Prijava na birou za zapošljavanje ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
anita2
Posts: 43
Joined: 26/12/2006 22:49

#1 Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by anita2 »

Prijava na birou za zapošljavanje ?

šta sve treba od papira ? (da li je dovoljna predratna radna knjizica ili su potrebne i originali diploma) ?


koliko traje procedura prijave ? ( sat-dva - dan ?)



da li se odmah dobiva radns i zdravstvens knjižica ?

Hvala Vama na odgovorima.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#2 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by slavkoimamodilera »

Radna knjizica, raskid ugovora sa poslodavcem, odjava sa PIO-a i zdravstvenog, kopija licne karte i CIPS prijavnice i zdravstvena knjizica... sve bude gotovo za cca. 15 minuta... oni te prijave na zdravstveno, ti samo moras ovjeriti knjizicu... i to je to...
anita2
Posts: 43
Joined: 26/12/2006 22:49

#3 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by anita2 »

laVam na odgovoru.

A gdje se nalazi biro za zapošljavanje u opcini Centar ?
skorpija1S
Posts: 409
Joined: 16/04/2008 14:27

#4 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by skorpija1S »

anita2 wrote:laVam na odgovoru.

A gdje se nalazi biro za zapošljavanje u opcini Centar ?
Odmah iza Narodne banke,kraj Centrale SDA.

Samo,da li se prijavljujes prvi put?
anita2
Posts: 43
Joined: 26/12/2006 22:49

#5 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by anita2 »

da,
po prvi put. ( odnosno jesam po zavrsetku skolovanja,sredinom osamdesetih godina i onda sam s ezaposlila )

dobila sam otkaz 31.01.1995 godine i od tada se nisam prijavljivala na birou za zaposljavanje,posto sam bila ( a trenutno sada) van BiH.
skorpija1S
Posts: 409
Joined: 16/04/2008 14:27

#6 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by skorpija1S »

anita2 wrote:da,
po prvi put. ( odnosno jesam po zavrsetku skolovanja,sredinom osamdesetih godina i onda sam s ezaposlila )

dobila sam otkaz 31.01.1995 godine i od tada se nisam prijavljivala na birou za zaposljavanje,posto sam bila ( a trenutno sada) van BiH.
Ne vjerujem da ces imati pravo na zdravstveno,jer ima neki rok za prijavljivanje,na biro mozes kad god hoces,i naravno,nova radnicka knjizica,i ti LICNO moras doci. Ako te jos nesto zanima,javi se na pp, mama mi radi tamo i sve ce mi reci sto te zanima.
anita2
Posts: 43
Joined: 26/12/2006 22:49

#7 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by anita2 »

hvala
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#8 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by ALexis »

Mene zanima da li se ja mogu prijaviti na biro samo sa licnom kartom i radnom knjizicom?
Naime, bivsi poslodavac me nije prijavio i nije uplacivao doprinose. Gubim li ja time pravo da se prijavim na biro i sta mi sve od dokumentacije treba? Na birou sam zadnji put bila prije 4 godine.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#9 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by madner »

Pravo pitanje je kako si se onda odjavila od biroa?
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#10 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Felidae »

ALexis wrote:Mene zanima da li se ja mogu prijaviti na biro samo sa licnom kartom i radnom knjizicom?
Naime, bivsi poslodavac me nije prijavio i nije uplacivao doprinose. Gubim li ja time pravo da se prijavim na biro i sta mi sve od dokumentacije treba? Na birou sam zadnji put bila prije 4 godine.
ma na biro se mozes prijaviti kad hoces i kako hoces, ali sta ces dobiti od biroa ovisi iskljucivo o zadnjem zaposlenju i roku u kojem se prijavljujes....
ako nisi bila prijavljena na tom poslu, zasto si se odjavila sa biroa i kako....
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#11 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by ALexis »

kao i svi drugi kada se zaposle, samo sto moj staz nije uplacen.

to i nije poenta, vec me zanima da li se mogu vratiti na biro?
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#12 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by LaCici »

Jel' se ova odjava sa PIO-a i zdravstvenog dobije od poslodavca kada se raskine ugovor ili ja moram ici da se odjavim? I moraju li ove kopije licne i CIPS-a biti ovjerene?
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#13 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by ALexis »

@Lacici: to dobijes od poslodavca.


