Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#1451 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by zomri »

ExNihilo wrote:Pa 95% naučne fantastike, neovisno od medija, jeste petparačko smeće.

Parafraza Sturgeonovog zakona:
"I repeat Sturgeon's Revelation, which was wrung out of me after twenty years of wearying defense of science fiction against attacks of people who used the worst examples of the field for ammunition, and whose conclusion was that ninety percent of SF is crud. Using the same standards that categorize 90% of science fiction as trash, crud, or crap, it can be argued that 90% of film, literature, consumer goods, etc. is crap. In other words, the claim (or fact) that 90% of science fiction is crap is ultimately uninformative, because science fiction conforms to the same trends of quality as all other artforms."
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1452 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by ExNihilo »

zomri wrote:
ExNihilo wrote:Pa 95% naučne fantastike, neovisno od medija, jeste petparačko smeće.

Parafraza Sturgeonovog zakona:
"I repeat Sturgeon's Revelation, which was wrung out of me after twenty years of wearying defense of science fiction against attacks of people who used the worst examples of the field for ammunition, and whose conclusion was that ninety percent of SF is crud. Using the same standards that categorize 90% of science fiction as trash, crud, or crap, it can be argued that 90% of film, literature, consumer goods, etc. is crap. In other words, the claim (or fact) that 90% of science fiction is crap is ultimately uninformative, because science fiction conforms to the same trends of quality as all other artforms."
Nope, naučna fantastika ima iznadprosječnu incidencu apsolutnog odrona.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1453 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by tranquil »

listopad wrote:
ExNihilo wrote:petparačko smeće.
Odlican opis citavog tog americkog tresa od 1950ih do danas koji se cijelom svijetu prodaje kao naucna fantastika. Poljski pisac Stanislaw Lem je davno pisao o tome zbog cega su ga zamrzili svi ti "veliki" americki izdavaci i autori zato sto ih je optuzio da kvalitet poistovjecavaju sa komercijalnim uspjehom.
Polu offtopic: s druge strane, iako je možda ovdje u pravu, sam Lem je skoro apsolutni odron. Solaris mu priznajem, ali čitao sam druge stvari i radi se ne o petparačkom smeću nego o ideološkom petkopejkanskom smeću.

Zapravo, s obzirom na njegovu rekciju na ekranizaciju Solaris-a (verzije i Tarkovskog i Soderbergh-a), gdje se njemu ne sviđa što su autori oba filma toliko naglašavali snagu podsvijesti u čitavoj priči, a on insistira na tome da je glavna tema djela "prvi kontakt", mislim da je on zapravlo loš pisac i da se njemu Solaris desio slučajno, da ga je takoreći "podsvjesno" napravio velikim djelom (što je ironično, ali ne i nemoguće, uzimajući u obzir temu Solarisa).

Da ne bude da samo lupam po Lemu, da kažem da se u principu slažem sa gore rečenim o američkom SF trash-u: Lem ima makar Solaris, u Americi ima i gorih a nažalost popularnijih autora. Ode mi džigerica na rečenicama koje sklapaju Kevin J. Anderson i Brian Herbert imitirajući stil oca ovog drugog, izvjesni osnivač izvjesne religije se u knjigama ruga inteligenciji čitalaca, a i navikani Arthur Clark, iako ima sjajnih djela, užasno oscilira (nastavci Rame - znam da ih tehnički nije napisao ali njegovo ime je prvo na omotu - su među najgorim stvarima koje sam ikada pročitao).

One razne igre gladi, divergente, lavirinte i sl. mi ne pada ni na pamet čitati, mrsko mi i filmove gledati a kamoli investirati više vremena u to, a zbog opšte poplave smeća postao sam toliko oprezan da zapravo izbjegavam sve, možda čak promašim nešto što valja. Ako hoću dobar SF, radije ću drugi put uzeti neku provjerenu klasiku, Bogocara Dine ili Hiperion, nego da rizikujem sa glupostima, a nešto novo, samo po snažnoj preporuci. Toliko je loša situacija.

