Preporuka klinike za ortopediju?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
r_faruk
Posts: 4688
Joined: 20/01/2003 00:00

#1 Preporuka klinike za ortopediju?

Post by r_faruk »

imam nekih problema sa koljenom i zanima me da li biste mi mogli preporuciti neku privatnu kliniku za ortopediju? trebao bih otici na pregled.

unaprijed hvala.....
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#2 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by Innovation »

Specijalisticka ordinacija za opstu i kostanu hirurgiju "Dr. Dizdar".
Paromlinska br.5 Novo Sarajevo
061 817 661
Prim. mr. sci. dr. Adnan Dizdar
choco77
Posts: 15
Joined: 12/11/2012 10:17

#3 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by choco77 »

Innovation wrote:Specijalisticka ordinacija za opstu i kostanu hirurgiju "Dr. Dizdar".
Paromlinska br.5 Novo Sarajevo
061 817 661
Prim. mr. sci. dr. Adnan Dizdar
E, do tog doktora se može doći uz plaćanje privatno, a redovno radi na ortopediji, gdje opet moraš platiti nekome (mito i korupcija) da dođeš do pregleda. Ako imaš zdravstveno, žalosno je da se tako vrtiš u krug kod tih doktora koji rade na dvije strane, a pacijenti trpe bolove i plaćaju. U klinici su doktori umorni, jedva prime tek nekoliko pacijenata (koji su raznoraznim načinima uspjeli doći do toga da ih prime), čuvaju se za popodne, gdje ih čekaju puni hodnici pacijenata preusmjerenih iz klinike. Pa ko to može raditi tako važne i stresne poslove 8 sati na redovnom poslu a popodne opet biti sposoban za odgovoran rad. Ali mi tu ne možemo ništa, to dozvoljava sistem, iako je donesen zakon da se odrediš jesi li na klinici ili si privatno, to niko ne kontroliše.
To znam iz svog iskustva. Imam problema sa koljenom, teško hodam, od marta do maja pokušaji da dođem regularno do doktora prvo cum (ležanje mirovanje 7 dana bekerova cista, proći će), na ortopediji nema termina narednih mjesec dana, bolovi i dalje ne mogu da hodam, štake koristim, odem u državnu bolnicu (bekerova cista stavljaj obloge acidi borici, ležanje mirovanje 10 dana), plaćanje taxija. Na kraju u maju odem i kod dr Dizdara privatno, platim 50 KM, uputi me na magnetnu razonansu, odradim i to, meniskus i ligamenti otišli, trebam operaciju i evo čekam od tada da mi neko javi za termin, to je već više od 5 mjeseci. Ne želim nikoga podmititi i ubrzati. Dali su mi broj telefona za informacije 033 298 658, zovnem više puta dnevno u razno vrijeme i niko se nikad nije javio. Odem na ortopediju, dalje od recepcije se ne može, čekaj bićete pozvani. U međuvremenu, čujem preko raje za magnetna srca i stavim na koljeno, nakon pet dana poboljšanje, mogućnost hodanja i tako ih držim i sada i hodam dovoljno da mogu osnovno obaviti. Čekam i dalje da me pozove dr. Dizdar na ortopediju na operaciju. Nemam želje da podmitim bilo koga i platim za operaciju na ortopediji na kojoj imaju redovna primanja za svoj rad a puna su im usta da nema korupcije.Meni se od plaće svaki mjesec odbija za zdravstvo. Radije idem kod nekog privatno.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by PipiDugaDevetka »

