Prevara u garazi SCC

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#151 Re: Prevara u garazi SCC

Post by julisiz es grant »

Black swan wrote:
julisiz es grant wrote:Onog visokog sa štakama što je ulazio u tramvaje i ispuštao neke neartikulisane krike umjesto pričanja odavno nema.
Meni šega bilo kad su ljudi na forumu pisali dok je još bio aktuelan :D kako su ga viđali da priča na mobitel ili da trči za nekim frajerom :D
rodjak jednog jarana
jesmo ga pilali :lol:

danas je u tramvaj usao onaj drogalj sto kleci i prosi :-?
Jel fakat ovo istina da je glumio :D ..meni se činio "legit".
A kako i neće, kad zaurla s kraja tramvaja usereš se od straha :D
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#152 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Truba »

ma nije glumio
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#153 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Nepass »

Niemand wrote:Ma forumase ne moze niko zeznuti svakako, sve pametno, a i maklo dalje od makarske, naravno.
Mene lik zaustavi u franjevackoj, ima tome mozda 2g, nosi recept kaze doplacuje se lijek ne moze da kupi. Fakat na receptu ntg caps koje se doplacuju oko 90pf i dam mu marku. Sad je li me zajebo ili mu bas trebalo nemam pojma.
Eto nismo svi pametni ;)
Mada najvise me konobari zavale kad se rastavim u kafani, ujutro novcanik prazan.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#154 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Nepass »

Ja sa stakama samo znam onog bez noge visok crn. Prije bio uvijek po tramvajima, sad je oko sebilja
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#155 Re: Prevara u garazi SCC

Post by baja »

Jedini pristup za ovakve prevarante:
"Paša mogul te nešto pitat"
"Bjež ba do života mi nije"
:D
User avatar
Spear
Posts: 270
Joined: 01/07/2011 20:27
Location: in your head

#156 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Spear »

Ne treba se hvaliti činjenicom da nije pametno davati, ali to je stvarno realnost. Tuzno ali istinito.
Znam i sam da cu biti u pravom belaju ako ostanem na ulici bez para/mobitela da će mi malo ko pomoci ali jebiga tako je, ni ja sam ne bi pomogao.

Ja sam jos od malih nogu i mahale naucio lekcije tako da stvarno ja ne znam ko mene moze "obrlatiti" da mu nešto dam na priču, mogu ukrasti dati neću.

Od aktuelnih prosjaka najvise me nervira onaj cigan u kolicima. Prvo sto je dosadan pravo, drugo sto je kad prosi "molecljiv" a kad "ne radi" onda nesto sere i pije kafe po carsiji.

Neko je spomenuo onu finu zenicu što prodaje cvijece (ne onu ludu sa ruzama što se naljuti kad kazes ne i smrtno te pogleda). I uglavnom, ja se trebam naci sa curom kod katedrale, cekam, i tu je ta fina zena sa cvijecom, kontam hajde odo iznenaditi curu. I sad sve se istovremeno dogadja - ja dajem pare zenici za cvijece, istovremeno iz jednog smjera dolazi moja cura a iz drugog taj sa kolicima. I sad ovaj krenu mene peglati "udjeli nesto" ja reko nemam kako nemas sad uzimao i tako ta prica. ja iznerviran maksimalno cura mi tu, ovaj nesto priča, propade mi i gesta i sve zbog debila.
Odjebao sam ja njega nije to problem ali je 50 metara hodao u istom smjeru sa nama nesto pricao u bradu, ne znam ni stvarno kako nisam tad neki incident napravio.

Ovaj DungeLunge ili kako vec ima i brata isto deblji debilcic ko ovaj daj marku i tako. Mama nekad zna biti na glavnoj zavijati lijekovi bolnica i tako, sve je to jedna familija. DungeLunge je pokusao bivsoj curi istrgnut mobitel iz ruke. Uglavnom fina jedna porodica.

Sjeca li se iko onog lika sto je hodao tramvajem prije 10 godina sa natpisom "Pomozite gladan". E tog istog gospodina sam vidio u tadasnjem ASu sad HOSE fino sa punom gajbom piva.

