Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#5951 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by bumerangss »

LikeLike wrote:Zar ti ime Marko Marulic nije bilo sumnjivo? :D

:lol: :thumbup:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#5952 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by VladaFBiH »

bumerangss wrote:
LikeLike wrote:Zar ti ime Marko Marulic nije bilo sumnjivo? :D

:lol: :thumbup:
dobro ga nije pitao koje od ovo dvoje je ulica a koje ime i prezime :)
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#5953 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by invincible1921 »

Raja jedno pitanje izvinjavam se ako je off. Firma iz zenice sto pridaje kompjutere procomp jesul pouzdani kakva su vasa iskustva? Posto cudno mj dosta su jeftini. Btw imal neka radnja u SA gdje za 5 6 stoja mozes uzet normala komp ( samo kuciste) ??
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#5954 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by hekaton »

invincible1921 wrote:Raja jedno pitanje izvinjavam se ako je off. Firma iz zenice sto pridaje kompjutere procomp jesul pouzdani kakva su vasa iskustva? Posto cudno mj dosta su jeftini. Btw imal neka radnja u SA gdje za 5 6 stoja mozes uzet normala komp ( samo kuciste) ??
Probaj na temi PC Gamerske konfiguracije, ljudi tamo dosta kupuju komponente na piku
pc-gamerske-konfiguracije-p14710146.html#p14710146
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#5955 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by invincible1921 »

hekaton wrote:
invincible1921 wrote:Raja jedno pitanje izvinjavam se ako je off. Firma iz zenice sto pridaje kompjutere procomp jesul pouzdani kakva su vasa iskustva? Posto cudno mj dosta su jeftini. Btw imal neka radnja u SA gdje za 5 6 stoja mozes uzet normala komp ( samo kuciste) ??
Probaj na temi PC Gamerske konfiguracije, ljudi tamo dosta kupuju komponente na piku
pc-gamerske-konfiguracije-p14710146.html#p14710146
Hvalaa :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#5956 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by drug_profi »

invincible1921 wrote:Raja jedno pitanje izvinjavam se ako je off. Firma iz zenice sto pridaje kompjutere procomp jesul pouzdani kakva su vasa iskustva? Posto cudno mj dosta su jeftini. Btw imal neka radnja u SA gdje za 5 6 stoja mozes uzet normala komp ( samo kuciste) ??
Sto su jeftini? Oni prodaju rabljene računare. To su te cijene, i nisu jedini koji se time bave.
Po meni je bolje uzeti rabljeni DELL nego nov Acer pa jos i jeftinije proci.
Također i komponente koje prodaju su uglavnom rabljene, mada ima i novih.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#5957 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by invincible1921 »

drug_profi wrote:
invincible1921 wrote:Raja jedno pitanje izvinjavam se ako je off. Firma iz zenice sto pridaje kompjutere procomp jesul pouzdani kakva su vasa iskustva? Posto cudno mj dosta su jeftini. Btw imal neka radnja u SA gdje za 5 6 stoja mozes uzet normala komp ( samo kuciste) ??
Sto su jeftini? Oni prodaju rabljene računare. To su te cijene, i nisu jedini koji se time bave.
Po meni je bolje uzeti rabljeni DELL nego nov Acer pa jos i jeftinije proci.
Također i komponente koje prodaju su uglavnom rabljene, mada ima i novih.
Narucio sam eo danas pa valjda bude sve udure hvala na pomoci :-D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#5958 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by VladaFBiH »

drug_profi wrote:
Sto su jeftini? Oni prodaju rabljene računare. To su te cijene, i nisu jedini koji se time bave.
Po meni je bolje uzeti rabljeni DELL nego nov Acer pa jos i jeftinije proci.
Također i komponente koje prodaju su uglavnom rabljene, mada ima i novih.
moje lično iskustvo kaže - kupuj samo ono što ima garanciju odnosno ono što ima dužu garanciju (ako govorimo o Laptopu) tako da predrasude o brendovima možeš zaboraviti pogotovo u nekim budžet/entry klasama (osim ako ne govorimo i profesionalnim serijama koje su ipak malo kvalitetnije i zahtijevnije gdje bih prije izabrao Dell Latitude nego Acer TravelMate)
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#5959 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by drug_profi »

