Preporuka za kardiologa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1 Re: Preporuka za kardiologa

Post by KatarinaKosaca »

Eurosa wrote:Moze li neko iz licnog ili iskustva svojih bliznjih preporuciti dobrog kardiologa,u drzavnoj ili privatnoj ordinaciji,nije vazno.Samo da je strucan.Trebam kompletan pregled i detaljnu opservaciju za stariju osobu.
Iskustvo meni bliske osobe. Na preporuku je otišao na Ilidžu kod (privatna klinika nekako sa Eruo se zove) dr Vesne Lozo i dr Bukše. Našli ništa... problemi se nastavili. 800KM u vodu bačeno.
Poslije kod dr. Nabila u hotelu Holivud na Ilidži, odmah dijagnosticirao problem.
To je glede privatnih klinika, osoba nije imala socijalno, ovaj svaki pregled računaj najmanje 700-800KM, a preko socijalnog sigurno ima dobrih kardiologa. Ovo je ono što sam svojim očima vidjela. Sretno.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#2 Re: Preporuka za kardiologa

Post by razonoda »

KatarinaKosaca wrote:
Eurosa wrote:Moze li neko iz licnog ili iskustva svojih bliznjih preporuciti dobrog kardiologa,u drzavnoj ili privatnoj ordinaciji,nije vazno.Samo da je strucan.Trebam kompletan pregled i detaljnu opservaciju za stariju osobu.
Iskustvo meni bliske osobe. Na preporuku je otišao na Ilidžu kod (privatna klinika nekako sa Eruo se zove) dr Vesne Lozo i dr Bukše. Našli ništa... problemi se nastavili. 800KM u vodu bačeno.
Poslije kod dr. Nabila u hotelu Holivud na Ilidži, odmah dijagnosticirao problem.
To je glede privatnih klinika, osoba nije imala socijalno, ovaj svaki pregled računaj najmanje 700-800KM, a preko socijalnog sigurno ima dobrih kardiologa. Ovo je ono što sam svojim očima vidjela. Sretno.
Prije par god bila kod dr LOZO, kazu da je strucna -----mozdda, dala muzu tabl-blokator, visoku dozu bez potrebe.
Harvester of Sorrow
Posts: 9
Joined: 25/06/2014 17:58

#3 Re: Preporuka za kardiologa

Post by Harvester of Sorrow »

Salih Dedic, SANASA Grbavica
Dijagnosticar jedan od sigurnijih. Sve danas sto se ima kadra od ove struke u Sarajevu ucili su od njega.
Moja majka, tetka, dedo,...svi su kod njega.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#4 Re: Preporuka za kardiologa

Post by Ali_G »

Samo da priupitam sta vam naplate 800km po pregledu?
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#5 Re: Preporuka za kardiologa

Post by Partizzanka »

zaista sta ste to placali 800KM

meni bliska osoba je kod dr Lozo radila
ergometriju
uzv srca
i holter ekg
savjetovanje sa njom i sa dr koji je radio uzv

sve skupa doslo je max 250km, eto nek bude 350


mi smo zadovoljni njenim radom, s tim da nije bio neki veliki problem, vise onako kontrola zdravstvenog stanja, tako da ...
tomhagen
Posts: 357
Joined: 16/10/2017 14:43

#6 Re: Preporuka za kardiologa

Post by tomhagen »

Pozdrav dobri ljudi, dizem ovu temu iz mrtvih. Naime treba mi preporuka za kardiologa u Sarajevu. Gdje i kome otici, koja klinika/poliklinika? Hvala unaprijed na komentarima.
tomhagen
Posts: 357
Joined: 16/10/2017 14:43

#7 Re: Preporuka za kardiologa

Post by tomhagen »

tomhagen wrote:Pozdrav dobri ljudi, dizem ovu temu iz mrtvih. Naime treba mi preporuka za kardiologa u Sarajevu. Gdje i kome otici, koja klinika/poliklinika? Hvala unaprijed na komentarima.
Niko ništa?
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#8 Re: Preporuka za kardiologa