Jedan mi se bukvalno rasplakao na carsiji, onako stariji covjek nije izgledao nesto posebno kriticno. Zaglavio u Sarajevu trebaju mu pare za kartu do Olova. Tako tih uleta je bilo milion, i ne brojim to nesto :-D

Pa je bio nedavno onaj sto je hodao sa onom nekom buda knjigom po Sarajevu, mozda je jos tu. Onako srednjovjecan, procelav, ne izgleda kriticno. Njegov ulet je bio "Jesi iz Sarajeva". I hajd prvi put tako on meni jesi iz sarajeva jesam blablatructruc daje on meni neku knjigu. ja kontam hajde sto da ne prelistat cu nekad, nije zgoreg, on meni knjigu uruke i na kraju kaze 10 maraka. ja mu je fino vratim reko neka hvala :D

Par puta me je pokusao zaustaviti poslije toga, svaki put kad me pitam iz Sarajeva ja lupim neki drugi grad i produzim :-D

Meni nije problem cak i kad mi poture nesto uruke i prodaju priču reći neka hvala, neš mene levatiti.

Cure su mi uvijek bile dobronamjerne i tako volile nesto pomoci. To je inace dobra osobina, ali ne uvijek, kao sa ovim prosjacima naprimjer. Cim ja skeniram takvog nekog u rejonu odma kazem neces nista dati ali ne upali uvijek, cura se krene nesto neckati oni se naravno odma uzvrte vide potencijalni plijen a ne mogu ja bas pred curama biti seljacina teska i mrskati ih toliko.

Tako je jednom bili par cigancica i ja nisam uspio odgovoriti curu od zelje da pomogne, i kao tu je benzinska nece im dati pare kupiti ce im nesto. I sad e scena nevjerovatna, oni nagrabili stvari i gluposti preko 20 maraka a njih dvoje. Na kraju im uzeli jedan cips i kolu.

Cinjenica je da ti prosjaci namjerno igraju da empatiju, tako da eto moj savjet na kraju je - budite pametni.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#157 Re: Prevara u garazi SCC

Post by triconja »

Saka wrote:
Cini se da je dobar film, ide na plejlistu. Fala.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#158 Re: Prevara u garazi SCC

Post by dadoka84 »

CaneBos wrote:
Svaki dan je tu i obzirom na promet na Carsiji on vec godinama ne mijenja modus rada. Uvijek je, teto, teto imas li marku da mi das za sendvic, gladan sam.
Nisam ga do sad vidio il nisam obracao paznju. Fala na info :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#159 Re: Prevara u garazi SCC

Post by bitanga_sa_otesa »

triconja wrote: Cini se da je dobar film, ide na plejlistu. Fala.
odlican je to film ,pogledaj obavezno :thumbup:
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#160 Re: Prevara u garazi SCC

Post by groove »

mene u dortmundu zaustavi ciganka, prosi uz pricu da joj je potrebna pomoc jer je iz bosne :lol:
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#161 Re: Prevara u garazi SCC

Post by thekupus »

Proslo ljeto ispred Zemaljskog muzeja na parkingu, kuca mi starija zena, u kasnim 60im, na prozor auta. Kaze dosla iz Olova (ili tako nesto) kod doktora u Sarajevo i ukradose joj novcanik u tramvaju, pita da joj dam 2,3 marke da kupi kartu kuci. Kazem ja evo ti marka, ali da znas da ce te Bog kazniti ako lazes. Kaze nece da joj dajem hiljadu maraka onda, uvrijedila se fol. Dosao kuci, kontam sto ispadoh supak, ako dajes vec, treba davati i ne dodavati nekome na muku mozda, ruzno sam se bas osjecao. Kad 5, 6 dana poslije idem prema autu na istom parkingu, ona nekome drugom kuca na prozor. Pitam skupi li ti konacno za kartu, baba? Odmah suplja neka evo sad sam od doktora, ovo, ono :roll:


Ona pokrivena glupaca sto ordinira izmedju Katedrale i Bascarsije, prijetila mi da ce me naci kad sam nekim strancima koje je pratila od slatkog coseta do Katedrale isaretio da nista ne daju. Mjesec dana kasnije vidim je kod Bakr-babine ispred ograde, u dvoristu neki Malezijci, fakat krenuli ljudi da daju, ja opet isaret da ne daju niposto, kad se okrenula poce psovati, ja fino produzio dalje brzim korakom.
Sta znam, mogu fakat sebi neki belaj navuci :(

dunge lange mi je prije, ja mislim, par godina skoro poceo prebirati po dzepovima, ja se zbunio, kad se ovaj moj jaran obrecnu na njega, dize ruku kao opalit ce mu samar. Lik se izvinjavao dok se nismo udaljili
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#162 Re: Prevara u garazi SCC

