Prevoz Sarajevo-Makarska

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

hocunecu
Posts: 1755
Joined: 25/09/2008 13:18

#51 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by hocunecu »

vec ih je poprilicno
pogledajte oglase na marketu ili piku
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#52 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by zonbirile »

madner wrote:
zonbirile wrote:
poznanik wrote:Podržavamo li rad "na crno" ili "Šaćir" plaća redovan porez i pdv?
--------------------------------
nisam za divljaka,ali poznavajući naše prilike stavili bi ga u kategoriju sa Eurolines-om.Hajmo paušalo,porez+PDV=27%,preko četvrtine,gorivo i amortizacija,i bar jedna dnevnica,jebi ga da Šačir doplati još 100KM za buđetske glodare.
Moze i ova racunica, 6 osoba za saric agu efendiju to je 210 KM. 60 KM za gorivo, 40 za amortizaciju, 10 za pice, opet je joja u dzepu.
Malo glodara zaradi toliko za 4 sata posla.
-------------------------------------
amortizacija osnovna sredstva,jer takav kombi sa klimom sa 40KM po turi može otplatiti za jedno 1000 tura.Održavanje nije uključeno u računicu ? Porez i PDV također.Znači Šarić ago,pići 500KM do Makarske i nazad,sigurnih 9h vožnje,angažmana isto sigurno 12h,kada odbiješ porez ostane ti 50KM.Koliko li tura može obezbijediti u sezoni,pitanje je sad.Normalno samo prikazujem računicu i doprinose mora platiti,ali ne u iznosu kojem naši deru.Probaj se prijaviti paušalno,4 sata,bilo koju varijaciju-ne može.Pa i za PDV su se vadili ,ne može podržati sistem,jebem im računalni sistem.Sada bi mogao 17% i neke od 20%
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#53 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by amrica »

zonbirile wrote:pa pitanje je li čova vozi pun,ili vozi termine po svaku cijenu.porez i PDV su fiksni,radio ne radio,nešto kao i glodarima plata i paušal.

:?

kako mislis porez i pdv fiksni? :?:
User avatar
madner
Posts: 56766
Joined: 09/08/2004 16:35

#54 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by madner »

zonbirile wrote:
madner wrote:
zonbirile wrote: --------------------------------
nisam za divljaka,ali poznavajući naše prilike stavili bi ga u kategoriju sa Eurolines-om.Hajmo paušalo,porez+PDV=27%,preko četvrtine,gorivo i amortizacija,i bar jedna dnevnica,jebi ga da Šačir doplati još 100KM za buđetske glodare.
Moze i ova racunica, 6 osoba za saric agu efendiju to je 210 KM. 60 KM za gorivo, 40 za amortizaciju, 10 za pice, opet je joja u dzepu.
Malo glodara zaradi toliko za 4 sata posla.
-------------------------------------
amortizacija osnovna sredstva,jer takav kombi sa klimom sa 40KM po turi može otplatiti za jedno 1000 tura.Održavanje nije uključeno u računicu ? Porez i PDV također.Znači Šarić ago,pići 500KM do Makarske i nazad,sigurnih 9h vožnje,angažmana isto sigurno 12h,kada odbiješ porez ostane ti 50KM.Koliko li tura može obezbijediti u sezoni,pitanje je sad.Normalno samo prikazujem računicu i doprinose mora platiti,ali ne u iznosu kojem naši deru.Probaj se prijaviti paušalno,4 sata,bilo koju varijaciju-ne može.Pa i za PDV su se vadili ,ne može podržati sistem,jebem im računalni sistem.Sada bi mogao 17% i neke od 20%
Zaboravljas da ako je Sacir dovezao goste ima vjerovatno i turu da ih vrati. Nece ostat dole. I mogu se kladiti da ima odredjene termine koji se upravo tako poklapaju.

Moze prijaviti dodatnu dijelatnost i placati pausalno, ali avaj i to je lova.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#55 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by zonbirile »

amrica wrote:
zonbirile wrote:pa pitanje je li čova vozi pun,ili vozi termine po svaku cijenu.porez i PDV su fiksni,radio ne radio,nešto kao i glodarima plata i paušal.

:?

kako mislis porez i pdv fiksni? :?:
-------------------------
pa u sistemu kakav je na snazi,kada prijaviš djelatnost deru te radio ne radio,nema osječaja za specifičnost posla.Paušal izbacili,4 sata ne prolazi,sezonski obrt nikako.Pa kada se tražila dupla PDV stopa,nije kao mogao kompjuter,sada glodari zagovaraju 2 stope,ali 17% i 20%,valjda kompjuter programiran,samo na vi še :D
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#56 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by poznanik »

madner wrote:Zaboravljas da ako je Sacir dovezao goste ima vjerovatno i turu da ih vrati. Nece ostat dole. I mogu se kladiti da ima odredjene termine koji se upravo tako poklapaju.

