Prevara u garazi SCC

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#226 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Bolonjac »

_ado_ wrote:Prica odavno poznata. Samo se lokacija mjenja. Meni je isti lik trazio 5 km za gorivo na Ilidzi, i centru. Prica kako radi u nekoj piceriji i kako vec sutra mogu doci po pare i jos ce me on castiti ruckom :D
Mene prije par godina pokusao na isti fol slatko mu se nasmijao i zovnuo policiju radi prosijacenja.
Uglavnom kad god vidite nekoga da moli za pare pogotovo ako je napasan samo policiju pozvati
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#227 Re: Prevara u garazi SCC

Post by triconja »

esmasaric wrote:Meni je najbolji onaj dječak, momak, skoro 10 godina mlađi od mene, što prilazi i govori:
Teto, ne tražim novac, samo mi kupi nešto da jedem. :zoka:

A pored njega ja izgledam ko siroče iz Etiopije.
Isti sam, ko iz Somalije :lol: . Da nasi ne forsiraju ljudska prava moglo se to davno rijesit na nacin kako su druge drzave rjesavale. :lol:
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#228 Re: Prevara u garazi SCC

Post by arslanica »

golfiista wrote:
od svih si mene naš'o citirati :D

dajem ja samo u prave ruke ....
ne znaš ti mene, ne znam ja tebe ... prema tome .. svakom svoje :-D :run
:

Mala, ubola si bingo :lol:

Forum bona i ne treba da se znamo, ali treba da se daje, jer samo ono sto das je tvoje :kiss:
slijedeći put kad me budu, bolan, pitali da im nešto dam, dat ću onda tebe :lol: :lol: moRe :D

:kiss:
User avatar
bombašica
Posts: 455
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#229 Re: Prevara u garazi SCC

Post by bombašica »

Friško iskustvo: kod sarajevskog opštinskog suda prolazi čovjek od 50-ak godina i traži 1,60 KM za prevoz, promrmlja da hrani neko dijete kome je otac umro...Helem, reće: "ne tražim za cigare, evo imam ih", i izvadi plavu kutiju cigara. :-D
Ima se za cigara, a za prevoz se može isprositi. :? :?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66213
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#230 Re: Prevara u garazi SCC

Post by _BataZiv_0809 »

Nije prevara, ali je lokacija ista. Sad u subotu guzva naravno, krljanac, hvala bogu ulaz/izlaz iz podzemne onako uzak i zajeban, a jedan delegat dosao do rampe (koja je na onoj ostroj uzbrdici :-) ) i ispostavi se da nije ponistio kartu :-)

Vraca se frajer u rikverc niz onaj vrtuljak. :run:

Nije proslo mozda 2 auta, ista stvar, frajer mislio prvih pola sata dzaba :lol: Haj u rikverc, a vozi njakav dzip :-)
User avatar
Thorgerson
Posts: 8547
Joined: 15/04/2015 11:26

#231 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Thorgerson »

_BataZiv_0809 wrote:Nije prevara, ali je lokacija ista. Sad u subotu guzva naravno, krljanac, hvala bogu ulaz/izlaz iz podzemne onako uzak i zajeban, a jedan delegat dosao do rampe (koja je na onoj ostroj uzbrdici :-) ) i ispostavi se da nije ponistio kartu :-)

Vraca se frajer u rikverc niz onaj vrtuljak. :run:

Nije proslo mozda 2 auta, ista stvar, frajer mislio prvih pola sata dzaba :lol: Haj u rikverc, a vozi njakav dzip :-)
Ovo je svakodnevna pojava tamo.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#232 Re: Prevara u garazi SCC

Post by golfiista »

arslanica wrote:
golfiista wrote:
od svih si mene naš'o citirati :D

dajem ja samo u prave ruke ....
ne znaš ti mene, ne znam ja tebe ... prema tome .. svakom svoje :-D :run
:

Mala, ubola si bingo :lol:

Forum bona i ne treba da se znamo, ali treba da se daje, jer samo ono sto das je tvoje :kiss:
slijedeći put kad me budu, bolan, pitali da im nešto dam, dat ću onda tebe :lol: :lol: moRe :D

:kiss:
Ma moRe bona :mrgreen:
libra123
Posts: 4241
Joined: 07/06/2015 17:23

#233 Re: Prevara u garazi SCC

Post by libra123 »

Black swan wrote:jel ikog žena za košulju 8 maraka peglala
Nemaš pojma kako sam sretna što sam ovo pročitala.
Uplakana starija žena molila me da kupim,muž joj u bolnici itd.Ali više mi dosadili sa tim prosjačenjem pa joj nisam popustila.Danima sam mislila o tome, samu sebe preispitivala jesam li trebala pomoći :-)
Kvest
Posts: 477
Joined: 15/05/2013 18:49

#234 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Kvest »

Dobrinja V,neki ćelavi tip,hoda kao da je Ameriku osvojio,i uvijek trazi marku.Jednom sam upratila kako je dobio novac i pravac u kladionicu.

