Previranja na UNTZ

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Moenx
Posts: 1625
Joined: 26/06/2013 10:36

#1 Previranja na UNTZ

Post by Moenx »

Poydrav premisljah se gdje postaviti ovu temu
U obzir su dolazili podforumi politike razne diskusije sjeveroistocna Bosna
Iz nekog prncipa smatram da ova tema unatoc klovnovskim predstavama aktera ove price , ipak pripada ovom podforumu
Podforumu u kojem se postavljajuju teme u kojima se izmjenjuju iskustva iz edukacije, trazenja iste, kao i nova tehnicka i naucna dostignuca i slicno
Ipak desavanja na jednom Univeryitetu jako su bitna da bi uopce mogli pricati o nauci i edukaciji
DAkle kako je vase misljenje
Ja bih rekao svi su donekle krivi , ima tu svega isvacega
Mislim da smo posljednjih dana prisustvovali predstavi klovnovskog sitnosopstvenickog ponasanja , kojeg karakterise lukavstvo koje ne preza od toga da recimo nekoga zatvorite prijetite ponizavate, nase akademske elite
U tu elitu ubrajam kako profesionalne politicare , tako i profesore obnasatelje duynosti premijera i slicno
Po mom misljenju obije strane su jako jako mutne, i na kraju svi su ispali jako smijesni i niski

P.S. Ispricavam se ako ova tema i tematika je negdje drugdje prisutna
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2 Re: Previranja na UNTZ

Post by Nadzorna_ploca »

Akademska zajednica nam je bila jedna od rijetkih sansi da se u ovoj ucmaloj smrdljivoj bari ipak nazire jedan mirisni cvijet ali izgleda da je sa ovim i ta nada ubijena. Ne znam sta se konkretno desava dole jer sam zavrsio ima par godina, ali izgleda da je politika nikad vise i jace prisutna u univerzitetskim krugovima.
Nicije maslo nije za ramazana ali Bego Gutic i Kuko su odgovor na sve.
Zalosno i smiješno.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3 Re: Previranja na UNTZ

Post by KB9 »

o cemu se tacno radi, fakat nisam upucen :-)
User avatar
Janjicar
Posts: 5443
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#4 Re: Previranja na UNTZ

Post by Janjicar »

KB9 wrote:o cemu se tacno radi, fakat nisam upucen :-)
Sastanak Bego i ekipa sa rektorom Nuricem, Nuric treba da podnese ostavku na mjesto Rektora i da dodje Denijal Sprecic ( obojica su SDA ali jedan je struja Kukica drugi nije). Nuric to odbije i umjesto dijaloga Sprecic i Nuric se raspravljaju sakama.

Nakon par dana previranja Bego sazove skupstinu hitnu, gdje neometano prodje zakon o Visokom obrazovanju i gdje se smijeni kompletni Senat UNTZ i rektor te ce vlada u narednim mjesecima imenovat ljude u Senat :D

Unija Studenata za to vrijeme pravi jedan-dva sastanka i upucuje zahtjeve prema rektoru i senatu.

Nakon tog sastanka Unije Studenata kao da više ne postoji, a u Tuzli je situacija kao i u Sarajevu grupa ljudi koja studira 15godina su predsjednici Unije a ujedno i predsjednici mladih vladajucih stranaka.


Denijal Sprecic fakat dobar profesor, ali ne znam zasto se toliko zacesljao za tu poziciju.

Takodje ekipa Bege Gutica nastoji da istjera Zlatan-a Begic-a profesora s fakulteta jer je jedan od najzescih kriticara u TK vladajuce garniture. Covjek koji ima energije a Bome i znanja da nesto promijeni u ovoj drzavi. Oko njega je okupljeno jos par profesora koji casno obavljaju svoj posao.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#5 Re: Previranja na UNTZ

Post by pinkman »

Janjicar wrote:
KB9 wrote:o cemu se tacno radi, fakat nisam upucen :-)
Sastanak Bego i ekipa sa rektorom Nuricem, Nuric treba da podnese ostavku na mjesto Rektora i da dodje Denijal Sprecic ( obojica su SDA ali jedan je struja Kukica drugi nije). Nuric to odbije i umjesto dijaloga Sprecic i Nuric se raspravljaju sakama.

Nakon par dana previranja Bego sazove skupstinu hitnu, gdje neometano prodje zakon o Visokom obrazovanju i gdje se smijeni kompletni Senat UNTZ i rektor te ce vlada u narednim mjesecima imenovat ljude u Senat :D

Unija Studenata za to vrijeme pravi jedan-dva sastanka i upucuje zahtjeve prema rektoru i senatu.

