Preticanje u gradu

Podforum za motocikliste...
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#51 Re: Preticanje u gradu

Post by Stjui »

Ramzess Veliki wrote: Gdje si preticač jedan. :lol:
Vidiš ti dokle ide ova ljubomora vozača automobila, sad će prekršajem proglasiti i što voziš komada da joj se dupe vidi sa repa motora. :lol:
a on naprijed šalta u kroksicama :lol:
User avatar
topcam
Posts: 5076
Joined: 08/07/2007 12:49

#52 Re: Preticanje u gradu

Post by topcam »

Pustam motoriste u guzvi jer mi je ih zao i imam obzira, mogu mislit kako im je na zvizdanu, pod punom opremom.
Ne mislim na ove klasicne "prdavce po gradu". Od semafora do semafora. Nego na one normalne,
prepoznatljivi su po normalnom nacinu voznje.

Ovo mi se svidja

TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#53 Re: Preticanje u gradu

Post by TouringBiker »

DaysleepeR wrote:Svako jutro i svako popodne kroz gužvu i pretičem i provlačim se, i to redovno pored policijskih patrola i kontrola. Kod nas policija to toleriše. Dok je tako, to će svi koristiti, kada počnu kažnjavati, onda će samo oni najhrabriji to raditi i ćao, ali trebaju se svi pomiriti sa tim da kod nas policija to toleriše. Ništa drugačije nije ni u Hrvatskoj, Srbiji i Sloveniji. Nije mi se jednom u Hrvatskoj policija pomjerila u stranu da prođem kada je gužva, čak i na magistrali kada je puna linija. Postoji i život i svijet izvan ovih naših lokalnih i državnih kretenizama na 2 i 4 točka i generalno postoji veliki respekt policije prema motoristima svugdje u svijetu, tako da dosta toga što nije 100% legalno bude tolerisano. Nije bez razloga subkultura. Ko god vozi na otvorenoj cesti sigurno je vidio da se motoristi pozdravljaju u prolazu. Postoji nepisani kod i respekt prema motorima, opet ponavljam izvan ovih naših lokalnih kretenizama, primitivizma i seljakluka.
U Njemačkoj je upravo završeno potpisivanje online peticije da se dozvoli preticanje u saobraćajnim gužvama ("Stau") i na semaforima. Peticiju podržalo preko 135.000, od čega preko 125.000 u Njemačkoj - čime su ispunili potreban broj da je se može predati u Savezni parlament, Bundestag, kao zvaničnu inicijativu za promjenu zakona.

https://www.openpetition.de/petition/on ... otorraeder

http://www.motorradonline.de/recht-und- ... 72?seite=2
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#54 Re: Preticanje u gradu

Post by TouringBiker »

Stjui wrote:
Ramzess Veliki wrote: Srećom pa se ne pitaš a i da se pitaš samo bih se nasmijao. :lol: :lol: :lol:
držim da je moj stav potpuno opravdan.jurilice koje razvijaju brzine od 100 km/h za 3 sek. i koje mahom voze usiljeni manguFi,rohani i kompleksaši nemaju šta da traže na ulicama i gradskim saobraćajnicama.
Izašao maloprije motorom da nešto završim za vrijeme pauze za ručak, vraćam se od Skenderije i stajem na semaforu kod Mosta Suade i Ogle (Vrbanja most) oko 11:20. Ispred mene tip na sportskom zelenom motoru (dakle valjda Kawasaki), bez kacige, u majici, šorcu i tenama. On je prošao još na crvenom, zeleno se upalilo tek 2-3 sekunde kasnije, a on je Zagrebačkom proletio tako brzo da je kod skretanja za Vrace bio prije nego sam ja stigao do Centra Kovačići (gdje je Mrkva) - i pokraj zglobnog trolejbusa i prilično mnogo auta.

Slučaj za psihijatriju, zatvreno odjeljenje - a ključ baciti u Miljacku :roll:
Post Reply