Vjeruj da sam se svakakvih nanosao. I Dell samo opstaje.
User avatar
Laertes
Posts: 4257
Joined: 08/01/2015 18:25

#5960 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Laertes »

drug_profi wrote:Vjeruj da sam se svakakvih nanosao. I Dell samo opstaje.
Ja ženi prije tri godine kupio Dell laptop, radi ko doksa. Jedino se još uvijek ljuti što nema č, ć, š...
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#5961 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by azdralovic »

Ja lenovo koristim vec 5 godina... svaki je prosao sito i reseto i radi ekstra...
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#5962 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by drug_profi »

azdralovic wrote:Ja lenovo koristim vec 5 godina... svaki je prosao sito i reseto i radi ekstra...
Sestra moja radi na high end lenovu i veoma je zadovoljna. Doduse to je IBM ipak.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#5963 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by dječak sa šibicama »

invincible1921 wrote:Raja jedno pitanje izvinjavam se ako je off. Firma iz zenice sto pridaje kompjutere procomp jesul pouzdani kakva su vasa iskustva? Posto cudno mj dosta su jeftini. Btw imal neka radnja u SA gdje za 5 6 stoja mozes uzet normala komp ( samo kuciste) ??
Prodaju rabljeno, nekad kombinaciju, nisu oni jedini.
Kombinacija kao polovni/koristeni procesor, ram i ostalo a original graficka, ako je bolja. Sto duzu garanciju daju, to je kvalitetniji produkt.

Kupio sam monitor kod njih, polovan, dobar je za te pare.

Cesto te firme prodaju i refurbished stvari, sto je odlicna fora ali ipak su cesci polovni dijelovi.

U svakom slucaju mozes naci povoljan a kvalitetan laptop recimo, nekih 600-700 km a nije nista slabiji od ovih celerona koje prodaju kao da su od zlata napravljeni jer su eto glanc novi.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#5964 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by azdralovic »

drug_profi wrote:
azdralovic wrote:Ja lenovo koristim vec 5 godina... svaki je prosao sito i reseto i radi ekstra...
Sestra moja radi na high end lenovu i veoma je zadovoljna. Doduse to je IBM ipak.
nekad bio IBM...lenovo je samostalna firma koliko ja znam
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#5965 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by invincible1921 »

dječak sa šibicama wrote:
invincible1921 wrote:Raja jedno pitanje izvinjavam se ako je off. Firma iz zenice sto pridaje kompjutere procomp jesul pouzdani kakva su vasa iskustva? Posto cudno mj dosta su jeftini. Btw imal neka radnja u SA gdje za 5 6 stoja mozes uzet normala komp ( samo kuciste) ??
Prodaju rabljeno, nekad kombinaciju, nisu oni jedini.
Kombinacija kao polovni/koristeni procesor, ram i ostalo a original graficka, ako je bolja. Sto duzu garanciju daju, to je kvalitetniji produkt.

Kupio sam monitor kod njih, polovan, dobar je za te pare.

Cesto te firme prodaju i refurbished stvari, sto je odlicna fora ali ipak su cesci polovni dijelovi.

U svakom slucaju mozes naci povoljan a kvalitetan laptop recimo, nekih 600-700 km a nije nista slabiji od ovih celerona koje prodaju kao da su od zlata napravljeni jer su eto glanc novi.
Hvala puno na odgovoru, ja vec narucio juce mi stigo evo radi za sad sad sve normala. Neki dijelovi kao graficka su cak i novi :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#5966 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by drug_profi »

