Preticanje u gradu

Podforum za motocikliste...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#26 Re: Preticanje u gradu

Post by Ramzess Veliki »

Stjui wrote:
Ramzess Veliki wrote:Od Nedžarića da uhvatiš zeleni na sva tri semafora moraš zavrnut' stoju.
I tako ja kao svaki dan zašarafim gas, pržim a mašina vrišti, kad ... baba ... na onom trećem semaforu nagarila sa štapom na crveno ... ja krenem iza nje, ona krene nazad ... ja lijevo - ona krene naprijed ... ja desno ona desno ja lijevo ona baba lijevo ... i na kraju zakočim na babi nasred ceste. Stoji baba gleda mene, ja gledam babu ... i na kraju baba polako produži ... a i ja. I psujem u sebi općinu što nisu prokopali tunel ispod ceste samo za babe. Sa slikama goblena, vezova ... Rocka Hudsona i Elvisa.
da se ja pitam,nikad vi sa tim jurilicama ne biste vidjeli gradske vožnje.tj.strogo ograničenje na 40 po gradu dok ne izađete na magistralu.
Srećom pa se ne pitaš a i da se pitaš samo bih se nasmijao. :lol: :lol: :lol:
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#27 Re: Preticanje u gradu

Post by Stjui »

Ramzess Veliki wrote: Srećom pa se ne pitaš a i da se pitaš samo bih se nasmijao. :lol: :lol: :lol:
držim da je moj stav potpuno opravdan.jurilice koje razvijaju brzine od 100 km/h za 3 sek. i koje mahom voze usiljeni manguFi,rohani i kompleksaši nemaju šta da traže na ulicama i gradskim saobraćajnicama.
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#28 Re: Preticanje u gradu

Post by gnjev »

Nije lud covjek da dodje minutu kasnije na odrediste
alentje
Posts: 109
Joined: 15/07/2013 15:24

#29 Re: Preticanje u gradu

Post by alentje »

Thorgerson wrote:
alentje wrote: Veoma sam kulturan vozac, uvijek kada je moja krivica i ne pustim nekog na raskrsnici ja mu dam to do znanja. Stajem nekada pjesacim cak i kada cekaju gdje nema zebre, jer znam kako je meni kad te niko ne pusta. Uvijek pazim na cestu, pogotovu u raskrsnicama, ko ima prvenstvo prolaza.

Ovo sto moj skuter ide 90 km/h je uradjeno zbog dugih pravaca i da se nekada moze ici uz brdo. a u vrucini, ljeti, ko nebi zelio da dodje sto prije na odrediste?
Svaka ti cast onda. :thumbup: Ali si u manjini.

I ja pokusavam da stanem pjesaku gdje god mogu, jer sam poslije 17h i ja sam pjesak, volim otici prosetati, jer me poslije 17h automobil uopste ne zanima. I fakticki sam vise pjesak nego vozac.

Ali kako ces ti na pravcu gdje jure 60+ na sat, stati pjesaku sigurno? Nikako. Ne mozes. Kad sam sam stvarno stanem, ali priznajem, kad jurcaju autmobili pored, iza mene, zao mi je ali ja sigurno ne mogu stati. Mozes pokusati usporiti ako vidis pjesaka, ono nadajuci se da onda i ovi iza tebe usporiti, ali to se ne desava, nego ti jos blicaju, preticu te itd.
Potpuno se slazemo. Prije par dana ja stao kao i uvijek uredno na zebru i pocela zena prelaziti. Kad mangup iza krenuo preticati, drzi telefon na uhu i malo zahvali da pokupi zenu...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#30 Re: Preticanje u gradu

Post by Ramzess Veliki »

Stjui wrote:
Ramzess Veliki wrote: Srećom pa se ne pitaš a i da se pitaš samo bih se nasmijao. :lol: :lol: :lol:
držim da je moj stav potpuno opravdan.jurilice koje razvijaju brzine od 100 km/h za 3 sek. i koje mahom voze usiljeni manguFi,rohani i kompleksaši nemaju šta da traže na ulicama i gradskim saobraćajnicama.
Taj sam ... najviše volim voziti preko krovova pa zakočiti na zadnjem ispred neke nane da je srce pukne. :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#31 Re: Preticanje u gradu

