PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by Qler »

tataćusak wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
johntra wrote: zato im je opao promet... :D
jasta je ....pa nisam klosar da uvalim tog covjeka na blagajni,znam da mora na kraju smjene dopuniti iz svog dzepa....ko zna u kakvim je covjek problemima...
O boldiranom malo ljudi razmišlja, svaka čast. :thumbup: .
Nisam se jednom vratio u granap ili slicno da ispravim kusur, jer i sam sam radio tako u maloprodaji i znam kako je kad na kraju dana moras iz dzepa vracati jer ti se potrkala greska, a nije ti do zivota...
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#27 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by mahalas505 »

bitanga_sa_otesa wrote:
johntra wrote: zato im je opao promet... :D
jasta je ....pa nisam klosar da uvalim tog covjeka na blagajni,znam da mora na kraju smjene dopuniti iz svog dzepa....ko zna u kakvim je covjek problemima...
Dobar mali, dobar :D :thumbup: .
haluga
Posts: 63
Joined: 23/02/2010 13:00

#28 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by haluga »

sipa mi 64 liter a 60 litara tank a ja jos ni na rezervi cutim i gutam
sagnem se ispod auta i kazem tipu, de bogati sagni se reci vidis li ti ovu lokvu
sage se on i veli, nema nista
pa i ja njemu potvrdi bas, jaro nema nista
a ti meni vise sipas nego sto je rezervar
i dam mu 10 marki manje i adio
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#29 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by dadoka84 »

Proming ilidza, kazem pumpadziji: " naspi za 20KM", a on meni odgovara: " kad kolegi i meni plaćaš kafu..."
Ja se samo nasmijem i odem platiti.
Sjeo u auto i pogledam nehotice na brojcanik, stoji tacno 19KM. Lola uzeo sebi marku za kafu.
Nisam vise nikad tu nasuo.


U rezervoar moze vise stati jer ima i crijevo ali minus rezerva u tanku.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#30 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by 530i »

amir79 wrote:Zato ja uvijek kada sipam gorivo, prvo kanister, pa lijevak, pa rezervoar, nema greške i prevare! Što je sigurno, sigurno je! :izet:
Sigurno i praktično, nema šta.
franceska
Posts: 320
Joined: 22/08/2008 20:05

#31 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by franceska »

Svašta. Nisam nikada razmišljala o ovim stvarima.
Da li u ovoj našoj zemlji ima išta da te neko ne pokuša prevariti :roll:
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#32 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by Edin H. »

Qler wrote:
tataćusak wrote: jasta je ....pa nisam klosar da uvalim tog covjeka na blagajni,znam da mora na kraju smjene dopuniti iz svog dzepa....ko zna u kakvim je covjek problemima...
O boldiranom malo ljudi razmišlja, svaka čast. :thumbup: .
Nisam se jednom vratio u granap ili slicno da ispravim kusur, jer i sam sam radio tako u maloprodaji i znam kako je kad na kraju dana moras iz dzepa vracati jer ti se potrkala greska, a nije ti do zivota...[/quote]

Ja kad placam na benzinskoj uvijek upitam radnika kako mu je na poslu, kako zena, familija, ima li problema, kako zddravlje, pa na osnovu procijene odredim cifru koju cu mu platiti :oops:
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#33 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by dgL_ »

dadoka84 wrote:Proming ilidza, kazem pumpadziji: " naspi za 20KM", a on meni odgovara: " kad kolegi i meni plaćaš kafu..."
Ja se samo nasmijem i odem platiti.
Sjeo u auto i pogledam nehotice na brojcanik, stoji tacno 19KM. Lola uzeo sebi marku za kafu.
Nisam vise nikad tu nasuo.


U rezervoar moze vise stati jer ima i crijevo ali minus rezerva u tanku.

ne moze u crijevo stat 5 litara ebemu patka... tako lazu danima... doduse vlasnici pumpi.. pumpadzijama nema tu nista..
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#34 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by dadoka84 »

Ako je tank od 50l a ti si dosao na rezervi to je 44l +2l koliko moze stati u cijevi. Tesko da moze 5.
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#35 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by relax11 »

bitanga_sa_otesa wrote:
johntra wrote: zato im je opao promet... :D
jasta je ....pa nisam klosar da uvalim tog covjeka na blagajni,znam da mora na kraju smjene dopuniti iz svog dzepa....ko zna u kakvim je covjek problemima...