Post by triconja »

thekupus wrote:Proslo ljeto ispred Zemaljskog muzeja na parkingu, kuca mi starija zena, u kasnim 60im, na prozor auta. Kaze dosla iz Olova (ili tako nesto) kod doktora u Sarajevo i ukradose joj novcanik u tramvaju, pita da joj dam 2,3 marke da kupi kartu kuci. Kazem ja evo ti marka, ali da znas da ce te Bog kazniti ako lazes. Kaze nece da joj dajem hiljadu maraka onda, uvrijedila se fol. Dosao kuci, kontam sto ispadoh supak, ako dajes vec, treba davati i ne dodavati nekome na muku mozda, ruzno sam se bas osjecao. Kad 5, 6 dana poslije idem prema autu na istom parkingu, ona nekome drugom kuca na prozor. Pitam skupi li ti konacno za kartu, baba? Odmah suplja neka evo sad sam od doktora, ovo, ono :roll:


Ona pokrivena glupaca sto ordinira izmedju Katedrale i Bascarsije, prijetila mi da ce me naci kad sam nekim strancima koje je pratila od slatkog coseta do Katedrale isaretio da nista ne daju. Mjesec dana kasnije vidim je kod Bakr-babine ispred ograde, u dvoristu neki Malezijci, fakat krenuli ljudi da daju, ja opet isaret da ne daju niposto, kad se okrenula poce psovati, ja fino produzio dalje brzim korakom.
Sta znam, mogu fakat sebi neki belaj navuci :(

dunge lange mi je prije, ja mislim, par godina skoro poceo prebirati po dzepovima, ja se zbunio, kad se ovaj moj jaran obrecnu na njega, dize ruku kao opalit ce mu samar. Lik se izvinjavao dok se nismo udaljili
Najgore je sto zakon otezava bilo kakvu borbu sa ovakvim ljudima. Izvadi lola cakiju, prebijes ga i popusis prijavu i jos plus sto ce te on kasnije docekat negdje. Bilo sta da mu polomis ili nedaj boze da ga ubijes i zatvora zaglavit. Ovo sve mislim u samoodbrani, nikako u napadu.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#163 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Nepass »

Dunge pretezno zene zaustavlja i neda proci dok ne daju marku, bas agresivno.
Sreca sto se povuce kad dreknes, a kontam da pukne i pocne udarati ne bi ga trojica savladala.
Cigo u kolicima, bez noge, sto bude oko sebilja, neko spansko ime ima. On je na heroinu ima hiv mene zna pa ne prilazi, gledam ga ljetos uhvatio se turisti za kameru ne popusta. Zivi negdje na bistriku mislim bistrik basamaci, zapalio prosle zime kucu svoju, tek bio dobio dijete. Nadju mu novi smjestaj nije htio da seli. Zivjeli bukvalno pod cergom sa bebom od tri mjeseca.
Bio je ok prije 7-8g dok se nije navukao na droge.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#164 Re: Prevara u garazi SCC

Post by lavorpunvode »

julisiz es grant wrote:
Kemal Malovčić wrote:Ono što je meni novost je da negdje traže i po pet feninga.
Pala cijena :D
Meni je novost kad male firgošice kažu "haj mi kupi nešto da jeeedem"....valjda mijenjaju taktiku jer su skontali da ima i ljudi koji su ih prokužili. Samo se pitam šta bude kad joj neko stvarno kupi...siguran sam da u određenom trenutku priča dođe na pare :D...samo ne znam kad i kako.
Znas sta bude.. iza coska ih ceka "ciko" kojem i to predaju kao i novac. a ako se slucajno prevarite pa pozovete policiju i prijavite, oni ce doci i reci, pa sta im mozes, tako rade, sve je to uvezano, mi im ne mozemo nista. i kraj price.
Inace, sjeca li se ko one zalfije sto je skupljala fol za neku bolesnu djecu po kaficima, onako po markicu-dvije, pa je provalili, pa bio clanak i na klixu o njoj.. Adisa, Alisa Setkic... Kako li :-)

aha, evo je http://www.klix.ba/vijesti/bih/ovo-je-d ... /150702016
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#165 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Truba »

http://ispovesti.com/ispovest/2145100

uvijek može gore

ovo ko homer simpson vs new york :D
BadBoy
Posts: 8077
Joined: 01/11/2005 21:55

#166 Re: Prevara u garazi SCC

Post by BadBoy »

