Preporuka za jastuk

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

easy way
Posts: 93
Joined: 09/06/2009 14:26

#1 Preporuka za jastuk

Post by easy way »

Molim za pomoć oko kupovine jastuka za spavanje. Koji materijali su najbolji (ali ne i pretjerano skupi)? Jysk (spominju neka sniženja), Dormeo, Nobil....??????????? :-)
Hvala!!!!!!!!!
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#2 Re: Preporuka za jastuk

Post by zelenashica »

Ja imam meblo jogi ......i fantastičan je...cijena oko 70KM
easy way
Posts: 93
Joined: 09/06/2009 14:26

#3 Re: Preporuka za jastuk

Post by easy way »

Gdje si kupila? Jel jastuk u pitanju?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4 Re: Preporuka za jastuk

Post by wewa »

sve preporuke za jysk - ubola snizenje i jastuk od memory pjene platila 35 umjesto 70 KM :thumbup:
easy way
Posts: 93
Joined: 09/06/2009 14:26

#5 Re: Preporuka za jastuk

Post by easy way »

Hvala!!!!!!
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#6 Re: Preporuka za jastuk

Post by Rimad »

Oprez sa jastukom.
Ja sam dobio Dormeo jastuk (memory pjena) i leđa su me tako počela boliti da se nisam mogao sagnuti. Najgore je što nisam odmah shvatio da je do jastuka. Tek kad sam se vratio na stari jastuk, punjen spužvom, leđa su me prestala boliti.

Koliko sam shvatio, problem je bio što je debljina jastuka manja od širine ramena, pa kad se okrenem na stranu težinom pritišćem ramena i dolazi do nepravilnog položaja.

Znači, ne možeš tek tako uzeti bilo koji jastuk.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#7 Re: Preporuka za jastuk

Post by kojeime »

.
Last edited by kojeime on 11/03/2011 01:39, edited 1 time in total.
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#8 Re: Preporuka za jastuk

Post by LaCici »

Ni ja nisam zadovoljna Dormeo jastukom sa onim specijalnim oblikom, jer je uzasno nizak, tako da se budim sa bolovima u ledjima. Nikako da nadjem neku sredinu, ili je prenizak ili previsok. :sad:
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#9 Re: Preporuka za jastuk

Post by Loulou »

Imam isti problem :|
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#10 Re: Preporuka za jastuk

Post by Better Man »

kojeime wrote:Ja kupio Dormeo i bacio.

Ima u apotekama (Apoteke Sarajevo, ne ove privatne) jastuk taj sa pjenom anatomski, dobio jedan i sa njim sam zadovoljan. Pazi, imaju dvije velicine, M i L. Cini mi se da kosta oko 100KM.

Imas isto u BBI na 5. spatu prodavnicu medicinske opreme sa tim jastucima, ali niti znam kakvi su, niti znam cijene.

Isto imas na Bascarsiji prodavnicu cini mi se Moj dom ili Nas dom ili Za dom, ili tako nekako se zove gdje se moze naci jastuka i sa pjenom i sa heljdom i jos neki. Ali i oni nisu bas jeftini.

Jastuci u JYSK-u: Otisao, probao i nisu mi se svidjeli, slicni su Dormeo.
Imam ja Anatomski jastuk kupljen na 5-om spratu u BBi i platio sam ga 170 KM. Rijec je o Tempur. Prije nego sto sam kupio jastuk isprobao sam par njih po velicini. Ima krevet na koji legnes i probas jastuk i strucnjak ti kaze koja ti velicina odgovara i ima u upustvu kako tacno treba da ti bude polozaj glave i ramena. Meni je ovaj sto sam kupio odlican i nemam nikavih problema i velicina je M.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#11 Re: Preporuka za jastuk

Post by Jara »

Jastuk punjen heljdinim ljuskicama... :thumbup:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#12 Re: Preporuka za jastuk

Post by zelenashica »

easy way wrote:Gdje si kupila? Jel jastuk u pitanju?
Na meblo yogi jastuk misliš?
Kod mene je ovaj ..ima ih par vrsta,svi su od lateksa.....kupljen u Tuzli TC Omega.
Image

http://www.meblo.hr/Default.aspx?art=2491&sec=274
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#13 Re: Preporuka za jastuk

Post by milivoje »

Jastuk je osnova zdravoga spavanja obzirom da on podupire cervikalni (vratni) dio kičme.