Situacija prije par godina, u Hrvatskoj nasuo pun rezervoar i pripremio sam 100KM da mu dam i mi smo nastavili pricati nakon tocenja jedno 5 minuta i ja sjedem u auto i odem. Sutradan vadim pare i nije mi jasno viska mi stojanka jedna i vrtim po glavi i sjetim se da mu nisam dao pare, kada sam se vracao nakon 10 dana svratim na pumpu i dam covjeku pare, covjek me gleda i ne moze da vjeruje, odma sam sebe stavio u tu poziciju da moram dati 100KM nekom bez razloga, kao sto je on morao dati 100KM od sebe taj dan :bih:
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#36 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by fidoremilienko »

Šta znači doći na rezervi? Meni kad se upali lampica za gorivo, ja imam još cca. 6L dok ne dođe do dna. Praznio sam jednom.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#37 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by dgL_ »

dadoka84 wrote:Ako je tank od 50l a ti si dosao na rezervi to je 44l +2l koliko moze stati u cijevi. Tesko da moze 5.
ne moze ni i2stati u cijevi, mozestati maximalno 1 litar... i to opet zavisi od auta do auta... znas li koliko su 2 litra goriva ?? Uzmiflasu od 2 litra pa vidi... nema toliko vjeruj mi..
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#38 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by zrakomlat »

SVEZna wrote:Da li ste kad doživjeli da uredno naspete gorivo, brojčanik pokazuje izdatu količinu goriva a u tanku auta nema goriva ?! :zoka:
Mom prijatelju se to dogodilo. Pošao kući, rezerva mu bila na rezervi :D, svrati na pumpu, uspe, plati, i nestane mu goriva kilometar dalje. Brojčanik bio poništen, stajao kraj pumpadžije kad je sipao, sve OK. Na toj pumpi je često, i uvijek bilo sve u redu, i nije se ni išao žaliti, jer stvarno glupo zvuči situacija, ali se dogodila.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#39 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by tataćusak »

relax11 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
johntra wrote: zato im je opao promet... :D
jasta je ....pa nisam klosar da uvalim tog covjeka na blagajni,znam da mora na kraju smjene dopuniti iz svog dzepa....ko zna u kakvim je covjek problemima...

Situacija prije par godina, u Hrvatskoj nasuo pun rezervoar i pripremio sam 100KM da mu dam i mi smo nastavili pricati nakon tocenja jedno 5 minuta i ja sjedem u auto i odem. Sutradan vadim pare i nije mi jasno viska mi stojanka jedna i vrtim po glavi i sjetim se da mu nisam dao pare, kada sam se vracao nakon 10 dana svratim na pumpu i dam covjeku pare, covjek me gleda i ne moze da vjeruje, odma sam sebe stavio u tu poziciju da moram dati 100KM nekom bez razloga, kao sto je on morao dati 100KM od sebe taj dan :bih:
Ma svaka čast, mislim vratim se i ja kad skontam da mi je neko dao više ali mi drago vidjeti da ima još "ljudi". Malo začatavamo temu ali nekada treba isticati i lijepe stvari, mi se nekako uvijek ufatimo za negativnosti.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#40 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by dadoka84 »

dgL_ wrote: ne moze ni i2stati u cijevi, mozestati maximalno 1 litar... i to opet zavisi od auta do auta... znas li koliko su 2 litra goriva ?? Uzmiflasu od 2 litra pa vidi... nema toliko vjeruj mi..
nisam mjerio, govorim otprilike.
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#41 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by didgeridoo »

sta je sa dijelom rezervoara kod novih auta koji sluzi za ozraku?
tu stane jos 5l sigurno
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#42 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by Bluemore »

homar wrote:
SVEZna wrote:Da li ste kad doživjeli da uredno naspete gorivo, brojčanik pokazuje izdatu količinu goriva a u tanku auta nema goriva ?! :zoka:
Da, desilo mi se to na pumpi EP na Pofalićima. Upola manje goriva nego što je pokazivalo na brojčaniku. To sam zaključio na osnovu skale na tabli u automobilu. I od tada, i ako mi je najbliža, ja ne idem na toj pumpi.
slicno se desilo meni na EP kod OHR-a
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by bitanga_sa_otesa »

tataćusak wrote: Ma svaka čast, mislim vratim se i ja kad skontam da mi je neko dao više ali mi drago vidjeti da ima još "ljudi". Malo začatavamo temu ali nekada treba isticati i lijepe stvari, mi se nekako uvijek ufatimo za negativnosti.
svako normalan ko ima imalo kucnog odgoja i kome glava ne sluzi samo za cesljanje postupio bi poput mene i relaxa....
amir79
Posts: 314
Joined: 01/07/2008 19:00

