Prijatelji ili novac

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#126 Re: Prijatelji ili novac

Post by shmizlica »

Velkoski wrote:za cenera.
ubio si mi vjeru u neraskidiva prijateljstva :roll:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72916
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#127 Re: Prijatelji ili novac

Post by Velkoski »

ma šalim se, ne bi' dao Đakmu ni za milijardu :srce:

al' ipak novac!! :!:
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#128 Re: Prijatelji ili novac

Post by shmizlica »

ne misliš li da si malo paradoksalan :?:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72916
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#129 Re: Prijatelji ili novac

Post by Velkoski »

:lol:

jok, Đakma je novac 8-) :mrgreen:
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#130 Re: Prijatelji ili novac

Post by Objektivni navijac »

insomnia78 wrote:
Objektivni navijac wrote:
insomnia78 wrote:

To obicno pricaju oni koji isti nemaju


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Ti si pravi primjerak psihopate-zombija,ogrezlog u materijalizam,koji je potpuno izgubio i najmanji trag ljudskosti :D
A trebam biti primjerak hipija koji pljuje materijalizam i psihopate zombije al opet sjediti s kanticom ispred trznog centra i cekati da mi ovi udjele koji dinar?


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Hipici su sigurno puno,puno bolji ljudi od materijalista-zombija :D Ja ,nisam rekao da covjek ne treba sebi zaraditi za kifle i kafe ALI pitanje je bilo prijatelji ili novac :?
Osoba sa minimumom etike,morala i karaktera nece staviti materijalnu,varljivu i dokazano bezvrijednu stvar poput novca ispred jedne od najvecih ljudskih vrijednosti a to je prijateljstvo i prijatelji :)
x_lecter
Posts: 703
Joined: 04/11/2013 16:11

#131 Re: Prijatelji ili novac

Post by x_lecter »

Sa parama imam lazne prijatelje ... bez para nemam nikakve prijatelje
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#132 Re: Prijatelji ili novac

Post by Googlerica »

Objektivni navijac wrote:
insomnia78 wrote:
Objektivni navijac wrote: Ti si pravi primjerak psihopate-zombija,ogrezlog u materijalizam,koji je potpuno izgubio i najmanji trag ljudskosti :D
A trebam biti primjerak hipija koji pljuje materijalizam i psihopate zombije al opet sjediti s kanticom ispred trznog centra i cekati da mi ovi udjele koji dinar?


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Hipici su sigurno puno,puno bolji ljudi od materijalista-zombija :D Ja ,nisam rekao da covjek ne treba sebi zaraditi za kifle i kafe ALI pitanje je bilo prijatelji ili novac :?
Osoba sa minimumom etike,morala i karaktera nece staviti materijalnu,varljivu i dokazano bezvrijednu stvar poput novca ispred jedne od najvecih ljudskih vrijednosti a to je prijateljstvo i prijatelji :)
insomnia je u pravu,a ti vezes nemas sto hipici rade,ode cega zive :D u Kopenhanegu prave bicikla i prodaju za cijenu polovnog auta,a u SAD su fino prodavali droga,jer je jako puno hipika bilo iz viseg americkog staleza

sirotinja hipici su najvise nastradali u vijetnamskom ratu

na Jamaica danas furaju taj hipizam ,razvili turizam,dolaze bogate rusi iz kanade ,da vidis kako sretno pjevaju napuhani od dolara koje zaradjuju po resorts ;-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#133 Re: Prijatelji ili novac

Post by insomnia78 »

Sta si to pocela ko siptar pricati? :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#134 Re: Prijatelji ili novac

Post by Googlerica »

insomnia78 wrote:Sta si to pocela ko siptar pricati? :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
kritika ili kompliment !? smijem se sebi ,jer nisma razumejla komentar :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#135 Re: Prijatelji ili novac

Post by insomnia78 »

Kritika, ni roda, ni padeza, nista ;D
Obicno nisi takva


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#136 Re: Prijatelji ili novac

Post by Googlerica »

insomnia78 wrote:Kritika, ni roda, ni padeza, nista ;D
Obicno nisi takva


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
nedelja,dan za odmaranje :lol: :kiss:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#137 Re: Prijatelji ili novac

Post by insomnia78 »

;D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#138 Re: Prijatelji ili novac

Post by Bluemore »

novac za zivot mogu zaraditi, prijatelje steci, oboje bitno!
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#139 Re: Prijatelji ili novac

Post by Objektivni navijac »

Googlerica wrote:
Objektivni navijac wrote:
insomnia78 wrote:
A trebam biti primjerak hipija koji pljuje materijalizam i psihopate zombije al opet sjediti s kanticom ispred trznog centra i cekati da mi ovi udjele koji dinar?


