebi stvore kvalitetne pocetnike, koji kvalitetno rade i kojima ce dati kvalitetnu platu. Razlog je sto ljudi s fakulteta uglavnom nisu kvalitetni, niti kvalitetno rade ;)

Ako ti jos nesto ne bude jasno kao sto ti ovo gore sto si napisao ocigledno nije bilo jasno, slobodno pitaj. Znam raju koja ima veze s ovim bit campom pa vjerujem da su mi informacije bolje nego tvoje pretpostavke.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#13 Re: Prijava na BITcamp

Post by Android Knego »

ima li neko da je uspjesno prosao testove?

koliko vidim vec su neke odabrali:
http://www.klix.ba/biznis/privreda/uzar ... /141006021
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#14 Re: Prijava na BITcamp

Post by ferratilis »

---
Last edited by ferratilis on 03/12/2022 09:01, edited 1 time in total.
svako_dobro_bih
Posts: 186
Joined: 26/03/2008 19:38
Location: EU

#15 Re: Prijava na BITcamp

Post by svako_dobro_bih »

ferratilis wrote:Mene su zvali da kažu da sam prošao prvi krug i da je IQ test u utorak, pa ćemo vidjet šta će bit' :D

btw zna li neko koliko bi treblo da se dođe pješke do Internacionalnog univerziteta od one glavne autobuske stanice, ja navikao kad god dođem u Sa pješke ići :D ili koliko bi taksi koštao :D
uzmes tramvaj na autobusnoj tj. na stanici ispred glavne zeljeznicke, tramvaj 4 koji vozi za Ilidzu. Izadjes na zadnjoj stanici i onda ti je najlakse pjesice: duzi ali laksi nacin ti je da ne ides kroz centar Ilidze vec preko Butmirske ceste, vidjeces IUS (a i stale univerzitete), IUS je sa desne strane; ili na kraci nacin, cim izadjes iz tramvaja samo pravo Rustem-pasinom ulicom, predjes preko mosta (ispod rijeka Zeljeznica) i skrenes lijevo u Hrasnicku ulicu sto ti je i adresa IUS-a.

Taksi bi te izisao mnogo, ne vjerujem da bi bilo ispod 20-25 KM
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#16 Re: Prijava na BITcamp

Post by ferratilis »

---
Last edited by ferratilis on 03/12/2022 09:00, edited 1 time in total.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#17 Re: Prijava na BITcamp

Post by Android Knego »

ferratilis wrote:Mene su zvali da kažu da sam prošao prvi krug i da je IQ test u utorak, pa ćemo vidjet šta će bit' :D
svaka cast!

savjeti:
1. dobro se naspavaj i odmori.
2. pripremi sebi stopericu (na mobitelu), da se mozes vremenski orijentisati. vrijeme brzo ide, testovi su kratki.
3. ne zadrzavaj se predugo na pojedinim zadacima. puno ih je, a malo vremena.

sretno!

javi kako je bilo...
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#18 Re: Prijava na BITcamp

Post by ferratilis »

---
Last edited by ferratilis on 03/12/2022 09:43, edited 1 time in total.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#19 Re: Prijava na BITcamp

Post by Android Knego »

jesu li rekli koliko vas je u grupama?
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#20 Re: Prijava na BITcamp

Post by ferratilis »

---
Last edited by ferratilis on 03/12/2022 09:43, edited 1 time in total.
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#21 Re: Prijava na BITcamp

Post by Android Knego »

poslacu ti PP
Nele985
Posts: 20
Joined: 03/04/2013 19:44

#22 Re: Prijava na BITcamp

Post by Nele985 »

Dobio sam danas mail da dodjem na pismeno testiranje. Kakva su vam iskustva sa BITcampom, kakva su testiranja i od cega se sastoje. Ima li neko da je vec ranije bio?
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#23 Re: Prijava na BITcamp

Post by ferratilis »

Nele985 wrote:Dobio sam danas mail da dodjem na pismeno testiranje. Kakva su vam iskustva sa BITcampom, kakva su testiranja i od cega se sastoje. Ima li neko da je vec ranije bio?
Bio sam ja u prošlom krugu, za testiranje se ne možeš spremit jer na testu imaš logičke zadatke, uglavnom vezane za brojeve i geometrijske figure, da procjene koliko brzo donosiš odluke i da li si spretan sa zadacima gdje moraš radit više operacija istovremeno. Nakon toga slijedi psihološki test, koje je po meni teži jer ima neka blesava pitanja poput "da li si ikada pomišljao da nešto ukradeš?", mislim blesava jer ne znam na šta ciljaju sa takvim pitanjima.

Sve u svemu, mislim da je u prošlom krugu jedno stotinjak ljudi položilo taj test ali su na kraju oni birali polaznike, pretpostavljam prema tom psiho testu i biografiji kandidata. Ja lično se ne namjeravam više prijavljivati jer mi je čudna selekcija kandidata, al ko god namjerava da se prijavi, nije toliko teško, vjerujte, probajte ništa vas ne košta. pozz
Nele985
Posts: 20
Joined: 03/04/2013 19:44

#24 Re: Prijava na BITcamp

Post by Nele985 »

Vidio sam kroz ovu online aplikaciju da ima raznih pitanja, ima i dosta nekih "trik" pitanja. Idem sutra na testiranje, nemam sta izgubiti.
Ima li neko da je vec upao da prenese iskustva?
User avatar
Mantis
Posts: 143
Joined: 29/12/2011 20:30

#25 Re: Prijava na BITcamp

Post by Mantis »

Odoh i ja sutra na testiranje čisto da vidim kako izgleda, ali i da prođem ne bih išao na to, ne isplati mi se ovo. :D
Post Reply