Moze prijaviti dodatnu dijelatnost i placati pausalno, ali avaj i to je lova.

Još korisnije, za sve: Može sa legalnim prevoznicima putnika zaključiti ugovor o saradnji, i po istim ili zanemarljivo višim cijenama, pod zvaničnim imenom i odgovornošću tog legalnog prevoznika, na isti način kao i do sada, obavljati usluge prevoza - doći na adrese putnika, ugodno ih odvesti, čekati...i vratiti na kućne adrese.

U takvim slučajevima jedino ne bi imali extra visoku zaradu, ali bi ona bila stalna, redovna i zakonima pokrivena. Imao bi konstantan posao, država bi bila zadovoljna, legalni prevoznik takođe, s tim da bi izgubio određeni iznos zarade, ali i to je bolje nego izgubiti kompletno poslovanje.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#57 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by veljaca »

madner wrote: Zaboravljas da ako je Sacir dovezao goste ima vjerovatno i turu da ih vrati. Nece ostat dole. I mogu se kladiti da ima odredjene termine koji se upravo tako poklapaju.

Moze prijaviti dodatnu dijelatnost i placati pausalno, ali avaj i to je lova.
:? :-) :(

Nemam nista sa Sacirom, ali - mislim da ovdje grijesis .... Gosti koje Sacir preveze - na vracaju se odmah, osim da ih Sacir saceka ( i on se odmara dolje ) - ali tada mu stoji biznis :D
Po nekoj teoriji vjerovatnoce da bi Sacir imao turu u povratku ( odmah ili unutar cekanja par sati ) to ne moze biti vise od 20% ..... A sta je sa onih 80% kada se Sacir vozi sam u povratku ?????

Btw - ovo je samo neko moje logicko razmisljanje, a i ja sam protiv rada na crno .....

:sax:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#58 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by amrica »

sve je ovo rekla+kazala jer ne znamo da li je covjek prijavljen i kako :-)

s obzirom da ovo radi nekoliko godina, koliko ja znam, neko bi ga ulovio do sad.
User avatar
madner
Posts: 56766
Joined: 09/08/2004 16:35

#59 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by madner »

veljaca wrote:
madner wrote: Zaboravljas da ako je Sacir dovezao goste ima vjerovatno i turu da ih vrati. Nece ostat dole. I mogu se kladiti da ima odredjene termine koji se upravo tako poklapaju.

Moze prijaviti dodatnu dijelatnost i placati pausalno, ali avaj i to je lova.
:? :-) :(

Nemam nista sa Sacirom, ali - mislim da ovdje grijesis .... Gosti koje Sacir preveze - na vracaju se odmah, osim da ih Sacir saceka ( i on se odmara dolje ) - ali tada mu stoji biznis :D
Po nekoj teoriji vjerovatnoce da bi Sacir imao turu u povratku ( odmah ili unutar cekanja par sati ) to ne moze biti vise od 20% ..... A sta je sa onih 80% kada se Sacir vozi sam u povratku ?????

Btw - ovo je samo neko moje logicko razmisljanje, a i ja sam protiv rada na crno .....

:sax:
Pa odvezes prvu turu. Vratis se sam.
Odvezes drugu turu, vratis prvu turu itd...
Jedino moras zadnju turu vratiti onako.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#60 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by zonbirile »

madner wrote:
veljaca wrote:
madner wrote: Zaboravljas da ako je Sacir dovezao goste ima vjerovatno i turu da ih vrati. Nece ostat dole. I mogu se kladiti da ima odredjene termine koji se upravo tako poklapaju.

Moze prijaviti dodatnu dijelatnost i placati pausalno, ali avaj i to je lova.
:? :-) :(

Nemam nista sa Sacirom, ali - mislim da ovdje grijesis .... Gosti koje Sacir preveze - na vracaju se odmah, osim da ih Sacir saceka ( i on se odmara dolje ) - ali tada mu stoji biznis :D
Po nekoj teoriji vjerovatnoce da bi Sacir imao turu u povratku ( odmah ili unutar cekanja par sati ) to ne moze biti vise od 20% ..... A sta je sa onih 80% kada se Sacir vozi sam u povratku ?????

Btw - ovo je samo neko moje logicko razmisljanje, a i ja sam protiv rada na crno .....