Post by Ramzess Veliki »

alentje wrote:
Potpuno se slazemo. Prije par dana ja stao kao i uvijek uredno na zebru i pocela zena prelaziti. Kad mangup iza krenuo preticati, drzi telefon na uhu i malo zahvali da pokupi zenu...
Ima bezobraznih frajerčića, na skuterima još više. Kad vide mrcinu kao moju da vozim iza auta i istom brzinom, tačno pobudale i počnu mahnitati da se sa onim igračkama dokažu kako kao oni mogu proletjeti između auta, eto kad ja ne smijem ...
A meni se iskreno ne gura naprijed na semaforu. Niti mi se vozi po gužvi, radije idem komercijalom ili autom sa klimom.
Skoro mi je jedan klipan proletio mojom trakom sa desne strane, umalo mi udari u guvernalu, bacio bi me pod auta. Iskreno prepao me dobro jer nisam ni očekivao da je neko takav kreten da se tako provlači ... Stigao sam ga i nagurao na ivičnjak i pedagoški odalamio po kacigi, dobro je prošao.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#32 Re: Preticanje u gradu

Post by Thorgerson »

Danas dorat u crnom Q7, nisam mu vidio njušku, bio je tri auta iza mene i zafuro se lola i svira a guzva u 16, znaci nema gdje.

I ajd otvori se malo put i sad idu auta normala 60km on iza ovog jednog i sjeo na sirenu, a znaci ispred nas je mozda 200m otvorenog puta i opet guzva. I prodje dorat kroz iskljucnu traku desno i ono ubaci se ponovo na glavnu i naravno za 50m opet stade.

Al sve vrijeme nekih 2-3km je svima svirao... :-)

I bas pratio divlja dorat, a ja sam eto bas bio tu oko njega i normala vozio negdje od Pofalića dole do RTV-a smo bili tu negdje. A ja vozio normala, on se sav polomio te prestroji se tamo, vamo, te kroz iskljucnu traku... :-?

Pa ne mozes konju, jebote stici ces max minutu-dvije prije mene. Cemu, zasto, kako boga pitaj.

E pa takve fakat treba ćutukom.
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#33 Re: Preticanje u gradu

Post by gnjev »

Thorgerson wrote:Danas dorat u crnom Q7, nisam mu vidio njušku, bio je tri auta iza mene i zafuro se lola i svira a guzva u 16, znaci nema gdje.

I ajd otvori se malo put i sad idu auta normala 60km on iza ovog jednog i sjeo na sirenu, a znaci ispred nas je mozda 200m otvorenog puta i opet guzva. I prodje dorat kroz iskljucnu traku desno i ono ubaci se ponovo na glavnu i naravno za 50m opet stade.

Al sve vrijeme nekih 2-3km je svima svirao... :-)

I bas pratio divlja dorat, a ja sam eto bas bio tu oko njega i normala vozio negdje od Pofalića dole do RTV-a smo bili tu negdje. A ja vozio normala, on se sav polomio te prestroji se tamo, vamo, te kroz iskljucnu traku... :-?

Pa ne mozes konju, jebote stici ces max minutu-dvije prije mene. Cemu, zasto, kako boga pitaj.

E pa takve fakat treba ćutukom.
+1
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#34 Re: Preticanje u gradu

Post by Ramzess Veliki »

Thorgerson wrote:Danas dorat u crnom Q7, nisam mu vidio njušku, bio je tri auta iza mene i zafuro se lola i svira a guzva u 16, znaci nema gdje.

I ajd otvori se malo put i sad idu auta normala 60km on iza ovog jednog i sjeo na sirenu, a znaci ispred nas je mozda 200m otvorenog puta i opet guzva. I prodje dorat kroz iskljucnu traku desno i ono ubaci se ponovo na glavnu i naravno za 50m opet stade.