Nepass wrote:Dunge pretezno zene zaustavlja i neda proci dok ne daju marku, bas agresivno.
Sreca sto se povuce kad dreknes, a kontam da pukne i pocne udarati ne bi ga trojica savladala.
Cigo u kolicima, bez noge, sto bude oko sebilja, neko spansko ime ima. On je na heroinu ima hiv mene zna pa ne prilazi, gledam ga ljetos uhvatio se turisti za kameru ne popusta. Zivi negdje na bistriku mislim bistrik basamaci, zapalio prosle zime kucu svoju, tek bio dobio dijete. Nadju mu novi smjestaj nije htio da seli. Zivjeli bukvalno pod cergom sa bebom od tri mjeseca.
Bio je ok prije 7-8g dok se nije navukao na droge.
Dunge je presmiješan. Priča meni brat, hoda on čaršijom i prolazi pored Dungeta, kad će ovaj :

- "Komšijaaaaaaaa, imaš li marku"
- "Bjež ba Dunge ne zajebavaj"
- "Puši ku*** komšijaaaa"

Sve u jednom dahu :D
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#167 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Nepass »

Gledao sam ga na parkingu kod inat kuce, dok jos nije bilo kucica. Uhvatio naku zensku ne da joj maci, da mu da para.
A meni dodju njih dvojica sa starom i prica kako da izganjaju zdravstveno. Oni u visokom prijavljeni bar tako kazu. A negdje su na vratniku sa kucom.
Jedno deset puta objasnio da se moraju prijaviti u ks, ali svaki put ista prica.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#168 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Better Man »

Nepass wrote:Gledao sam ga na parkingu kod inat kuce, dok jos nije bilo kucica. Uhvatio naku zensku ne da joj maci, da mu da para.
A meni dodju njih dvojica sa starom i prica kako da izganjaju zdravstveno. Oni u visokom prijavljeni bar tako kazu. A negdje su na vratniku sa kucom.
Jedno deset puta objasnio da se moraju prijaviti u ks, ali svaki put ista prica.
Oni i jesu iz Visokog. Samo su se vjerovatno preselili u Sarajevo.
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#169 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Loo »

Meni fol,kad mi pridju one sa "hos da ti gaaataaam"
Samo je pogledam i odgovorim: necu, hoces da ja tebi gatam? :D
Pobjegnu namah :-)
a tuga jeste sto zbog ovakvih slucajeva, covjek postane nepovjerljiv pa sto bi i nekom kome stvarno gori pod nogama,pomogao, ne usudis se rizikovati
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#170 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Entropio »

klokotnica velika wrote:
Entropio wrote:Ima onaj mladi lik s Grbavice... Sitan, blijed, nema ni 18 godina. Ordinira po Titovoj uglavnom... Nekad ga vidio u McDonald'su, sjeo, slozio facu, rek'o bi covjek taj mrava ne bi zgazio, nema nista na ovom svijetu. Neki stranci jedu pored njega, a on ih kao tuzno gleda, oni nista. Zena i ja ga gledamo, pravo se empatisali, htjeli ustati i otici do njega da ga pitamo da li nesto zeli da jede da mu kupimo, kad ode... Par sedmica nakon toga, sjedimo mi u Vatri i jedemo, kad dodje on i spuca pricu nekoj zeni koja je sama sjedila i jela. Kad sjedose on i njegov jaran, narucise sve i svasta, ustade zena, kaze konobaru ja sve ovo placam. I nama bi bas drago... Kad je zena otisla, dolazi konobar i kaze njima dvojici ooo kako ste je odradili, svaka cast. Taj tuzni siromasni djecak odjednom postaje najveci shaner i smiju se, jedu, sprdaju se kako su zenu odradili...