(ja nisam znala da mi nece uplacivati nista onog momenta kada sam se odjavila i podigla radnu knjizicu) problem je sto se u radnoj knizici ne vodi da sam radila a ne znam koliko je to dovoljno opravdanje da se ponovo vratim na biro.
sta podrazumjeva to da se mogu vratiti na biro kad god hocu?
kakvu im dokumentaciju moram dostaviti?
sta da radim s vremenom u kojem nisam vodjena nigdje ni na birou ni u pio-mio-u?

# ičnu kartu/osobnu iskaznicu
# prijavu mjesta boravka
# radnu knjižicu (evidentiranu u općini, gdje ćete predočiti dokaz o stručnoj spremi- svjedodžbu (diplomu) o završenom obrazovanju i ostaviti ovjerene kopije dokumenata). ovo pise na njihovoj stranici.
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#14 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by hurmasica »

ALexis wrote:@Lacici: to dobijes od poslodavca.


(ja nisam znala da mi nece uplacivati nista onog momenta kada sam se odjavila i podigla radnu knjizicu) problem je sto se u radnoj knizici ne vodi da sam radila a ne znam koliko je to dovoljno opravdanje da se ponovo vratim na biro.
sta podrazumjeva to da se mogu vratiti na biro kad god hocu?
kakvu im dokumentaciju moram dostaviti?
sta da radim s vremenom u kojem nisam vodjena nigdje ni na birou ni u pio-mio-u?

# ičnu kartu/osobnu iskaznicu
# prijavu mjesta boravka
# radnu knjižicu (evidentiranu u općini, gdje ćete predočiti dokaz o stručnoj spremi- svjedodžbu (diplomu) o završenom obrazovanju i ostaviti ovjerene kopije dokumenata). ovo pise na njihovoj stranici.
Najbolje ti je da odes do birao i raspitas se. Na biro se mozes prijaviti mislim u nekom roku od prestanka radnog odnosa ili skolovanja, i onda imas i zdravstevno, u suprotnom nemas.
Al mozes zamoliti nekoga da te prijavi na 15 dana pa nakon toga da se prijavis na biro. To masa raje radi.
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#15 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by ALexis »

stvar je u tome sto sve izgleda tako kao da se ja godinama nisam prijavljivala na biro a rokovi za prijavu su 30 dana, samim time gubim pravo na prijavu na biro.

:oops: :oops: :oops:
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#16 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by samo malo »

Neces dobiti zdravstveno, nakon prestanka redovnog skolovanja moras se javiti u roku mislim 30 dana, nakon toga oni vise ne zele da te osiguraju zdravstveno.

Ili nakon dobijanja otkaza ili napustanja radnog mjesta, imas neki rok u kojem se moras javiti... nakon tog roka, nemas pravo na zdravstveno osiguranje.

Ispravite ako grijesim, ali u Titinoj drzavi si kao nezaposlen imao pravo na zdravstveno osiguranje bez ikakvih uvjeta kakve ovi danas postavljaju.
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#17 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by hurmasica »

ALexis wrote:stvar je u tome sto sve izgleda tako kao da se ja godinama nisam prijavljivala na biro a rokovi za prijavu su 30 dana, samim time gubim pravo na prijavu na biro.