azdralovic wrote:
drug_profi wrote:
azdralovic wrote:Ja lenovo koristim vec 5 godina... svaki je prosao sito i reseto i radi ekstra...
Sestra moja radi na high end lenovu i veoma je zadovoljna. Doduse to je IBM ipak.
nekad bio IBM...lenovo je samostalna firma koliko ja znam
8. prosinca 2004. Lenovo i IBM potpisuju protokol kojim Lenovo od američkog proizvođača kupuje njegovu podružnicu namijenjenu razvoju i proizvodnji osobnih računala. 2005. Lenovo je od IBM-a otkupio tehnologiju i brand ThinkPad vezan uz prijenosna računala, u vrijednosti 1,75 milijarde USD. 10. kolovoza 2005. Lenovo je najavilo izvanredan uspjeh u prvom tromjesječju 2005. Neto dobit u tom razdoblju je iznosila 3,57 milijardi HKD. To je bio prvi financijski izvještaj nakon globalnog sporazuma Lenova i IBM-a. Kasnijim sporazumom između tih dviju tvrtki, Lenovu je omogućeno da do 2010. prodaje stolna i prijenosna računala američkog proizvođača.[11]
IBM znanje i tehnologije u proizvodnji osobnih i prijenosnih računala.
Dio kompanije, točnije, diviziju za osobna računala, IBM prodaje 1. svibnja 2008. kineskoj tvrtci Lenovo za 655 milijuna američkih dolara u gotovu novcu i 600 milijuna američkih dolara u dionicama tvrtke Lenovo.
benjamin1992
Posts: 179
Joined: 05/08/2011 14:58

#5967 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by benjamin1992 »

Meni je fascinantno kako godinama na piku onaj lik airmax_action tuši fuš tene levatima. Kad god uđeš na pik, njegove tene su na naslovnoj. Haman pa je jači od Kramara. To je najbolji pokazatelj našeg mentalnog sklopa, nepismenosti, gluposti. Nećemo da vidimo očito.
Da nam je kako tene od 150+ eura al' za 119 KM. Što je najgore za 120 KM se fakat mogu uzet original tene, ne maksice i možda ne Nike, ali neke preudobne sketcherice sigurno da.

Još ti kupci, valjda da umire svoju savjest, po komentarima pitaju jesu li original, znajući unaprijed da će odgovor biti potvrdan. A prava istina je udaljena 2-3 klika mišem. Pa se lično uvjeriš da neke kombinacije boja na tenama koje on prodaje uopšte ne postoje kod originalnih modela, a i oni koji liče na originalne modele, koštaju do 3 puta manje nego na zvaničnoj stranici proizvođača.

Stvarno bih volio da mi neko objasni, odnosno odgovori na pitanje zašto? Zašto bi ja, koji nemam love za iphone, kupio sada neki fuš iphone X umjesto ovog huaweia kojeg imam? Zašto bih kupio na siranu U.S. Polo majicu za 30 KM, kada za te pare možeš novu uzeti u npr. Zari. Mislim, znam da se radi o tom logu koji stoji i na tom telefonu i na toj majici, al' kad postadosmo toliko površni...

U svakom slučaju, da je države košto nije, davno bi ovom liku pokucala i policija i tržišna inspekcija. Ovako, čovjek se "snalazi". Lahko se snaći u ovoj našoj vukojebini, pod uslovom da možeš navečer mirno zaspati znajući da si svjesno zajebo nekog.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#5968 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by muhafuca »

benjamin1992 wrote:Meni je fascinantno kako godinama na piku onaj lik airmax_action tuši fuš tene levatima. Kad god uđeš na pik, njegove tene su na naslovnoj. Haman pa je jači od Kramara. To je najbolji pokazatelj našeg mentalnog sklopa, nepismenosti, gluposti. Nećemo da vidimo očito.
Da nam je kako tene od 150+ eura al' za 119 KM. Što je najgore za 120 KM se fakat mogu uzet original tene, ne maksice i možda ne Nike, ali neke preudobne sketcherice sigurno da.

Još ti kupci, valjda da umire svoju savjest, po komentarima pitaju jesu li original, znajući unaprijed da će odgovor biti potvrdan. A prava istina je udaljena 2-3 klika mišem. Pa se lično uvjeriš da neke kombinacije boja na tenama koje on prodaje uopšte ne postoje kod originalnih modela, a i oni koji liče na originalne modele, koštaju do 3 puta manje nego na zvaničnoj stranici proizvođača.

