Preporuka za očni pregled

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#1 Preporuka za očni pregled

Post by jasko__ »

Može li neko preporučiti, savjetovati gdje otići na pregled i određivanje dioptrije za dijete od 7 godina?? S kim imate pozitivna iskustva??
Išli smo kod Brune u Zenicu i želimo i drugo mišljenje...neki nas upućuju na Svjetlost Sarajevo ili Sefić Sarajevo...šta velite?? :bih:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2 Re: Preporuka za očni pregled

Post by wewa »

meni su za pregled djeteta preporucili Dr Ilvanu
https://lokal.ba/katalog/oftalmolog-dr- ... a-sarajevo
User avatar
Filter
Posts: 7928
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3 Re: Preporuka za očni pregled

Post by Filter »

seficku zaobidji, prvi put kad sam otisao pogodila odlicno... kasnije se ispostavilo da je zaista bilo pogadjanje.
to ti ne treba, pogotovo sto je u pitanju dijete koje jos ne zna na sta da obrati paznju.
mozda da odes do barosa...
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#4 Re: Preporuka za očni pregled

Post by nlt »

odeš u dom zdravlja, dobiješ dioptriju
kasnije odeš negdje kod privatnika, ako se ustanovi da je ista dioprija- dobro i jest.
ako ne......ides dalje
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#5 Re: Preporuka za očni pregled

Post by numizmatic »

wewa wrote:meni su za pregled djeteta preporucili Dr Ilvanu
https://lokal.ba/katalog/oftalmolog-dr- ... a-sarajevo
moja dr, super je... pogotovo sa djecom, baš ima pristup
Mentha_Piperita
Posts: 310
Joined: 03/08/2015 00:32

#6 Re: Preporuka za očni pregled

Post by Mentha_Piperita »

Moja porodica ima negativno iskustvo sa spomenutom doktoricom Ilvanom. Radila je jedno vrijeme u Vrazovoj u Domu zdravlja. Otac je imao povredu oka, i bukvalno ga je 2 mjeseca "liječila" i vukla, mijenjala razne kapi - svaki put kad ode, druge kapi, pa je jednom došao i donio iste kapi koje mu je u početku ukinula i rekla da promijeni, nije imala više šta da mu propiše. Nakon toga je rekla da ona ne zna šta će sa njim, oko je bilo sve gore i gore, čak se upalilo i zdravo oko jer su se kapi slijevale pored nosa u zdravo. Rekla je da on najvjerovatnije treba u Zagreb na operaciju. Jako smo se uplašili. Potražili smo drugo mišljenje, starija doktorica Pačuka (tako nešto), na Koševu je radila, nakon pregleda je rekla da mu je oko zdravo i da ukinu sve što koristi, samo po jednu kap vještačkih suza dok se oko skroz ne smiri. I dan danas sve ok sa okom.

Nemojte gledati samo na pristup doktorice prema pacijentu. I otac je imao riječi hvale za Ilvanu i kaže svi koji dođu pitaju za nju i hoće kod nje.

Ako već imate mogućnost i tražite drugo mišljenje, zakažite termin u Poliklinici Svjetlost, tu je potpuna očna usluga, čeka se na termin oko 15 dana, primjeri od bliskih ljudi su jako pozitivni.
Post Reply