Post by Naslovnica »

I mene ovo interesuje...
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#9 Re: Preporuka za kardiologa

Post by Vegetastar »

tomhagen wrote:Pozdrav dobri ljudi, dizem ovu temu iz mrtvih. Naime treba mi preporuka za kardiologa u Sarajevu. Gdje i kome otici, koja klinika/poliklinika? Hvala unaprijed na komentarima.
prim.dr. Emir Talirević, Moja klinika - u zgradi Opšte bolnice

http://mojaklinika.ba/nas_tim/ljekari/p ... talirevic/
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#10 Re: Preporuka za kardiologa

Post by dobar osjecaj »

Vegetastar wrote: prim.dr. Emir Talirević, Moja klinika - u zgradi Opšte bolnice

http://mojaklinika.ba/nas_tim/ljekari/p ... talirevic/
Meni taj lik izaziva čistu jezu. Nikada ne bih svoje zdravlje ni zdravlje ijedne osobe do koje mi je stvarno stalo povjerila u ruke njemu. Možda je on stvarno obrazovan i stručan ali jednostavno se ne bih osjećala sigurno da se brine za moje zdravlje.

Moje mišljenje je vezano dijelom za famu koja je u nekim krugovima stvorena oko njegovog imena kao ljekara današnje sarajevske elite kod kojeg se teško može dobiti termin, za članke u Žurnalu o smrti pješaka kojeg je pregazio motociklom, za svjedočenje na suđenju Radončiću, za uvredljive postove i jezik koji koristi u tim postovima koje objavljuje na FB o različitim novinarima koji su pisali o njemu.
čekao sam malo slobodnog vremena i trenutak inspiracije gdje bih mogao da odvojim desetak minuta u prostoru gdje će ambijent i stanje psihe biti u elementu za razmišljanje o ovom, posljednjem, kvazi-tekstu. I koji bi mogao biti bolji trenutak od obavljanja velike nužde u toaletu sa laptopom u krilu?
Ipak bih radije po savjete za zdravlje kod nekog kardiologa koji svojim životom, pojavom i radom izaziva više običnog poštovanja.
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#11 Re: Preporuka za kardiologa

Post by Vegetastar »

dobar osjecaj wrote:
Vegetastar wrote: prim.dr. Emir Talirević, Moja klinika - u zgradi Opšte bolnice

http://mojaklinika.ba/nas_tim/ljekari/p ... talirevic/
Meni taj lik izaziva čistu jezu. Nikada ne bih svoje zdravlje ni zdravlje ijedne osobe do koje mi je stvarno stalo povjerila u ruke njemu. Možda je on stvarno obrazovan i stručan ali jednostavno se ne bih osjećala sigurno da se brine za moje zdravlje.

Moje mišljenje je vezano dijelom za famu koja je u nekim krugovima stvorena oko njegovog imena kao ljekara današnje sarajevske elite kod kojeg se teško može dobiti termin, za članke u Žurnalu o smrti pješaka kojeg je pregazio motociklom, za svjedočenje na suđenju Radončiću, za uvredljive postove i jezik koji koristi u tim postovima koje objavljuje na FB o različitim novinarima koji su pisali o njemu.
čekao sam malo slobodnog vremena i trenutak inspiracije gdje bih mogao da odvojim desetak minuta u prostoru gdje će ambijent i stanje psihe biti u elementu za razmišljanje o ovom, posljednjem, kvazi-tekstu. I koji bi mogao biti bolji trenutak od obavljanja velike nužde u toaletu sa laptopom u krilu?
Ipak bih radije po savjete za zdravlje kod nekog kardiologa koji svojim životom, pojavom i radom izaziva više običnog poštovanja.