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Hipici su sigurno puno,puno bolji ljudi od materijalista-zombija :D Ja ,nisam rekao da covjek ne treba sebi zaraditi za kifle i kafe ALI pitanje je bilo prijatelji ili novac :?
Osoba sa minimumom etike,morala i karaktera nece staviti materijalnu,varljivu i dokazano bezvrijednu stvar poput novca ispred jedne od najvecih ljudskih vrijednosti a to je prijateljstvo i prijatelji :)
insomnia je u pravu,a ti vezes nemas sto hipici rade,ode cega zive :D u Kopenhanegu prave bicikla i prodaju za cijenu polovnog auta,a u SAD su fino prodavali droga,jer je jako puno hipika bilo iz viseg americkog staleza

sirotinja hipici su najvise nastradali u vijetnamskom ratu

na Jamaica danas furaju taj hipizam ,razvili turizam,dolaze bogate rusi iz kanade ,da vidis kako sretno pjevaju napuhani od dolara koje zaradjuju po resorts ;-)
Kopenhagen,Jamajka,droga,bicikli,Vijetnam,hipici i Rusi iz Kanade :-) :-) :D
Dijete drago, da vi Floridzani ne koristite kakve lijepkove nedeljom :D
Procitaj malo o hipicima :D
http://sr.wikipedia.org/sr/Hipici


Ko nije imao prijatelja u zivotu,tesko moze pricati o tome. Prijatelj nije neko s kim prosipas suplju i sjedis po kafama,cak ni ako ispijate kafe 20 godina sa njima,to nisu prijatelji.to je drustvo,poznanici. Prijatelj je onaj ,ko ce ubiti za tebe,ko ce ici lezati mjesto tebe a i ti za njega. Ko ce ti u slucaju potrebe izdrzavati porodicu dvadeset godina i slicne ozbiljne kategorije.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#140 Re: Prijatelji ili novac

Post by dezurni_ucenik »

Blago majkama sto su vas rodile.Vas koji pare i sve materijalno stavljate ispred svega.Onaj tamo pise ne voli kad kukaju ljudi,onaj drugi usred Francuske glumi bosnjacku elitu ,a nije svjestan da ga Francuzi gledaju ko najvecu sugu :lol: .

Joj nam drustva,najbijednija drzava u Evropi a neki glume elitu. :lol: :lol: :lol:

Da nije smijesno,bilo bi zalosno.
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#141 Re: Prijatelji ili novac

Post by Klitemnestraaa »

Prijatelji. Para uvijek fali, i sad mi. Kad sve podmirim opet novi računi, rashodi bla bla. Današnji način življenja: sve na kredit, pare odoše na rate, kiriju, režije, potrepštine i opet para nemaš. I kad imaš, štediš za neki klinac koji si zamisliš da ti prijeko treba. A realno, mnogo stvari nam ne treba. Ormar se može svesti na 10ak krpica, frižider na 2-3 namirnice, asortiman iz wc-a na jedan sapun i vodu itd.

Stvar navike, može se živjeti i na hljebu i vodi i malo povrća, prati se sapunom i vodom, par krpica imati, ali mi ljudi uvijek tražimo više, hoćemo da smo gospoda.
Kad bih imala prave prijatelje, sve bismo dijelili i bili sretni s to malo što imamo.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#142 Re: Prijatelji ili novac

Post by detroit-mercy »

Klitemnestraaa wrote:Prijatelji. Para uvijek fali, i sad mi. Kad sve podmirim opet novi računi, rashodi bla bla. Današnji način življenja: sve na kredit, pare odoše na rate, kiriju, režije, potrepštine i opet para nemaš. I kad imaš, štediš za neki klinac koji si zamisliš da ti prijeko treba. A realno, mnogo stvari nam ne treba. Ormar se može svesti na 10ak krpica, frižider na 2-3 namirnice, asortiman iz wc-a na jedan sapun i vodu itd.