:oops: :oops: :oops:
pa najbolje ti je u tom slucaju, da zamolis nekog ko ima privatnu firmu da te prijavi na 15 dana, ti platis doprinose a onda nakon tog "fiktivnog" otkaza prijavis se na biro u predvidjenom roku.
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#18 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by Felidae »

najbolje je otici na biro, i fino im objasniti situaciju. na biro se mozes vazda prijaviti, i ne mozes izgubiti pravo da se prijavis na biro, fazon je da moras ispostovati zakonski rok za prijavljivanje ako hoces da si zdravstveno osigurana.
na birou ce ti sve objasniti, i vjeruj mi susrecu se oni sa slucajevima slicnim tvom, cesce nego sto ti mislis.
da li ti je ta firma makar stavila pecat u radnu knjizicu?
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#19 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by ALexis »

ma jos nisam dobila radnu knjizicu, nesto izmisljaju...
hvala vam na utjesnim rijecima, valjda ce sve biti ok.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#20 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by plain vanilla »

ALexis wrote:ma jos nisam dobila radnu knjizicu, nesto izmisljaju...
hvala vam na utjesnim rijecima, valjda ce sve biti ok.
ako zelis ostvariti pravo na zdravstveno osiguranje preko biro, poslusaj sta ti je @hurmasica rekla (ako si u mogucnosti)
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#21 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by cyprus »

Jah, imam i ja pitanje... Naime, imam diplomu sa prvog ciklusa (završene 4 godine), ali sada idem redovno na drugi ciklus (postdiplomski). Završio sam sve ispite i još mi samo osto magistarski. Ima li kakva prepreka da se prijavim na biro?
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#22 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by miki27A »

cyprus wrote:Jah, imam i ja pitanje... Naime, imam diplomu sa prvog ciklusa (završene 4 godine), ali sada idem redovno na drugi ciklus (postdiplomski). Završio sam sve ispite i još mi samo osto magistarski. Ima li kakva prepreka da se prijavim na biro?
Nema nikakva prepreka, samo ce ti na birou pisati da imas prvi ciklus strucne spreme. Kad magistriras i doneses i tu diplomu napisace da si magistar. (znam jer sam magistrirala, ali jos nisam nostrificirala diplomu, tako da sam jos na VSS :D )
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#23 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by cyprus »

miki27A wrote:
cyprus wrote:Jah, imam i ja pitanje... Naime, imam diplomu sa prvog ciklusa (završene 4 godine), ali sada idem redovno na drugi ciklus (postdiplomski). Završio sam sve ispite i još mi samo osto magistarski. Ima li kakva prepreka da se prijavim na biro?
Nema nikakva prepreka, samo ce ti na birou pisati da imas prvi ciklus strucne spreme. Kad magistriras i doneses i tu diplomu napisace da si magistar. (znam jer sam magistrirala, ali jos nisam nostrificirala diplomu, tako da sam jos na VSS :D )
Zahvaljujem i nadam se da je tako :) pošto su mi je neko reko da ne mogu biti istovremeno i redovan student i na birou
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#24 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by ladyblue18 »

cyprus wrote:
Zahvaljujem i nadam se da je tako :) pošto su mi je neko reko da ne mogu biti istovremeno i redovan student i na birou
Ne znam kako je na ostalim biroima (valjda bi trebalo biti isto) ali na birou SG ne more. :D
hurmasica
Posts: 1002
Joined: 18/03/2011 08:51

#25 Re: Prijava na birou za zapošljavanje ?

Post by hurmasica »

cyprus wrote:
miki27A wrote:
cyprus wrote:Jah, imam i ja pitanje... Naime, imam diplomu sa prvog ciklusa (završene 4 godine), ali sada idem redovno na drugi ciklus (postdiplomski). Završio sam sve ispite i još mi samo osto magistarski. Ima li kakva prepreka da se prijavim na biro?
Nema nikakva prepreka, samo ce ti na birou pisati da imas prvi ciklus strucne spreme. Kad magistriras i doneses i tu diplomu napisace da si magistar. (znam jer sam magistrirala, ali jos nisam nostrificirala diplomu, tako da sam jos na VSS :D )
Zahvaljujem i nadam se da je tako :) pošto su mi je neko reko da ne mogu biti istovremeno i redovan student i na birou

Kao redovan student ne mozes biti na birou, ali svakako odi u Opcinu u kojoj imas prebivaliste da ti upisu u radnu knjizicu upisu diplomu ako je imas.
Post Reply