Kroz 2 minute eto ga opet
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#235 Re: Prevara u garazi SCC

Post by arslanica »

golfiista wrote: Ma moRe bona :mrgreen:
.... još samo da te "unovčim" :evil:
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#236 Re: Prevara u garazi SCC

Post by MyTao »

Kvest wrote:Dobrinja V,neki ćelavi tip,hoda kao da je Ameriku osvojio,i uvijek trazi marku.Jednom sam upratila kako je dobio novac i pravac u kladionicu.

Kroz 2 minute eto ga opet
Pa izgubio... sta ce drugo nego vratiti se :D Kako drugacije igrati?
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#237 Re: Prevara u garazi SCC

Post by golfiista »

arslanica wrote:
golfiista wrote: Ma moRe bona :mrgreen:
.... još samo da te "unovčim" :evil:
Kod tebe znaci , dam ti das mi... :P
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#238 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Edin H. »

MyTao wrote:
Kvest wrote:Dobrinja V,neki ćelavi tip,hoda kao da je Ameriku osvojio,i uvijek trazi marku.Jednom sam upratila kako je dobio novac i pravac u kladionicu.

Kroz 2 minute eto ga opet
Pa izgubio... sta ce drugo nego vratiti se :D Kako drugacije igrati?
Zato kada dobije na kladionici djelice on prolaznicima. :izet:
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#239 Re: Prevara u garazi SCC

Post by arslanica »

golfiista wrote:
arslanica wrote:
golfiista wrote: Ma moRe bona :mrgreen:
.... još samo da te "unovčim" :evil:
Kod tebe znaci , dam ti das mi... :P
paaaaaa, znaš kakva su vremena :trepp:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#240 Re: Prevara u garazi SCC

Post by golfiista »

paaaaaa, znaš kakva su vremena :trepp:
Pa, Zdogovorit cemo se ;)
Dzontra_Volta
Posts: 6496
Joined: 20/01/2011 11:10

#241 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Dzontra_Volta »

Mene je onaj mali u Konzumu u BBI izlevatio. Kao ima malog brata, mama nema posla, pa ako mogu da mu šta kupim u Konzumu. Pa ja s njim, a on: mogle bi i pelene za malog brata, pa hapa, pa mlijeko, pa corn flakes, te ovo te ono... izašao me ceh jedno 40 KM. Još kad izađosmo iz Konzuma, vidi mali da je našao levata, kaže možemo li otići do radnje u BBI da mu kupim patike. Kontam, da li da ga sad nabijem nogom ili... Na kraju sam mu samo rekao da smanji malo doživljaj i otišao.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#242 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Daryl Dixon »

mayab wrote:Ja sam unazad par godina upratio lika, uglavnom je na semaforima bio kod americke ambasade,na Pofalicima i kod želj. stanice, helem, dugo vremena je bio slijep :mrgreen: , prosio sa bijelim stapom, i kad ga pogledas u oci , one nekako uvrnute, razroke, bas ono slijep 8) , ponekad je nosio i crne naocale k'o Rej Čarls 8-) ......... uglavnom, kao je riješio probleme sa sljepilom :lol: , sada ordinira na istim tim semaforima," prodajuci " papirne maramice; kad bolje skontam, dugo ga nisam vidio, možda se radi na pripremi nove uloge :lol:
ja sam tog lika znao viđati prije od jutra do mraka stoji na tim semaforima, bio snijeg bila kiša bilo sunce, kad god sam se tu zadesio ostavljao sam mu sve žute iz novčanika :)
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#243 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Daryl Dixon »

AmiĐa_Idriz wrote:Ima i jedan na Ciglanama ordinira, stariji covjek mozda 60ak godina. Ide suplja kako je sad izasao iz bolnice (jedan dan na dijalizi bio, drugi na transfuziji, jos malo pa ce mozak transplantirati), nema nikog da dodje po njega nema banke, zivi nekad u Olovu, nekad u Visokom jebi ga kako mu zapadne. Dugo je dole valjda presvlaci jbg. Navece ga se moze vidjeti u parku kod druge Gize, rastavlja se sa dvoguzom u rukama.
prosle godine ja sa zenom na kafu na glanaci kad dodje covjek onako prosijed, košuljica i to, vidim neugodno mu pravo, izvinjava se, moli nas da mu damo 2KM za autobus, bio u bolnici i nema za karte nazad za Olovo kao morao nešto kupiti u apoteci, vidim šepa na jednu nogu.. rekoh:"Nikakav problem ako je za kartu", on odgovori potvrdno.. i baš ga ispratim pogledom ode na autobusku stanicu..

neki dan na Alipašinom mi prilazi neki džaner nema 50kg sa brzim cvikama, kaže imaš li brate koju marku da mi daš, moram do ambulante ovo ono, reko može li ti pomoći deset feninga buraz?! kaže može, sjebo se, gleda mi u papirne novčanice u novčaniku i uze deset feninga :mrgreen: mrš, sposoban si, radi - zaradi..
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#244 Re: Prevara u garazi SCC

Post by kockica_kockica »