U filmovima je još gore jer je to još veća industrija, i kao i u drugim žanrovima, dominiraju nastavci, rimejci, rebooti, specijalni efekti. Ima dobrih realizacija, ali premalo originalnosti.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1454 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by ExNihilo »

Sve si u pravu, osim rečenog za Solaris. Solaris jeste SF remek djelo i kao takav nije se mogao desiti slučajno. Ekranizacije istog jesu abominacije u poređenju sa knjiškim predloškom, a Lem im je zamjerio (opravdano) prije svega fokus na romansu.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1455 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by tranquil »

ExNihilo wrote:Sve si u pravu, osim rečenog za Solaris. Solaris jeste SF remek djelo i kao takav nije se mogao desiti slučajno. Ekranizacije istog jesu abominacije u poređenju sa knjiškim predloškom, a Lem im je zamjerio (opravdano) prije svega fokus na romansu.
Moguće da si u pravu. Svako doživljava pročitano drugačije. Ali evo, čitam reakcije Lema na oba filma, i on zamjera svođenje knjige na psihološke odnose i ne sviđa mu se što je vanzemaljaski okean sveden na ogledalo ljudskosti. Pročitao sam i neke kritike i analize, i mnogi su tako shvatili knjigu. Zanimljivo je da sam i ja, čitajući Solaris prije gledanja bilo koje filmske verzije, doživio ga upravo onako kako su ga doživjeli sovjetski i američki filmaši, dakle vidio sam ljudsko hrvanje sa podsviješću kao glavnu temu, i zbunjen objašnjenjem autora da smo svi mi pogrešno shvatili njegovo djelo, odlučio sam da vjerujem da je on podsvjesno napisao nešto što mu nije bila originalna namjera, ali da on možda ni sam to nije shvatio, i da je u fazi negacije. Bilo kako bilo, slažem se da je Solaris remek djelo, samo drugačije gledam na njega. Većina književnih djela sadrže, pored stvari koje su tu jer je autor svjesno tako želio, i neke njegove podsvjesne ideje, i nije nemoguće da se ovdje radi o tome. Riječ "slučajno" koju sam upotrijebio je definitivno pogrešna (i vjerovatno sam je ubacio jer mu je ostatak opusa smeće), mislio sam radije da kažem "bez svjesne namjere" - on je htio da napravi priču o prvom kontaktu sa egzotičnim vanzemaljcem u obliku okeana koji čini da zamišljene stvari postanu stvarne, napravio je jako djelo o svjesnom i podsvjesnom, i ljudskoj borbi sa najskrivenijim željama.

Naravno, s obzirom da je sam pisac rekao da ovo nije slučaj :-D , ovo sve što sam rekao je duboka špelulacija bazirana na mom ličnom doživljaju djela koji je očigledno u konfliktu sa autorovim objašnjenjem :D .
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1456 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by ExNihilo »

Već se slična rasprava vodila jednom na temi "Gledali ste, preporučite", sa drugom @daleom, iako smo se više doticali filmova negoli knjige, ipak ću citirati sam sebe.
ExNihilo wrote:Evo šta Lem ima reći o obje adaptacije.
...to my best knowledge, the book was not dedicated to erotic problems of people in outer space... As Solaris' author I shall allow myself to repeat that I only wanted to create a vision of a human encounter with something that certainly exists, in a mighty manner perhaps, but cannot be reduced to human concepts, ideas or images. This is why the book was entitled "Solaris" and not "Love in Outer Space".

— Stanislaw Lem
Što se Tarkovskog tiče, on sam je film nazvao umjetničkim neuspjehom.
ExNihilo wrote:Da, obje adaptacije smatram redukcionističkim u odnosu na izvorni materijal. Nažalost, sveli su jedan od najkompleksnijih romana u historiji žanra na ljubavne jade sa daškom egzistencijalizma. Soderberghova verzija je abominacija, pravi chick flick u svemiru. Potpuno profulana lopta, besmislena adaptacija, koja bolje da se nikada nije ni desila.

Adaptacija Tarkovskog nije značajno drugačija, sam Lem je smatrao kako je Soderbergh tek iskopirao Tarkovskog, s tim da je Tarkovski objektivno više pažnje posvetio egzistencijalnim pitanjima fokusirajući se donekle, kako sam kažeš, na osjećaj izoliranosti i klaustrofobije. Po mom skromnom mišljenju, problem je u tome što Lemov izvorni materijal egzistencijalna pitanja poteže baš u kontekstu susreta sa nepojmljivim i nepoznatim, kao nuspojavu komunikacijskog i epistemološkog jaza, dok su ta pitanja kod ove dvojice jednostavno odvojena i postavljena kao svrha sama sebi. Ni Soderbergh ni Tarkovski skoro da ne spominju okean, kao simbol tog i takvog jaza, već obrađuju ova pitanja nezavisno, što je legitimno sa aspekta njihove umjetničke slobode, ali pokreće pitanje svrsishodnosti baziranja priče na Lemovom predlošku jer, budimo realni, svaki sci-fi film koji drži do sebe obrađivao je egzistencijalne teme, i prije i poslije, a često i mnogo bolje.

