Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

blackmoore
Posts: 3
Joined: 02/05/2011 13:14

#1 Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by blackmoore »

Moze li par preporuka i koliko je orijentaciono cijena gore navedenog? :)
Unaprijed hvala :)
kuki2013
Posts: 36
Joined: 18/08/2013 00:27

#2 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by kuki2013 »

Imaš ih paša moj da ti oči stanu od 150 KM do par hiljada. Koji god uzmeš ima bolji,ali ne treba pretjerivati :-)
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#3 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by Djubre_ »

Zavisi koliki ti je djep.. i kakva je zarucnica..

Ja sam dao 200 i kapak :)

Bijelo zlato.

Sent from my SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#4 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by AmADin_gospo »

jebes zlato, mjesto prstena joj u vailantu uzmi holender za cjev 3/8 za zarucnicki prsten :)

i nek bude od prokroma :)
Last edited by AmADin_gospo on 24/09/2013 21:48, edited 1 time in total.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#5 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by Zatamnjena stakla »

Jest, otiđi u zlataru i kupi.
User avatar
tinkerbell09
Posts: 454
Joined: 22/06/2013 02:34
Location: Neverland.

#6 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by tinkerbell09 »

Eh ovako, nekako predpostavljam da sa nekom jednostavnošću zaručničkog prstena ne možeš pogriješiti. Tako da, odi u Swarovski. Oni imaju najljepšeeeee prstenje za tu priliku. (i nisu skupi UOPŠTE!!) Znači, garantujem ti, ako odeš tamo, nećeš se pokajati. Ima svih boja, oblika, nijansi, a fakat su kvalitetni i šta više, mislim da su orginalniji nego ostali. :)
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#7 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by kokuz_sa »

tinkerbell09 wrote:Eh ovako, nekako predpostavljam da sa nekom jednostavnošću zaručničkog prstena ne možeš pogriješiti. Tako da, odi u Swarovski. Oni imaju najljepšeeeee prstenje za tu priliku. (i nisu skupi UOPŠTE!!) Znači, garantujem ti, ako odeš tamo, nećeš se pokajati. Ima svih boja, oblika, nijansi, a fakat su kvalitetni i šta više, mislim da su orginalniji nego ostali. :)
koliko je to para
"nisu skupi"
User avatar
tinkerbell09
Posts: 454
Joined: 22/06/2013 02:34
Location: Neverland.

#8 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by tinkerbell09 »

Pa imaš bukvalno prstenje od nekih 40 KM pa nadalje. Sve ovisi od veličine kamena koji se nalazi i sl. stvari. :D. Odeš u onaj Swarovski kod Katedrale, ima izbora na bacanje, ali BUKVALNO i nećeš pogriješiti. :D
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#9 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by dado_ »

tinkerbell09 wrote:Pa imaš bukvalno prstenje od nekih 40 KM pa nadalje. Sve ovisi od veličine kamena koji se nalazi i sl. stvari. :D. Odeš u onaj Swarovski kod Katedrale, ima izbora na bacanje, ali BUKVALNO i nećeš pogriješiti. :D
U swarovskom nema zlata, za zaruke se obicno uzima prsten bijelo ili zuto zlato sta ko voli, soliter, odnosno sa jednim kamenom... Imas dosta zlatara drug, cijene sa cirkonom znaci da nije brilijant od 100-150KM pa navise, ako ces sa brilijantom samo nebo je granica :)
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#10 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by dita von teese »

Evo preporuke za mene :oops: :D

Buduci muz, onaj sto ce ga Svemir poslati, neka vodi racuna o sljedecem:

- kupiti odmah tri prstena. Ista, identicna tri prstena. Ova druga dva prstena su bitna zbog moje smotanosti.
Dva zadrzati kod sebe, tj. najbolje u sefu. Izvaditi prsten na vidjelo onda kada ja izgubim onaj prvi. Ne mora mi reci da nije pronasao taj prsten na dnu mora, gdje mi je ispao kad sam se kupala. Ne mora me dakle nikad obavijestiti da ima rezervne prstene u sefu banke.
- niposto ne davati porodicno naslijedje, zbog moje smotanosti. Iako bi mi jako imponovalo da nosim porodicno naslijedje, bojim se da bih ga izgubila.
- bitno je da je prstencic lijep, i da ima kamencice po sebi. Puno kamencica. Bitna je simbolika, a ne karati. Dakle, kamencici mogu biti i cirkoni, ili svarovski kristali, sto se mene tice. Zlato moze biti i bijelo, ali ja nekako volim i zuto. Moze biti i kombinacija. Kamencici trebaju biti bijeli. Ustvari, moze biti jedan kamen u sredini, malo veci, i uramljen u oklop istog materijala kao i prsten (zuto ili bijelo zlato), i taj oklop treba da bude optocen sa malim kamencicima.

