Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#5876 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by pecpec »

Mustang1 wrote:
pecpec wrote:
Mustang1 wrote:Da se ipak povucem? :lol:
Nemojte ga vise eto vratit ce pare jer sam picka :cry:
pazi samo da ne ostanes i bez konzole i bez para
Pa jedino da opljacka dostavno vozilo :D
da ne bude samo da tesiram konzolu i magla...
User avatar
soul_eclipse
Posts: 645
Joined: 10/03/2012 14:04

#5877 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by soul_eclipse »

I ovaj je iz srebrenika sto me je htio naguziti za adsense,mozete procitati post iznad gore.

Sta je ovo sve Srebrenik mafija :pisnuo:
User avatar
shpitzza
Posts: 46
Joined: 25/10/2008 16:24
Location: Tesanj
Contact:

#5878 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by shpitzza »

Imam i ja jednoga, doduse iz Gradacca al to je ta fela :https://www.olx.ba/profil/Bob_spuzva za 4 godine na piku samo 4 skrivena pozitivna dojma .

Prevara u pokusaju. Nudi iPhone 6s za moj Macbook. Previse dobro da bi bilo istinito. Nakon cijelog dana prepiske po viberu izleti sa tudjim slikama telefona ( btw , prodaje iPhone 6s a salje slike iPhona 6 ) glupan nije skontao da mu fali slovo S na poledjin telefona :)

Uglavnom kad sam ga skontao prestao je sa svakom komunikacijom i nestao.

Svakako preporucujem oprez ako se nekome slucajno javi.

P.S sta je sa tim krajem tamo? Srebrenik i Gradacac ko jug Italije , mafija ziva :)
User avatar
Mustang1
Posts: 28756
Joined: 29/12/2010 17:31

#5879 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mustang1 »

Nisam htio nista pisati dok se ne zavrsi. Doduse nije jos skroz gotovo jer sam ja ostavio sebi djojstik da namirim postarinu(mislio sam djojstik prodati i njemu vratiti razliku u novcu..) Danas sam dobio pare nazad od konzole, tek danas. Bilo je jos naguravanja i prijetnji sa ovim klincem iz Srebrenika ali eto uspio sam dobiti novac nazad. Vecina bi odustala ali ja bih mu isao u Srebrenik ako treba :D
I da popljujem ovu dostavu expres one. Pored toga sto su spori i neprofesionalni i oni sto rade u centrali za pozive isto, jos uzmu 5KM kad dobijes pare od paketa koji si poslao :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28756
Joined: 29/12/2010 17:31

#5880 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mustang1 »

I da, sad cu ja njemu vratiti taj djojstik, jer on hoce da mu vratim :D pa ce platiti i meni postarinu, i postarinu za ovo, i naknadu vracanja novca, Znaci bit ce u minusu 50.ak KM. Jer ja ne zelim da budem u minusu ni feninga.. Valjda mu nece vise pasti na pamet da zajebaje narod po piku :D
CipexBa
Posts: 105
Joined: 17/09/2017 01:00

#5881 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by CipexBa »

Mustang1 wrote:I da, sad cu ja njemu vratiti taj djojstik, jer on hoce da mu vratim :D pa ce platiti i meni postarinu, i postarinu za ovo, i naknadu vracanja novca, Znaci bit ce u minusu 50.ak KM. Jer ja ne zelim da budem u minusu ni feninga.. Valjda mu nece vise pasti na pamet da zajebaje narod po piku :D
drago mi je da si to završio
User avatar
Mustang1
Posts: 28756
Joined: 29/12/2010 17:31

#5882 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mustang1 »

Hvala ti jos jednom.
I da, ova budala je nekome drugom vec uvalila konzolu :D Ubit ce ga neko :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5883 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vjesticanametli »

CipexBa wrote:
Mustang1 wrote:Ne znam je'l neko zvao ili prijetio ili sta ali nemojte vise :D Poslao mi je poruku :oops:
"Picko vrati ps, dobit ces pare 335 a za postarinu i postarinu i povrat novca necu da razmisljam, placaj to"
iz tz sam , poznajem Srebrenik i neke lokalne kabadahije tamo, pa sam mu malo priprijetio :)
EDIT :https://www.facebook.com/amer.osmanoviic eto s kim imas posla :D :D :D :D :D :D :D
Nmg da vjerujem :D :lol: :thumbup: extra
CipexBa
Posts: 105
Joined: 17/09/2017 01:00

