Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2576 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by sumirprimus »

dale cooper wrote: 08/03/2024 00:14

Ovo je već nahajpano do bola tako da ne znam da li i kako može ispuniti očekivanja kad bude izašlo (premijera je 21 marta)
Od kreatora Game Of Thrones (ako to kome šta znači :D ) i rađeno po knjiškom predlošku kineskog autora Liu Cixina.
Uh nema veze, ide i ovo
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2577 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Truba »

https://www.art-anima.com/neuromanser-v ... tv-serija/

mrzim sajber svet
baš kao i multiverzume
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#2578 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by yoda82 »

Knjiga je poprilično dobra, samo mislim da je neće biti lagano ekranizovati.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2579 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Truba »

onaj periperal je bio dobar

baš sam ovih dana u tramvaju čitao jednu njegovu priču o viruali= meni sranje :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2580 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by n+1 »

Sedma Konstelacija full-on omaž Koherenciji.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2581 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by dale cooper »

Bila je i Schrödingerova mačka. :D Cijela sezona je bila dobra, nadam se da će i završetak biti na istom nivou. Vjerovatno će biti neki cliffhanger,
ako imaju plan za više sezona.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2582 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by n+1 »

Volim kad cosmic užas dolazi od samih zakona prirode koje ne razumijemo. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2583 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by dale cooper »

Što reče Neil deGrasse Tyson kod Colberta nedavno - the universe is not only weirder than we have imagined, it may be weirder than we
can ever imagine
. :D

Čini se da se originalni switcheroo između Henrya i Buda desio za vrijeme Apollo 18 misije i da Bud sve vrijeme traži način da se vrati i
osveti Henryu. Samo ne znam šta je to posebno kod njih dvojice da mogu da zamjene mjesta ili to samo Bud može? Volio bih vidjeti šta
se dešavalo za vrijeme Apollo 18 misije.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2584 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Truba »

svemir je jedno tužno usamljeno i prazno mjesto
sva čuda su u glavama ljudi i teoretičara fizike
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2585 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by n+1 »

dale cooper wrote: 21/03/2024 14:55 Što reče Neil deGrasse Tyson kod Colberta nedavno - the universe is not only weirder than we have imagined, it may be weirder than we
can ever imagine
. :D

Čini se da se originalni switcheroo između Henrya i Buda desio za vrijeme Apollo 18 misije i da Bud sve vrijeme traži način da se vrati i
osveti Henryu. Samo ne znam šta je to posebno kod njih dvojice da mogu da zamjene mjesta ili to samo Bud može? Volio bih vidjeti šta
se dešavalo za vrijeme Apollo 18 misije.
Koliko sam skontao, svodi se na to da je Bud uspio spasiti svoje kolege, dok Henry nije, ali su zamijenili mjesta, nakon čega se Henry okitio Budovom slavom, dok Bud živi Henrijev neuspjeh. Šta god da je Bud skontao pa može da procuri u Henrijev univerzum vjerovatno će biti ključno i da se Mommy vrati kući.

Samo ne znam čije mjesto će uzeti, jer je mrtva u drugom univerzumu. Možda bude neki switcheroo sa Paulom.
Last edited by n+1 on 21/03/2024 18:13, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2586 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by n+1 »

Truba wrote: 21/03/2024 15:00 svemir je jedno tužno usamljeno i prazno mjesto
sva čuda su u glavama ljudi i teoretičara fizike
Brate, cosmic horror čeka na svakom "uglu". :D
User avatar
Peacean
Posts: 2689
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#2587 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Peacean »

n+1 wrote: 21/03/2024 18:11
Samo ne znam čije mjesto će uzeti, jer je mrtva u drugom univerzumu. Možda bude neki switcheroo sa Paulom.
Spoiler
Show
Vjerovatno će zamijeniti mjesto sa svojim lešom koji je ostao na ISS. Ali će prvo morati da u ovom univerzumu ponovo ode gore.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2588 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by dale cooper »

n+1 wrote: 21/03/2024 18:11
dale cooper wrote: 21/03/2024 14:55 Što reče Neil deGrasse Tyson kod Colberta nedavno - the universe is not only weirder than we have imagined, it may be weirder than we
can ever imagine
. :D