#44 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by amir79 »

mene više zanima koliko goriva ostane u crijevu od pištolja? mislim da se tu nabere dosta zapremine na višegodišnjem nivou. zato ja kad sipam uvijek dignem crijevo iznad nivoa poklopca kao bi se isto okapalo!
s@mson
Posts: 894
Joined: 23/03/2007 10:50

#45 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by s@mson »

art vandeley wrote:
dadoka84 wrote:Na nekim autima ako je ostao kontakt ne registruje da je dosipano gorivo :D npr megane.
Ovo mogu potvrditi, imao sam isto iskustvo sa tim autom...
+1
Nasuo do cepa a bio na rezervi i ostala signalna lampica da svijetli a kazaljka na najdonjoj crti...
Zabrinuo se bas ali tamo ga-vamo ga, resetuj vako-nako i dodje mi gorivo...
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#46 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by fidoremilienko »

Kod Renaulta je to recimo problem sa očitavanjem goriva. Vozim jednu pa znam kako je :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#47 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by kokuz_sa »

evo ti primjer jedne prevare..al ne ove sto ti govoris

crpka pise na njoj INA

svratilo se i nasulo gorivo i daje se inina kartica kartica za placanje..
kad radnik kaze
ovo nije inina benzinska nego privatna..
a reko reklama
kaze zaostala..
i kaze platite gotovinom

reko nema se gotovine ima se Inina kartica..
rece lik mora gazdu zvati..
uglavnom dosao gazda..bla bla bla..
kao morate pare dati..
reko ili iscrpaj gorivo ili primi karticu..

i nakon 20min natezanja..pristanemo mi da odemo do bankomata da se podignu pare al pod uslovom da je racun umanjen za 40KM

lik je znaci uzeo Ininu postaju i nikad zamjenio reklamu nije da bi mu raja vise dolazila jer vjeruje u Inin kvalitet goriva
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: Usa
Contact:

#48 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by chockad »

kad god vam pumpadzija drka onaj pistolj, ko biva gadja u fening da naspe, ukrade vam sve od momenta kad ga je krenuo drndat. uobicajeno marku-dvije na kraju. koliko god bila osjetljiva ta tehnika, dok skljoca pistoljem kroz njega prolazi samo zrak ili pjena.
zato su zakon automati. nestro je postao automate za licnu upotrebu, koristi ih u tzv trecoj smjeni. garantovano naspe koliko love ubacis u automat.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#49 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by dgL_ »

chockad wrote:kad god vam pumpadzija drka onaj pistolj, ko biva gadja u fening da naspe, ukrade vam sve od momenta kad ga je krenuo drndat. uobicajeno marku-dvije na kraju. koliko god bila osjetljiva ta tehnika, dok skljoca pistoljem kroz njega prolazi samo zrak ili pjena.
zato su zakon automati. nestro je postao automate za licnu upotrebu, koristi ih u tzv trecoj smjeni. garantovano naspe koliko love ubacis u automat.

meni se ovo nije nikad desilo :lol:
User avatar
chockad
Posts: 246
Joined: 02/06/2008 09:55
Location: Usa
Contact:

#50 Re: PREVARE NA BENZINSKIM POSTAJAMA !!!

Post by chockad »

dgL_ wrote:
chockad wrote:kad god vam pumpadzija drka onaj pistolj, ko biva gadja u fening da naspe, ukrade vam sve od momenta kad ga je krenuo drndat. uobicajeno marku-dvije na kraju. koliko god bila osjetljiva ta tehnika, dok skljoca pistoljem kroz njega prolazi samo zrak ili pjena.
zato su zakon automati. nestro je postao automate za licnu upotrebu, koristi ih u tzv trecoj smjeni. garantovano naspe koliko love ubacis u automat.

meni se ovo nije nikad desilo :lol:

nije se desilo vraga. obrati malo paznju pa ces vidjeti. nema tog pumpadzije koji ce utrefit u fening otprve... a ako ne vjerujes, kanister pa na benzinsku, da vidis sta izlazi iz pistolja dok "rikta" feninge...
Post Reply