Mnogi se zalete pa kupe sve i svašta za malo para i pokaju se nakon par dana, sedmica ili mjeseci.

Jedini jastuk kojem ja vjerujem je Bavaria Wolltex jastuk.
Jastuk koji ima 6 podesivih visina (od 3 do 15 cm) tako da odgovara svim uzrastima i anatomijama. Još bitnije je da ima vunenu presvlaku (postoji i verzija sa pamučnom ''Silver Life-presvlakom). Vuna svojim mikrovlaknima opušta mišiće i smiruje živce. Kroz istoriju se koristila kao prirodan lijek kod ublažavanja bolova.

Jastuk nije malo para (čak šta više) ali se dobije 100 % garancija na 5 godina korištenja.

Ako treba još koja informacija- booyroom :)
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#14 Re: Preporuka za jastuk

Post by Zoya »

jaoj moram pozdraviti milivojeTA pa makar i na temu o jastucima :D
edit:i dushmanku_sa :kiss:
Last edited by Zoya on 23/12/2010 01:53, edited 1 time in total.
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#15 Re: Preporuka za jastuk

Post by milivoje »

Zoya wrote:jaoj moram pozdraviti milivojeTA pa makar i na temu o jastucima :D
:thumbup:
:kiss:
User avatar
dushmanka_sa
Posts: 2094
Joined: 15/03/2008 03:22
Location: ...Gdje mi je srce...tu mi je dom...

#16 Re: Preporuka za jastuk

Post by dushmanka_sa »

Prije par godina su mi dijagnosticirali začepljenje pozadinskih arterija na vratu, laički... nije mi dolazio dovoljan dotok kisika do mozga i imala sam česte i jake glavobolje i nesvjesticu.
Na preporuku prijatelja uzela sam Bavarijin jastuk. Platila ga jesam, fino. :)
Trebalo mi je 15 dana da se naviknem na njega, ali sam nakon tog perioda jednostavno zaboravila na probleme koje sam imala. Sada ga nosim svuda sa sobom. :-D
Imam garanciju 5 godina na njega i za koju godinu mogućnost da ga zamijenim "staro za novo", a kao korisnik imam i posebne pogodnosti.

Ako već želiš kupiti nešta kvalitetno onda nemoj žaliti dati pare. :) Kako kažu stari ljudi : Nisam bogata da kupujem jeftine stvari. :)
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#17 Re: Preporuka za jastuk

Post by milivoje »

dushmanka_sa wrote:Ako već želiš kupiti nešta kvalitetno onda nemoj žaliti dati pare. :) Kako kažu stari ljudi : Nisam bogata da kupujem jeftine stvari. :)
:thumbup:
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#18 Re: Preporuka za jastuk

Post by LaCici »

milivoje wrote:Jastuk je osnova zdravoga spavanja obzirom da on podupire cervikalni (vratni) dio kičme.

Mnogi se zalete pa kupe sve i svašta za malo para i pokaju se nakon par dana, sedmica ili mjeseci.

Jedini jastuk kojem ja vjerujem je Bavaria Wolltex jastuk.
Jastuk koji ima 6 podesivih visina (od 3 do 15 cm) tako da odgovara svim uzrastima i anatomijama. Još bitnije je da ima vunenu presvlaku (postoji i verzija sa pamučnom ''Silver Life-presvlakom). Vuna svojim mikrovlaknima opušta mišiće i smiruje živce. Kroz istoriju se koristila kao prirodan lijek kod ublažavanja bolova.

Jastuk nije malo para (čak šta više) ali se dobije 100 % garancija na 5 godina korištenja.

Ako treba još koja informacija- booyroom :)
Cijena?
zeks31
Posts: 10
Joined: 12/01/2009 15:00

#19 Re: Preporuka za jastuk

Post by zeks31 »

Jara wrote:Jastuk punjen heljdinim ljuskicama... :thumbup:
Odlični jastuci od heljde 1kom 32 KM ; 2kom 10 % jeftinije oko 58 KM . Info na pvt (Sarajevo a može dostava u cijeloj BiH)
lol_sa
Posts: 99
Joined: 11/05/2007 18:07

#20 Re: Preporuka za jastuk

Post by lol_sa »

LaCici wrote:
milivoje wrote:Jastuk je osnova zdravoga spavanja obzirom da on podupire cervikalni (vratni) dio kičme.