Stvar navike, može se živjeti i na hljebu i vodi i malo povrća, prati se sapunom i vodom, par krpica imati, ali mi ljudi uvijek tražimo više, hoćemo da smo gospoda.
Kad bih imala prave prijatelje, sve bismo dijelili i bili sretni s to malo što imamo.
Bi kurac dijelili :mrgreen:, sto volim ove srednjoskolce :mrgreen: . Mani se te prazne. Prijateljstvo je overrated, uzmi samo razlicitie faze u zivotu i koliko si "prijatelja" imao u svakoj toj fazi i gdje su oni sad. Zivot nije statican, zivot je jako dinamican, mijenja se, mijenjas se ti, mijenjaju se ljudi, prijatelji. Drustvene okolnosti puno uticu na prijateljstva, socijalni stalez, edukacija, porodica, i sta sve jos ne. Kad sam bio u srednjoj imao sam "prijatelje" i za potuc se i za pojebat ali vrijeme prolazi, svi se mijenjaju, vecina tih ljudi se promijenilo kao i ja sam. Danas sa dosta njih se vidim ali vise nema one veze, niti zajednickih tema, jer su nam se putevi razisli nakon skole. Pa onda dodje period studiranja, pa tu upoznajes prijatelje, pa nakon zavrsetka faxa dosta njih otpadne, i svi su oni bili pravi i za potuc se i za pojebat. Pa onda dodje posao, novi ljudi, seljenja, brak i kad pogledas iza sebe, koliko je prijatelja proslo kroz zivot :mrgreen: .
Na kraju, sve se svede na porodicu, na bracnog druga, na djecu. Kroz zivoto stices iskustva i dalje imas prijatleje, samo sto se vise ne tuces, ne jebes okolo pa ti takva prijateljstva vise i nisu toliko bitna.
Tema je tipicna tinejdzersak kao i pitanje "novac ili prijatelji" jer nas je uvijek neko lagao kako us kokuzi eto sretni, imaju prijatelje i dr. a oni koji imaju novac, sami, bez prijatelja, nesretni i sl.
Kurcu za usi.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#143 Re: Prijatelji ili novac

Post by Hajvan »

"Kurcu za uši."
bang and blame
Posts: 4870
Joined: 29/06/2014 23:41

#144 Re: Prijatelji ili novac

Post by bang and blame »

Ih, sta prodje " prijatelja" kroz zivot...
Sta prodje i para kroz zivot...
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#145 Re: Prijatelji ili novac

Post by Klitemnestraaa »

detroit-mercy wrote:
Klitemnestraaa wrote:Prijatelji. Para uvijek fali, i sad mi. Kad sve podmirim opet novi računi, rashodi bla bla. Današnji način življenja: sve na kredit, pare odoše na rate, kiriju, režije, potrepštine i opet para nemaš. I kad imaš, štediš za neki klinac koji si zamisliš da ti prijeko treba. A realno, mnogo stvari nam ne treba. Ormar se može svesti na 10ak krpica, frižider na 2-3 namirnice, asortiman iz wc-a na jedan sapun i vodu itd.

Stvar navike, može se živjeti i na hljebu i vodi i malo povrća, prati se sapunom i vodom, par krpica imati, ali mi ljudi uvijek tražimo više, hoćemo da smo gospoda.
Kad bih imala prave prijatelje, sve bismo dijelili i bili sretni s to malo što imamo.
Bi kurac dijelili :mrgreen:, sto volim ove srednjoskolce :mrgreen: . Mani se te prazne. Prijateljstvo je overrated, uzmi samo razlicitie faze u zivotu i koliko si "prijatelja" imao u svakoj toj fazi i gdje su oni sad. Zivot nije statican, zivot je jako dinamican, mijenja se, mijenjas se ti, mijenjaju se ljudi, prijatelji. Drustvene okolnosti puno uticu na prijateljstva, socijalni stalez, edukacija, porodica, i sta sve jos ne. Kad sam bio u srednjoj imao sam "prijatelje" i za potuc se i za pojebat ali vrijeme prolazi, svi se mijenjaju, vecina tih ljudi se promijenilo kao i ja sam. Danas sa dosta njih se vidim ali vise nema one veze, niti zajednickih tema, jer su nam se putevi razisli nakon skole. Pa onda dodje period studiranja, pa tu upoznajes prijatelje, pa nakon zavrsetka faxa dosta njih otpadne, i svi su oni bili pravi i za potuc se i za pojebat. Pa onda dodje posao, novi ljudi, seljenja, brak i kad pogledas iza sebe, koliko je prijatelja proslo kroz zivot :mrgreen: .
Na kraju, sve se svede na porodicu, na bracnog druga, na djecu. Kroz zivoto stices iskustva i dalje imas prijatleje, samo sto se vise ne tuces, ne jebes okolo pa ti takva prijateljstva vise i nisu toliko bitna.
Tema je tipicna tinejdzersak kao i pitanje "novac ili prijatelji" jer nas je uvijek neko lagao kako us kokuzi eto sretni, imaju prijatelje i dr. a oni koji imaju novac, sami, bez prijatelja, nesretni i sl.
Kurcu za usi.
Tema je pitanje dvije krajnosti, jedna krajnost savršenstvo u finansijskom smislu, druga savršenstvo u nekom nazovimo socijalnom smislu-u interakciji s drugim ljudima, tako da podrazumijevam to "prijatelji" da stvarno znači prijatelji.

Naravno, da ni jedna od njih ne postoji, kao ni život bez medjusobnog ispreplitanja obje krajnosti. Ne možeš ni bez para, a ne možeš ni sam čitav život ni s kim progovoriti.

Tema je samo pitanje mašte.
Post Reply