Nakon tog sastanka Unije Studenata kao da više ne postoji, a u Tuzli je situacija kao i u Sarajevu grupa ljudi koja studira 15godina su predsjednici Unije a ujedno i predsjednici mladih vladajucih stranaka.


Denijal Sprecic fakat dobar profesor, ali ne znam zasto se toliko zacesljao za tu poziciju.

Takodje ekipa Bege Gutica nastoji da istjera Zlatan-a Begic-a profesora s fakulteta jer je jedan od najzescih kriticara u TK vladajuce garniture. Covjek koji ima energije a Bome i znanja da nesto promijeni u ovoj drzavi. Oko njega je okupljeno jos par profesora koji casno obavljaju svoj posao.
Zanimljivo je sto je Nuric imenovan na isti nacin na koji odlazi - izmjenom zakona. A jos zanimljivije je sto Begic tad nije bio glasan kad se mijenjao zakon i kad su svi dekani smijenjeni, odnosno kad je Nuric dosao.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#6 Re: Previranja na UNTZ

Post by KB9 »

da li sve to ima veze sa skorim dolaskom hrpe privatnih fakulteta u tuzlu?
SG-1
Posts: 76
Joined: 14/03/2017 18:35

#7 Re: Previranja na UNTZ

Post by SG-1 »

Nadzorna_ploca wrote:Akademska zajednica nam je bila jedna od rijetkih sansi da se u ovoj ucmaloj smrdljivoj bari ipak nazire jedan mirisni cvijet ali izgleda da je sa ovim i ta nada ubijena. Ne znam sta se konkretno desava dole jer sam zavrsio ima par godina, ali izgleda da je politika nikad vise i jace prisutna u univerzitetskim krugovima.
Nicije maslo nije za ramazana ali Bego Gutic i Kuko su odgovor na sve.
Zalosno i smiješno.
Čuj akademska zajednica :lol: koja jadna ti majka akadaemska zajednica, sve gomila pijandura i pedofila.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#8 Re: Previranja na UNTZ

Post by Nadzorna_ploca »

Ja ba.
User avatar
Janjicar
Posts: 5443
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#9 Re: Previranja na UNTZ

Post by Janjicar »

pinkman wrote:
Janjicar wrote:
KB9 wrote:o cemu se tacno radi, fakat nisam upucen :-)
Sastanak Bego i ekipa sa rektorom Nuricem, Nuric treba da podnese ostavku na mjesto Rektora i da dodje Denijal Sprecic ( obojica su SDA ali jedan je struja Kukica drugi nije). Nuric to odbije i umjesto dijaloga Sprecic i Nuric se raspravljaju sakama.

Nakon par dana previranja Bego sazove skupstinu hitnu, gdje neometano prodje zakon o Visokom obrazovanju i gdje se smijeni kompletni Senat UNTZ i rektor te ce vlada u narednim mjesecima imenovat ljude u Senat :D

Unija Studenata za to vrijeme pravi jedan-dva sastanka i upucuje zahtjeve prema rektoru i senatu.

Nakon tog sastanka Unije Studenata kao da više ne postoji, a u Tuzli je situacija kao i u Sarajevu grupa ljudi koja studira 15godina su predsjednici Unije a ujedno i predsjednici mladih vladajucih stranaka.


Denijal Sprecic fakat dobar profesor, ali ne znam zasto se toliko zacesljao za tu poziciju.

Takodje ekipa Bege Gutica nastoji da istjera Zlatan-a Begic-a profesora s fakulteta jer je jedan od najzescih kriticara u TK vladajuce garniture. Covjek koji ima energije a Bome i znanja da nesto promijeni u ovoj drzavi. Oko njega je okupljeno jos par profesora koji casno obavljaju svoj posao.
Zanimljivo je sto je Nuric imenovan na isti nacin na koji odlazi - izmjenom zakona. A jos zanimljivije je sto Begic tad nije bio glasan kad se mijenjao zakon i kad su svi dekani smijenjeni, odnosno kad je Nuric dosao.
Znamo razumijemo se :) Mislim da kad je Nuric dosao tada je SDP bio na vlasti a Begic je znamo odan socijaldemokratiji, zajedno s plenumasom Vedadom Pasicem :)

Ali kada bih sve to opisivao odeee daleko :D
Post Reply