Al sve vrijeme nekih 2-3km je svima svirao... :-)

I bas pratio divlja dorat, a ja sam eto bas bio tu oko njega i normala vozio negdje od Pofalića dole do RTV-a smo bili tu negdje. A ja vozio normala, on se sav polomio te prestroji se tamo, vamo, te kroz iskljucnu traku... :-?

Pa ne mozes konju, jebote stici ces max minutu-dvije prije mene. Cemu, zasto, kako boga pitaj.

E pa takve fakat treba ćutukom.
I kad pogledaš a u autu matorac, pobudalio od prvog dobrog auta koji je kupio.
Slična situacija, BMW u slalomu gas do daske, tip na kraju stao na semaforu, sijeda glava ... ja pored njega sa autom kao gledam zadivljeno kamiončinu od BMW-a, dižem palac kako je dobar, njemu milina, i dam mu znak da otvori prozor. :D
Dedica otvori sa smiješkom a ja mu saspem paljbu - "Kako te nije sramota godina, kako to voziš sram te bilo!"
:lol: :lol: :lol:
User avatar
kucniljubimac
Posts: 700
Joined: 05/01/2014 02:02

#35 Re: Preticanje u gradu

Post by kucniljubimac »

alentje wrote:
Potpuno se slazemo. Prije par dana ja stao kao i uvijek uredno na zebru i pocela zena prelaziti. Kad mangup iza krenuo preticati, drzi telefon na uhu i malo zahvali da pokupi zenu...
a gdje nadje ovu rijec skutera ti?
alentje
Posts: 109
Joined: 15/07/2013 15:24

#36 Re: Preticanje u gradu

Post by alentje »

kucniljubimac wrote:
alentje wrote:
Potpuno se slazemo. Prije par dana ja stao kao i uvijek uredno na zebru i pocela zena prelaziti. Kad mangup iza krenuo preticati, drzi telefon na uhu i malo zahvali da pokupi zenu...
a gdje nadje ovu rijec skutera ti?
Hajde ti si pametan pa me ispravi :D
alentje
Posts: 109
Joined: 15/07/2013 15:24

#37 Re: Preticanje u gradu

Post by alentje »

Ramzess Veliki wrote:
Stjui wrote:
Ramzess Veliki wrote:Od Nedžarića da uhvatiš zeleni na sva tri semafora moraš zavrnut' stoju.
I tako ja kao svaki dan zašarafim gas, pržim a mašina vrišti, kad ... baba ... na onom trećem semaforu nagarila sa štapom na crveno ... ja krenem iza nje, ona krene nazad ... ja lijevo - ona krene naprijed ... ja desno ona desno ja lijevo ona baba lijevo ... i na kraju zakočim na babi nasred ceste. Stoji baba gleda mene, ja gledam babu ... i na kraju baba polako produži ... a i ja. I psujem u sebi općinu što nisu prokopali tunel ispod ceste samo za babe. Sa slikama goblena, vezova ... Rocka Hudsona i Elvisa.
da se ja pitam,nikad vi sa tim jurilicama ne biste vidjeli gradske vožnje.tj.strogo ograničenje na 40 po gradu dok ne izađete na magistralu.
Srećom pa se ne pitaš a i da se pitaš samo bih se nasmijao. :lol: :lol: :lol:
+1
Last edited by alentje on 06/03/2018 03:41, edited 1 time in total.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#38 Re: Preticanje u gradu

Post by Ramzess Veliki »

alentje wrote:
I ja sam uvijek za kulturne voznje ali ga volim nekad stisnuti po pravcima da pisti
Ja sam za sigurne vožnje i bez usijanih glava. Ima dana kad vozimo duge ture prosječno 70 na sat, a ima dana kad se zagasa u krivine ali samo na otvorenoj cesti, a i tada dobro vodimo računa o svemu, pa se smota na kaficu, sendvič ... :thumbup:
Ne treba ni da se motor ulijeni. :D
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#39 Re: Preticanje u gradu

Post by Hemera »

Image

kad mu neko razbije njušku,onda će biti jel dosta više bahatih vozača u automobilima....