I sam sam čitao Solaris prije gledanja njegove tri ekranizacije, ili čitanja kritika o djelu. I kako gore velim, primarno sam doživio djelo kao ispitivanje spoznajnih i komunikacijskih dometa čovjeka. Lem je koristio opskurni alienski oblik života (živući okean) kao simbol tog jaza, ali zapravo ideja zadire dublje od razmatranja vanzemaljskog života i mogućnosti komunikacije s istim, i preslikava se i na boga, prirodu same stvarnosti, i sve što je s one strane naše empirijske spoznaje, a to uključuje (kako si sam rekao) i tajne naše podsvijesti.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#1457 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by listopad »

tranquil wrote:Polu offtopic: s druge strane, iako je možda ovdje u pravu, sam Lem je skoro apsolutni odron. Solaris mu priznajem, ali čitao sam druge stvari i radi se ne o petparačkom smeću nego o ideološkom petkopejkanskom smeću.

Zapravo, s obzirom na njegovu rekciju na ekranizaciju Solaris-a (verzije i Tarkovskog i Soderbergh-a), gdje se njemu ne sviđa što su autori oba filma toliko naglašavali snagu podsvijesti u čitavoj priči, a on insistira na tome da je glavna tema djela "prvi kontakt", mislim da je on zapravlo loš pisac i da se njemu Solaris desio slučajno, da ga je takoreći "podsvjesno" napravio velikim djelom (što je ironično, ali ne i nemoguće, uzimajući u obzir temu Solarisa).

Da ne bude da samo lupam po Lemu, da kažem da se u principu slažem sa gore rečenim o američkom SF trash-u: Lem ima makar Solaris, u Americi ima i gorih a nažalost popularnijih autora. Ode mi džigerica na rečenicama koje sklapaju Kevin J. Anderson i Brian Herbert imitirajući stil oca ovog drugog, izvjesni osnivač izvjesne religije se u knjigama ruga inteligenciji čitalaca, a i navikani Arthur Clark, iako ima sjajnih djela, užasno oscilira (nastavci Rame - znam da ih tehnički nije napisao ali njegovo ime je prvo na omotu - su među najgorim stvarima koje sam ikada pročitao).

One razne igre gladi, divergente, lavirinte i sl. mi ne pada ni na pamet čitati, mrsko mi i filmove gledati a kamoli investirati više vremena u to, a zbog opšte poplave smeća postao sam toliko oprezan da zapravo izbjegavam sve, možda čak promašim nešto što valja. Ako hoću dobar SF, radije ću drugi put uzeti neku provjerenu klasiku, Bogocara Dine ili Hiperion, nego da rizikujem sa glupostima, a nešto novo, samo po snažnoj preporuci. Toliko je loša situacija.

U filmovima je još gore jer je to još veća industrija, i kao i u drugim žanrovima, dominiraju nastavci, rimejci, rebooti, specijalni efekti. Ima dobrih realizacija, ali premalo originalnosti.
Drago mi je da si izdvojio vremena za ovako iscrpan komentar, ali se ne mogu nikako sloziti sa tvojom ocjenom Lema i njegovog opusa. Lem Tarkovskom nije predbacivao fokus na snazi podsvijesti nego nekim drugim stvarima koje su ga ocigledno iritirale. U jednoj kritici filma koji je snimio Tarkovski ga je optuzio da je "umjesto Solarisa snimio Zlocin i kaznu". Uopce mu je zamjerio ubacivanje religijskih motiva i ruskog patriotizma u nesto sto nije ni nalik izvornom smislu price. Tarkovski je jos izmislio Kelvinove roditelje kojih u knjizi uopce nema i da stvar bude gora, dodao je jos neku tetkicu. Dok se u romanu radi o ocajnom pokusaju da upostave kontakt sa jednom vanzemaljskom inteligencijom (sto ne uspijeva), u filmu vidimo Kelvina kojeg kroz citav film grize savjest sto mu se ubila supruga. Solaris je kao prica ima daleko veci intelektualni i umjetnicki potencijal od Kubrickovog i Clarkeovog 2001, ali se Lemu desila ogromna nepravda zvana Tarkovski. Svaki redatelj ima pravo na svoju umjetnicku interpretaciju, ali nema pravo da totalno unakazi necije literarno djelo. Manje je poznato je da je Solaris prvi put ekraniziran 1968. godine, takodjer u Sovjetskom savezu i do danas je najodanija adaptacija originala.