Čini se da se originalni switcheroo između Henrya i Buda desio za vrijeme Apollo 18 misije i da Bud sve vrijeme traži način da se vrati i
osveti Henryu. Samo ne znam šta je to posebno kod njih dvojice da mogu da zamjene mjesta ili to samo Bud može? Volio bih vidjeti šta
se dešavalo za vrijeme Apollo 18 misije.
Koliko sam skontao, svodi se na to da je Bud uspio spasiti svoje kolege, dok Henry nije, ali su zamijenili mjesta, nakon čega se Henry okitio Budovom slavom, dok Bud živi Henrijev neuspjeh. Šta god da je Bud skontao pa može da procuri u Henrijev univerzum vjerovatno će biti ključno i da se Mommy vrati kući.

Samo ne znam čije mjesto će uzeti, jer je mrtva u drugom univerzumu. Možda bude neki switcheroo sa Paulom.
Makes sense, zato je Bud onoliko ogorčen. Vjerovatno da se nešto desilo u originalnoj Apollo 18 misiji što je uzrokovalo ovu Budovu "moć".

Imaš li kakve teorije o onim slikama u kolibi? Zadnja koju smo vidjeli je promjena u odnosu na prethodne koje su prikazivale changelinga.
Ova zadnja koliko mi se čini prikazuje anđela.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2589 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by n+1 »

dale cooper wrote: 21/03/2024 18:28
n+1 wrote: 21/03/2024 18:11
dale cooper wrote: 21/03/2024 14:55 Što reče Neil deGrasse Tyson kod Colberta nedavno - the universe is not only weirder than we have imagined, it may be weirder than we
can ever imagine
. :D

Čini se da se originalni switcheroo između Henrya i Buda desio za vrijeme Apollo 18 misije i da Bud sve vrijeme traži način da se vrati i
osveti Henryu. Samo ne znam šta je to posebno kod njih dvojice da mogu da zamjene mjesta ili to samo Bud može? Volio bih vidjeti šta
se dešavalo za vrijeme Apollo 18 misije.
Koliko sam skontao, svodi se na to da je Bud uspio spasiti svoje kolege, dok Henry nije, ali su zamijenili mjesta, nakon čega se Henry okitio Budovom slavom, dok Bud živi Henrijev neuspjeh. Šta god da je Bud skontao pa može da procuri u Henrijev univerzum vjerovatno će biti ključno i da se Mommy vrati kući.

Samo ne znam čije mjesto će uzeti, jer je mrtva u drugom univerzumu. Možda bude neki switcheroo sa Paulom.
Makes sense, zato je Bud onoliko ogorčen. Vjerovatno da se nešto desilo u originalnoj Apollo 18 misiji što je uzrokovalo ovu Budovu "moć".

Imaš li kakve teorije o onim slikama u kolibi? Zadnja koju smo vidjeli je promjena u odnosu na prethodne koje su prikazivale changelinga.
Ova zadnja koliko mi se čini prikazuje anđela.
Kontam da na slici nije anđeo, nego vila koja se po changeling folkloru podvali roditeljima nakon što oni gremlini otmu dijete. Tako da mislim kako scena koju spominješ suštinski predstavlja trenutak u kome mala koja ne priča švedski shvaća da ona nije ukradeno dijete (što je pokazivala ranija slika), nego neželjeno/podvaljeno dijete (što pokazuje nova slika).

Mislim da je cijela stvar više simbolička i da nema značajnijeg utjecaja na sam rasplet, ali moguće i da sam nešto propustio.

Malo mi je nejasno ko je stisnuo dugme za oslobađanje kapsule na Miru, ako je druga Jo mrtva.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2590 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by dale cooper »

n+1 wrote: 21/03/2024 18:44
dale cooper wrote: 21/03/2024 18:28
n+1 wrote: 21/03/2024 18:11

Koliko sam skontao, svodi se na to da je Bud uspio spasiti svoje kolege, dok Henry nije, ali su zamijenili mjesta, nakon čega se Henry okitio Budovom slavom, dok Bud živi Henrijev neuspjeh. Šta god da je Bud skontao pa može da procuri u Henrijev univerzum vjerovatno će biti ključno i da se Mommy vrati kući.