#5884 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by CipexBa »

vjesticanametli wrote:
CipexBa wrote:
Mustang1 wrote:Ne znam je'l neko zvao ili prijetio ili sta ali nemojte vise :D Poslao mi je poruku :oops:
"Picko vrati ps, dobit ces pare 335 a za postarinu i postarinu i povrat novca necu da razmisljam, placaj to"
iz tz sam , poznajem Srebrenik i neke lokalne kabadahije tamo, pa sam mu malo priprijetio :)
EDIT :https://www.facebook.com/amer.osmanoviic eto s kim imas posla :D :D :D :D :D :D :D
Nmg da vjerujem :D :lol: :thumbup: extra
sta ne vjerujes haha?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#5885 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vjesticanametli »

:lol: ma extra ba hhahhahahah cudno mi malo al extra...svaka cast :thumbup: tuzla je to :)
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#5886 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Stari kenjac »

https://www.olx.ba/artikal/4602381/musk ... 33x25x7cm/

ko ovakve pusta da objavljuju na PIK-u??? Bilo je oviakvih prevaranata milion. Cuj uplati pa cu ti ja naruciti da se ti ne zahmetis. A ako nebude vratim pare??? :run:
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#5887 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Naslovnica »

Stari kenjac wrote:https://www.olx.ba/artikal/4602381/musk ... 33x25x7cm/

ko ovakve pusta da objavljuju na PIK-u??? Bilo je oviakvih prevaranata milion. Cuj uplati pa cu ti ja naruciti da se ti ne zahmetis. A ako nebude vratim pare??? :run:
Ne vidim u čemu je problem?
I ja sam tako naručivao nekim ljudima/kolegama.
Plaćanje unaprijed. Ako narudžba ne dođe, ko ti garantuje povrat para? Ili ako se naručilac predomisli.
Neću valjda ja zavaliti svoju kreditnu karticu zbog nekoga?
Ko voli neka izvoli.
Ja nikada ne bih tako naručivao, čisto iz razloga mođuće pušione i para i narudžbe, ali ima raje koja bi.
Jbga.
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#5888 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Stari kenjac »

Naslovnica wrote:
Stari kenjac wrote:https://www.olx.ba/artikal/4602381/musk ... 33x25x7cm/

ko ovakve pusta da objavljuju na PIK-u??? Bilo je oviakvih prevaranata milion. Cuj uplati pa cu ti ja naruciti da se ti ne zahmetis. A ako nebude vratim pare??? :run:
Ne vidim u čemu je problem?
I ja sam tako naručivao nekim ljudima/kolegama.
Plaćanje unaprijed. Ako narudžba ne dođe, ko ti garantuje povrat para? Ili ako se naručilac predomisli.
Neću valjda ja zavaliti svoju kreditnu karticu zbog nekoga?
Ko voli neka izvoli.
Ja nikada ne bih tako naručivao, čisto iz razloga mođuće pušione i para i narudžbe, ali ima raje koja bi.
Jbga.

I pitas, konstatujes da ne vidis u cemu je problem, a sve si sam rako! :?
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#5889 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Naslovnica »

Stari kenjac wrote:
Naslovnica wrote:
Stari kenjac wrote:https://www.olx.ba/artikal/4602381/musk ... 33x25x7cm/

ko ovakve pusta da objavljuju na PIK-u??? Bilo je oviakvih prevaranata milion. Cuj uplati pa cu ti ja naruciti da se ti ne zahmetis. A ako nebude vratim pare??? :run:
Ne vidim u čemu je problem?
I ja sam tako naručivao nekim ljudima/kolegama.
Plaćanje unaprijed. Ako narudžba ne dođe, ko ti garantuje povrat para? Ili ako se naručilac predomisli.
Neću valjda ja zavaliti svoju kreditnu karticu zbog nekoga?
Ko voli neka izvoli.
Ja nikada ne bih tako naručivao, čisto iz razloga mođuće pušione i para i narudžbe, ali ima raje koja bi.
Jbga.

I pitas, konstatujes da ne vidis u cemu je problem, a sve si sam rako! :?
Pa čovjek postavio, možda nešto i ubode. Provizija za narudžbu 25%. Vrijedi pokušati.
Dakle, konstatujem da nije ništa ILEGALNO.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5890 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mehemed »

Stari kenjac wrote:https://www.olx.ba/artikal/4602381/musk ... 33x25x7cm/

ko ovakve pusta da objavljuju na PIK-u??? Bilo je oviakvih prevaranata milion. Cuj uplati pa cu ti ja naruciti da se ti ne zahmetis. A ako nebude vratim pare??? :run:
Ima ih MILION takvih. On naruči, ovom stigne a kaže da nije stiglo i on uzme nazad od Kineza pare i vrati ovom a Kinez ostane i bez para i bez robe i naravno nakon nekoliko puta stavi BiH na crnu listu, "Don't ship to Bosnia and Herzegovina" i gotovo.
On sad ima 294 oglasa a ustvari nema niti jedan od tih 294 artikala kod sebe
Ne vrijedi ni prijavljivati, kontaktirao sam OLX korisničku podršku i neće brisati niti jedan takav oglas.
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#5891 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Stari kenjac »