Eto toliko od mene. :oops:


8-)

:lol:
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#11 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by una_bo »

ne znam kako to izgleda u Bosni, ali meni se sviđa kad su zaručnički prsten i vjenčani prsten u kompletu i da nakon vjenčanja stoje jedan do drugog. ovako nešto

Image
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#12 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by lavorpunvode »

una_bo wrote:ne znam kako to izgleda u Bosni, ali meni se sviđa kad su zaručnički prsten i vjenčani prsten u kompletu i da nakon vjenčanja stoje jedan do drugog. ovako nešto

Image
:thumbup: predobro izgleda :)
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#13 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by lavorpunvode »

a sto se tice tvog pitanja, u ovim "obicnim" zlatarama po gradu, ako pitas za zarucnicki prsten, bit ces ponudjen uglavnom ovim modelom Image :D
nema bas nekog specijalnog izbora i cijene ovakvog klasicnog prstena od bijelog zlata su ti uglavnom od 150 pa do nekih 250 KM.
ja ove i ne volim bas, previse mi je jednostavno i preobicno :D
User avatar
duplanula
Posts: 1643
Joined: 05/09/2011 12:18
Location: Close but yet so far away

#14 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by duplanula »

Da li kod nas neko pravi prstenje po zelji (debljinja, graviranje i sl.)?
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#15 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by fantom slobode »

dita von teese wrote:Evo preporuke za mene :oops: :D

Buduci muz, onaj sto ce ga Svemir poslati, neka vodi racuna o sljedecem:

- kupiti odmah tri prstena. Ista, identicna tri prstena. Ova druga dva prstena su bitna zbog moje smotanosti.
Dva zadrzati kod sebe, tj. najbolje u sefu. Izvaditi prsten na vidjelo onda kada ja izgubim onaj prvi. Ne mora mi reci da nije pronasao taj prsten na dnu mora, gdje mi je ispao kad sam se kupala. Ne mora me dakle nikad obavijestiti da ima rezervne prstene u sefu banke.
- niposto ne davati porodicno naslijedje, zbog moje smotanosti. Iako bi mi jako imponovalo da nosim porodicno naslijedje, bojim se da bih ga izgubila.
- bitno je da je prstencic lijep, i da ima kamencice po sebi. Puno kamencica. Bitna je simbolika, a ne karati. Dakle, kamencici mogu biti i cirkoni, ili svarovski kristali, sto se mene tice. Zlato moze biti i bijelo, ali ja nekako volim i zuto. Moze biti i kombinacija. Kamencici trebaju biti bijeli. Ustvari, moze biti jedan kamen u sredini, malo veci, i uramljen u oklop istog materijala kao i prsten (zuto ili bijelo zlato), i taj oklop treba da bude optocen sa malim kamencicima.

Eto toliko od mene. :oops:


8-)

:lol:
Moze li ga Semir poslati, posto Svemira ovdje niko ne poznaje...i mozes li ti bez tog prstenja - da preskocis te formalnosti, kad ih svakako gubis? Osim toga previse detalja...ko ce to zapamtiti.

Hvala sto si nam dala preporuke za tebe...vezano za prsten.


Nije sve u zlatu, ima nesto u markama i kreditnim karticama. Nekretnine da ne zaboravimo.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#16 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by Ramzess Veliki »

Uzmeš njoj jedan obični a sebi ovakav ... :D
Image
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#17 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by dita von teese »

fantom slobode wrote:
dita von teese wrote:Evo preporuke za mene :oops: :D

Buduci muz, onaj sto ce ga Svemir poslati, neka vodi racuna o sljedecem:

- kupiti odmah tri prstena. Ista, identicna tri prstena. Ova druga dva prstena su bitna zbog moje smotanosti.
Dva zadrzati kod sebe, tj. najbolje u sefu. Izvaditi prsten na vidjelo onda kada ja izgubim onaj prvi. Ne mora mi reci da nije pronasao taj prsten na dnu mora, gdje mi je ispao kad sam se kupala. Ne mora me dakle nikad obavijestiti da ima rezervne prstene u sefu banke.
- niposto ne davati porodicno naslijedje, zbog moje smotanosti. Iako bi mi jako imponovalo da nosim porodicno naslijedje, bojim se da bih ga izgubila.
- bitno je da je prstencic lijep, i da ima kamencice po sebi. Puno kamencica. Bitna je simbolika, a ne karati. Dakle, kamencici mogu biti i cirkoni, ili svarovski kristali, sto se mene tice. Zlato moze biti i bijelo, ali ja nekako volim i zuto. Moze biti i kombinacija. Kamencici trebaju biti bijeli. Ustvari, moze biti jedan kamen u sredini, malo veci, i uramljen u oklop istog materijala kao i prsten (zuto ili bijelo zlato), i taj oklop treba da bude optocen sa malim kamencicima.