Mnogi se zalete pa kupe sve i svašta za malo para i pokaju se nakon par dana, sedmica ili mjeseci.

Jedini jastuk kojem ja vjerujem je Bavaria Wolltex jastuk.
Jastuk koji ima 6 podesivih visina (od 3 do 15 cm) tako da odgovara svim uzrastima i anatomijama. Još bitnije je da ima vunenu presvlaku (postoji i verzija sa pamučnom ''Silver Life-presvlakom). Vuna svojim mikrovlaknima opušta mišiće i smiruje živce. Kroz istoriju se koristila kao prirodan lijek kod ublažavanja bolova.

Jastuk nije malo para (čak šta više) ali se dobije 100 % garancija na 5 godina korištenja.

Ako treba još koja informacija- booyroom :)
Cijena?
Imam i ja ovaj jastuk. Svi problemi s bolovima u vratu su nestali. Samo, vunena presvlaka se scohala vremenom, nije vise mekana (prala po propisima), skupila se. Kako je mogu vratiti da bude ko prije??? I da li uopste moze biti ko prije???

Cijena, koliko se sjecam je 300 km.
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#21 Re: Preporuka za jastuk

Post by Tranquilizer »

Ja kupio neki anatomski u magma home, onako nije loš uopšte...ni tvrd ni mekan na taman... :D
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#22 Re: Preporuka za jastuk

Post by milivoje »

lol_sa wrote:
Imam i ja ovaj jastuk. Svi problemi s bolovima u vratu su nestali. Samo, vunena presvlaka se scohala vremenom, nije vise mekana (prala po propisima), skupila se. Kako je mogu vratiti da bude ko prije??? I da li uopste moze biti ko prije???

Cijena, koliko se sjecam je 300 km.

Ima lijeka da se jastuk malo osvježi. Naspeš vode u onu ''stelex'' pumpicu i ''nafajtaš'' vunenu presvlaku. ostaviš da malo odstoji i onda iščetkaš onom nježnom četkicom za odijela. Kada sa skroz osuši još jednom začešljaš vlakna da se vuna polegne...i to je to. Za detalje- pp :)

Što se cijene tiče- oko 300 maraka...al' vrijedi svakog feniga :)
meksikana
Posts: 20
Joined: 31/12/2010 11:54

#23 Re: Preporuka za jastuk

Post by meksikana »

..mogu reci d aje onaj Doremeo super stvar...mama sebi uzela...ranije je stalno imala glavobolje sada kaze ne sjeca s ekada je zadnji put glava zabolila...hvali ga pravo ...pa eto ako sam nekome pomogla drago mi je ....
caniggia
Posts: 108
Joined: 24/07/2008 13:51

#24 Re: Preporuka za jastuk

Post by caniggia »

milivoje wrote:Jastuk je osnova zdravoga spavanja obzirom da on podupire cervikalni (vratni) dio kičme.

Mnogi se zalete pa kupe sve i svašta za malo para i pokaju se nakon par dana, sedmica ili mjeseci.

Jedini jastuk kojem ja vjerujem je Bavaria Wolltex jastuk.
Jastuk koji ima 6 podesivih visina (od 3 do 15 cm) tako da odgovara svim uzrastima i anatomijama. Još bitnije je da ima vunenu presvlaku (postoji i verzija sa pamučnom ''Silver Life-presvlakom). Vuna svojim mikrovlaknima opušta mišiće i smiruje živce. Kroz istoriju se koristila kao prirodan lijek kod ublažavanja bolova.

Jastuk nije malo para (čak šta više) ali se dobije 100 % garancija na 5 godina korištenja.

Ako treba još koja informacija- booyroom :)
I gdje se moze kupiti?
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#25 Re: Preporuka za jastuk

Post by milivoje »

Javni se PP-om. Nadjemo neku šemu s popustom.

ŠIFRA:
Štela vrti gdje burgija ne može :)
Post Reply