Samo ne znam čije mjesto će uzeti, jer je mrtva u drugom univerzumu. Možda bude neki switcheroo sa Paulom.
Makes sense, zato je Bud onoliko ogorčen. Vjerovatno da se nešto desilo u originalnoj Apollo 18 misiji što je uzrokovalo ovu Budovu "moć".

Imaš li kakve teorije o onim slikama u kolibi? Zadnja koju smo vidjeli je promjena u odnosu na prethodne koje su prikazivale changelinga.
Ova zadnja koliko mi se čini prikazuje anđela.
Kontam da na slici nije anđeo, nego vila koja se po changeling folkloru podvali roditeljima nakon što oni gremlini otmu dijete. Tako da mislim kako scena koju spominješ suštinski predstavlja trenutak u kome mala koja ne priča švedski shvaća da ona nije ukradeno dijete (što je pokazivala ranija slika), nego neželjeno/podvaljeno dijete (što pokazuje nova slika).

Mislim da je cijela stvar više simbolička i da nema značajnijeg utjecaja na sam rasplet, ali moguće i da sam nešto propustio.

Malo mi je nejasno ko je stisnuo dugme za oslobađanje kapsule na Miru, ako je druga Jo mrtva.
Da, moguće da je i vila u pitanju, na prvu mi se učinilo kao anđeo. Ne znam, od prve ili druge epizode te slike postavljaju, pa kontam da imaju i nekog većeg značaja od ovog čisto simboličnog. Ali vidjećemo.

Da, to je ostalo za sada nerazjašnjeno.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#2591 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Tito_i_Partija »

Three Body Problem ima poprilično mlake ocjene zasad. U jednu ruku mi je žao jer je koncept genijalan, a u drugu ruku mi je drago jer ona dva šupka što su totalno usrali Game of Thrones ne zaslužuju više nijednog uspjeha dok su živi.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2592 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by sumirprimus »

Meeh to su kriticari, bitni za uspjeh nekog projekta ko un u stvarnom sviejtu.
Serija uspijeva ili propada ovisno o tome kako je publika prihvati a ne profesionalni lelemudi, bilo i bice
User avatar
shape of despair
Posts: 3114
Joined: 09/04/2008 18:41

#2593 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by shape of despair »

je li izasao dune 2 na torrentima da valja snimak
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58788
Joined: 03/08/2010 19:04

#2594 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by kakavdanakneiskustvu »

shape of despair wrote: 22/03/2024 17:19 je li izasao dune 2 na torrentima da valja snimak
mislim da nije
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2595 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 22/03/2024 17:12 Three Body Problem ima poprilično mlake ocjene zasad. U jednu ruku mi je žao jer je koncept genijalan, a u drugu ruku mi je drago jer ona dva šupka što su totalno usrali Game of Thrones ne zaslužuju više nijednog uspjeha dok su živi.
Kritike nisu presudne za uspjeh serije. Ima serija koje su fenomenalno kritički prošle, ali su otkazane nakon jedne sezone zato što gledanost nije bila na očekivanom nivou. Nakon pogledane prve epizode dojam mi nije loš, ali jeste bila spora epizoda sa, očekivano obzirom na obim priče, dosta ekspozicije. Da li će današnja publika imati volje da se posveti seriji sa jednim ovakvim pristupom je teško pitanje. Testna publika je rekla da ih navodno ovo dosta podsjeća na Lost.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#2596 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Digla_da_kreci »

Izbacili cijelu sezonu. Ja prvu epizodu pocela gledati pred iftar da ubijem vrijeme i naahh ne drzi me.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2597 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by sumirprimus »

Izvini a gdje su izbacili?
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#2598 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Digla_da_kreci »

Na streaming platformama.
sumirprimus
Posts: 81697
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#2599 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by sumirprimus »

Digla_da_kreci wrote: 22/03/2024 19:03 Na streaming platformama.
Ok
User avatar
Peacean
Posts: 2689
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#2600 Re: Preporuka za dobru SF Seriju ili film

Post by Peacean »

Da, "na streaming platformama" :D
Post Reply