Plastican primjer kako izgled vara. Mi nismo mogli vjerovat'. I onda sam ga kasnije vidjao u troli kako vodi sestru u skolu. :D

Glupo je sto nekome mozda bas treba pomoc, ali mu niko nece vjerovati zbog ovakvih budala.
Morao si ti naglasiti papcicu kako ste ti i utebe ti zena jeli u mecu i u vatri eeeee seljacica,sta je to vatra nego prostor za skupljanje seljacica,nijedan sarajlija ali pazi pravi rodjeni sarajlija nece uci u vatru i popiti kafu a kamo li jesti..i naglasio si 6 puta kako si jeo u vatri i kako su eto ta djeca nekoga izlevatila..eee moj seljacicu mali smradu cuj on u vatri jeo s zenom nemoj srati debilcicu..mogu misliti na sta licis jado jadni..sta si kupio od auta na kredit..nosis li firmiranu odjecu jado i sjedes li do prozora da budes vidjen jado..ja vozim auto od 18 hiljda eura kupljeno kesom zamisli jedem samo po birtijama s kockastim stoljnjacima i udijeli sadaku ali ne pricam kako i gdje.a ti jado isprica 3 price od kojih ti niti jedna nije doticala tebe tj niko te nije pitao za pomoc ali moralo se jado reci da si jeo u vatri i mecu.u mecu jednu neobrazovani i glupi ljudi koji su seljacic da rata nije bilo i karadzica dalje od svoje vukojebine ne bi vidili a o vatri necu da pricam to je za velikee jadeeee objekat..fuj gadnih li stvorenja koji hodaju ovim gradom..kaze lik ja i zena gledamo pa sto nisi ustao i kupio jadooooo momku da jede..kad vec isprica price a nidje tebe osim naglaska na VATRU MEC:
:lol:

Dobar si. Samo predugo pises... Krace bi bilo efektivnije.

Pozdrav za cijelu Klokotnicu iz Vatre. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81649
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#171 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Truba »

Image
djes_ba
Posts: 665
Joined: 25/08/2009 17:22

#172 Re: Prevara u garazi SCC

Post by djes_ba »

jel moze neko objasniti onu ekipu ispred Katedrale sto skuplja pomoc svaki dan za neke osobe
ja bih rado dao ali mi nekako sumljivo , imam cudan osjecaj da dio skupljenih para ide na njihovo deranje
User avatar
petunija
Posts: 3035
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#173 Re: Prevara u garazi SCC

Post by petunija »

Ne dajem nikom jer ne vjerujem nikom.
U principu, ljudi kojima stvarno treba, nikad neće izaći na ulicu i prositi. To samo rade ovi bijednici što žive varajući druge. A da ne pričam koliko mi se gade oni "fini", "uglađeni" što pljačkaju stare ljude sve sa pričom da im žele pomoći...fuj
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#174 Re: Prevara u garazi SCC

Post by Logovan »

Entropio wrote:
klokotnica velika wrote:
Entropio wrote:Ima onaj mladi lik s Grbavice... Sitan, blijed, nema ni 18 godina. Ordinira po Titovoj uglavnom... Nekad ga vidio u McDonald'su, sjeo, slozio facu, rek'o bi covjek taj mrava ne bi zgazio, nema nista na ovom svijetu. Neki stranci jedu pored njega, a on ih kao tuzno gleda, oni nista. Zena i ja ga gledamo, pravo se empatisali, htjeli ustati i otici do njega da ga pitamo da li nesto zeli da jede da mu kupimo, kad ode... Par sedmica nakon toga, sjedimo mi u Vatri i jedemo, kad dodje on i spuca pricu nekoj zeni koja je sama sjedila i jela. Kad sjedose on i njegov jaran, narucise sve i svasta, ustade zena, kaze konobaru ja sve ovo placam. I nama bi bas drago... Kad je zena otisla, dolazi konobar i kaze njima dvojici ooo kako ste je odradili, svaka cast. Taj tuzni siromasni djecak odjednom postaje najveci shaner i smiju se, jedu, sprdaju se kako su zenu odradili...

Plastican primjer kako izgled vara. Mi nismo mogli vjerovat'. I onda sam ga kasnije vidjao u troli kako vodi sestru u skolu. :D

Glupo je sto nekome mozda bas treba pomoc, ali mu niko nece vjerovati zbog ovakvih budala.
Morao si ti naglasiti papcicu kako ste ti i utebe ti zena jeli u mecu i u vatri eeeee seljacica,sta je to vatra nego prostor za skupljanje seljacica,nijedan sarajlija ali pazi pravi rodjeni sarajlija nece uci u vatru i popiti kafu a kamo li jesti..i naglasio si 6 puta kako si jeo u vatri i kako su eto ta djeca nekoga izlevatila..eee moj seljacicu mali smradu cuj on u vatri jeo s zenom nemoj srati debilcicu..mogu misliti na sta licis jado jadni..sta si kupio od auta na kredit..nosis li firmiranu odjecu jado i sjedes li do prozora da budes vidjen jado..ja vozim auto od 18 hiljda eura kupljeno kesom zamisli jedem samo po birtijama s kockastim stoljnjacima i udijeli sadaku ali ne pricam kako i gdje.a ti jado isprica 3 price od kojih ti niti jedna nije doticala tebe tj niko te nije pitao za pomoc ali moralo se jado reci da si jeo u vatri i mecu.u mecu jednu neobrazovani i glupi ljudi koji su seljacic da rata nije bilo i karadzica dalje od svoje vukojebine ne bi vidili a o vatri necu da pricam to je za velikee jadeeee objekat..fuj gadnih li stvorenja koji hodaju ovim gradom..kaze lik ja i zena gledamo pa sto nisi ustao i kupio jadooooo momku da jede..kad vec isprica price a nidje tebe osim naglaska na VATRU MEC:
:lol:

Dobar si. Samo predugo pises... Krace bi bilo efektivnije.

Pozdrav za cijelu Klokotnicu iz Vatre. :lol:
Čudni neki prenosi kod klokotnice. :skoljka: :roll:
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#175 Re: Prevara u garazi SCC

Post by thekupus »

djes_ba wrote:jel moze neko objasniti onu ekipu ispred Katedrale sto skuplja pomoc svaki dan za neke osobe
ja bih rado dao ali mi nekako sumljivo , imam cudan osjecaj da dio skupljenih para ide na njihovo deranje
Ja sam neki dan imao zanimljivu situaciju s njima.
Uglavnom, volontirao sam godinama u razlicitim organizacijama, i jako me nervira ono njihovo deranje i "prodavanje" tuđe nesreće, pogotovo što prikupljaju novac u kutiju, bez ikakve kontrole.

Stao sam i upalio kameru, odmah djevojka govori momku što je u tom trenutku vikao da prestane, i kao stadoše da ja prođem. Meni zazvoni telefon, javim se, krenem prema Tržnici lagano, kad eto momka iza mene, nešto govori. Spustim slušalicu, okrenem se, vratim se do njih da pitam jesu to meni nešto rekli. Odmah me i jedno i drugo počeše ispitivati ko sam, za koga radim, otkud mi pravo da ih snimam. Fol policajac rekao toj djevojci da ih niko ne smije snimati. Ja rekoh: "Hajde zovite policiju", kaže momak: "Hajde zovi". Rekoh :"Pa neću ja zvati, ja nemam problem s tim što sam snimao, zovite vi pa ćete vidjeti ko je u pravu. Vi ste u javnom prostoru svojim izborom, mogu vas snimati koliko god hoću." Pričaju oni kako imaju dozvole, kako im inspekcija dolazi svaki dan, gluposti svakakve. Kažu mi: "Ti si sigurno iz neke druge organizacije", fol ja došao da im pokvarim posao. Onda je počelo ono kao ko sam ja da njih ispitujem, ja im pokušao objasniti da ako rade u javnom prostoru, i još sakupljaju sredstva, dužni su predstaviti se za koga i ispred koga to rade. A to što to kriju, samo povećava sumnju da to što rade nije sve čisto. Ušutili se malo, samo kažu nemoj nigdje ići, kao zovu nekoga na telefon, ja bih se trebao prepasti. Ja rekoh: "Ja ću sjesti ovamo, na stepenice Katedrale, nigdje ne bježim".

Poslije 2 minute iz pravca Chipasa (možda baš iz Chipasa) dolazi stariji momak, prvo do njih, pa onda sve troje do mene, okružili me. Kaže djevojka: "Evo on nas je snimao, ispitivao nas za akreditacije, kaže da nemamo pravo ovo da radimo" (Ja to nikada nisam rekao). Uglavnom, taj momak njima govori, ne obazirući se na mene: "Samo vi radite svoj posao, nećete se buniti kad vas svaki debil snima". Eh to sam i pokušavao objasniti, šta ja ako snimam Katedralu recimo, moram paziti da nikoga drugog ne uhvatim jer mi treba njihova dozvola? Nisam snimao u komercijalne svrhe, snimao sam za sebe, slobodno mogu zvati policiju.

Malo duža priča, ali poenta je da su se pobunili čim je neko pokušao da dokumentira šta rade i na kakav način. Mislim da je stvar u tome što oni rade to za novac, nisu volonteri, baš kao i prodavači slikovnica, gdje možda jedan mali dio ode onima kojima je namijenjen, a možda ni taj mali.
Post Reply