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#40 Re: Preticanje u gradu

Post by Ramzess Veliki »

Hemera wrote:Image
Pa vidiš da skreće za motel na dnevni odmor. :lol: :lol: :lol:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#41 Re: Preticanje u gradu

Post by klixoris »

Ramzess Veliki wrote: Pa vidiš da skreće za motel na dnevni odmor. :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#42 Re: Preticanje u gradu

Post by Ramzess Veliki »

klixoris wrote:
Ramzess Veliki wrote: Pa vidiš da skreće za motel na dnevni odmor. :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Gdje si preticač jedan. :lol:
Vidiš ti dokle ide ova ljubomora vozača automobila, sad će prekršajem proglasiti i što voziš komada da joj se dupe vidi sa repa motora. :lol:
Moraćemo stavljati tablu "CENSORED". :lol:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#43 Re: Preticanje u gradu

Post by Hemera »

ovo je gore pokriveno,treba da bude otkriveno :P

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#44 Re: Preticanje u gradu

Post by Ramzess Veliki »

Hemera wrote:ovo je gore pokriveno,treba da bude otkriveno :P

Image
Gledaj dobrog izduvnog sistema ... :shock:
obuzdan
Posts: 312
Joined: 03/12/2013 14:33

#45 Re: Preticanje u gradu

Post by obuzdan »

alentje wrote:
Stjui wrote:
alentje wrote:Pozdrav,

Dali ima i jedan motorista ovdje upucen zakonima? :-D Htjeo bih upitati, dali je dozvoljeno obilazenje auta na crvenom svjetlu tako da bi dosli prvi? Vidim svi rade a ja uvijek cekam zadnji a mogu se provuci. Ako se smije obilaziti u ovim uslovima, molim da mi naglasite sa koje strane tacno.

Isto hocu da upitam dali je dozvoljeno prolazenje izmedju auta tj. lane splitting kada su dvije trake?

Zahvlaljujem
jel to nemate nikakve kategorije? :D s lijeve strane se vrši preticanje i provlačite se kad već možete.šta je lane splitting?da ideš uporedo između 2 auta?
Haha, nemam kategoriju nikakvu, samo Potvrdu za Poznavanje saobracajnih propisa, to je za skuter. Lane splitting je prolazenje uporedo izmedju 2 auta kao sto si rekao. A ako je puna linija sa lijeve strane? Dali se opet smije obilaziti?

Neko ti je vec napisao: Preticanje je dozvoljeno samo s lijeve strane. Ako se provlacis izmedju auta, onda UVIJEK postoji neko koga pretices s desne strane i samim tim cinis prekrsaj...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#46 Re: Preticanje u gradu

Post by DaysleepeR »

Svako jutro i svako popodne kroz gužvu i pretičem i provlačim se, i to redovno pored policijskih patrola i kontrola. Kod nas policija to toleriše. Dok je tako, to će svi koristiti, kada počnu kažnjavati, onda će samo oni najhrabriji to raditi i ćao, ali trebaju se svi pomiriti sa tim da kod nas policija to toleriše. Ništa drugačije nije ni u Hrvatskoj, Srbiji i Sloveniji. Nije mi se jednom u Hrvatskoj policija pomjerila u stranu da prođem kada je gužva, čak i na magistrali kada je puna linija. Postoji i život i svijet izvan ovih naših lokalnih i državnih kretenizama na 2 i 4 točka i generalno postoji veliki respekt policije prema motoristima svugdje u svijetu, tako da dosta toga što nije 100% legalno bude tolerisano. Nije bez razloga subkultura. Ko god vozi na otvorenoj cesti sigurno je vidio da se motoristi pozdravljaju u prolazu. Postoji nepisani kod i respekt prema motorima, opet ponavljam izvan ovih naših lokalnih kretenizama, primitivizma i seljakluka.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#47 Re: Preticanje u gradu

Post by insomnia78 »