svakako da imaš pravo na svoje mišljenje i/ili stav, to poštujem. Međutim stvari koje navodiš su nemedicinske i nemaju veze sa kvalitetom ljekara. Ja govorim iz vlastitog iskustva, i preporučujem ljekara kojeg u regionu smatraju jednim od najboljih dijagnostičara. Meni lično je u dvije posjete riješio problem koji sam vukao više od tri godine, posjećujući razna "priznate stručnjake" koji za tri godine nisu bili u stanju uspostaviti ispravnu dijagnozu a kamoli izliječiti. Čovjek me prvi put primio pogledao nalaze, uspostavio dijagnozu i dao terapiju. Na kontroli za mjesec dana potvrdio dijagnozu i da terapija djeluje, i evo me 4 godine bez problema, izliječen.

ja govorim o tome, a u karakter i postove na fb ne ulazim.

pozz
mirage77
Posts: 230
Joined: 09/01/2012 15:59

#12 Re: Preporuka za kardiologa

Post by mirage77 »

Odličan kardiolog je Vedad Mujačić sa ordinacijom na Dobrinji. Provjereno.
tomhagen
Posts: 357
Joined: 16/10/2017 14:43

#13 Re: Preporuka za kardiologa

Post by tomhagen »

Vegetastar wrote: prim.dr. Emir Talirević, Moja klinika - u zgradi Opšte bolnice

http://mojaklinika.ba/nas_tim/ljekari/p ... talirevic/
mirage77 wrote:Odličan kardiolog je Vedad Mujačić sa ordinacijom na Dobrinji. Provjereno.

Hvala!
madame noire
Posts: 14
Joined: 29/12/2011 09:03

#14 Re: Preporuka za kardiologa

Post by madame noire »

tomhagen wrote:
tomhagen wrote:Pozdrav dobri ljudi, dizem ovu temu iz mrtvih. Naime treba mi preporuka za kardiologa u Sarajevu. Gdje i kome otici, koja klinika/poliklinika? Hvala unaprijed na komentarima.
Niko ništa?
Pozitivno iskustvo sa dr. Nabilom.
Ne znam da li je još uvijek na Ilidži.

Evo zaguglah

Bulevar Meše Selimovića 2B
mislim da je u onoj Tibrinoj zgradi na Otoci.

Sretno u svakom slučaju.
tomhagen
Posts: 357
Joined: 16/10/2017 14:43

#15 Re: Preporuka za kardiologa

Post by tomhagen »

madame noire wrote:
Pozitivno iskustvo sa dr. Nabilom.
Ne znam da li je još uvijek na Ilidži.

Evo zaguglah

Bulevar Meše Selimovića 2B
mislim da je u onoj Tibrinoj zgradi na Otoci.

Sretno u svakom slučaju.
Hvala i hvala :)
arnelau
Posts: 126
Joined: 15/08/2009 16:32

#16 Re: Preporuka za kardiologa

Post by arnelau »

Preporuka iz iskustva bliske osobe, dr. Mackic na Grbavici, rijesio dugogodisnji problem i agoniju
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40815
Joined: 29/06/2011 23:39

#17 Re: Preporuka za kardiologa

Post by dječak sa šibicama »

Ne znam rade li jos uvijek Lozo i Buksa u Eurofarmu na Ilidzi, svojevremeno su bili na glasu kao odlicni kardiolozi, nisu slucajno oboje bili sefovi trece interne, ali... ja govorim o iskustvu koje je meni bliska osoba imala, dok se ne pogura stela mozes ti i placati preglede ali sve oni to rade preko neke stvari. Licni sud, mozda grijesim.

Za Mackica sam cuo da je dobar, Salih Dedic dobar dijagnosticar ali dosta nonsalantan lik od kako je u penziji i radi u Sanasi, ne znam je li jos tamo.

Iz iskustva, najbolji je bio Kovacevic, ali na zalost odavno ga nema medju nama.