choco77 wrote:
Innovation wrote:Specijalisticka ordinacija za opstu i kostanu hirurgiju "Dr. Dizdar".
Paromlinska br.5 Novo Sarajevo
061 817 661
Prim. mr. sci. dr. Adnan Dizdar
E, do tog doktora se može doći uz plaćanje privatno, a redovno radi na ortopediji, gdje opet moraš platiti nekome (mito i korupcija) da dođeš do pregleda. Ako imaš zdravstveno, žalosno je da se tako vrtiš u krug kod tih doktora koji rade na dvije strane, a pacijenti trpe bolove i plaćaju. U klinici su doktori umorni, jedva prime tek nekoliko pacijenata (koji su raznoraznim načinima uspjeli doći do toga da ih prime), čuvaju se za popodne, gdje ih čekaju puni hodnici pacijenata preusmjerenih iz klinike. Pa ko to može raditi tako važne i stresne poslove 8 sati na redovnom poslu a popodne opet biti sposoban za odgovoran rad. Ali mi tu ne možemo ništa, to dozvoljava sistem, iako je donesen zakon da se odrediš jesi li na klinici ili si privatno, to niko ne kontroliše.
To znam iz svog iskustva. Imam problema sa koljenom, teško hodam, od marta do maja pokušaji da dođem regularno do doktora prvo cum (ležanje mirovanje 7 dana bekerova cista, proći će), na ortopediji nema termina narednih mjesec dana, bolovi i dalje ne mogu da hodam, štake koristim, odem u državnu bolnicu (bekerova cista stavljaj obloge acidi borici, ležanje mirovanje 10 dana), plaćanje taxija. Na kraju u maju odem i kod dr Dizdara privatno, platim 50 KM, uputi me na magnetnu razonansu, odradim i to, meniskus i ligamenti otišli, trebam operaciju i evo čekam od tada da mi neko javi za termin, to je već više od 5 mjeseci. Ne želim nikoga podmititi i ubrzati. Dali su mi broj telefona za informacije 033 298 658, zovnem više puta dnevno u razno vrijeme i niko se nikad nije javio. Odem na ortopediju, dalje od recepcije se ne može, čekaj bićete pozvani. U međuvremenu, čujem preko raje za magnetna srca i stavim na koljeno, nakon pet dana poboljšanje, mogućnost hodanja i tako ih držim i sada i hodam dovoljno da mogu osnovno obaviti. Čekam i dalje da me pozove dr. Dizdar na ortopediju na operaciju. Nemam želje da podmitim bilo koga i platim za operaciju na ortopediji na kojoj imaju redovna primanja za svoj rad a puna su im usta da nema korupcije.Meni se od plaće svaki mjesec odbija za zdravstvo. Radije idem kod nekog privatno.
I ja trebam na operaciju desnog kuka, t.j. ugradnju umjetnog kuka, a ne daje mi se mito nikome. ZNAČI, na dati broj telefona se NIKO ne javlja.
Možeš li mi objasniti to sa tim magnetima jer me kuk ne boli, ali me boli koljeno. Gdje se nabavljaju ti magneti i kako se apliciraju?
choco77
Posts: 15
Joined: 12/11/2012 10:17

#5 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by choco77 »

PipiDugaDevetka wrote:
choco77 wrote:
Innovation wrote:Specijalisticka ordinacija za opstu i kostanu hirurgiju "Dr. Dizdar".
Paromlinska br.5 Novo Sarajevo
061 817 661
Prim. mr. sci. dr. Adnan Dizdar
E, do tog doktora se može doći uz plaćanje privatno, a redovno radi na ortopediji, gdje opet moraš platiti nekome (mito i korupcija) da dođeš do pregleda. Ako imaš zdravstveno, žalosno je da se tako vrtiš u krug kod tih doktora koji rade na dvije strane, a pacijenti trpe bolove i plaćaju. U klinici su doktori umorni, jedva prime tek nekoliko pacijenata (koji su raznoraznim načinima uspjeli doći do toga da ih prime), čuvaju se za popodne, gdje ih čekaju puni hodnici pacijenata preusmjerenih iz klinike. Pa ko to može raditi tako važne i stresne poslove 8 sati na redovnom poslu a popodne opet biti sposoban za odgovoran rad. Ali mi tu ne možemo ništa, to dozvoljava sistem, iako je donesen zakon da se odrediš jesi li na klinici ili si privatno, to niko ne kontroliše.
To znam iz svog iskustva. Imam problema sa koljenom, teško hodam, od marta do maja pokušaji da dođem regularno do doktora prvo cum (ležanje mirovanje 7 dana bekerova cista, proći će), na ortopediji nema termina narednih mjesec dana, bolovi i dalje ne mogu da hodam, štake koristim, odem u državnu bolnicu (bekerova cista stavljaj obloge acidi borici, ležanje mirovanje 10 dana), plaćanje taxija. Na kraju u maju odem i kod dr Dizdara privatno, platim 50 KM, uputi me na magnetnu razonansu, odradim i to, meniskus i ligamenti otišli, trebam operaciju i evo čekam od tada da mi neko javi za termin, to je već više od 5 mjeseci. Ne želim nikoga podmititi i ubrzati. Dali su mi broj telefona za informacije 033 298 658, zovnem više puta dnevno u razno vrijeme i niko se nikad nije javio. Odem na ortopediju, dalje od recepcije se ne može, čekaj bićete pozvani. U međuvremenu, čujem preko raje za magnetna srca i stavim na koljeno, nakon pet dana poboljšanje, mogućnost hodanja i tako ih držim i sada i hodam dovoljno da mogu osnovno obaviti. Čekam i dalje da me pozove dr. Dizdar na ortopediju na operaciju. Nemam želje da podmitim bilo koga i platim za operaciju na ortopediji na kojoj imaju redovna primanja za svoj rad a puna su im usta da nema korupcije.Meni se od plaće svaki mjesec odbija za zdravstvo. Radije idem kod nekog privatno.
I ja trebam na operaciju desnog kuka, t.j. ugradnju umjetnog kuka, a ne daje mi se mito nikome. ZNAČI, na dati broj telefona se NIKO ne javlja.
Možeš li mi objasniti to sa tim magnetima jer me kuk ne boli, ali me boli koljeno. Gdje se nabavljaju ti magneti i kako se apliciraju?
U početku, kod akutne boli koljena korišten je steznik za koljeno i osam magenetnih srca odjednom, raspoređenih oko koljena na bolnim mjestima, uz mirovanje. Otok je opao nakon jednog dana ležanja, a stanje se bitno popravilo nakon tri-četiri dana i bilo je moguće hodati bez štaka. Sada koristim steznik i četiri magnetna srca, hodam normalno, idem na posao pješke više od 3 kilometra i nazad isto toliko. Magnetna srca se mogu nabaviti u ENERGETIX-u d.o.o. u Sarajevu, hotel Bosnia, 1 sprat, Kulovića 9, tel. 033/207 878. Cijena jednog magnetnog srca je 78 KM, za članove 20% niža cijena.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by PipiDugaDevetka »

Trebam li ponijeti sa sobom nalaze da pogledaju?