:sax:
Pa odvezes prvu turu. Vratis se sam.
Odvezes drugu turu, vratis prvu turu itd...
Jedino moras zadnju turu vratiti onako.
----------------------------
jeste kada bi se ture organizovale na forumu.Prije će biti da dođeš iz Makarske,a za dan nazovu 5-orica hoće dole,i nemaš nikog.uostalom,koliko traje to enormno vozikanje,koliko tura u sezoni.Čudi me da glodari ne kupe po koji kombi da se počnu bogatiti. :D
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#61 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by veljaca »

madner wrote:
veljaca wrote:
madner wrote: Zaboravljas da ako je Sacir dovezao goste ima vjerovatno i turu da ih vrati. Nece ostat dole. I mogu se kladiti da ima odredjene termine koji se upravo tako poklapaju.

Moze prijaviti dodatnu dijelatnost i placati pausalno, ali avaj i to je lova.
:? :-) :(

Nemam nista sa Sacirom, ali - mislim da ovdje grijesis .... Gosti koje Sacir preveze - na vracaju se odmah, osim da ih Sacir saceka ( i on se odmara dolje ) - ali tada mu stoji biznis :D
Po nekoj teoriji vjerovatnoce da bi Sacir imao turu u povratku ( odmah ili unutar cekanja par sati ) to ne moze biti vise od 20% ..... A sta je sa onih 80% kada se Sacir vozi sam u povratku ?????

Btw - ovo je samo neko moje logicko razmisljanje, a i ja sam protiv rada na crno .....

:sax:
Pa odvezes prvu turu. Vratis se sam.
Odvezes drugu turu, vratis prvu turu itd...
Jedino moras zadnju turu vratiti onako.
A sta ako se povratak prve ture ne podudara sa dolaskom druge ture ....
Znam dosta ljudi koji ljetuju po 5, 7, 10, 15, 30, 45 dana ...... Ima nas razlicitih zelja i prohtjeva ....
Ili mozda ovaj Sacir vozi samo u odredjene dane: 01. 10. 20. 30. u mjesecu - ne znam .... tada bi odgovaralo ovo tvoje ....
User avatar
madner
Posts: 56766
Joined: 09/08/2004 16:35

#62 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by madner »

Pa mozemo mi sto smo nezavisni i imamo auta. Oni se moraju uklopiti u red voznje.

@zonke
Kolika je dobit nije opste bitno. Mozda zaradi 1000 KM godisnje, mozda je 200, podrzavas li rad na crno ili ne?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#63 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by zonbirile »

madner wrote:Pa mozemo mi sto smo nezavisni i imamo auta. Oni se moraju uklopiti u red voznje.

@zonke
Kolika je dobit nije opste bitno. Mozda zaradi 1000 KM godisnje, mozda je 200, podrzavas li rad na crno ili ne?
--------------------------------
pa na više postova napisah NE,samo eto hoću reći da to nije tako unosno,kako se čini.Jednom pričah sa drugom,odlazi iz vojske,dobio pare,tandara,mandara i vazi o kravama ,mlijeku,kada ga malo spustih na zemlju(bi mi poslije žao,ali bolje i to nego da popuši i pare i imaginarni san), sam mi reći:"Imaš pravo da valja sve bi farme držao Bakir I".
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#64 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by detroit-mercy »

vesna555 wrote:
Duhovni Vođa wrote: ja volim kalju, nejma bolje neg' na moru šta na kašiku, da vidiš kako se ronja :lol:
Ima da bude u jednu ruku sarajevska piva, u drugu paradajz :lol:
Pa nek se zna jesmol bosanci il nismo :D
\
Mogu misliti kad te piva i paradajz protjeraju :mrgreen: ima da preimenuju Jadransko u Zuto more :mrgreen: .

Btw, bas mi sad kliknu, sto Zuto more zovu Zuto :mrgreen: .
User avatar
Antifriz
Posts: 97
Joined: 06/08/2010 11:10

#65 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by Antifriz »

bubi_s wrote:00387 61 106 385 Sacir

ide za makarsku iz sarajeva svaki dan.....

Što se džaba prepucavate po forumu .... dovoljno je samo na stranici telecoma vidjeti na koga je prijavljen ovaj gore broj i svima je jasno da čovjek ima registrovanu firmu .... a ako nekog zanima da li je firma registrovana za obavljanje prevozničke djelatnosti tu mu je i adresa pa neka ode lično i provjeri ...


Prezime, Ime , Naziv korisnika:
HARE DOO
Broj telefona:
+387 (61) 106-385
Adresa:
AZIZE SACIRBEGOVIC 90
Naziv mjesta:
Sarajevo
Naziv opštine:
Grad Sarajevo
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#66 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by zonbirile »

Antifriz wrote:
bubi_s wrote:00387 61 106 385 Sacir

ide za makarsku iz sarajeva svaki dan.....