Dok su Kovacevic i Dedic radili u Vrazovoj, tamo je bio covjek na covjeku, svi su kod njih isli cekalo se na red dugo dugo. Danas sumnjam da iko ide u dom zdravlja internisti kardiologu, osim po predoperativno misljenje.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#18 Re: Preporuka za kardiologa

Post by dzejkej »

dječak sa šibicama wrote:Ne znam rade li jos uvijek Lozo i Buksa u Eurofarmu na Ilidzi, svojevremeno su bili na glasu kao odlicni kardiolozi, nisu slucajno oboje bili sefovi trece interne, ali... ja govorim o iskustvu koje je meni bliska osoba imala, dok se ne pogura stela mozes ti i placati preglede ali sve oni to rade preko neke stvari. Licni sud, mozda grijesim.

Za Mackica sam cuo da je dobar, Salih Dedic dobar dijagnosticar ali dosta nonsalantan lik od kako je u penziji i radi u Sanasi, ne znam je li jos tamo.

Iz iskustva, najbolji je bio Kovacevic, ali na zalost odavno ga nema medju nama.

Dok su Kovacevic i Dedic radili u Vrazovoj, tamo je bio covjek na covjeku, svi su kod njih isli cekalo se na red dugo dugo. Danas sumnjam da iko ide u dom zdravlja internisti kardiologu, osim po predoperativno misljenje.
Moja mama je nedavno bila kod Bukse. Extra doktor, top, neces naci boljeg. Super je on na pregledima ali nakon nekoliko mjeseci terapije/a njoj se stanje pogorsalo a on jednostavno nije imao rjesenje za to. Po meni veliko razocarenje.
Odveli je u Al-Tawil - pregled, dijagnostika, terapija i kontrola - otkriven uzrok problema, propisana adekvatna terapija i stanje je znacajno bolje. Da smo samo prije otisli - to ne mogu da prezalim.
A na KCUS na kardiologiji je dva puta vracali sa pregleda jer joj je broj otkucaja srca bio povisen i kao ne mogu joj uraditi pregled a kod Al-Tawila je posjeli, smirili, snimili i furaj dalje. Opet kazem, ne mogu prezaliti smo je nismo ranije poveli..
Last edited by dzejkej on 18/07/2019 13:21, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40815
Joined: 29/06/2011 23:39

#19 Re: Preporuka za kardiologa

Post by dječak sa šibicama »

Mislim da je kod Bukse cisto zasicenje, odavno zreo za penziju.

Al Tawil je Buksin ucenik, kod njega je radio specijalizaciju.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#20 Re: Preporuka za kardiologa

Post by dzejkej »

dječak sa šibicama wrote:Mislim da je kod Bukse cisto zasicenje, odavno zreo za penziju.

Al Tawil je Buksin ucenik, kod njega je radio specijalizaciju.
Potpis. Bez ikakve sumnje, on je sigurno bio vrh u svoje vrijeme a vjerovatno i sada moze neka stanja dijagnosticirati i propisati adekvatnu terapiju ali je kod ovog slucaja zakazao i nije nam bilo svejedno. Uz respek njegovih dostignuca u proslosti ja ga licno ne preporucujem. Dijagnoza - zreo za penziju a propisana terapija - uzivati na vikendici do kraja zivota citajuci knjige, pisuci naucne radove i ici na simpozije iz za***ancije da malo vidis raju.
Rondalo
Posts: 1
Joined: 15/12/2018 11:46

#21 Re: Preporuka za kardiologa

Post by Rondalo »

Pozz ima li neko iskustvo sa dr.Izetom Kurbasic iz Eurofarm centra,ili imate preporuku za drugog kardiologa u Sa?
Hvala
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#22 Re: Preporuka za kardiologa

Post by Brus Lee »

Rondalo wrote:Pozz ima li neko iskustvo sa dr.Izetom Kurbasic iz Eurofarm centra,ili imate preporuku za drugog kardiologa u Sa?
Hvala
http://internisticka-ordinacija.ba prof Dzankovic Macic, ne moras dalje traziti u Sa.
Post Reply