Nije mi jasno u kojem smislu Lema shvatas kao ideoloskog pisca? Koji to pisac, bilo kojeg zanra, za sebe moze tvrditi da je imun na ideologiju? Citav americki SF, pogotovo 50ih i 60ih, je tipicni americki militaristicki sund bez imalo naucne i filozofske vrijednosti. Jedan od najboljih primjera je Robert Heinlein.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1458 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by broj dva »

ExNihilo wrote:
zomri wrote:
ExNihilo wrote:Pa 95% naučne fantastike, neovisno od medija, jeste petparačko smeće.

Parafraza Sturgeonovog zakona:
"I repeat Sturgeon's Revelation, which was wrung out of me after twenty years of wearying defense of science fiction against attacks of people who used the worst examples of the field for ammunition, and whose conclusion was that ninety percent of SF is crud. Using the same standards that categorize 90% of science fiction as trash, crud, or crap, it can be argued that 90% of film, literature, consumer goods, etc. is crap. In other words, the claim (or fact) that 90% of science fiction is crap is ultimately uninformative, because science fiction conforms to the same trends of quality as all other artforms."
Nope, naučna fantastika ima iznadprosječnu incidencu apsolutnog odrona.
--
Sta sa horor literarurom/knjigama, krimicima, romanticnim komedijama, akciji..? To vrvi od kvaliteta zar ne ?
A da ne spominjem ove nove vampire tipa the originals...mislim da je presuslov za uzivanje u tome jedna dobra lobotomija.
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1459 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Truba »

ne vidim prijedloge
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1460 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Truba »

jel ko gledao zaboravljeni stari SF

Z.P.G.
bez guglanja :D

zero population growth
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1461 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Truba »

zanimljivo ovaj arival upravo iz kina
malo čudan kraj ali OK
pogodan za različite interpretacije i ponovno gledanje


ali je još zanimljivija i najava za novi film sa dzenifer lorens... sf u svemiru baš onakakv kakav volim

hibernacija do druge planete oe 120 godina ali jedan par se probudi 90 godina ranije...
medeni99
Posts: 153
Joined: 08/11/2016 17:13

#1462 Re: Falling Skies

Post by medeni99 »

Hame_ wrote:Eh sad, ko je propustio evo uživancije (blago se onom ko nije gledo) - ako vam se dopala Z Nacija zombi serijal, ili Rat Svjetova s Tom Kruzom...

Falling Skies (TV Series 2011–2015)



SF serijal koji je počeo 2011. a završio 2015. godine - 52 epizode potpisuje Spilberg.

Image


Opis (s Prijevodi-Online):
Serija Falling Skies počinje u sveopćem kaosu nakon napada vanzemaljaca koji je veći dio svijeta ostavio onesposobljenog. 6 mjeseci nakon prvotnog napada nekolicina preživjelih se okuplja izvan područja velikih gradova kako bi započeli sa teškom zadaćom pružanja otpora.

Image

Svaki dan je nova kušnja za preživljavanje, jer "građani vojnici" moraju zaštititi ljude koji su pod njihovom skrbi, a vode i kampanju protiv okupatorske vanzemaljske sile.

Image

U središtu ove serije nalazi se Tom Mason (Noah Wyle) profesor povijesti iz Bostona čija je obitelj razorena. Supruga mu je ubijena u prvom napadu, a jedan od njegova tri sina je zarobljen. Odlučan da vrati svog sina i zaštiti druga dva Tom mora staviti na kušnju svoje znanje o vojnoj povijesti kao jedan od vođa pokreta otpora poznatog kao "2nd Mass", zbog svoje lokacije u Bostonu, Massachusetts.

Image

Oni neprekidno pokušavaju pribaviti informacije o vanzemaljcima kako bi ih jednog dana nadmudrili i iznenadili, te ponovo izgradili svoje živote.