Bio lik sa djetetom.. prosio vazda eto samo mlijeko za dijete... jedan dan dosao nema djeteta brat u bolnici pa samo 2 KM za kilu narandzi... za par dana umro brat imamo li dati za sahranu umivao se u suzama... za nekoliko dana s djetetom opet brat u bolnici treba za mlijeka i narandze za brata... more sikter... :jok:

Nekad su toliko uvjerljivi po vazdan mislim da se nisam ogrijesila... vazda nosaju nekakvu malu djecu prave se coravi i copavi snuzde se i suzu puste... al kad poslije vidim da je to posao tih ljudi odmah prestanem sebe smarat jesam libtrebala ili ne... :facepalm:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#245 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Dope_Man »

kockica_kockica wrote:
Nekad su toliko uvjerljivi po vazdan mislim da se nisam ogrijesila...
Ovo i jeste glavni razlog zasto oni postoje - cinjenica da vecini ljudi savjest radi ovako i misle da su se nekome ogrijesili jer nisu pomogli. Naravno, to nam podosta dolazi od religija koje su nametnule to ka grijeh ili sta vec. Necu nikoga odvracati od religije, ali NE TREBA razmisljati ovako. ''Ogrijesio/la'' si se kada nekom ucinis zlo, kada mu oduzmes nesto sto mu pripada, kada ih povrijedis namjerno i sl. Ne davanjem nisi uradila nista to osobi, nisi joj aktivno naskodila vec samo prolazis i zivis svoj zivot bez pozitivnog ili negativnog utjecaja na zivot te osobe.

Kada tako pocnes razmisljati, i ne samo ti nego vecina, prestacemo podrzavati ove uhljebe. Ako bas i moras da ''peres savjest'' onda je to bolje uciniti doniranjem u javne kuhinje i slicne organizacije. Tako znas da ce oni kojima treba dobiti danas jelo. A ovi ublehasi svakako nemaju potrebe za tim, jedu oni puno bolje.
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#246 Re: Prevara u garazi SCC

Post by foton »

MyTao wrote:
Kvest wrote:Dobrinja V,neki ćelavi tip,hoda kao da je Ameriku osvojio,i uvijek trazi marku.Jednom sam upratila kako je dobio novac i pravac u kladionicu.

Kroz 2 minute eto ga opet
Pa izgubio... sta ce drugo nego vratiti se :D Kako drugacije igrati?
Covjek investira. Mozda nije ni svjestan, ali izmislio je hedge fund :D
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#247 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Henry Chinaski »

Kvest wrote:Dobrinja V,neki ćelavi tip,hoda kao da je Ameriku osvojio,i uvijek trazi marku.Jednom sam upratila kako je dobio novac i pravac u kladionicu.

Kroz 2 minute eto ga opet
Lik naporan pravo, godinama i mislim da nije skroz dobar.
Vjerovatno bi ga trebalo skloniti sa ceste prije nego neko nastrada.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#248 Re: Prevara u garazi SCC

Post by triconja »

Henry Chinaski wrote:
Kvest wrote:Dobrinja V,neki ćelavi tip,hoda kao da je Ameriku osvojio,i uvijek trazi marku.Jednom sam upratila kako je dobio novac i pravac u kladionicu.

Kroz 2 minute eto ga opet
Lik naporan pravo, godinama i mislim da nije skroz dobar.
Vjerovatno bi ga trebalo skloniti sa ceste prije nego neko nastrada.
Ma hajde ako neko nekad nastrada od strane tako tih, bice more kamionska guma oko vrata i zapaljen. Dzaba sto smo u Europi kad nam je razmisljanje u kriticnim periodima kao u Africi.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#249 Re: Prevara u garazi SCC

Post by O'zone »

Ima i onaj tip što stoji kod onih kontejnera kod SCC-a prema Dvor-u. Moli za hljeb jer je gladan, rovi po kontejneru. Gledam ga tako iz prikrajka tip vadi mobitel iz džepa kuca sms valjda, pa baci pogled lijevo desno pogleda ko dolazi i vidim da ciljano bira osobe kojima će se obratiti s tim da kad nailazi osoba koja mu je zanimljiva počinje da "rovi" po kontejneru a ustvari samo diže i spušta jedan komad kartona ili kesu...
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#250 Re: Prevara u garazi SCC

Post by mayab »

O'zone wrote:Ima i onaj tip što stoji kod onih kontejnera kod SCC-a prema Dvor-u. Moli za hljeb jer je gladan, rovi po kontejneru. Gledam ga tako iz prikrajka tip vadi mobitel iz džepa kuca sms valjda, pa baci pogled lijevo desno pogleda ko dolazi i vidim da ciljano bira osobe kojima će se obratiti s tim da kad nailazi osoba koja mu je zanimljiva počinje da "rovi" po kontejneru a ustvari samo diže i spušta jedan komad kartona ili kesu...
bizMis :lol:
Čoek psiholog, igra na empatiju, bira ciljnu grupu, ne rasipa se uzaludnim trudom na žrtve koje neće donijeti profit itd
Takvi nama trebaju! :D
Post Reply