Ja znam, pročitao sam negdje, da ta magnetna rezonansa nekako ''obnavlja'' hrskavicu u zglobu koljena. Na zapadu su te operacije meniskusa smanjene drastično otkako su ''neki tamo'' otkrili to magnetno liječenje hrskavice u koljenu i ostalim zglobovima.

Al' hajd' ti kod nas dođi na red na tu MR ako uopšte postoji kod nas MR za liječenje zglobova.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#7 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by PipiDugaDevetka »

http://www.clarehousephysio.co.uk/mbst-therapy.php
Evo ovi liječe koljena uz pomoć Magnetne razonace što isključuje operativni zahvat. Meni bi ovo pravo dobro došlo, al' kada bi bilo toga na Koševu.
User avatar
milaa
Posts: 131
Joined: 01/04/2009 22:56
Location: Sarajevo

#9 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by milaa »

http://www2.poliklinika-fm.ba/

Provjereno :thumbup:

Artroskopija koljena, dr.Maksic, dr.Becirbegovic, dr.Hadzimehmedagic i dr.Tanovic.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#10 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by PipiDugaDevetka »

Banja Luka wrote:Toplo preporucujem :

http://www.ortopedijazotovic.com/novosti.html
milaa wrote:http://www2.poliklinika-fm.ba/
Provjereno :thumbup:

Artroskopija koljena, dr.Maksic, dr.Becirbegovic, dr.Hadzimehmedagic i dr.Tanovic.
Detaljno pregldah ova dva linka, ali nema nigdje da liječe probleme sa koljenom uz pomoć magnetne rezonance, što isključuje potrebu za operacijom.

Preostaje kupovina ovih ''magnetnih srca'' kod ove firme ''ENERGETIX'' što ordinira u hotelu Bosnia.
black_noke
Posts: 597
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#11 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by black_noke »

Ima li neko preporuku za privatnu kliniku za ugradnju umjetnog kuka?
User avatar
nivla
Posts: 4303
Joined: 12/01/2008 23:44

#12 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by nivla »

dr nemec za koljena a vidim da radi i kukove
ja bih ipak prije to uradio u nekoj od drzavnih ustanova, pa ako se mora i sacekao nego u lokalnim privatnim klinikama neprovjerene spremnosti da budu odgovorne i imaju sva potrebna odobrenja i opremu, sjetimo se dzene gadjun i stomatoloske ordinacije
toska
Posts: 3046
Joined: 26/09/2016 14:08

#13 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by toska »

KCUS ili Koševo radi proteze kukova na dnevnoj osnovi.
ležanje sa operacijom je nekih 8 dana, u januaru su se hvalili u medijima da su ukinute liste čekanja.
imaju dvije savremene op. sale namjenske baš za ortopediju.

ako ste iz drugih Kantona mora se odmah uplatiti njima, čini mi se 3,800KM za protezu, a pacijent ganja refundaciju, njima se očito to ne da zafrkavati.
User avatar
forumskivojnik
Posts: 592
Joined: 03/10/2014 14:13

#14 Re: Preporuka klinike za ortopediju?

Post by forumskivojnik »

black_noke wrote: 22/06/2023 20:43 Ima li neko preporuku za privatnu kliniku za ugradnju umjetnog kuka?
Ja ti ne bih ni pod razno preporucila privatnu kliniku kada su u pitanju endoproteze velikih zglobova.
Bolnice/klinike koje vrse operativne zahvate ugradnje endoproteza moraju imati operacione sale u kojima se rade ISKLJUCIVO i SAMO ti operativni zahvati.
Sterilitet u tim operacionim salama je na najvisem mogucem nivou, zrak je filtriran,....a sve sa ciljem da se infekcija endoproteze svede na najmanju mogucu mjeru. Infekcije su izuzetno opasne i dugotrajne kod ovih op. zahvata. Osteomijelitis, kao najgori vid ove infekcije, niko ne zeli dobiti.
Kada dodje do reoperacije i izmjene cjelokupne proteze ili dijelova proteze tu ti ni jedna privatna klinika u BiH ne moze pomoci. Za njih i njihov budzet je to preskupo. Ako rade ugradnje endoproteza onda su to iskljucivo primarni operativni zahvati jer na njima i mogu zaraditi, sa reoparacijama i izmjenama entoproteza su samo na gubitku i zato to, u pravilu, i ne rade.

Moja preporuka ti je u Sarajevu ortopedija na KCUS ili ortopedija na KCU Tuzla ili Klinicki u Banja Luci.
Post Reply