Mehemed wrote:
Stari kenjac wrote:https://www.olx.ba/artikal/4602381/musk ... 33x25x7cm/

ko ovakve pusta da objavljuju na PIK-u??? Bilo je oviakvih prevaranata milion. Cuj uplati pa cu ti ja naruciti da se ti ne zahmetis. A ako nebude vratim pare??? :run:
Ima ih MILION takvih. On naruči, ovom stigne a kaže da nije stiglo i on uzme nazad od Kineza pare i vrati ovom a Kinez ostane i bez para i bez robe i naravno nakon nekoliko puta stavi BiH na crnu listu, "Don't ship to Bosnia and Herzegovina" i gotovo.
On sad ima 294 oglasa a ustvari nema niti jedan od tih 294 artikala kod sebe
Ne vrijedi ni prijavljivati, kontaktirao sam OLX korisničku podršku i neće brisati niti jedan takav oglas.
zbog toga sam se i javio, sto OLX BOLI ĆUNA. Ko goga prevari prevari... A tema je prevaranti na PIK-u.
Naslovnica
Posts: 27904
Joined: 20/03/2013 15:38

#5892 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Naslovnica »

Ja sam htio tako nešto da probam da radim, ne bi li se makar koja kinta uspjela dodatno zaraditi.
Ali zbog nepoštenog svijeta nema šanse.
Neki dan hoće poznanik nekakav ekran za mobitel da naruči, moli mene, ne zna on, kartice, paypal, folovi-golovi.
Reko', nema problema, klik-klik, evo reko' to ti je 18KM sa shippingom, daj mi pare i ja naručujem. Eeeeeeeee......daću ja tebi pare kada dođe, šta ako ne dođe i tako ta priča...jarane, hajde ti sam to sebi naruči, evo ti uputa kako se registruje na Paypal, pa naručuj sam sebi. :lol:
User avatar
Mustang1
Posts: 28756
Joined: 29/12/2010 17:31

#5893 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Mustang1 »

Dobih i pare za dostavu nazad (ono sto sam djojstik ostavio da namirim..) Uglavnom klinac koji me je pokusao zajebati je u minusu 55KM. Valjda ce sljedeci put pametnije.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#5894 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Daryl Dixon »

mali off..

sta je fazon sa ovim slikama na artiklima na piku?

vise od pola artikala mi nema slike, maltene sve obrisane.. :|
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#5895 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Warashii »

Daryl Dixon wrote:mali off..

sta je fazon sa ovim slikama na artiklima na piku?

vise od pola artikala mi nema slike, maltene sve obrisane.. :|
A nešto su ovi sa olx-a zajebali. Nisu se cestito ni izvinili.
Imam skoro 300 artikala i na pola nema slika, ne da mi se zajebavati s tim.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#5896 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Daryl Dixon »

Warashii wrote:
Daryl Dixon wrote:mali off..

sta je fazon sa ovim slikama na artiklima na piku?

vise od pola artikala mi nema slike, maltene sve obrisane.. :|
A nešto su ovi sa olx-a zajebali. Nisu se cestito ni izvinili.
Imam skoro 300 artikala i na pola nema slika, ne da mi se zajebavati s tim.
najgore kad ti se musterija javi, kao moze par slika i slicno.. valja se opet zajebavati i slikati :roll:
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#5897 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by HardcoreMX »

nije to prava musterija...
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#5898 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Daryl Dixon »

mislis?
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#5899 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by HardcoreMX »

pa neces postavljati umjetnicku galeriju od slika...mogo te jednostavno pitati ima li roba kakvi skriveni mana, greski, nesto detaljnije u opisu i sl....
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#5900 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by pecpec »

Naslovnica wrote:Ja sam htio tako nešto da probam da radim, ne bi li se makar koja kinta uspjela dodatno zaraditi.
Ali zbog nepoštenog svijeta nema šanse.
Neki dan hoće poznanik nekakav ekran za mobitel da naruči, moli mene, ne zna on, kartice, paypal, folovi-golovi.
Reko', nema problema, klik-klik, evo reko' to ti je 18KM sa shippingom, daj mi pare i ja naručujem. Eeeeeeeee......daću ja tebi pare kada dođe, šta ako ne dođe i tako ta priča...jarane, hajde ti sam to sebi naruči, evo ti uputa kako se registruje na Paypal, pa naručuj sam sebi. :lol:
Pa ne odustaj zbog njega,sa poznanicima i jaranima ne ulazi u biznis nikakav jer ce htjeti po obicaju sve dzaba.
Post Reply