Što se džaba prepucavate po forumu .... dovoljno je samo na stranici telecoma vidjeti na koga je prijavljen ovaj gore broj i svima je jasno da čovjek ima registrovanu firmu .... a ako nekog zanima da li je firma registrovana za obavljanje prevozničke djelatnosti tu mu je i adresa pa neka ode lično i provjeri ...


Prezime, Ime , Naziv korisnika:
HARE DOO
Broj telefona:
+387 (61) 106-385
Adresa:
AZIZE SACIRBEGOVIC 90
Naziv mjesta:
Sarajevo
Naziv opštine:
Grad Sarajevo
--------------------------
svaka čast.U slobodno vrijeme vozi porše :lol: :lol: :lol:
User avatar
vesna555
Posts: 565
Joined: 01/11/2010 22:30
Location: Sarajevo

#67 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by vesna555 »

madner wrote:
Gospoda Ministarka wrote:
madner wrote:O forumasicama i licemjerstvu naravno.
Kakve veze ima to gdje ljetuju i kako idu na godisnji odmor s tim kakve su licnosti i da li su kompetentne drzati lekciju o domacinstvu?
Ima veze sa dubinom novcanika koja se pokusava predstaviti na drugim temema.
Madner, ja bih rekla da si ti pobrkao neke lončiće :? :?
Nije meni jasno o čem ti govoriš, ali nikako :? :shock:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#68 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by Jara »

Zašto bi prijavljivao dodatnu djelatnost ako je regularno registrovan?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#69 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by zonbirile »

Jara wrote:Zašto bi prijavljivao dodatnu djelatnost ako je regularno registrovan?
----------
nismo tada znali da je registrovan
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#70 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by poznanik »

zonbirile wrote:
Jara wrote:Zašto bi prijavljivao dodatnu djelatnost ako je regularno registrovan?
----------
nismo tada znali da je registrovan
...kao što i sada ne znamo da li je registrovan za međunarodni cestovni prevoz putnika, da li je ikako registrovan za vršenje usluga u prevozu putnika, da li prijavljuje promet i shodno tome plaća fiskalne obaveze državi, itd., kao i za mnoge druge, slične njemu...
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#71 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by Mr. Brightside »

poznanik wrote:
zonbirile wrote:
Jara wrote:Zašto bi prijavljivao dodatnu djelatnost ako je regularno registrovan?
----------
nismo tada znali da je registrovan
...kao što i sada ne znamo da li je registrovan za međunarodni cestovni prevoz putnika, da li je ikako registrovan za vršenje usluga u prevozu putnika, da li prijavljuje promet i shodno tome plaća fiskalne obaveze državi, itd., kao i za mnoge druge, slične njemu...
nazovi pitaj ga ;-)
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#72 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by Alhemicarkaa »

poznanik wrote:
zonbirile wrote:
Jara wrote:Zašto bi prijavljivao dodatnu djelatnost ako je regularno registrovan?
----------
nismo tada znali da je registrovan
...kao što i sada ne znamo da li je registrovan za međunarodni cestovni prevoz putnika, da li je ikako registrovan za vršenje usluga u prevozu putnika, da li prijavljuje promet i shodno tome plaća fiskalne obaveze državi, itd., kao i za mnoge druge, slične njemu...
... kao što i prije niste znali je li registrovan i odvaja li za namete. Poletite opet da etiketirate čovjeka a da ne provjerite. :roll:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#73 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by poznanik »

@armine, ako ne razumiješ poentu mog pisanja na ovoj temi, pitaj, odgovaraću ti danima... samo nemoj nepotrebno trolati i provocirati :(
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#74 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by Mr. Brightside »

poznanik wrote:@armine, ako ne razumiješ poentu mog pisanja na ovoj temi, pitaj, odgovaraću ti danima... samo nemoj nepotrebno trolati i provocirati :(
shvatam poentu pisanja, ali gubis vrijeme ovako, je li nije :lol:
nazoves i pitas covjeka :)
uostalom, ako ti je ovaj sumnjiv reci nam nekog prevoznika koji nije :roll:
daj nam neke informacije vezane za samu temu, a ne gluposti koje nikog ne zanimaju ;-)
svi zele da sto lakse i jeftinije odu na odmor :D
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#75 Re: Prevoz Sarajevo-Makarska

Post by Jara »

zonbirile wrote:
Jara wrote:Zašto bi prijavljivao dodatnu djelatnost ako je regularno registrovan?
----------
nismo tada znali da je registrovan
A, to :D
Post Reply