Stvarno bih volio da mi neko objasni, odnosno odgovori na pitanje zašto? Zašto bi ja, koji nemam love za iphone, kupio sada neki fuš iphone X umjesto ovog huaweia kojeg imam? Zašto bih kupio na siranu U.S. Polo majicu za 30 KM, kada za te pare možeš novu uzeti u npr. Zari. Mislim, znam da se radi o tom logu koji stoji i na tom telefonu i na toj majici, al' kad postadosmo toliko površni...

U svakom slučaju, da je države košto nije, davno bi ovom liku pokucala i policija i tržišna inspekcija. Ovako, čovjek se "snalazi". Lahko se snaći u ovoj našoj vukojebini, pod uslovom da možeš navečer mirno zaspati znajući da si svjesno zajebo nekog.
Sama cinjenica da mozes razlikovati orginal i lazne patike govori da si i sam podlozan glorifikovanju brenda.

Cinjenica da bi kupio precjenjeno smece od iPhona da imas para za njega al kad vec nemas "zadovoljan" si i Hondom ili koji vec imas, govori isto.

I ostatak posta ti je u tom tonu zato nemoj pontifikovati puno.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#5969 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by liaar »

Ja bih rekao da je muhafuca kupovao Maxice od ovog lika sa pika :D
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#5970 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by CPT »

muhafuca wrote:Sama cinjenica da mozes razlikovati orginal i lazne patike govori da si i sam podlozan glorifikovanju brenda.
A sta tek govori cinjenica da si spreman kupiti fals (zbog brenda)? :wink: NIKE kao i original zna biti olos ali one kineske kopije ... :-)
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5971 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

benjamin1992 wrote: Stvarno bih volio da mi neko objasni, odnosno odgovori na pitanje zašto? Zašto bi ja, koji nemam love za iphone, kupio sada neki fuš iphone X umjesto ovog huaweia kojeg imam? Zašto bih kupio na siranu U.S. Polo majicu za 30 KM, kada za te pare možeš novu uzeti u npr. Zari. Mislim, znam da se radi o tom logu koji stoji i na tom telefonu i na toj majici, al' kad postadosmo toliko površni...
Zašto bi ja kupovao kopije tena kada kupim orginal Wink za 30-40KM, budu mi sezonu-dvije i ja zadovoljan. Te kopije od 120KM nebi sigurno izdržale 3-4 godine. Uvijek će biti zatupljenog naroda kojima će neki prodavati mu*a pod bubrege.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#5972 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by un1ted »

Ćuj wing bruda, pa nisi ptica. Najke samo, uz dudluhanu da sjevaju po instagramu.

Čuj što kupuju, pa kupuju jer žele ono što nemaju, pa barem ovako lažno dođu do toga.
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5973 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

buda je rekao oslobodi se želje i bit ćeš sretan

:mrgreen:
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#5974 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by muhafuca »

liaar wrote:Ja bih rekao da je muhafuca kupovao Maxice od ovog lika sa pika :D
:D ja sam mu dobavljac falseva - ne dirajte mi top dilera ili zatvaram forum :D
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#5975 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by muhafuca »

CPT wrote:
muhafuca wrote:Sama cinjenica da mozes razlikovati orginal i lazne patike govori da si i sam podlozan glorifikovanju brenda.
A sta tek govori cinjenica da si spreman kupiti fals (zbog brenda)? :wink: NIKE kao i original zna biti olos ali one kineske kopije ... :-)
da hoces jeftino umocit kod cura, koje ne znaju razlikovat orginal od falsa, a bitno im da brend nosis (?) :D

a za ozbiljno ako hoces - odvojis koliko si spreman platit za udobne i lijepe patike (koje god bile)

odes do grada, prosetas probas na nozi kako ti patika stoji i da li je udobna i kad ubodes platis i ides kuci.

Bila patika "brand" ili tzv "no name" ili cak i "kopija" - nebitno totalno.
Post Reply