Eto toliko od mene. :oops:


8-)

:lol:
Moze li ga Semir poslati, posto Svemira ovdje niko ne poznaje...i mozes li ti bez tog prstenja - da preskocis te formalnosti, kad ih svakako gubis? Osim toga previse detalja...ko ce to zapamtiti.

Hvala sto si nam dala preporuke za tebe...vezano za prsten.


Nije sve u zlatu, ima nesto u markama i kreditnim karticama. Nekretnine da ne zaboravimo.
Fantom slobode...osjecam negativnu vibru. :oops:

Ovo je moj deal sa Svemirom. A opet mi se nesto tu mjesas....
Nadam se samo da je Svemir, zbog mog dobra, bolje shvatio sta od njega trazim. :oops:
User avatar
1973 +1
Posts: 61
Joined: 27/07/2013 15:25
Location: za sofrom

#18 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by 1973 +1 »

Ona zlatara preko puta HELJICA ima finih prstenova. Cijena im je oko 200 KM, klasicni model, sto je neko postavi sliku ovdje. Bijelo zlato.

Po narudzbi znam da radi zlatar preko puta Begove dzamije, odmah nakon ulaza u musku medresu. (zaboravila sam ime radnje). Kompletna izrada prstenja. Ali cijena je naravno veca. :)

Svarovski ne preporucujem, ako izabranica nece da se zahmeti,, i da skida prsten svaki put kad su joj ruke u dodiru s vodom, jer ce joj poceti "hrđati" prsten.
Ako hoce kvalitetno srebro, ima osoba koje su alergicne na zlato, kupi u zlatarna celje. Oko 60 KM ima divnih, tj. bilo je (ako jos uvijek postoji ta radnja u Sa.)

Nemoj zaboraviti provjeriti velicinu prstena buduce zarucnice. Pitaj njenu najblju prijateljicu i sl. (ako je hocs iznenaditi).

Sretno.
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#19 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by una_bo »

1973 +1 wrote:Ona zlatara preko puta HELJICA ima finih prstenova. Cijena im je oko 200 KM, klasicni model, sto je neko postavi sliku ovdje. Bijelo zlato.

Po narudzbi znam da radi zlatar preko puta Begove dzamije, odmah nakon ulaza u musku medresu. (zaboravila sam ime radnje). Kompletna izrada prstenja. Ali cijena je naravno veca. :)

Svarovski ne preporucujem, ako izabranica nece da se zahmeti,, i da skida prsten svaki put kad su joj ruke u dodiru s vodom, jer ce joj poceti "hrđati" prsten.
Ako hoce kvalitetno srebro, ima osoba koje su alergicne na zlato, kupi u zlatarna celje. Oko 60 KM ima divnih, tj. bilo je (ako jos uvijek postoji ta radnja u Sa.)

Nemoj zaboraviti provjeriti velicinu prstena buduce zarucnice. Pitaj njenu najblju prijateljicu i sl. (ako je hocs iznenaditi).

Sretno.

ja imam swarovski prsten, već 7 godina, i nije zahrđao. a ne skidam ga :) mada mislim da sad i nema neki izbor, bila sam nedavno u radnji, tražila poklon, i ništa nisam našla
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#20 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by ho oponopono »

...ah, te vere!Image
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#21 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by Adi-g »

Da osvjezim malo temu...Molio bih preporuke za zlataru u sarajevu i okolici kao i vasa iskustva vezano za zarucnicko prstenje

pozz
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#22 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by walter kurtz »

Adi-g wrote:Da osvjezim malo temu...Molio bih preporuke za zlataru u sarajevu i okolici kao i vasa iskustva vezano za zarucnicko prstenje

pozz
Prijatelju nemoj se zeniti :mrgreen:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#23 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by prog321 »

Protiv koga se zenis ?

Reci joj da ona tebi kupi poklon jer ocekuje da provedes ostatak zivota samo sa jednom zenom. :-D
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#24 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by walter kurtz »

prog321 wrote:Protiv koga se zenis ?

Reci joj da ona tebi kupi poklon jer ocekuje da provedes ostatak zivota samo sa jednom zenom. :-D
sta ce mlad zaletio se :P :mrgreen:
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#25 Re: Preporuka za kupovinu zarucnickog prstena

Post by Saian »

walter kurtz wrote:Prije par godina sam bio sa jednom udanom trebom i izvadio ga ja svrsio po sisama kad ona skinu zarucnicki prsten sa ruke i podje razmazivati prstenom po sebi jbt to je bilo nesto najsexy sto mi se dogodilo svemir joj svega dao :mrgreen:

ja bas krenuh pitat otkud momku ideja da se ovdje u zadnje vrijeme moRe dobit kakva informacija o bilo chemu osim o koja sisa, koja guzica i kako i s kakvom vishe ili manje bazichnom tjelesnom izluchevinom poprskat iste, kad ja tamo, a ono medjutim :D
Post Reply