Image

Image

P.S. Na PP link za "Falling Skies S01-05 Season 1-5 COMPLETE 720p BluRay x264" i pripadajući HR prijevod (15 giga ukupno).
Image
Sve u svemu nije loša serija, Steven Spilberg je majstor SF
Hvala što si me podsjetio da dovršim gledanje, nekad počeo u videoteci dizanjem dvd-a a onda nisu dalje ni nabavili nove sezone
Ima još jedna slična SF serija koju sam gledo par epizoda otprilike u isto vrijeme kad i ova, a ne znam kako se zove, pa ako znaš bar naziv napiši
Nešto isto slično ovoj, postapokaliptična atmosfera, da li zbog vanzemaljaca ili nuklearnog rata, ne sjećam se, a radnja se vrti oko neke podmornice koja je s posadom to preživjela te obilazi obalom porušene gradove...to je sve što mi ostalo u sjećanju....
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#1463 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by nelle_tz »

Za ove koji vole putovanja kroz vrijeme, tri takve serije su se pocele prikazivati ove jeseni

serija Timeless


i serija Travelers


serija Frequency
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1464 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Truba »

jel ko gledao
into the forest
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#1465 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by TheWatcher »

ne znam gdje da pitam pa da probam ovde :D

zna li neko sta je sa sajtom Filmovizija :?:
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1466 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Truba »

dobar star trek beyond

ova tri filma su dobila od mene 7/10

gledaćemo i ostale koje snime samo da nije amaterština i fan film
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#1467 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Altsa »

Ova je krenula i zavrsila- Osam epizoda. Nisam gledao pa ne znam kakva je.

http://www.imdb.com/title/tt4635282/

User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1468 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by irac300 »

Image
http://www.imdb.com/title/tt2106651/

Nije loš. Iz Netflix produkcije.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1469 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by irac300 »

Altsa wrote:Ova je krenula i zavrsila- Osam epizoda. Nisam gledao pa ne znam kakva je.

http://www.imdb.com/title/tt4635282/

Počeo sam sinoć pratiti. Obećava. Prva epizoda sat i deset minuta, ni u jednom trenu nije bila dosadna. Nadam se da neće grohnut.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#1470 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Njanjavi »

Pravi sci fi fanovi jako dobro znaju napravit razliku izmedju smecastog i perfidnog opipavanja pulsa populusa kroz masu tih nazovi sci fi filmova i serija koji guraju te neke klasne segregacijske furke tipa alyseum, hunger games i slicne stupidnosti.
Mislim ok elyseum i nije bas toliko plitko smece ali po meni nekako jasno daje do znanja sta se sprema covjecanstvu ako ostanemo ovako letargicni i uspavani sto se tice drustvenih promjena i pravca u kojem svjet ide.
Nije to nimalo bezazleno nit toliko sci fi koliko je neka vrsta testa i stidljivog napipavanja reakcija populusa na takve neke drustvene konstrukte.
Mislim da ce u buducnosti to bit sve prihvatljivije ako nastavimo ovako.
Mislim da ce fakat drustvo doci do tog stadija, do te vrste klasne segregacije, elita vs kmetovi ;)
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1471 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Truba »

invisible boy 1957
kao nesluzbeni nastavak forbidden planet
pojavljuje se robi robot

a i bazicna ideja je kao terminator

sve u svemu sada 60 godina poslije...za razliku od zabranjene planete
vrijeme ga pregazilo
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1472 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by BHCluster »

Turbo Kid
Arena (1989)
Space Truckers
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1473 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Truba »

hardkore henri
pretjerivanje
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#1474 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Mali_Vuk »

irac300 wrote:
Altsa wrote:Ova je krenula i zavrsila- Osam epizoda. Nisam gledao pa ne znam kakva je.

http://www.imdb.com/title/tt4635282/

Počeo sam sinoć pratiti. Obećava. Prva epizoda sat i deset minuta, ni u jednom trenu nije bila dosadna. Nadam se da neće grohnut.
Zezaš se, jelde? :D

Miislim, ono jeste počelo zanimljivom pričom, od njenog skoka sa mosta pa da fola sa prepoznavanjem majke, i onda odjednom - sunovrat! Od momenta kad se u priču uključuje isklišeirani loši koledž boj meni je postalo negledljivo. Pogotovo onaj njegov ulazak kroz prozor nakon što je pustio kera da je izujeda. Da bi joj donio ruter :lol: A ona onda zauzvrat odlazi u školu da izigrava njegovu staru :shock: Pa onda kad na to sve dodaš očajnu glumu.. Ne znam. Pokušat ću ponovo da odgledam do kraja ovu prvu epizodu, možda se već od druge stvari nešto poprave, ali daj bože. Čisto sumLJam.
Last edited by Mali_Vuk on 31/12/2016 17:27, edited 1 time in total.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#1475 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Mali_Vuk »

.
Post Reply