DaysleepeR wrote:Svako jutro i svako popodne kroz gužvu i pretičem i provlačim se, i to redovno pored policijskih patrola i kontrola. Kod nas policija to toleriše. Dok je tako, to će svi koristiti, kada počnu kažnjavati, onda će samo oni najhrabriji to raditi i ćao, ali trebaju se svi pomiriti sa tim da kod nas policija to toleriše. Ništa drugačije nije ni u Hrvatskoj, Srbiji i Sloveniji. Nije mi se jednom u Hrvatskoj policija pomjerila u stranu da prođem kada je gužva, čak i na magistrali kada je puna linija. Postoji i život i svijet izvan ovih naših lokalnih i državnih kretenizama na 2 i 4 točka i generalno postoji veliki respekt policije prema motoristima svugdje u svijetu, tako da dosta toga što nije 100% legalno bude tolerisano. Nije bez razloga subkultura. Ko god vozi na otvorenoj cesti sigurno je vidio da se motoristi pozdravljaju u prolazu. Postoji nepisani kod i respekt prema motorima, opet ponavljam izvan ovih naših lokalnih kretenizama, primitivizma i seljakluka.
I u Francuskoj se tolerise
Sasvim regularno se svi provlace izmedju auta na motorima i sasvim je normalno da se vozac u toku voznje cim primjeti motoristu pomice u desnu stranu da mu otvori prolaz
I oni se onda zahvale spustanjem desne noge
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#48 Re: Preticanje u gradu

Post by DaysleepeR »

Nema tu puno filozofije, ko pretiče sam je odgovoran za posljedice, neće sigurno onaj koji te zakači ili kojeg zakačiš biti kriv.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#49 Re: Preticanje u gradu

Post by esso_sa »

DaysleepeR wrote:Svako jutro i svako popodne kroz gužvu i pretičem i provlačim se, i to redovno pored policijskih patrola i kontrola. Kod nas policija to toleriše. Dok je tako, to će svi koristiti, kada počnu kažnjavati, onda će samo oni najhrabriji to raditi i ćao, ali trebaju se svi pomiriti sa tim da kod nas policija to toleriše. Ništa drugačije nije ni u Hrvatskoj, Srbiji i Sloveniji. Nije mi se jednom u Hrvatskoj policija pomjerila u stranu da prođem kada je gužva, čak i na magistrali kada je puna linija. Postoji i život i svijet izvan ovih naših lokalnih i državnih kretenizama na 2 i 4 točka i generalno postoji veliki respekt policije prema motoristima svugdje u svijetu, tako da dosta toga što nije 100% legalno bude tolerisano. Nije bez razloga subkultura. Ko god vozi na otvorenoj cesti sigurno je vidio da se motoristi pozdravljaju u prolazu. Postoji nepisani kod i respekt prema motorima, opet ponavljam izvan ovih naših lokalnih kretenizama, primitivizma i seljakluka.
Potpis na sve napisano a dodao bi i da je jako cest slucaj pozdravljanja motorista i sa policijom, i obrnuto :thumbup:
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#50 Re: Preticanje u gradu

Post by phil manzanera »

Vec sam vise puta pisao o ovome, dakle, primjera radi, u Francuskoj je od uvijek bilo dozvoljeno onim hiljadama skutera i mortora da se provlace izmedju auta, posebno u Parizu.

No, prije nekoliko godina, bio je donesen zakon kojim se zabranjuje "line spliting", odnosno provlacenje izmedju vozila.

Obzirom da je moto-zajednica dobro organizirana u Francuskoj, dogovoreno je da se pocne izlaziti na ulice, s tim da se vozi po novom zakonu, odnosno sve one hiljade skutera, vespica i ostalih motora su vozili propisno, vozilo iza vozila, stvorila se je nevidjena guzva i tada je zakonodavac shvatio da je pogrijesio, brisan je taj clan zakona o zabrani voznje izmedju auta i sve je bilo po starom. Naravno,ako napravis udes, kriv si bez razmisljanja.
Post Reply